Най-после да си купя свестни препарати за почистване - 12

  • 71 575
  • 735
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 34 926
Препаратите за канали съдържат сода каустик , защото тя разтваря мазнините.

Да, използва се и за производство на сапун, но там мазнината е течна...
Стига с тези неверни неща!  Ти са това как се прави сапун учила ли си в училище?
По тази мека връзка, предполагам и гофрирана, много лесно се наслояват мазнини и тя с тази сода кустик ги е превърнала в твърд сапун.
Ето за питащата и една друга тема:
https://bg-mam.ma/p/761541/28297148

Ако жената има някакъв маркуч, нахлузи го на чешмата, заври другия край в дупката на сифона и пусни водата силно. Всичко ще замине.


Да, в комшиите.
Щом профи препарат не е помогнал, нещата не са окей. Станала е тапа и трябва да се отстрани!
И да, може и от комшиите да вземе. Подигравателният ти тон е меко казано неуместен. Ти виждала ли си как го правят от фирмите, които се занимават с това?- явно не си.  првила ли си го някога?- явно също не си
Да, виждала съм, правила съм. Нима си пропуснала, че фирмите първо прочистват с тел?

# 436
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Преди години, като не знаех, и аз изхвърлях в мивката остатъка от кафето (от кафемашина с ръкохватка), ДОКАТО не я задръстих качествено. От тогава само в кофата за смет се изхвърля.

# 437
  • Добрич
  • Мнения: 5 426
Препаратите за канали съдържат сода каустик , защото тя разтваря мазнините.

Да, използва се и за производство на сапун, но там мазнината е течна...
Стига с тези неверни неща!  Ти са това как се прави сапун учила ли си в училище?
Скрит текст:
По тази мека връзка, предполагам и гофрирана, много лесно се наслояват мазнини и тя с тази сода кустик ги е превърнала в твърд сапун.
Ето за питащата и една друга тема:
https://bg-mam.ma/p/761541/28297148

Ако жената има някакъв маркуч, нахлузи го на чешмата, заври другия край в дупката на сифона и пусни водата силно. Всичко ще замине.


Да, в комшиите.
Щом профи препарат не е помогнал, нещата не са окей. Станала е тапа и трябва да се отстрани!
И да, може и от комшиите да вземе. Подигравателният ти тон е меко казано неуместен. Ти виждала ли си как го правят от фирмите, които се занимават с това?- явно не си.  првила ли си го някога?- явно също не си

Ще ми е интересно да.науча как се прави сапун от твърда.мазнина, защото съм учила и чела рецепти само с мазнина в течно състояние /стопена/, каквато ако попадне в канала, не ми е ясно как ще го запуше. Ако се втвърди, тогава да, запушва го. И за целта в препаратите за отпушване на канали има сода каустик, която разтваря мазнините.
Или те производителите на такива препарати масово не са наясно със свойствата на натриевия хидроксид?... Както и химиците, и авторите на учебниците....

# 438
  • Русе
  • Мнения: 7 045
Ще ми е интересно да.науча как се прави сапун от твърда.мазнина, защото съм учила и чела рецепти само с мазнина в течно състояние /стопена/ ....
Не искам да се намесвам в спора ви. Само ще кажа, че навремето(преди 35 години) майка ми правеше сапун от джумерки(пръжки). А те не са течни, нали? Ами, получаваше се.

# 439
  • Мнения: 14 907
Взех препоръчаното от Марчева. Утре ще докладвам.
Дано да стане, направо ми се  е свила душата.
Вакуум още не съм купила. Чудя се първо с него ли да смуча.
Благодаря на petiaivanovи и там изчетох.
Ми ще се разбере от какво е. Ако не се разгради, викам майстор да махне тези тикса. Ако и така не стане, не знам.
Темата е за препарати, благодаря, че се отзовахте.

# 440
  • Мнения: 11 435
Няма какво да смучеш. За този вакуум говоря:
http://temax.bg/product/29982/vakuum-za-kanali.html
Пускаш водата да се запълни сифона и още малко и действаш с уреда.

# 441
  • Добрич
  • Мнения: 5 426
Ще ми е интересно да.науча как се прави сапун от твърда.мазнина, защото съм учила и чела рецепти само с мазнина в течно състояние /стопена/ ....
Не искам да се намесвам в спора ви. Само ще кажа, че навремето(преди 35 години) майка ми правеше сапун от джумерки(пръжки). А те не са течни, нали? Ами, получаваше се.
Без да ги топи?
Стана ми интересно. Помня, когато нямаше сапуни и се налагаше бабите и майките ни да правят. Най-често се ползваше мас. Стапяше се. По-късно съм се интересувала от различни рецепти за натурален домашен сапун. Твърдата мазнина винаги се стапя.
Затова ще ми е интересно да прочета рецепта, в която мазнината не се топи.
Да разбирам ли, че се слагат цели джумерките и без никакво нагряване содата каустик ги прави на сапун?

