Коледни и новогодишни идеи и декорации 2019/2020

  • 101 716
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 1 380
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Кик е хубава верига, имат и евтини дрехи, които не са страхотни модели, класически са, но от хубави материи и евтини. Не знаех, че го има в България. Ще подскажете ли къде е, ще ми е любопитно да сравня с тукашния. 😃

От днес заредих с една декорация от филц на висулки, метър и нещо дълга. Бях си правила същите малки за огледалата в баните и стои много красиво. Само материалите тук са по-скъпи от цената на цялото гирляндче от висулки. Грабнах последните свещички-гномчета и обрах всичката прежда в магазина за одеялото. Heart Eyes И едни свещи-шишарки си харесах за масата. 😃





Имам няколко въпроса за одеялцето, ако на плетящите от вас им се занимава да пишат. Wink

1. Първият ми ред е заплетен много стегнато спрямо останалите, а плетох видимо хлабаво - това стандартно ли е да се разпънат толкова идните редове или аз криво съм плела?

Скрит текст:
Сега прилича на мини-поличка, разкроена, като приключа с одеялото, да съм си изплетяла такава, много хубава била Joy JoyJoy. Дължината е около педя, ако ме разбирате. Joy

2. Има ли начин да се оправи или директно отсега да разплитам (клоня към разплитане)?

3. Има ли някаква тайна за равномерна плетка - подръпва ли се, придържа ли се някакси... Колкото и да се старах да е равно, на места имам големи бримки, на други - малки...

4. За тази плетка, понеже е лесна, поне когато я плета на ръка, дали няма да е по-бързо и по-равномерно да плета с игли? Не че знам как, но бих могла да си купя и да се пробвам... Има ли смисъл или е много трудно с иглите?



Моля, не ми се смейте много, явно не ми е сила плетенето и ще трябва да се поупражнявам 😃.

# 1 381
  • Мнения: 493
Айко и аз го чакам и като преглеждам коледните неща, на сайта им излиза, че има наличности по магазините. Може би е въпрос на дни, пък и Джъмбо, Пепко, Юск, Немски център вече са заредени. Предполагам Айко няма да изостанат. Аз съм фен също и на Баухаус.
От стиропорените фигурки има също звезди и камбанки, освен топки, венци и конуси. Минали години сме правили от тези венци с децата за коледните им базари в училище. Омотавахме ги плътно със зелена вълна (продава се една такава на ленти). Върху нея, но по-рехаво, намотавахме някаква коледна панделнка, която да контрастира. Нанизвахме камбанка в долния край и връзвахме панделката на фльонга. По самия венец забивахме тук-таме едни малки червени "захарни" плодчета с телчета. Не знам защо не съм ги снимала Thinking
Тази година мисля да правим някакви гномчета от стиропорените конуси, нещо от тоя род:
Скрит текст:

chrissy, никога не съм плела с ръце, а с игли знам само лицева и опакова бримка, но като гледам и твоето е точно това. Без да съм голяма плетачка, мисля, че с игли ще ти се получи по-равномерно. Дъщеря ми на 8г сама си изплете една шал-яка, така че никак не е трудно. Само виж на преждата за кой номер игли е и купи такива. Ето  линк.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 23:53 от EdeIweiss

# 1 382
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Криси, лесно е, вземи си игли. Бързо ще свикнеш с тях.

# 1 383
  • Мнения: 6 769
Преди време и аз плетях, но умея само лицева и опакова плетка. Бях си изплела дори блуза, на голямата щерка, тогава в яслата жилетка. Та, Криси, вземи си игли, не е трудно. Аз бях дете, когато се научих да плета. Може и обръч да си купиш (две съединени куки с шнур),  удобно е. Успех!

# 1 384
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 105
криси, на етикета има две кръстосани игли с номер между тях - това е номера на иглите, които препоръчват.
мисля, че имам твоята прежда - не е за ръце. Wink

потърси най-дебелите игли, по спомен моите бяха 8 и бяха бамбукови. не се лъжи да ги взимаш, търси си пластмаса или алуминий. по-гладки са и плетката ти не се закачава в тях.
Simple Smile плетачките си имат тема. Simple Smile

# 1 385
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Криси,в София Кик има в The Mall, вероятно и на друго място,но аз ходя само там и в Ринг Мол,в който обаче не съм видяла такъв магазин.И по радиото им правят голяма реклама на дрехите,които са наистина много евтини...

