Шава мартенско човече, рита силно мама вече! - МАРТ 2020

  • 26 703
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 4 122
За кг-те се притеснявам да не кача повече от 15 , че после ще е доста трудно свалянето. А и в началото започнах с едни 8 кг. отгоре....които не успях да сваля преди това. Та след раждането ще се старая лека по лека да сваля всички излишни и да си върна кг на които се чувствах най добре.
Wonder_woman_,  колко си качила досвга тази бременност? Не че те успокоявам, но с две двца ще свалиш всичко бързо. Нв го мисли много.

Звездичка,
Вчера сутринта се мерих  до момента съм + 9 кг. и съм 23+6 г.с., т.е. 6 месец......а до 9 м. имам още 3 месеца и ще трявба да се ограничавам лекичко за да не трупна доста кг.

# 706
  • Мнения: 1 235
Мале, момичета, изтървала съм ви нещо, не мога да сваря да ви изчета. И то едни интересни дискусии.

Първо и аз да се включа с килограмите Тези "максимум 12 кг" са ми много субективни. Не е едно и също една жена 150 см и една 170 см да е все едно, ако са качили по 12 кг. Аз с първото си качих 17 кг! И хич и не съм се ограничавала (разбира се, се старая да се храня здравословно, просто бялото брашно няма сила на света, която да ме убеди, че е вредно). "Оставих" 10 кг. в родилното и след около 2 месеца вече бях под започнатите килограми (вярно, тогава бях и младичка...). Така че според мен не го мислете много, ще отслабнем! Пък и да не успеем, какво?

pav_lina, с отслабени връзки съм и аз. Имах зверски болки, събуждах се през нощта, болката продължаваше и от вътрешната страна на левия ми крак. Докторката ми ми препоръча колан за бременни. Родих се с него. Все още имам някакви болки, не са спрели, но в никакъв случай не са ония, от които не можех да стана от леглото.

girlwithballon, тия проблеми с това кърмене... На животните им е толкова лесно, а ние не можем да се справим. Аз имах много проблеми с кърменето. По едно време зърната ми пускаха повече кръв, отколкото мляко. Не съм писала, не съм се консултирала, бях упорита и всичко заздравя. Проблемът с кръвта при мен идваше именно от протекторите, не пасваха добре на зърната ми, късно го  разбрах...

# 707
  • Мнения: 95
И аз мисля да правя и третата ФМ.
И много искам да кърмя, знам, че много рядко тръгват гладко нещата, дано да се науча, защото ще ми е за първи път. Дано да се научим с беб! ❤️

# 708
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте, прекрасни момичета! Аз не се включвам често с коментари в темата, но ви следя и ви чета с интерес.
Но за килограмите ще изкажа мнение и аз. Без бой ще си кажа, че съм +13 кг отгоре, а се храня изключително здравословно. Това е трета бременност за мен, а и вече съм на 38 години Simple Smile . С първите две бременности качих само по около 6 кг. Нисковъглехидратно ми е храненето заради това, че съм диабетичка и държа кръвната си захар в нормални граници. Никакви брашна, никакви сладки неща, никакви бобови, зърнени и т.н. Само бавни въглехидрати и храни с нисък гликчемичен индекс. Важното обаче е, че бебо се развива като по учебник. Всичко му е наред, няма нито избързващо, нито изоставащо развитие. Отговаря си точно на г.с. и определният ми термин. Понякога кг са свързани и с хормоните. При мен специално оказа влияние, че движението ми е малко, тъй като работата ми е на бюро, вече 2 месеца обучавам човек, който ще ме замества и вечер като се прибера искам само да се добера до леглото и да легна. Иначе категорично реших, че тази седмица е последната работна за мен. Време е да си остана у дома, да обърна внимание и на големите деца и естествено да се насладя на спокойствие и разходки . Радвайте на всеки миг от бременността, на това че всичко с бебоците е наред, а кг след раждането бързо-бързо ще бъдат свалени. Желая на всички ви топли и уютни празници. Бъдете здрави. Heart

# 709
  • Мнения: 85
Здравейте ,,момичета. Искам да ви се оплача. Вече трета вечер не мога да се наспя. Като легна наляво ,ми изтръпва цялата лява страна . Надясно - ме наболява .По гръб ми тежи .. по корем няма как. Усещам и едно опъване като съм в легнало положение . Не знам на какво се дължи . Бях на преглед преди 3..4 дни и всичко е наред с бебчето. Вие как сте със съня ? Тежи ли ви вече коремчето ?

