Хайде на театър - 6

  • 56 285
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 541
Този сайт предлага ваучери за подарък http://www.theater.bg/, но оттам могат да се закупят билети само за определени театри.

# 661
  • Мнения: 1 990
След толкова дебнене (поне два сезона без успех), НАЙ-НАКРАЯ и аз бях днес на "Чамкория"! Simple Smile Невероятен Захари Бахаров! И по принцип изключително много го харесвам, но и тази вечер беше просто блестящ. Този моноспектакъл е огромен труд, а той играе с такава лекота и харизма! Всичко беше изпипано, всичко беше точно такова, каквото трябва - сценография, постановка, всичко.
Самият текст на мен лично ми беше малко далечен, но това си е вече въпрос на вкус, може би и на настроение.

За пръв път бях в Театър "Азарян" - доста приятно място като изключим колко са нагъчкани седалките, голяма мъка беше.

Не мога да повярвам как на предния ред една културтрегерка си извади хартиеното пликче с ядки и най-безцеремонно и шумно започна да яде. Не беше единствена! До нея една девойка буквално през цялото време си чати. Чудя се защо си губиш 2 часа от времето и си харчиш парите за нещо, което дори не гледаш. И лошото е, че такива простаци не са никак малко.

# 662
  • Мнения: 10 614
В Армията правят забележка на всеки, който си извади телефона.
А тая с ядките бих я скастрила лично!

# 663
  • Мнения: 929
Здравейте,  записвам се при Вас, за да следя впечатленията за постановките.
Снощи бях на "Братя Карамазови" в Народния театър. Честно казано не съм очарована. Може би очаквах повече и се разочаровах доста бързо от това постоянно викане и истерии.
Сега се чудя кой да следващият ми избор, но мисля първо да посъбера мнения тук.
Случайно открих темата и съм много щастлива, че Ви намерих 🤗

# 664
  • София
  • Мнения: 207
mapro67, благодаря за добрите думи ! Relieved

kastrup72, за мен лично вашите мнения са едни от най-полезните в темата.
Аз си пазя всички негови предложения и се консултирам с тях.Simple Smile

И за мен!kastrup72,благодаря Ви!Вашето мнение е много ценно за мен!
Дори съм си запазила тези неща!      Още малко препоръки за Театър 199:

1. Class;
2. Пробен Срок;
3. Чамкория;
4. Най-бързият часовник във Вселената;

Мисля, че може би ще е интересно да знаете....Innocent Relaxed
Ще споделя няколко постановки, които се играят под различни имена, за да избегнете повторното им гледане:

1. ''Мръсното копеле'' = ''Методът Грьонхолм'' = ''Шведска защита'' ( по Жорди Галсеран );
2. ''Стая 1313'' = ''Безумна нощ'' = ''Аферата в хотел Уестминстър'' ( по Рей Куни );
3. ''Испанска афера'' = ''Изборът на Марта'' = ''Играта на Марта'' = ''Без резерви'' = ''Без задръжки'' ( по Жорди Галсеран); .... цели 5 различни заглавия !!!
4. ''Нашата голяма френска сватба'' = ''Шемет'' ( по Жан Жак Брикер );
5. ''Съблечи се!'' = ''Психо'' ( по Джо Ортън );
6. ''AIR Танго'' = "Боинг, Боинг!" ( по Марк Камолети );
7. "Тя, той и още двама, трима'' = ''Кастинг за мъже'' ( по Жолт Пожгай );
8. ''Аз, досадникът'' = ''Натрапникът'' ( по Франсис Вебер );
9. ''На живо от оня свят'' = ''Клюки от ада'' ( по Жан Ноел Фениус );
10. ''Смъртта на котката'' = ''Лейтенантът от Инишмор'' ( по Мартин Макдона );

Още няколко препоръки от мен:

1. ''Стриптийз покер'' - МГТ Зад Канала;
2. ''Старицата от Калкута'' - Театър 199;
3. ''Ръкомахане в Спокан'' ( по Мартин Макдона ) - Народен театър, Камерна сцена;
4. ''Мръсното копеле'' ( по Жорди Галсеран - "Канкун" ) - Сълза и смях;
5. ''Иначе казано'' - Младежки театър;
6. ''Любовникът'' - Народен театър, Камерна сцена;
7. ''Семеен албум'' - Младежки театър;
8. ''Семеен съвет'' - Театър 199;
9. ''Името'' - Сат

# 665
  • Мнения: 10 614
Момичета и момчета, имам карта за намаление за Сити Марк Арт Център. Важи за представления до края на месеца и може да се гледат страхотните  Живак и Любовни писма. Три талона са за 50% намаление на общо 6 билета. Отделно 20% отстъпка след изчерпване на  талоните. Ако някой я иска и се намира в района на Мол България, мога да му я дам лично. Или днес да я пратя по куриер за негова сметка.

