Шава мартенско човече, рита силно мама вече! - МАРТ 2020

  • 26 610
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Sofia
  • Мнения: 142
Момичета, моята втора фм мина вчера (22+2 г.с.). Всичко е точно с бебка. Обаче док ми каза, че плацентата ми е много ниска и предлежаща и според него е почти сигурно, че няма да се вдигне. Моята аг не е била чак толкова категорична и се надявам да има някаква надежда нещата да се променят до края. Както и да е, важното е малкото да е добре. Имам си контракции, които сякаш понамаляха откакто увеличихме Магнерот на 3х2 преди 2 седмици. Гледам да лежа доколкото е възможно, но малкото- голямо диване не ме оставя много и по цял ден положението е стани - седни.
Успех на всички! 😊

# 736
  • Мнения: 85
Marulche  ,на моята ФМ в 22ра седмица ми казаха абсолютно същото за плацентата. Преди 3 дни бях на преглед (26г.с) и плацентата вече се е вдигнала. Дано и при теб да стане така .

# 737
  • Мнения: 37
Момичета, моята втора фм мина вчера (22+2 г.с.). Всичко е точно с бебка. Обаче док ми каза, че плацентата ми е много ниска и предлежаща и според него е почти сигурно, че няма да се вдигне. Моята аг не е била чак толкова категорична и се надявам да има някаква надежда нещата да се променят до края. Както и да е, важното е малкото да е добре. Имам си контракции, които сякаш понамаляха откакто увеличихме Магнерот на 3х2 преди 2 седмици. Гледам да лежа доколкото е възможно, но малкото- голямо диване не ме оставя много и по цял ден положението е стани - седни.
Успех на всички! 😊

Колко ниска е твоята? Мисля, че има много надежда. И моята е ниска (4 мм от шийката), но ми казаха, че в 90% от случаите се вдига. Трябва да се изчака до 32 г.с. да се види. Даже и тогава да не се е вдигнала, имало голям шанс между 32 и 36 г.с. да се вдигне. Интересно защо така мисли докторът. Ето и тук информация, базирана на медицинските изследвания по темата: https://www.pat.nhs.uk/downloads/patient-information-leaflets/ma … nta%20Praevia.pdf

# 738
  • Мнения: 1 041
Аз съм с ниска предна плацента от началото, не превиа, но ниска.
Все казваха, че ще се вдигне. Днес в 25+6 на прегледа казаха: все още е ниска, но май започва леко да се вдига, има големи надежди за нея да се вдигне.
Казаха, че в 34-та седмица окончателно ще се прецени дали е ниска или не Simple Smile

# 739
  • Мнения: 103
Добро утро, момичета! Почти нищо ново при мен. Вчера ми изместиха прегледа от 7.12 на 21.12, та ще съм в неведение още доста време от последния преглед, който беше на 4.11 ( фетална). Чудя се дали да правя 3-тата и днес ще се обадя на следящата да я питам. Предстои ми командировка другата седмица в 27 г.с. (последна вече). След това имам един изпит и смятам да забавя темповете. Засега не ми тежи корема. Прави ми впечатление, че много големи бебета се раждат. Започнах да заспивам по-трудно, но пък след това си спя дълбоко.

# 740
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен!Интересува ме,усещате ли бебчетата си всеки ден?Аз съм 26+3 г.с. и от 2 дни едвам усещам бебка и то не ясно както преди,а много леко и много рядко.

# 741
  • София
  • Мнения: 3 835
Има дни, в които по-малко се усеща и аз се шашкам дали е добре и дали всичко е наред. В други дни е много активен. Различно е, не знам на какво се дължи. Във всички случаи, ако пък всеки ден е много активен, мама няма да има почивка. Simple Smile

# 742
  • Sofia
  • Мнения: 142
Marchetto, много ти благодаря за информацията! Определено ми беше полезна. Не зная и аз док защо така реши, сигурно на база неговия личен опит. Но пък моята аг не се е шашнала, така че се нядявам да се наредят нещата.
Аз усещам ритничета и движения и то доста силно заради задната плацента всеки ден, но не постоянно.

# 743
  • Мнения: 36
PPP,благодаря ти!Тази нощ само като се завъртя и се разсънвам за да чакам да видя дали ще ритне 😢Преди няколко дни бях на фетална и всичко беше наред.Силно се надявам и сега да е така.Хубав ден 💖

# 744
  • Мнения: 197
Момичета, здравейте!
Да ви попитам за болничния ако някой знае кога се изплаща?
Аз от 1.11 излезнах болничен, вчера бях за другия, но още нямам никакъв превод. Някой да знае нещо? Simple Smile

# 745
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Аз съм в болничен от 07.11-06.12 и понеже също нямам превод(все още)звъннах в НОИ и ми обясниха,че щяло да има някакво забавяне и да съм си чакала парите до 20ти и недай си боже,ако не ги получа тогава отново да звънна.

# 746
  • София
  • Мнения: 3 835
На мен ми ги плащат с месец закъснение. Да не говорим, че всеки месец сумата намалява. Понеже болничния обхваща дати от 2 месеца, ми ги изплащат на 2 вноски. Трябва да ходя да се разправям, но като си представя блъсканицата...

# 747

Общи условия

Активация на акаунт