Медицински център за асистирана репродукция Варна (МЦАР-ВАРНА)

  • 31 904
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 123
Добре дошли в новата тема!





Тук е мястото за споделяне на информация, опит и съвети относно практиката на нашите любими лекари



Адрес : Варна булевард " Цар Освободител"150 (в сградата на СБАГАЛ "Проф.д-р Д.Стаматов" ет.7)

www.ivfcentre-varna.com
www.laparoskopy-varna.com

Тел. +359 52 613 805


Д-р Кателия Александров
Д-р Атанас Александров
Д-р Стефан Кисьов



Стара тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1113786
Група във Фейсбук: https://www.facebook.com/groups/785239508577323/
Коментар по цените и изследванията: https://www.bg-mamma.com/?topic=1113786.105
Пренатална галерия: https://www.ehd.org/prenatal-images-index.php

Нека темата бъде препълнена с хубави новини и прекрасни отзиви!

Бъдете смели и вярвайте!


Скрит текст:
Ако се сетите да допълваме нещо и имате мнение или коментар споделете!

# 1
  • Мнения: 1 904
Честита ни нова тема.
Орион, вярвам, че ще си ми на късмет и в тази тема и аз да ви се похваля с + резултат след ЗЕТ.
Успех на всички в процедури Heart

# 2
  • Мнения: 15 356
Днес бях на преглед,малкия човек маха с ръчички,чух сърцето,много съм щастлива💓,в 11 г.с съм.Към средата на ноември ще направя теста,за да има фетална ДНК,забравих да питам до кога Кринона и витамини да пия ли ,освен фолиевата.
Много успех на всички в новата тема,само добри новини!

# 3
  • Мнения: 62
Браво, Bobchita, чудесна новина! Сигурно е голямо вълнение да чуеш сърчицето на човека 😍
Честита тема, изписана с много хубави новини 🤗

# 4
  • Мнения: 4 005
Орион,поздравления за страхотното оформление на темата.Нека донесе много радост на всички! Heartpulse
Бобчита,Честито сърце.Кринона до 12г.с вкл,демек до 13.Аз обаче имах останали няколко апликатора и си ги доизразходих като последната седмица ги слагах през ден,въпреки че ми бяха казали от раз да го спирам.Така в 14г.с го бях спряла окончателно.Витамини,док не изписва по принцип,но като го питах каза Пренатал и тях си купих.Едни от най-изчистените са.

# 5
  • Мнения: 15 356
Благодаря,а от кога да ги почвам тия витамини?

# 6
  • Мнения: 4 005
Благодаря,а от кога да ги почвам тия витамини?
Аз от 8г.с ги почнах.Тогава ми се случи прегледа и веднага си ги купих.По-късно от ЖК ми ги смениха с Фемибион,че имало и Омега в тях,но почти цяла бременност бях на Пренатал.Няма да ти навредят.

# 7
  • Мнения: 62
Тези Пренатал специално могат да се пият преди зачеване и през цялата бременност и кърмене. Фемибиона бяха мисля разделени до 3ти месец и след 3ти до края на бременността бяха друга опаковка.

# 8
  • Мнения: 414
Честита ни нова тема 😊
Орион,нека си ни на късмет 💖
Мариана,определихте ли вече кога ще е трансфера?
Бобчи,браво на малчо-все така игрив да е,не мога да си представя какви емоции бушуват в теб.
Аз в понеделник бях на преглед,ЗФ се е спукал.Следващата сряда /11-ти ден/ ме викат отново,за да определят дата за трансфера.Много съм щастлива.Имам обаче едно притеснение -има ли вероятност снежинката да не и понесе размразяванито и да не се стигне до трансфер?Това от качеството на ембриона ли зависи?

# 9
  • Мнения: 1 904
desita30, чакам първо да настъпи менструация ми и ще звънна на Анито за преглед. Днес ми е 28 ден, но при мен по принцип си е драма, а сега съвсем нямам представа кога ще ми дойде.

# 10
  • Мнения: 15 356
Честита ни нова тема 😊
Орион,нека си ни на късмет 💖
Мариана,определихте ли вече кога ще е трансфера?
Бобчи,браво на малчо-все така игрив да е,не мога да си представя какви емоции бушуват в теб.
Аз в понеделник бях на преглед,ЗФ се е спукал.Следващата сряда /11-ти ден/ ме викат отново,за да определят дата за трансфера.Много съм щастлива.Имам обаче едно притеснение -има ли вероятност снежинката да не и понесе размразяванито и да не се стигне до трансфер?Това от качеството на ембриона ли зависи?
Не само,и от начина на съхранение.Ще преживее,щом е изкарал до тук.Ще се размръзи и ще го прегледат,ще ти кажат че е добре и ще го трансферират.Всичко ще е наред✌

# 11
  • Мнения: 1 904
От няколко дни ми се върти един въпрос в главата. При положение, че опита ни беше чрез фонда (имаше свеж трансфер с - резултат) и имам два замразени ембриона, сега и двата ли ще се размразяват?
До колкото знам нямам право на друг опит от фонда докато не направим ЗЕТ, тъй като има замразени. Това значи ли, че ако размразим само единият и опита е отново неуспешен ще трябва да си финансираме следващ ЗЕТ или ще имам право на нова заповед от фонда, въпреки замразеното ембрионче?

Оф, много объркано стана сори.

# 12
  • Мнения: 414
Еййй Бобчи,благодаря за окуражителните думи,имах нужда,че сърцето ми се е свило от притеснение...

# 13
  • Мнения: 62
От няколко дни ми се върти един въпрос в главата. При положение, че опита ни беше чрез фонда (имаше свеж трансфер с - резултат) и имам два замразени ембриона, сега и двата ли ще се размразяват?
До колкото знам нямам право на друг опит от фонда докато не направим ЗЕТ, тъй като има замразени. Това значи ли, че ако размразим само единият и опита е отново неуспешен ще трябва да си финансираме следващ ЗЕТ или ще имам право на нова заповед от фонда, въпреки замразеното ембрионче?

Оф, много объркано стана сори.

Да, ще трябва да го платите. 300лв е трансферът на размразен ембрион. При мен се случи точно така. Първият ЗЕТ беше неуспешен и аз разбрах, че трябва да си платя в деня на втория размразен трансфер 😄 Изобщо не се бях сетила да попитам Малена, а също и никой не ме информира предварително и стана малко неловка ситуация.

# 14
  • Мнения: 89
Фонда не поема ли два свежи и два замразени трансфера или греша? Или замразените не може да са последователни????

Общи условия

Активация на акаунт