# 1 386
  • Мнения: 18 562
За тови Кик от вас чувам. Аз така или иначе съм в провинцията така, че основно от нета ще пазарувам и през ноември ще накарам мъжо да направим един пазар с детето в Джъмбо и ще видя и този Кик.
Чудя се тези дни дали да не захвана елхичките от цветя. Ще видим. Не знам обаче колко като количество цветенце да поръчам. Свеката има цяла стая с най-чудни материали, ама ако ни затворят пак я отишли я не... Тъй, че сама ще си ги правя. Тези цветните карфици ще проверя в един магазин за джуйджурии при нас дали ги има. Иска ми се да включа и детето. Тя ходи на приложни изкуства и там правят разни неща и й е много интересно.

# 1 387
  • Мнения: 10 703
Аз  чакам Vinter 2020 на Икеа Simple Smile
Харесала съм си няколко неща ..

Ето латвийската версия на сайта. Дано скоро заредят и тук
https://www.ikea.lv/en/search/?&&q=VINTER%202020&page=1

# 1 388
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 105
За тови Кик от вас чувам. Аз така или иначе съм в провинцията така, че основно от нета ще пазарувам и през ноември ще накарам мъжо да направим един пазар с детето в Джъмбо и ще видя и този Кик.
Чудя се тези дни дали да не захвана елхичките от цветя. Ще видим. Не знам обаче колко като количество цветенце да поръчам. Свеката има цяла стая с най-чудни материали, ама ако ни затворят пак я отишли я не... Тъй, че сама ще си ги правя. Тези цветните карфици ще проверя в един магазин за джуйджурии при нас дали ги има. Иска ми се да включа и детето. Тя ходи на приложни изкуства и там правят разни неща и й е много интересно.

в левчетата, кинкалериите и магазините за джунджурийки провери за цветни пайети и мъниста. с мънистата можеш да използваш обикновени карфички.
а пайетите много успешно заместват цветята. Simple Smile

правила съм такива великденски яйца. Simple Smile

# 1 389
  • Мнения: 7 100
Вчера купих първата коледна декорация. Бях се зарекла да не купувам нищо повече,  но доколкото се познавам,  няма да е и последната. Тооолкова много изкушения има!

# 1 390
  • София
  • Мнения: 1 611
Кик има и в Мегамол.

# 1 391
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 105
а самостоятелния магазин в люлин 2, до Т-маркета отвориха ли го?
нещо не ми се тъпче по моловете. Cry

# 1 392
  • Мнения: 7 100
КиК е евтин магазин за дрехи и домашни потреби, декорации, парфюмерия и какво ли още не. Но има страхотни попадения там. Имам все още една пола, която си купих за 5 евро и носих до избеляване 3 лета.
Там продават и детски дрешки от една марка,  Ergee, много качествени дрехи. Редовно купувам на внука си от тях.
Изобщо, не се е случвало да вляза в КиК без да купя нищо. Все някоя дрънкулка забърсвам.  Grin

# 1 393
  • Мнения: 493
Мис, тук гледам текстилни цветенца.
Тук има от филц, но не им намирам размерите. Ако е малка елхичка с големи цветя не знам дали ще е хубаво.
Ето и едни конуси, има и по-големи.
Аз бих пробвала и с малки помпончета, да речем зелени, и няколко по-големи - цветни, които да стоят като топки за украса. Само помпоните трябва да са с по-малък диаметър от дължината на карфицата, за да могат да се забодат в стиропора, без да се деформират.

# 1 394
  • Мнения: 5 309
Днес резервирах в  Jysk малко дръвчета и коледна сцена, тези дни ще ги взема. Дано са читави на живо.
https://jysk.bg/koleda/vnshno-osvetlenie/svetescho-drvo-galena-150sm-120led
https://jysk.bg/koleda/vnshno-osvetlenie/svetescho-drvo-fulgurit … p;article=6900700
https://jysk.bg/koleda/koledna-ukrasa/koledna-scena-galder-17x18x15sm

Някой да ги има? Отзиви?

Общи условия

Активация на акаунт