Коледни и новогодишни идеи и декорации 2019/2020

  • 101 609
  • 1 416
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз вече съм си запазила някои идеи за коледни лакомства.












Идеята за запазване на писмата до Дядо Колела е страхотна! Нашето момиче по Коледа ще е на 2г. така че и тази година няма д а пишем писмо, но надявам се, догодина.
Камината определено ще претърпи ремонт, че е изпокъсана от едни малки ръчички. А може и да направим изцяло нова, в темата имаше страхотни идеи.

# 1 126
  • Мнения: 18 560
Страхотна е елхата, много ми се иска да успея да я направя! Дано не се окаже много трудно. Чудна е, останаха ми очите.

# 1 127
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
а пише ли какво има по средата?
първо изглежда зелено, а след това е шоколадово...
Simple Smile не че не може да импровизираме...

# 1 128
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 673
Тези дни гледах коледните сладки и украси, които вече са по магазините, нищо, че е 35 градуса и си мислех за коледни календари и подаръци Simple Smile

# 1 129
  • Мнения: 518
А, като се спомена за камина, да покажа как префасонирах нашата това лято. Още навремето като я правихме за най-бързо залепих фолио отвътре с намерението да намеря някой да ми нарисува огън вътре. Ама нали временните решения почти винаги остават трайни, та така до това лято, когато решихме да направим освежителен ремонт в стаята на дъщерята. Та дойде ред и за освежаване на камината.
Беше така ( абстрахирайте се от неразборията, във вихъра на ремонта е правена снимката)
Скрит текст:


и стана така (тук сложихме лампичките само за проба)



Сега тепърва ще мислим как да я киприм коледно.
[/spoiler]

Много по-добре е така , отколкото ако бяхте рисували огън - прекалено бутафорно е , както се казва като "креватна живопис " . Много е красива с лампичките по камината !

При цялата  нестабилност , несигурност и тревожност тази година и мен ме крепи идеята за Коледа . Обаче съм фен на отдаването на момента , на това да се насладя на всеки нов сезон и тъкмо вчера започнах да "преобличам" къщата есенно , с доста елементи , които ще помогнат после бързо да се преобрази в хелоуинска украса . Смятам да отпочна коледната към средата на ноември . Не знам още каква ще е , ще ме осени в някакъв момент .

# 1 130
  • Sofia
  • Мнения: 1 937
Мале,вие сте луди /в най-добрия смисъл/.Laughing
Но ви се радвам от сърце.
Аз до вчера бях на море и сигурно затова нямам още нагласа.Пък и температурите са още високи.Може би малко като захлади,ще ми дойде и на мен музата.Един дъжд ми трябва...

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 23:40 от avi10

# 1 131
  • под тепетата
  • Мнения: 9 302
Ние със сестра ми (явно сме фамилно чалнати)  вече купихме косачка за коледен подарък на родителите ни. Аз съм си поръчала какъв да бъде моя на децата Flushed

Последна редакция: вт, 15 сеп 2020, 21:20 от bilqna_69

# 1 132
  • Мнения: 18 560
st.Dobri,eто клипче за елхата, вътре има течен шоколад.Изглежда супер лесно, ефектно и вкусно. За да не е така постна може отгоре да се украси с бонбони, бастунчета и неща от сорта. https://www.youtube.com/watch?v=3U8NzADY0Jc

# 1 133
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Добре че се раздвижи темата,та да се успокоя.И аз бях до оня ден на море,ама ги мисля тези неща сигурно от рождения ми ден (който е в разгара на лятото юли).И ги обсъждах със сестра ми,та тя ме успокои,че и при нея са се пробудили тези мисли,та не съм единствената от семейството си Joy Joy Joy
Подаръци още не съм мислила, освен нещо за кучето,ама има време...

# 1 134
  • под тепетата
  • Мнения: 9 302
Ох, срам ме хваща, но и за кучето съм намислила вече, че единият нашийник много се захаби от слънцето. Миналата година подарих на мъжа ми 2 шезлонга и като че ли не ги одобри много, но пък лятото ги оцени и доста ги  използва.

# 1 135
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
благодаря, мис бингли. Simple Smile и аз с шоколад си го представях, а защо ми се видя зелено на снимката не знам.
Simple Smile
имам бутер тесто в хладилника. може да спретна една лятно коледна елха. за проба само. Simple Smile

# 1 136
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 835
Зеленото е роял айсинг. Бисквитките са меденки.

# 1 137
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Зеленото е роял айсинг. Бисквитките са меденки.

за това зелено питах Simple Smile

# 1 138
  • Мнения: 18 560
И за мен е мистерия това зелено, но с шоколад идеята ми допада, и аз ще пробвам скоро. Не зная дали е бутер тестото.

# 1 139
  • под тепетата
  • Мнения: 9 302
Според мен е солен вариант с някакво песто   https://www.bonapeti.bg/recepti/koledno-dravche-s-pesto/

Общи условия

Активация на акаунт