Новости около турските филми, сериали и актьори - ТЕМА 4

  • 152 380
  • 755
  •   1
Отговори
# 300
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Пепелче - още не е сигурно, само се говори.

# 301
  • Мнения: 7 875
Имах усещане, че е малко смел, за да го оставят на екран, пък и Халит не е от любимците на султана.

# 302
  • Мнения: 28 072
Момичета, КНК не е организация, свързана с терористи. Съкращението КНК - kanun hükmünde karar, на български език означава "указ, който има силата на закон". Това е извънредното законодателство с което Ердоган управляваше по време на извънредното положение. Извънредното положение беше прекратено преди година и половина. С КНК се заобикаля обсъждането и приемането на закони  в парламента, а указите ги издава правителството, тоест Ердоган.
Връзката на КНК с "Вавилон" е в следния въпрос - това, което преживява Ирфан, не е ли историята на жертвите на КНК. Защото след опита за преврат през 2015 г., до премахването на извънредното положение, Ердоан издаваше укази за разправа с гюленистите. Бяха арестувани хиляди хора - никой не знае точния им брой. Бяха уволнени стотици хиляди - от армия, полиция, университети, научни институти и т. н. С единственото обвинение, че са гюленисти. Малко са тези, които успяха да избягат от Турция преди да ги стигне дългата ръка на  диктатора. Егемен осигури фалшиви паспорти на семейството на Ирфан, за да замине в САЩ при препоръчания лекар за операция на детето. И тук се прави следващата връзка с КНК - Ирфан не е ли свързан с ФЕТО - организацията на Гюлен, която в Турция е обявена за терористична, заедно с ПКК - партията на кюрдските комунисти.

Има и други обвинения - че сериалът дискредитира турското здравеопазване - защо детето не се лекува в Турция; че показват лош образ на бизнесмените; че се пропагандира омраза към богатите, а в същото време Халит получавал 250 хил. лири за епизод. Той отдавна в интервю отрече и каза, че сумите, които се споменават като хонорари на актьорите, са силно преувеличени.
В темата за 1001 нощ съм сложила превод на руски език на цялата статия, която свързва сериала с ФЕТО и ПКК. Взела съм я от групата за Халит във ВК. Не зная турски език, но съм забелязала, че в някои групи във ВК се правят не особено добри преводи.

# 303
  • Мнения: 654
Първият епизод на Вавилон даде сериозна заявка , самото начало в Шекспиров стил е невероятно! Ясно е защо е бил предвиден за Интернет платформа. Реакцията не закъсня!
Препоръчвам го, гледайте го, не се знае каква толерантност ще има за следващите.

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 11:08 от perfectr

# 304
  • Мнения: 142
Здравейте, какво мислите за сериала Рамо, ще има ли тема, за да го обсъждаме там или аз пак изоставам?
Вече има и превод на 1 епизод и доста интересен ми се струва, малко насилието е в повече ама сериал Simple Smile
Доколкото знам го правят по истински събития, ама не можах да разбера заради кого, четох някой неща ама нещо не си спомням 🙄🤣💪

# 305
  • Мнения: 1 673
Да, такива сериали са по все истински събития. Joy
Сигурнo си мислят, че снимат Narcos. Smile
Има много такива турски сериали като Рамо. Просто това се гледа там.

# 306
  • AMS
  • Мнения: 6 415

Рейтингът на турските Netflix сериали според imdb >>>

* Hakan Muhafız - 7/10   * Atiye - 7,8/10   * Rise of Empires Ottoman - 8,5/10

Препоръчвам и трите сериала.

# 307
  • Мнения: 1 673
Hakan беше по-глупава версия на глупавия Iron Fist.
Atiye донякъде ми хареса, добре е замислен, но няколко пъти стана въпрос за Göbeklitepe, а всичко се въртеше около Atiye. Не свърши никак. Иначе там като се изгуби в Göbeklitepe имаше интересни сцени. Да видим как ще е втория сезон.
Ottoman-a нямам намерение да го гледам, но ми хареса момчето в главната роля. Добре е, че от време на време вкарват нови лица, че иначе се въртят все едни и същи. И това, че са го снимали на английски е тъпо.

