Какво повече НЯМА да купя - 16

  • 88 451
  • 735
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 10 416
Купих за баницата на Морена едно малко пакетче немско масло - 125 г за 2,50 лв. Като го отворих - е, няма такава смрад. И в срок си беше, и баркодът му немски, замина в кофата с боклук. Добре, че си пазех един Лурпак за сладкиши, че спасих положението.

# 376
  • София
  • Мнения: 30 205
posh_, това при отваряне ли или си го държала в хладилника? На мен ми се пресече така мляко няколко дена след отваряне и ми казаха, че (уж) е показател за истинско мляко. Thinking

# 377
  • Мнения: 10 680
На мен ми се случи да се пресече така мляко, което бях взела от хладилна витрина на Лидл и после вкъщи стояло в шкафа. От тогава насам не взимам от витрина, ами от стоялите в стекове в магазина. Ако си го взела от хладилник в магазина да се е получило така?

# 378
  • Мнения: X
Ако млякото е UHT може да се съхранява в шкафа и чак след отваряне в хладилник. Ако не е, няма как да има трайност повече от месец, спрямо днес.

# 379
  • Мнения: 3 745
Често преди ми е е случвало да купя вече пресечено мляко, но е било в горещините.
Никога не съм го връщала, а трябва.

# 380
  • Мнения: 7 848
ЧНГ! 🍀 Хубаво е, че все още се срещат развалени млека. Значи има мляко в течността.
Правих питка и имаше едно изостанало Олимпус в хладилника, 2/ 3 от бутилката, с изтекъл срок, екстра си беше!

# 381
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Скоро не съм попадала на прясно мляко, което не се разваля, даже напротив - доста често не успяваме да го изпием, преди да се развали. Затова през лятото купуваме само УХТ. Ама да ми се пресече неотворена бутилка в срок на годност вече ми е прекалено и никак не ми звучи радващо. Възможно е наистина да е пребивавала извън хладилника, особено в хипермаркетите съм се нагледала на развалящи се неща, намятани по стелажите. Някой взел, отказал се и го зарязал на някой рафт, после служителите ги слагат по места без да им пука колко време са престояли извън хладилниците.

# 382
  • Мнения: X
Беше неотваряно, стоеше в хладилника.

# 383
  • София
  • Мнения: 30 205
Беше неотваряно, стоеше в хладилника.
Ясно, значи нещо не е било както трябва.

# 384
  • Мнения: 2 057
Че то UHT мляко ли е?  При тази ултра хайт температура му се разграждат всички полезности. Аз предпочитам да взимам от това,  което стои в хладилните витрини,  макар и с по-къс срок на годност.

# 385
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Че то UHT мляко ли е?  При тази ултра хайт температура му се разграждат всички полезности. Аз предпочитам да взимам от това,  което стои в хладилните витрини,  макар и с по-къс срок на годност.
А при каква Т стои това мляко на ултра?
Иначе, то всички се питаме колко е мляко млякото... какво и от къде да купуваме.

# 386
  • софия
  • Мнения: 2 463
Зависи колко мляко се ползва вкъщи.Ако се ползва за закуски , готвене и кафе, заминава преди да си се усетил.
И аз предпочитам UTH, защото така или иначе го ползваме след термична обработка в един или друг вариант.

# 387
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Аз пия мляко с кафето заради вкуса, не заради "полезностите", така че УХТ не ми пречи как е направено.

# 388
  • Мнения: 14
Луканката на Деком Трапезица. Отвратителна на вкус.

# 389
  • Мнения: X
Не мога да разбера, на кой и какво му пречи, че млякото е обработено за няколко секунди на 135°С и затворено в специална, асептична опаковка, каквато е същността на UHT -то. Аз отдавна съм престанала да купувам пастьоризирано мляко, не за друго, а защото е проблем съхранението по веригата от мандата до трапезата. Скоро научих, и съм много разочарована от което, че масово, т.нар. дистрибутори на хранителни стоки, които с камиончета зареждат кварталните магазини, редовно изключват хладилници и фризери през нощта. Нали тогава няма кой да ги санкционира. И след това, защо маслото е вмирисано, защо млякото пресечено. Стои ми кутията с мляко в шкафа, слагам в хладилника след отваряне и проблем нямам.

Общи условия

Активация на акаунт