Мартенски бебета 2019г. - Тема 2

  • 18 316
  • 583
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 725
Аз започнах с картоф 4дни по няколко лъжички , след това добавих морков към картофа и така всеки следващ зеленчук го добавях към картоф и след няколко въведени правих и комбинации по 3 4 зеленчука. Първитр 10дни ги правих с кърма ,а след това с вода. Заместихме храненето на 11тия ден. 😊 след това започнах с оризова каша 3 дни я давах чиста , после към нея добавих ябълка 2 дни , и от 2 дни сме на круша. Заместих хранене с кашата на 5тия ден , понеже многоо я харесва и я яде с огромен апетит. Като цяло се водих по него. Сега съм купила каша с Елда , от утре почвам и нея да въвеждам . ✌

# 61
  • Мнения: 500
От плодовете какво може да се дава в началото? Ябълки, круши, банан и авокадо, на това се сещам, нещо друго? От понеделник ще започнем с кашите и искам след няколко дни да въведа и плодче с тях

# 62
  • Мнения: 367
Аз съм дала още слива, праскова, кайсия, арония (готово пюре) и днес шипка (пак готов микс).

# 63
  • Мнения: 176
Слагате ли вече възглавничка на детето?

# 64
  • Мнения: 287
Аз възглавничка няма да й слагам
Сега се зачудих... преди 2-3 дни дадох картофено пюре, колкото искаше, че после даже и кърма не яде. Сега въвеждам моркова.. вчера 2 лъжички, днес повечко и дохранвам с картофено пюре. После при въвеждане на тиквичка ще дохранвам с морковено пюре.. При следващият зеленчук ще дохранвам с тиквичка. Според вас удачен ли е такъв вариант?

Simba ти 2ро хранене ли замести с каша? На каква марка взимаш кашите и пюретата?

# 65
  • Варна
  • Мнения: 725
em_ei да 2ро хранене заместих. Зеленчуковите каквото имам домашно си ги правя аз , инъче взимам Гербер или Хипп, но Гербер ги харесеа повече. Първата каша взех безмлечна оризова на Топфер ( не знам дали така се пише , производителя на Лактана е ) . Сега втората каша - елда взех на Слънчо. 😊

# 66
  • Мнения: 287
Мамита, бавят ли ви детските надбавки?

# 67
  • Мнения: 151
Не,даже подраняват при мен.Последно на 13.09 получих.

# 68
  • Мнения: 500
Аз с малко тъп въпрос. Понеже не съм от БГ, какви са тия детски надбавки 🤣

# 69
  • Мнения: 1 472
Ако дохода на член от семейството е до между 400-500лева макс, дават детски около40 лева

# 70
  • Мнения: 68
При нас детските мисля че са 32 лева.

# 71
  • Мнения: 549
От една седмица малката си чеше зверски венците. Ама отстрани. Нали уж излизат първо предните зъби. Или просто е кефи да ги чеши. Нямам идея вече.
Стана на 6 месеца, има заместени две хранения, а все още се йрани на 3 часа, 3 часа и половина максимум. Иначе реве. Даже си увеличи и дажбите. Общо 5 хранения. Нормално ли е не е ли?

# 72
  • Мнения: 500
Да, бие бяхме с 6 хранения, много се зарадвах когато запична да се храни 5 пъти, но от една седмица пак яде по 6пъти... е то когато му се яде на човека какво да му правя Simple Smile

# 73
  • Мнения: 367
И ние понякога сме с 6 хранения, понякога с 5. Общо взето зависи колко време спи следобяд. Ама работим по желание на клиента Grinning

# 74
  • Мнения: 287
Аз дадох картоф и морков 2 дена яде, после пропусна 1 ден и на следващия дадох 1 морков и дохраних с картоф. Хапваше и мрънкаше от кеф, после спа 1,5 часа и като се събуди, сложих я в слинга, но при пристягането явно съм натиснала коремчето и повърна оранжево... по-късно повърна още няколко пъти, изака се с оранжево ако и беше леко отпаднала. Докито каза да спра с пюретата ден два да е само на мляко. Днес беше без пюре. Утре сме на преглед

Общи условия

Активация на акаунт