Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 72 288
  • 735
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 14 966
И мм за вакум ми дудне. Освен утре да ходя да търся такова преди да наливам пак. Нали ги има тези неща по железариите ? Знам как изглеждат, не ми се е налагало досега. Да пробвам първо с него.
Аз разбрах, че майстор трябва, ама жената е сама, няма помощ, засега ми отказва такава с майстори и и щадя достойнството, защото е вдовица , пенсионирана учителка , интелигентна и горда. Няма да ми позволи да и плащам майсторите, а зная, че няма възможност. И ми е толкова жал. Уж да помогна, то стана страшно, а тя ме успокоява- ще го оправиш , спокойно. Когато стане. Ама вариант дали ще стане не се обсъжда. Благодаря ви, момичета. Зная, че не е точно по темата, но тук сте експерти Flowers Hibiscus

# 421
  • София
  • Мнения: 35 101
Ваккум в левчетата или железариите. Но, наистина - размотай меките връзки и извади каквото има. После намотай пак или силикон. Снадките са по 2-5 лв в железариите, ако трябва нови или нов сифон направо. От опит - щом сипваш и не тръгва - тотал щета е.

# 422
  • Мнения: 11 623
Ако жената има някакъв маркуч, нахлузи го на чешмата, заври другия край в дупката на сифона и пусни водата силно. Всичко ще замине.

# 423
  • София
  • Мнения: 35 101
Ако жената има някакъв маркуч, нахлузи го на чешмата, заври другия край в дупката на сифона и пусни водата силно. Всичко ще замине.
Да, в комшиите.
Щом профи препарат не е помогнал, нещата не са окей. Станала е тапа и трябва да се отстрани!

# 424
  • София
  • Мнения: 11 707
............... Но, наистина - размотай меките връзки и извади каквото има. После намотай пак или силикон. Снадките са по 2-5 лв в железариите, ако трябва нови или нов сифон направо. От опит - щом сипваш и не тръгва - тотал щета е.
Това с размотаването на силикон, снадки си е сложно и си трЕбе мъж, не бих се хванала, поне за мен е мисия невъзможна. Бих пробвала всякакви други дейности, но това с размотаването на силикона... НЕ!, не мога. Да се действа с това което показах, то  пада под водата, тежко е, и ще отмие абсолютно всичко. Това са разни препарати в бутилката и са много силни, не може да не оправи нещата.

# 425
  • Мнения: 14 966
Само се моля утре да е оттекло. Сутринта със свита душа  бях. Ами тъкмо беше мокро в канала и отгоре сухо. Ако и утре е така, започвам поетапно. Да кажа нещо- онзи ден, с този препарат от Лидл  шупна, днес нищо не стана, а спазих указанията.
Утре първо ще взема вакуум, ако е оттекло , да видя ще засмуче ли нещо.
Лигаво е това, което излиза, но толкова са ми познанията. Може
наистина да прави тапа от мазнините. Тя жената вика, ами само кафе си правя, но знам ли аз.
Има вряла вода, днес налях агресивно, ама ....
Чудя се има ли някакъв агресивен препарат. Имам аче, оффф. Извинявайте, че ви занимавам, но ми се стори лесно, а и жената очаква , че не е нищо. Нямам аз опит с такива неща.

# 426
  • София
  • Мнения: 35 101
Абе, мъже ви трябват за един сифон! Щом е намотан с тиксо, значи подлива. Та, нали са три снадки общо взето!

# 427
  • София
  • Мнения: 4 177
. Тя жената вика, ами само кафе си правя, но знам ли аз.

Ако хвърля утайката от кафето в мивката става страшно.
.

# 428
  • Мнения: 10 379
Напротив, аз знам, че утайката от кафето отмива мазнините

# 429
  • Мнения: 2 586
Аз никога не съм имала проблем с утайка от кафе. Може би трябва да я разтваря с вода предварително, ако е утайка от турска кафе или кафеварка.

# 430
  • Мнения: 14 966
Тя има шварц машина, та не зная какви кафета я напъват. Малко е дементна. Кафемашината и е с филтър,който директно е в коша, няма как да прави друго. Храна идва готова. С две думи, не зная какви ги е правила, но миене на мазно може и да е имало. Аз ползвах тази мивка да и поливам цветята, да поизмия я вилица, я чинийка. Бе ще видим. Утре почвам по ваши указания отнякъде. В края на краищата, ще развия тиксото, меката връзка май  е новичка. После ще видим. Не мога жената да я оставя така. Пак ви благодаря. Ако видя зор, ще снимам. И ако не съм по темата, ще пусна нова. Искам да помогна на жената, пък беля направих.

# 431
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Препаратите за канали съдържат сода каустик , защото тя разтваря мазнините.

Да, използва се и за производство на сапун, но там мазнината е течна...

# 432
  • Мнения: 11 623
Препаратите за канали съдържат сода каустик , защото тя разтваря мазнините.

Да, използва се и за производство на сапун, но там мазнината е течна...
Стига с тези неверни неща!  Ти са това как се прави сапун учила ли си в училище?
По тази мека връзка, предполагам и гофрирана, много лесно се наслояват мазнини и тя с тази сода кустик ги е превърнала в твърд сапун.
Ето за питащата и една друга тема:
https://bg-mam.ma/p/761541/28297148

Ако жената има някакъв маркуч, нахлузи го на чешмата, заври другия край в дупката на сифона и пусни водата силно. Всичко ще замине.


Да, в комшиите.
Щом профи препарат не е помогнал, нещата не са окей. Станала е тапа и трябва да се отстрани!
И да, може и от комшиите да вземе. Подигравателният ти тон е меко казано неуместен. Ти виждала ли си как го правят от фирмите, които се занимават с това?- явно не си.  првила ли си го някога?- явно също не си

# 433
  • Pazardjik
  • Мнения: 447
Tays ако са мазнини,да налееш 1 шише обезмаслител да го разкисне по-дълго време и после вряла(не топла) вода....дали ще стане? Постъпката ви е похвална!Не се отчайвайте ,че не се е получило от раз! Успех!

# 434
  • София
  • Мнения: 3 845
Остатъците от кафе могат безобразно да задръстят мивката. Имахме такъв случай в офиса. Оттогава ги изхвърляме другаде.

Само да кажа, внимавайте какво изсипвате в сифоните на банята си. От много агресивни препарати нашият беше останал без дъно, без малко да наводним съседите. Оказа се, че е от някакъв алуминий или сплав, която тези препарати разяждат. Блокът ни е на 10 години, явно майсторите са слагали евтини сифони.

Общи условия

Активация на акаунт