# 308
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Здравейте, какво мислите за сериала Рамо, ще има ли тема, за да го обсъждаме там или аз пак изоставам?
Вече има и превод на 1 епизод и доста интересен ми се струва, малко насилието е в повече ама сериал Simple Smile
Доколкото знам го правят по истински събития, ама не можах да разбера заради кого, четох някой неща ама нещо не си спомням 🙄🤣💪

Аз мразя този жанр и изгледах двете серии само заради Мурат, обаче ми стана интересно, малко по-различен поглед хвърлят върху проблема с мафията, от друг ъгъл разказват историята. Мурат играе много силно, засега най-вече заради него гледам. Не бях го гледала отдавна и бях забравила колко е добър. Има много добри турски артисти, но за мен няма никой друг с по-изразителни очи от него. Всякакви чувства може да предаде само с поглед. Страхотна игра в сериала, не можех да отлепя очи от него.
Харесва ми също, че акцентират и върху ролята на жената, приемат я за важен фактор в действието - нещо, което не съм срещала често в турските сериали, еле пък с "мъжки" сюжет.

Пишеше в началото, че героят му има действителен прототип.

# 309
  • Мнения: 1 109
Здравейте, какво мислите за сериала Рамо, ще има ли тема, за да го обсъждаме там или аз пак изоставам?
Вече има и превод на 1 епизод и доста интересен ми се струва, малко насилието е в повече ама сериал Simple Smile
Доколкото знам го правят по истински събития, ама не можах да разбера заради кого, четох някой неща ама нещо не си спомням 🙄🤣💪

Аз мразя този жанр и изгледах двете серии само заради Мурат, обаче ми стана интересно, малко по-различен поглед хвърлят върху проблема с мафията, от друг ъгъл разказват историята. Мурат играе много силно, засега най-вече заради него гледам. Не бях го гледала отдавна и бях забравила колко е добър. Има много добри турски артисти, но за мен няма никой друг с по-изразителни очи от него. Всякакви чувства може да предаде само с поглед. Страхотна игра в сериала, не можех да отлепя очи от него.
Харесва ми също, че акцентират и върху ролята на жената, приемат я за важен фактор в действието - нещо, което не съм срещала често в турските сериали, еле пък с "мъжки" сюжет.Пишеше в началото, че героят му има действителен прототип.  

Привет и аз поради същата причина го гледам. Невероятен е Мурат, а и сериала за сега ми харесва. Отделна тема не съм срещнала, но има две теми за Мурат, едната е за сериала "Аси", другата за него и Норгюл Йешилчай, с която играеха в "Любов и наказание".

# 310
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Гледах и в двете теми, но не коментират, само по някоя снимка постват.
Ама ще ги следя, може да се разрасне интересът.

# 311
  • Мнения: 1 673
Един-два сезона може да изкара сериала, повече не. Рамо и Сибел си отиват и Боз е готин, а бе хубав каст. Smile

# 312
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Един-два сезона може да изкара сериала, повече не. Рамо и Сибел си отиват и Боз е готин, а бе хубав каст. Smile
Че на кого му трябва повече? Лично аз не обичам сериали, които се влачат в няколко сезона. 20-тина серии са ми тамам.

Хубав каст, да. Иийт Йозшенер е много интересн актьор, много съм любопитна за неговия персонаж.
Лелята заковава с поглед, много ми допада нейната героиня.

А малката любима на Боз? Като капчица е, толкова свежа, чиста и мила.
Жалко, че щели да я дадат на онова келешче Неджо!

А този Боз не играеше ли и в някой друг такъв "боен" сериал?

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 16:08 от Светълчо

# 313
  • Мнения: 5 444
В "Обещание" игра с Толга Съраташ.

# 314
  • София
  • Мнения: 5 334
Актьорът, изпълняващ ролята на Боз в "Рамо", се казва Гьоркем Севиндик. Може би от Söz ти е известен, Тигаса.

Дори не осъзнавах, че Мурат Йълдъръм ми беше залипсвал. Сериалът не е нещо кой знае колко различно, но е хубаво да гледаме пак Мурат на екран.

Както и Светълчо казва, в "Рамо" се обръща много внимание на жените. А кастът и откъм жени е много силен. Прекрасна Есра Билгич (Сибел), и много нежна Джемре Байсел (Фатош) - страхотни и като игра, и като визия. Останалите също не изостават.

Общи условия

Активация на акаунт