# 442
  • Русе
  • Мнения: 7 045
Вела,  
Скрит текст:
с нагряване, огън палеше. Но беше посред лято, а джумерките си бяха прибрани от зимата, останали неизядени. Не ги е топила тогава. Навремето по селата се колеха прасета и джумерки имаше бол. Теглеше ги с кантара, наливаше вода и сода и бъркаше. За да разбере дали е станал сапуна вдигаше нагоре бъркалката дали става "на парцал" и близваше с пръст. Ако щипел содата била много Joy Казах, че не знам точни пропорции. Все пак съм била 8-10 годишна и хич не ме е вълнувала технологията на производството на сапун. Досадно ми беше, че вместо да играя на улицата, трябва да седя и да и подавам това онова, докато тя бърка.

# 443
  • Добрич
  • Мнения: 5 426
viki, съгласна съм, че е с нагряване. Точно това имам предвид и аз, че при стайна температура няма да се получи сапун.
 Затова содата каустик се добавя в препаратите за отпушване на канали. Трябва, да се справи с мазнините без да станат на сапун.

# 444
  • Мнения: 11 435
Подробно и полезно:
https://www.kanalmaistor.com/%D0%BE%D1%82%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B … 0%B2%D0%BA%D0%B8/

И не пропускайте да чуете във втория клип какво казва майсторът на края - " никакви препарати за отпушване"......

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 13:50 от petiaivanov

# 445
  • Мнения: 14 907
Благодаря ви.
Ох , проблемът  с поредна вливаща. Варчева го постна.ДНес сипах пак. Профилактично.
Благодаря ви !
СТана работата. Как - не питам. Тече си от канаала , както преди.
Оттича. Имам предвид.

# 446
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Хайде, честито! Радвам се, че се реши този проблем.
Бих препоръчала на тази дама да ползва топла вода при измиване на съдовете, че подобни задръствания се получават обикновено и при миене на съдовете със студена вода. (знам, че за съжаление на пенсионерите им се налага да икономисват от вода, ток, храна и т.н.)

# 447
  • Мнения: 1 359
Моля за съвет и моля да не ми се смеете, че задавам такива тъпи въпроси. Grinning Имам, обаче търся точните препарати. Не съм съвсем сигурна, че използвам правилните.
Търся препарати за почистване на: стъклокерамичен плот, стоманена мивка, кухня от лакиран мдф и най- удачния моп или приспособление за почистване на ламинат. Също така се чудя, с какво да чистя батерите и смесителите, понеже в инструкциите на Грое категорично е забранено да се чистят с друго, освен с техния препарат Грое клийн, който струва над 30лв за 500мл... ако няма алтернатива ще го купя, но ми прилича на търговски трик.... Не съм забравила за препоръката с оцет + вода, ама като изрично пише, че не може , се страхувам да не ги оцвети, знам ли....

# 448
  • Мнения: 2 110
Моля за съвет и моля да не ми се смеете, че задавам такива тъпи въпроси. Grinning Имам, обаче търся точните препарати. Не съм съвсем сигурна, че използвам правилните.
Търся препарати за почистване на: стъклокерамичен плот, стоманена мивка, кухня от лакиран мдф и най- удачния моп или приспособление за почистване на ламинат. Също така се чудя, с какво да чистя батерите и смесителите, понеже в инструкциите на Грое категорично е забранено да се чистят с друго, освен с техния препарат Грое клийн, който струва над 30лв за 500мл... ако няма алтернатива ще го купя, но ми прилича на търговски трик.... Не съм забравила за препоръката с оцет + вода, ама като изрично пише, че не може , се страхувам да не ги оцвети, знам ли....
Стъклокерамичен плот чистя по два начина: рутинно - търкам с гъба с веро, което е на Фрош или имам препарат, отново на Фрош, за фурни и плотове. Няма разлика в в резултата.
Мивката ми е стоманена, на Бланко, регулярно/ежедневно си я изтърквам с гъбата с веро.
Батериите/душът са ми на Ханс Грое - чистя ги, както и цялата санитария, с Мистър Пропър за баня. За повече от две години почистване по този начин не са мръднали. Блестят като нови.
Паркет чистя с микрофибърни ресни и препаратът за паркет на Егер. Малко скъпичък излиза Егер-а, 18лв/л, но за кратък момент ми се досвидяха парите и купих препарат на Емсал. Сякаш паркетът се матира, получи се някакво наслояване, създаваше ми усещане за нечисто и отново се върнах на егерския.
Лакираните вратички от МДФ ги бърша с мокри кърпи и подсушавам/махам ивиците от мокрите кърпи с микрофибърна кърпа,

# 449
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
Kristaline, аз също съм с Grohe, няма такава робия! Та..аз ги чистя с течен сапун, иначе се оцветяват да, мнооого са чувствителни към химия и мнооого съжалявам, че не сложих друго.

Общи условия

Активация на акаунт