# 666
  • Мнения: 224
Момичета и момчета, имам карта за намаление за Сити Марк Арт Център. Важи за представления до края на месеца и може да се гледат страхотните  Живак и Любовни писма. Три талона са за 50% намаление на общо 6 билета. Отделно 20% отстъпка след изчерпване на  талоните. Ако някой я иска и се намира в района на Мол България, мога да му я дам лично. Или днес да я пратя по куриер за негова сметка.

Simple Smile страхотно предложение! И аз имам такава карта с отстъпки и получих имейл от Сити Марк Арт Център, че мога да я ползвам до края на януари... Аз съм планирала "Копенхаген" с огроооомните Руси Чанев и Валентин Ганев на 27.01. и "Едно малко радио" с Мая Новоселска по текст на Теди Москов, понеже "Живак" съм го гледала вече няколко пъти...

# 667
  • София
  • Мнения: 5 190
"Копенхаген" е разтърсващ, но трябва да си училищно грамотен с физика/ химия и да си в добро здраве. Трябва да се внимава,  за да поемеш поне половината от темата. А на тези, които ломотят, направо им посочвайте вратата или да мълчат. Две недоволстващи ме изнервиха, все чаках или да тръгнат или да млъкнат... Явно очакваха да попогледат, да се посмеят и да попляскат. Тука това не става. Това не е "Контрабасът"...

# 668
  • Мнения: 541
Леле! Не съм гледала Контрабасът, но съм чела/ чувала само добри отзиви. Направо ме изненадА.

# 669
  • София
  • Мнения: 5 190
Не казвам лошо за "Контрабасът", а че "Копенхаген" е тежък, пълен с информация и разкъсващи дилеми спектакъл.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 942
Снощи гледах Старицата от Калкута в 199. Бях забравила, тук някой беше споменал, че са скечове и в началото се изненадах неприятно. Почудих се как ще издържа два часа, още повече, че от самото начало ми направи впечатление как публиката се смее на всичко, пък на мен изобщо не ми беше смешно. Винаги ме е учудвало това, особено в някои телевизионни формати, които считам за абсолютно тъпи, публиката се залива от смях.
Но представлението постепенно набра инерция, артистите успяха да разгърнат театралния си талант. Дори Малин Кръстев, когото обикновено не харесвам, тук изобщо не ми беше дразнещ. А за Захари Бахаров мога да кажа само, че е змей! Велик! Невероятният талант личи като с лекота излиза от трайно насадения му образ на Иво от сериала и още по-лошо - на водещ в лотарията. Нито за миг не се замисляш за тези му клиширани роли в това представление.
Най-много ми харесаха, когато в момент Бахаров забрави една дума и я обясни със свои думи като чужденец. И Малин като подхвана - такава смешна импровизация настана - истинско забавление. Но нито за секунда не излязоха от образ - великани! Много беше хубаво.
Накрая си тръгнахме в страхотно настроение. Препоръчвам. Но все пак не водете малки деца - ще ви се налага да се червите и да се оправдавате.

# 671
  • Мнения: 515
Малко оф-топик🙈 - от известно време се колебаех, дали да не си татуирам "Каквото, такова" /в превод де/, докато не гледах и постановката....Толкова философия има в тази простичка фраза... Всяка една съдба има своите терзания и неволи, и всички ние имаме своите нещастия и кошмари, но... всеки наш разказ би трябвало да завършва с думите "Каквото, такова"... точно, както разказите на героите в пиесата на Недялко Йорданов.../на повечето зрители пиесата би им се видяла тягостна може би. Направи ми впечатление, че и публиката не беше "първа младост", не само актьорите/.
Лично за мен - пиесата е дълбока, докосваща, истинска и предава много градивно житейско послание "Пълно щастие няма - каквото, такова" !

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 08:37 от Джинджър@

# 672
  • Мнения: 1 855
Някой с отзив за  " Кафе с претенция " в ТБА? Осем представления до края на март и няма билети....то вярно, че и залата не е голяма...

# 673
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
имам излишен билет за "Чехов търси талант" за днес 19:30.
желаещ?

Вече си намери човека. Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 19:08 от st. Dobri

# 674
  • Мнения: 3 439
Еееееее що не видях по-рано 🥺 Начиии, ако имате свободни билети, ми пишете 😁

Общи условия

Активация на акаунт