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 17:58 от gabrinii

# 710
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте ,,момичета. Искам да ви се оплача. Вече трета вечер не мога да се наспя. Като легна на ляво ,ми изтръпва цялата лява страна . На дясно - ме наболява .По гръб ми тежи .. по корем няма как. Усещам и едно опъване като съм в легнало положение . Не знам на какво се дължи . Бях на преглед преди 3..4 дни и всичко е наред с бебчето. Вие как сте със съня ? Тежи ли ви вече коремчето ?

На мен ми подариха една много хубава възглавница за бременни. Имах проблеми преди седмица, бебо беше сякаш седнал върху пикочния ми мехур ...болката беше ужасна. Но тази възглавница ме спаси. Такова облекчение е. И сега си я ползвам. Препоръчвам с две ръце.

# 711
  • Мнения: 346
Здравейте момичета.. Идвам си от преглед, малкия мъж е пораснал (пак спеше) 😁всичко му е наред и е 735 грама 25 седмица влизам ❤️Доктора ми каза че няма смисъл от последната фетална морфология(той всеки преглед ме гледа на видеозон) и каза че види  нещо нередно би ме пратил.. Та в момента се чудя дали да ходя.. 🤔Иначе последната седмица и аз имам проблеми със съня, не мога да заспя до 1-2 часа се въртя после не мога да стана и цял ден съм като разбита 😶

# 712
  • Мнения: 617
Проблемите със съня май ще стават все по-често.Чувала съм,че колкото повече наближава раждането,толкова организма се настройва за не спане вечер😁

# 713
  • Мнения: 186
И аз съм с проблеми със съня. Будя се в 2-3  и после се въртя в леглото с часове, ужасно е. Добре, че поне вече спрях да ходя на работа, не знам как щях да издържам по цял ден там....

# 714
  • Мнения: 480
И при мен има проблем със спането.  😄 А малката ме побърква, от както влязох в 26та, то не беше хълцане и ритане. Снощи така ме изтрита, че ме заболя. Притесних се дали е нормално или си въобразявам нещо. Най-активна е след цитруси, кафе и шоколад. Не знам дали й харесва или се дразни..  шоколада го намалих доста, даже не съм яла от доста време 😄 Ама за кафето и мандарините не знам как ще се разберем. Вечер се въртя наляво, надясно и т.н и пак се събуждам да си пишкам.. та така

# 715
  • Мнения: 1 041
Aз вече ставам по два пъти на вечер да ходя до WC 😃
Но си спя като пор.. даже по 10 часа откарвам..
И въпреки всичко имам ужаааасни сенки под очите, сякаш не съм спала с години 🤷♀
Странна работа..

# 716
  • София
  • Мнения: 4 122
В началото ставах доста често, като влезнах в 5 месец и спрях съ ставането до тоалетна. Сега спя, но като се въртя от една на друга страна се будя и заспивам по трудно. Спя, но вече не толкова дълбоко.
Но и снощи малката беше дооооста активна - направо ми разказа играта и като почне да ме рита и аз се будя. През деня също е доста активна.

# 717
  • София
  • Мнения: 3 846
И при мен са същите проблеми със съня. Чак се успокоих като споделихте. Както и да легна, все не ми е удобно. ММ го пратих да спи в другата стая, а аз се ширя на спалнята. Имам заредени 3 големини възглавници, че понякога от ниската, т. е. нормалната, киселините се възобновяват или пък получавам някакъв задух и не мога да дишам. По гръб да спя - абсурд. Наляво, както било правилно, постоянно си усещам туптенето на сърцето и се побърквам. Само надясно мога горе-долу, но бедрото ми отстрани е вече постоянно изтръпнало. Коремът ми пречи. Будя се по 4-5 пъти до WC. Сутрин често ме боли гърба или си чувствам врата напрегнат. През деня се чувствам като пребита. Как ще се кара още 3 месеца... Sad

# 718
  • Мнения: 1 235
Проблеми със съня и аз имам. Будя се и не мога да заспя с часове. После тъкмо съм заспала и трябва да ходя на работа... Не, че нещо, ама... по-зле ще става. Коремът ще тежи повече, ходенето до тоалетната - ще зачести. Ама едно време по земята са спали, ние си имаме матраци и възглавници.

А мандарините имат проблем с мен - така ги моря, че горките те.

Момичета, наближаваме време за нова тема. Дайте някакви предложения за заглавие.

# 719
  • Мнения: 74
Аз съм в 26 г.с и днес почти цял ден имам болки ниско долу, като при цикъл. След две ношпа отшумяха засега, но се притеснявам за през нощта, сутринта съм на лекар. Случвало ли ви се е?

Общи условия

Активация на акаунт