Медицински център за асистирана репродукция Варна (МЦАР-ВАРНА)

  • 32 237
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Благодаря! Подготвена съм за стимулация около 1000 лв., не знам защо цената на "сериозната" стимулация може да стига до 2000 лв., но това допълнително ще го изговорим, какво точно ще предложат в моя случай. Дай Боже скоро да има резултати, доста дълго време чакам вече. Simple Smile

# 736
  • Мнения: 4 007
При мен първия път беше лека стимулация,а втория път средна.Препаратът  Бемфола 225 единици.Цената на една инжекция беше около 200лв.Знам че използват и Гонал.Той също не е много евтин,но някой си го купуват от Турция и им излиза доста по-изгодно.

# 737
  • Мнения: 15 356
Аз бях на Гонал,но по фонда и не знам цена.
Ако някой има нужда може да провери в аптека Промахон,някои неща ги продават но ги няма в сайта.Кринон например продават,но със заявка,цената е почти като в БГ,но имат по-ниски цени на доста лекарства.Ние тогава по тел питахме.

# 738
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Аз бях на Фемара х 2 на ден, за 5 дни; Фостимон от началото до края, еднократно на ден; Гонал от средата до края, еднократно на ден; Прегнил еднократно, само в последния ден. Нямам идея дали това е прекалено или не. По принцип ми предложиха да пробваме само с Фемара, ако не можех да си позволя другата стимулация. Но все пак решихме да направим нея, защото преценихме, че е по-вероятно да забременея след нещо по-драстично. Ще ги кажа тези неща, но пък не помня дозите, вероятно има доста голямо значение.

Погледнах цените на всички тези препарати в нета, както и на този, който Стефи спомена, всички са много скъпи, особено ако са в комбинация.

# 739
  • Мнения: 266
Дами, аз пак да подновя питанката си към тези от вас, които са преминали оперативна лапароскопия при доктора- Мненията, които откривам за него като опериращ, са от доста отдавна- явно се ориентираме повече към София и Плевен. Повечето го посещавате за бебенца Simple Smile
Още съм в колебание дали при него да направя операция за махане на киста (уж само това поне на пръв поглед).От скоро го посещавам, каза ми (ясно, че на приказки е малко кибритлия), че не може да гарантира какъв ще е резултатът за яйчниците ми (уточнявам, че не съм раждала и досега само следяхме по негова препоръка), като не ме прегледа на последната ни консултация. Обясниха ми кога да се обадя за процедурата и така. Изрично питах някакви изследвания да правя ли предварително, но ми казаха -не (чета за алергии, микробиологии, хламидии, които все пак изсикват време за третиране). И сега ми е топка в гърлото от две седмици- ако не го направя ще загубя два месеца време...а как не ми се пътува до столицата за още мнения....Все си мисля, ако се случи да е по-сериозно положението, дали ще може да реагира? Нямам вътрешното спокойствие и доверие, което чувствам, че вие имате към него, макар, че поводът при вас е друг.
Как ви се струва АГ- аз имам впечатления само от етажа където е Центъра  и ....хич не съм обнадеждена. И изобщо всичко, което някой може да сподели по въпроса би и било полезно.
Все се сещам думите на две гинеколожки покрай предишните ми прегледите, изобщо да не избирам Варна става ли въпрос за операция...

# 740
  • Мнения: 15 356
Ами аз вече казах,че имам три лапароскопии при него .Оперативни.
Не е нужна микробиология и хламидии,достъпа е през корема  не вагинално.След ремонт е гинекологичното отделение,но не е лукс.И други момичета писаха за операции при него.

# 741
  • Мнения: 266
Ами аз вече казах,че имам три лапароскопии при него .Оперативни.
Не е нужна микробиология и хламидии,достъпа е през корема  не вагинално.След ремонт е гинекологичното отделение,но не е лукс.И други момичета писаха за операции при него.

Да, благодаря Ви за отговора и този път- ама ми се ще още мнения да посъбера Simple Smile
Вероятно ще поискам проверка на тръбите, така и така ще ме упояват- мисля, че затова е нужна чиста МБ или поне така чета из темите.

# 742
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Още нещо се сетих, моя приятелка започва процедура по инвитро, но в Майчин дом. Искаха им задължителен тест за Ковид, дали и тук се налага, ако някоя от вас има по-пресни впечатления?

# 743
  • Мнения: X
Ами аз вече казах,че имам три лапароскопии при него .Оперативни.
Не е нужна микробиология и хламидии,достъпа е през корема  не вагинално.След ремонт е гинекологичното отделение,но не е лукс.И други момичета писаха за операции при него.

