Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 40 588
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7 776
Просто си вземете тъкан слинг и дълго ще си го ползвате.

# 211
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Регулируем мей тай също става от сега до 1,5-2 години.

# 212
  • Мнения: 3 096
Delenita, благодаря... Ще постна снимка като се престраша да сложа слинга. Не успявам да докарам хубав М-шейп (извинявам се, че не ползвам българския термин, не се сещам как беше) и умирам от страх, че мога да й направя нещо Sad

Иначе си взех яке за бебеносене от Лидл, но да видим и там кога ще се престраша. Тези дни е много студено и ме е страх да не я разболея. Трябва да проверя и как точно да я облека, че да е подходящо за зимните условия

# 213
  • Мнения: 922
Бебчо е 60см на почти 3м и сравнително добре си държи главата, мога ли вече да го нося в раницата. Раницата е ергобейби омни 360

# 214
  • Мнения: 2 194
Здравейте, тук една дама беше споделила снимка как е покривала раницата с дебел зимен шал, но сега не намирам снимката, може ли да се включи, ако е удобно да погледна начина пак, може и на лично, ако е удобно, ще бъда много благодарна! Heart

# 215
  • Мнения: 7 776
На 12 страница е поста 😉
Начинът е опъваш шала да покрие хубаво раницата, долните му краища подпъхващ при крачетата, в колана отстрани например. А пък горните краища на шала - се подпъхват в презрамките. Аз понякога не подпъхвам долната част даже, оставям я да си пада. Ама си зависи и от шала де.

П.С.
Нагледах се на бебета в ескимоси и сложени в раници, пълно е с туристи тук, където живея и децата буквално висят като бурито на простор.

# 216
  • Мнения: 1 406
Здравейте, тук една дама беше споделила снимка как е покривала раницата с дебел зимен шал, но сега не намирам снимката, може ли да се включи, ако е удобно да погледна начина пак, може и на лично, ако е удобно, ще бъда много благодарна! Heart
Кактусче беше.
И аз подобно на нея,  но слагам пончо - провирам го през презрамките. Имам две - едно поларено и едно като шал,  по-тънко. Но нямам снимка.

# 217
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз пък се нагледах на бебета в ескимоси и в кенгуру..... жал ми е чак, не четат ли тези рпдители, не знам.

# 218
  • Мнения: 2 194
Мнооого мерсии за помощта, сега тези дни ще ходя "на лов" за шал... че нямам такъв дебел..
Ще се похваля после тук задължително..
Весела вечер, момичета! Heart

# 219
  • Мнения: 1 109
Здравейте! От нясолко дена сме с тъкан слинг и имам малко въпроси. Бебчето е на 2 месеца почти.
1. Забелязвам, че ръчичките й често падат надолу като заспи в слинга, това окей ли е или не съм го вързала правилно?
2. По колко време на ден може да е в слинга?
3. След хранене трябва ли да изчакам някакво време преди да ь сложа в слинг?
Това е засега, може би и още въпроси ще ми изникват. Благодаря!

# 220
  • Мнения: 922
Имам нужда от съвет. Вчера взех да пробвам да сложа раницата. Нагласих я сложих бебо вътре обаче не успях да закопчая катарамата на гърба, не я стигам и помолих моя мъж Confused Дали нещо грешно съм я сложила или просто ръцете ми са къси, как да успея сама Confused

# 221
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте! От нясолко дена сме с тъкан слинг и имам малко въпроси. Бебчето е на 2 месеца почти.

1. Не е проблем.
2. С добре нагласен слинг може да носите и цял ден ( личният ми рекорд е 5 часа с 2месечно)
3. Зависи от бебето. Ако връща малко мляко след хранене - да. Ако не е от много повръщащите - не.



Аз правя така:
Отпускам презрамките, докато ремъка между тях застане на нивото на врата ми. Слагам бебето, закопчавам първо ремъка, после стягам презрамките.

# 222
  • Мнения: 1 109
Здравейте! От нясолко дена сме с тъкан слинг и имам малко въпроси. Бебчето е на 2 месеца почти.

1. Не е проблем.
2. С добре нагласен слинг може да носите и цял ден ( личният ми рекорд е 5 часа с 2месечно)
3. Зависи от бебето. Ако връща малко мляко след хранене - да. Ако не е от много повръщащите - не.



Аз правя така:
Отпускам презрамките, докато ремъка между тях застане на нивото на врата ми. Слагам бебето, закопчавам първо ремъка, после стягам презрамките.

Благодаря ви! Simple Smile

# 223
  • MT
  • Мнения: 538
Скрит текст:
На 12 страница е поста 😉
Начинът е опъваш шала да покрие хубаво раницата, долните му краища подпъхващ при крачетата, в колана отстрани например. А пък горните краища на шала - се подпъхват в презрамките. Аз понякога не подпъхвам долната част даже, оставям я да си пада. Ама си зависи и от шала де.
П.С.
Нагледах се на бебета в ескимоси и сложени в раници, пълно е с туристи тук, където живея и децата буквално висят като бурито на простор.

Ама то не е ли лошо да е с ескимос в раница/слинг? Знам, че крачетата не застават добре (май за стъпалата и глезените бях чела). Аз винаги слагам бебето с панталон, чорапи и терлици, защото с обувки не ни е удобно и ги губим. Grinning
Аз и за столче(за кола) знам, че не е хубаво да бъде с дебела връхна дреха също, особено ескимоси, но там е поради други причини, де.

За закопчаването на раницата зад врата, се опитайте да отпуснете ремъчето между презрамките повече, за да може да достигнете с ръцете. Внимавайте и тренирайте пред леглото, за всеки случай! Simple Smile  Аз на третия път го схванах и вече, наложи ли се, за 2 минути сме готови за носене. (Аз съм с Ергобейби оригиналната раница)

# 224
  • Мнения: 4 068
Аз му слагам космонавт и го слагам в столчето за кола. Защо да не е хубаво?

Общи условия

Активация на акаунт