Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 30

  • 55 726
  • 759
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 544
В Токуда доктор Колева ли се занимава с по-екзотични за останалите АГ-та въпроси като инфекции, тромбофилии. Излязоха ми едни гранични резултати и ще се гръмна.

# 436
  • Мнения: 16 874
И атанасова като че ли.

# 437
  • София
  • Мнения: 544
Благодаря.

# 438
  • Мнения: 775
Да и Атанасова много стриктно следи за инфекции и съответно лечението

# 439
  • София
  • Мнения: 544
Някой дали и има телефона? И дали ще ме вземе ей така инцидентно? Резултатите за цитомегаловируса ме плашат и ще се побъркам, честно казано.

# 440
  • Мнения: 16 874
На твое място бих ввъннала да питам кой е дежурен на кабинет тази вечер. Ако е тя или Колева отивай. По-добре отколкото от притеснение да си докараш нещо друго. Ако не утре вечер пак и така.

# 441
  • Мнения: 775
Да, най-добре отиди на дежурен. Имам спомен, че уикенда през деня е на кабинет. Аз също си правих това изследване и се бях побъркала, защото ми излезе положителен, но беше за прекаран в миналото такъв вирус, а не активен в момента, за това не бързай да се шашкаш!
Някой дали и има телефона? И дали ще ме вземе ей така инцидентно? Резултатите за цитомегаловируса ме плашат и ще се побъркам, честно казано.

# 442
  • София
  • Мнения: 544
Благодаря ти. Аз се разбрах в понеделник да отида при Колева, също така в Токуда имат лекар - вирусолог, при нея също ще отида. Но не се прави като мен - да ги пускаш тези изследвания в края на 8 месец. Ядосвам се, защото дори бях при репродуктивен специалист около 5 месеца, но дори и той явно не мисли, че е необходимо да ги пуска на пациентите си.

# 443
  • Мнения: 584
heartseasee, не се тревожи! Може да ти е завишен резултатът, защото в миналото си се заразила с цитомегаловируса и сега да имаш антитела в кръвта. Виж дали са изследвали IgG или IgM. Ето ги и моите резултати, които направих веднага след като видях положителния тест за бременност...

# 444
  • София
  • Мнения: 544
Благодаря ти. Аз изследвах и двата показателя. Но IgM, което показва налична активна инфекция, е в сивата зона, т. е. най-вероятно ще трябва да го пусна пак, предполагам, че така ще каже вирусологът. Утре рано - рано ще отида с резултатите, дано ме успокои.

# 445
  • Мнения: 26
Малко ще изместя АГ темата.

Бихте ли ме ориентирали къде мога да видя ценоразписа на Токуда? Намерих само цените на стаите.
Интересуваме избор на екип колко струва (става въпрос за отделението по гръдна хирургия) и какво точно означава "избор на екип" - избирам си само основния лекар и той си работи с негови хора или трябва да избера анестезиолог и т.н.
(не съм наясно, защото при раждане в друга болница, си имаше отделен ценоразпис на лекар, акушерка, анестезиолог и право на избор дали всички или само един)

Също така ме интересува:
Има ли някакви допълнителни такси, които са ви взимали без да сте подготвени - битови условия, храна и т.н.?
Въпреки, че са частна болница, имат ли практика да искат пари "под масата"?

Благодаря предварително!

Цената на раждането е 1600 - това е за естествено/секцио, с упойка/без упойка. Избор на екип не се плаща, а раждането се води от твоя лекар, като той си работи с определени хора, които не избираш ти. Освен тази такса има 85лв административна такса, такса за нощувките в зависимост от това, дали си в единична или двойна стая, както и 400/700лв за неонатологията според избрания от теб пакет изследвания.

# 446
  • Мнения: 9 682
Simple Smile Написала съм, че измествам АГ темата и че питам за друго отделение. Благодаря все пак. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 447
  • София
  • Мнения: 544
Момичета, благодаря ви сърдечно. Днес бях при лекар - вирусолог - проф. Аргирова в Токуда. Каза, че със сигурност цитомегаловирусът съм го прекарала доста отдавна, не е първична инфекция. За жалост има лека реактивация, най-вероятно някоя настинка го е провокирала. Препоръча в началото на февруари отново да пусна IgM. Също детето след раждането моментално да бъде изследвано, както и че е необходима добра неонатология. Възмути се от безхаберното проследяване на бременността ми. То и аз съм потресена, ясно е, че ще треперя до край. Надявам се всичко да приключи добре за нас.
Дано на никого не му се налага, но проф. Аргирова е страхотна.

# 448
  • Мнения: 775
Стискам палци всичко да е наред! Кой ти проследява бременността?

# 449
  • София
  • Мнения: 544
Доктор Гагова от Вита. В началото - доктор Станулов от болница Лозенец. Имам един поликистозен яйчник и имах две стимулации с фемара. Иначе тази бременност настъпи случайно.

Общи условия

Активация на акаунт