Коледни и новогодишни идеи и декорации 2019/2020

  • 101 712
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 1 140
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Дано не забравя да поровя в групите, в които съм. Имаше го това и като рецепта. Що си мисля, че беше някаква спаначена плънка, ама може и да бъркам.

# 1 141
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ух, добре, не бях аз първата в тази тема. Joy
Малко след морето се присетих за Коледа, че бяхме на вилата, редихме дърва, а там имаме истинска камина. Подаръците за моя приятел като насоченост поне са ясни, неща, свързани с китара), но ще мисля още.

Добри, имам 2 предположения:

1. Зеленото е спанак, а на долната картинка е просто друга елхичка.
2. Зеленото би могло да е шам-фъстък, като се запече и се покрие от карамелизиралата се захар не личи.

Все пак ми се струва по-вероятно да е първото. 😃

# 1 142
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
ще покажа. Simple Smile само да намеря малко време, че с новата учебна година, а и скоро се връщам на работа...

# 1 143
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Ето една вариация - елха от бутер тесто и солена плънка със спанак:
https://bukvarche.com/2018/12/30/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B3%D0%BE% … 1%88%D0%BD%D0%B0/

# 1 144
  • Мнения: 1 820
Зеленото е шам фастък, напоследък срещам в турските магазини почти всички сладки с него, много ми хареса 😉

Аз почнах да обмислям Коледа още по време на 3м карантина от скука 😂😂😂 Тъй като сме голямо семейство (общо 4 семейства) бях предложила за възрастните да купуваме общ подарък. Не се одобри 😒😒😒 А по миналата година се събраха над 30 подаръка под елхата и някак не ми се струва че учим децата добре.
 Украсата... Ако я почна сега мъжо ще ме обяви за ненормална..  Да мине Хелоин и тогава

# 1 145
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 738
Абе като че ли е нещо сладко, не може да е поръсено със захар, ако е песто??? Или може?

# 1 146
  • Мнения: 22 867
Зеленото е роял айсинг. Бисквитките са меденки.

за това зелено питах Simple Smile


Добри, вариант със спанак, като тортата Шрек. Simple Smile

И още една подобна

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 23:47 от labrex

# 1 147
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 863
Аз вече съм си запазила някои идеи за коледни лакомства.


Скрит текст:










Идеята за запазване на писмата до Дядо Колела е страхотна! Нашето момиче по Коледа ще е на 2г. така че и тази година няма д а пишем писмо, но надявам се, догодина.
Камината определено ще претърпи ремонт, че е изпокъсана от едни малки ръчички. А може и да направим изцяло нова, в темата имаше страхотни идеи.
Зеленото е спанак - стр. 15 е рецептата:
https://www.galleywoodparishcouncil.gov.uk/uploads/files/Grapevi … 3)_compressed.pdf

# 1 148
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Аз се притеснявам да не ни затворят и за Коледа,както направиха за Великден.Тогава направо ми убиха настроението.Въпреки че много хора излязоха от София ние си останахме тук.Даже вече не помня как и кога боядисах яйцата и сложих великденската украса...Дано за Коледа успеем да сме при близките си...

# 1 149
  • софия
  • Мнения: 25 560
Зеленото е роял айсинг. Бисквитките са меденки.
за това зелено питах Simple Smile

Това, според мен, е спаначена плънка. Солена елхичка.
Друг вариант е да се опита с паста шам фастък със захар/мед.

Отивам за кафе, не ми обръщайте внимание Relaxed Било имало постове с отговор след въпроса.
И всe пак

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 08:29 от zvаnchе

# 1 150
  • Мнения: 18 562
Солената елхичка на мен повече ми допада,че си падам по соленко. Важното е,че технологията е ясна. Плънката по желание ще си я направим,кой каквато иска. Само че чудя какъв тип е тестото. Ако е бутер има значение.
И аз сега съм на много есенна вълна. Ще мисля Хелоуин първо и на малката костюм,защото съм я записала на приложни изкуства в градината и там жената винаги прави разкошни партита с децата-фенери,украси. Всички ходят с костюми.
Дано заради пандемията да не се откажат от тържествата.
Иначе аз си купих наскоро от Джъмбо едни дантелени топки с бяла светлина и си ги сложих над огледалото. Те ще си останат до Коледа. Не са специално коледни,но просто бяха много красиви и мой стил и си ги взех. Ще са част от декора.

# 1 151
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Аз се притеснявам да не ни затворят и за Коледа,както направиха за Великден.Тогава направо ми убиха настроението.Въпреки че много хора излязоха от София ние си останахме тук.Даже вече не помня как и кога боядисах яйцата и сложих великденската украса...Дано за Коледа успеем да сме при близките си...

Ели, според мен няма. То на хората им писна и от мерки, и от ограничения, и от какво ли не. Допреди 3 дни бях в Бг и масово маски не се носеха, в малките магазинчета се влизаше съвсем без, а пък случаите въпреки това намаляват и чувах нещо като 53 нови случая в някои от последните дни, което си е доста добре за почти без маски.

Да се оплача -  миналата година търсих еднакви коледни пижами за двама ни, след много ровене открих, но не отговаряха добре по размер. Долнището на мъжката е повече от огромно, да не говорим за странната кройка. А и материята им е тъпа, оказа се кофти. Сега трябва реално да прекроя цялата мъжка пижама, то направо да си я бях ушила...

Иначе съм започнала с един гирлянд от фигурки от плат - елхички, бастунчета и такива неща. Оказа се много повече работа, отколкото очаквах обаче и ще стане чак за тази Коледа. Wink

Едит: Бингли, бутер тесто е, да Simple Smile

# 1 152
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Ех, сродни души мои! Heart Eyes Поръчала съм вече някои коледни подаръци, а оня ден зяпах украси в нета.

Зеленото в елхичката ми прилича на шам-фъстък и на мен, сигурно защото го обичам.

# 1 153
  • Мнения: 293
И аз да се влюча Simple Smile За елхичката - миналата година сестра ми я беше правила за НГ с нутела и отгоре я беше поръсила с пудра захар, и нейната беше с бутер тесто. Още от тогава съм решила да я правя и аз като му дойде времето, но си я представях с ябълки и орехи нещо като щрудел (или онези сладки "сълзица").
Иначе аз тазгодишната камина я направих още през април, докато бяхме затворени вкъщи Simple Smile

# 1 154
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 104
палете ми фитилите вие!
извадила съм бутер тестото и довечера ще има елхичка.
сладка, защото в шкафа има нутела (видях я), а някъде трабва да има  и захарни звездички. Wink

Общи условия

Активация на акаунт