Градинарство - моето хоби 23

  • 31 218
  • 774
  •   1
Отговори
# 330
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Диорелка, знам я гъбката, много е красива! Някога ходехме на организирани екскурзии с родителите и оттам ми е позната. Дали баща ми не я наричаше по някакъв друг начин?  Thinking Не, май точно така си беше. И „бабини зъби“ намирахме. Точно от тези две растения имам особен спомен. Както и от многото лешници

Жалко за отчужденото. Какво ли е да изживее човек подобно нещо... Sad

Аз с кърлежите засега имам късмет, но интересното е, че приятелката ми във Варна също пи хапчета. И тя си го придоби някъде там из центъра.
Не мога да се примиря с това, че просто не виждам предназначението на тези твари дори в хранителната верига.  Close

# 331
  • Мнения: 317
При нас вчера беше почти пролетно времето и вече нямам търпение от близки срещи с този вид Smiley Само още около месец и половина ни делят.

# 332
  • Мнения: 2 421
Здравейте, от 10 години отглеждам тази Бугенвилия, искам да си отчупя ческа и да си засея още едно растение. Някой засаждал ли е, хваща ли се е  и как става? Чета, че трудно и почти не става.   
Скрит текст:

# 333
  • Мнения: 14 792
Ау страхотна е! Аз нямам идея дали ще стане,но не пречи да пробваш.
Преди време ми пратиха една от Гърция и я уморих. 😣 Много ме е яд,но ще търся пак да купя.

# 334
  • Мнения: 2 421
Anyyyone, благодаря. Пробвала съм и не се хваща, затова питам за някакъв чалъм дали има Simple Smile .

# 335
  • Мнения: 14 792
О извинявай,не знаех,че си пробвала. Ето това намерих:
Размножаване: Чрез полузрели резници през пролетта или лятото (трудно), които се потапят във вкоренител и се засаждат във влажна смес от торф и пясък, като се заравят 1-2 междувъзлия. Резниците се похлупват  и се оставят на светло място при температура около 25°С. Вкореняват се за около месец.

# 336
  • Мнения: 2 421
Явно като китайските рози, нали те се похлупват с буркан. Ще пробвам благодаря.

# 337
  • Мнения: 14 792
Аз моите не ги похлупвам. Стоят във вода по месец и нещо и си пускат коренчета. Сега пак си насадих.
Ако искаш потърси още в гугъл,има инфо и опитвай. Все ще стане. Успех! 🤗

# 338
  • Мнения: 7 776
При мен е вече дълбока зима и ви поздравявам с кадър от днешната разходка.
Скрит текст:
Сдобихме се и с ново дръвче в двора преди Коледа,обикновен смърч,беше захвърлен с наранен корен край пътя, явно някой е преценил, че е твърде невзрачен за Коледна елха след като го е откопал от гората...та му дадохме нов дом.

# 339
# 340
  • София
  • Мнения: 862
Здравейте!
Не знам дали въпросът ми е подходящ за темата, но ще съм много благодарна, ако някой от вас знае и сподели, какво е това растение.
Взехме семена от една екскурзия до Санторини, като ни казаха, че това е черен пипер, но виждам, че по листата не прилича на пипер и расте, като дръвче нагоре, а не пълзи, като лиана.


# 341
  • Мнения: 751
кафе е това

# 342
  • София
  • Мнения: 862
Благодаря, но май не е това.
Прегледах снимки и листата на кафееното дърво са доста по-малки и продълговати.

# 343
  • Мнения: 11 626
Ето това е кафе, че и плодове дава. Сега го снимах.

# 344
  • София
  • Мнения: 862
Май разгадах какво е растението-Тамарило.

Общи условия

Активация на акаунт