Да, благодаря Ви за отговора и този път- ама ми се ще още мнения да посъбера Simple Smile
Вероятно ще поискам проверка на тръбите, така и така ще ме упояват- мисля, че затова е нужна чиста МБ или поне така чета из темите.
има много момичета които четат,но не пишат, общо взето сме едни и същи. Избрах д-р Александров не от мнения по форуми, избрах го защото ми каза истината в очите.
 Да " кибритлия " е ,но на мен ми харесва. Чувствам се сигурна при него и му вярвам на 100% и Да всички сме при него за бебчета ,но повечето хора си нямат на идея през какъв път минава всяка една за да стигне до това бебче. Моят съвет е да избереш лекар на който да се довериш, а не да очакваш някой да те убеди в това . Успех 🌷

Последна редакция: нд, 17 май 2020, 15:55 от Анонимен

# 744
  • Мнения: 15 356
Да,Nadejda хеле хич не мина лек път,но ти си боец,удари го на живот лятото както си решила,а наесен с нови сили!
Не знам,аз се доверих на шестото си чувство,просто първия път като говорих с него и на мен ми каза истината в очите,всичките му прогнози за мен се сбъднаха и добрите и много лошите.Директен е,но като посвикне с някой ,си личи че държи на пациентките си.Не е комерсиален,много си е точен човека в работата.
Докато имах тръби,щото една по една ги загубих,е проверявал на лапарото проходимост.Докато бяха две на двете,после на едната.
Рошелка,има тук едно две момичета в процедура,дано да кажат.Макар че,честно казано не виждам много смисъл в тестовете .Реално на всяко ходене не може да се тестваш,а и вируса ще е около нас поне три години според специалистите,не знам,мнение просто.Като отидеш питай и ти,ако ще си спокойна се тествай,дори те да не го изискват.

# 745
  • Мнения: 697
Бобчи , ти няма ли да ме зарадваш вече ?!? Или да пускам новата тема и там 🙂
За лапароскопска хирургия , Док е Бог . Не случайно и други " светила " са се учили от него ( ако искаш ще поровя в старите си записки за Док , когато аз се страхувах , че ми предстои лапаро )
Усмивки от мен и близнаците 😍

Надявам се като заспят да имам сили за новата тема , да я украся

# 746
  • Мнения: 15 356
Пускай новата тема,там ще раждам.А дано и всички останали!

# 747
  • Мнения: 266
Бобчи , ти няма ли да ме зарадваш вече ?!? Или да пускам новата тема и там 🙂
За лапароскопска хирургия , Док е Бог . Не случайно и други " светила " са се учили от него ( ако искаш ще поровя в старите си записки за Док , когато аз се страхувах , че ми предстои лапаро )
Усмивки от мен и близнаците 😍

Надявам се като заспят да имам сили за новата тема , да я украся

Ами аз изчетох всичко от преди Simple Smile Търся "прясна" информация- но най-конвертируеми по форумите са София и Плевен. Нищо не казвам за и против, просто обективно погледнато натам се насочват женит, които пишат. А че при прегледите ми докторът "нареди" цялата гилдия в страната от-до е друг въпрос, но не му обърнах внимание Simple Smile Не съм чувала кого е обучил, важни са ми неговите професионални качества, затова и сондирам мнения, тъй като не съм чак толкова запозната. Стигам до заключението, че операцията всеки лекар може да я направи, но индивидуалните последствия много зависят от начина на изпълнение. Затова и така се кахъря. Ако нямаше интернет сигурно по-бързо щях да се реша Wink

# 748
  • Мнения: 697
airy , с основание плуе повечето от тях . Виждала съм , а и съм чела епикризите на много момичета осакатени в " прочутите " клиники . Аз самата щях да съм една от тях ... Имам много познати който бяха при Калчев , Стаменов и много трудно се възстановиха . Аз след лапароскопска операция , веднага след реанимация , ходих да пуша цигара . След 10 дни бях на плажа , правих всички нормални неща. След секциото бях пушка на 3 ден .( А това е разрез , не дупчица като при лапароскопска хирургия) . Не случайно синът му д-р Атанас Александров е сред 5 най - добри лекари в света и бе избран сред хилядите кандидатите за стаж в Франция . Док е много прецизен в работата си . И да не обича да го хвалят и да говорят за него , не обича светлините на прожекторите ... Но той заслужава да се говори за добрините и чудесата които прави .
А това дали ще повярваш и ще направиш операцията си при него е твоят личен избор .  Но за София и Тутракан мога да кажа , че там приемат пациентите за касички ... Говоря от моят опит и наблюдения . Каквото и да решиш желая всичко да мине по възможно най-добрия начин . А само още нещо , за изследванията правят ги когато те приемат в болницата за да не те натоварват излишно финансово .

# 749
  • Мнения: 62
Аз не смятам, че във Варна няма добри специалисти, особено такива, които извършват лапароскопски операции. Не съм се оперирала при Александров, но имам приятелка с две лапароскопии при него, едната по спешност. Каза, че без да се колебае се е насочила към него. На мен лапаро ми прави д-р Германов миналата година в АГ. Съжалявам, че не отидох при Александров, понеже проблемът ми се оказа репродуктивен и беше добре той да ме поеме, но не мога да кажа, че Германов не си свърши перфектно работата. Доволна съм и от проследяването след това и от загрижеността му и съветите му. Иначе, щом ще се прави оперативно лапаро, така или иначе тръбите ще бъдат огледани. Не е нужна МБ за целта, нито хламидии. По-скоро след това, ако се установи някакво възпаление - действащо или хронично. Моето лично мнение е да не си усложнявате живота с годене в Плевен и али бали, заради разни митове и легенди отпреди 10 години.

Общи условия

Активация на акаунт