Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 9

  • 38 561
  • 736
  •   1
Отговори
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074





"Равномерно разпределяне на натоварването при носене, при което тежестта и натискът са много по-малки в сравнение с други начини на носене на бебето (кенгуру например) – можете да носите бебето си дълго без болки в гърба и кръста;

Ръцете ви са напълно свободни, а бебето се чувства комфортно сгушено във вас – така можете да вършите ежедневните си задължения и да обръщате необходимото внимание на другите деца в семейството си;

Спокойна атмосфера в семейството ви – носените бебета са много по-спокойни и плачат по-малко, а когато бебето е спокойно, спокойна е и мама;

Възможност за дискретно кърмене – в слинга можете да накърмите бебето си навсякъде, дори и в движение без околните да забележат;

Слингът ви позволява да продължите обичайния си начин на живот и след раждането на бебето – можете да отидете навсякъде с бебето и да вършите с лекота ежедневните си задължения, защото слингът ви дава мобилност и две свободни ръце;

Предимства за бебето при носене в слинг:
Скрит текст:
Носените бебета са по-спокойни и плачат по-малко. Бебето в утробата е свикнало да бъде до мама. То има нужда да усеща присъствието й, топлината й, да чува как бие сърцето й, да се поклаща с нейния ритъм… за бебето майчината прегръдка не е каприз, а основна потребност – за да расте здраво и да се чувства спокойно и обичано. В слинга бебето е плътно до мама без да бъде в тежест за нея.

Носените бебета са по-контактни и адаптивни. В слинга майка и бебе водят активен начин на живот – сгушено в мама бебето има възможността свободно да наблюдава света от високо, да се среща с хора, да вижда и изучава нови места, предмети, ситуации, като същевременно се чувства сигурно и защитено в майчината прегръдка;

От медицинска гледна точка положенията на носене на бебето в слинг са естествените физиологични положения на бебето и то може да бъде носено в слинга от самото си раждане. Слингът помага за профилактика на дисплазията на тазобедрената става при новородени, както и спомага за правилното развитие на мускулатурата и вестибуларния апарат на бебето.
Носенето в слинг се препоръчва при недоносени бебета, както и при деца, които наддават трудно на тегло – животът на бебето в близост до мама повишава  сукателния рефлекс и цялостния тонус на бебето;

Носенето на бебето благоприятства емоционалното и интелектуално развитие на бебето.

Медицинско обоснование на носенето в слинг:
Скрит текст:
Когато вдигаме децата си те инстинктивно разтварят крачета и ги сгъват с коленцата навън като жабчета (крачетата са сгънати на 100 градуса навън и на около 40 градуса в коленете). Това е оптималната поза, в която главичката на тазобедрената става заема идеално положение. Това е позата на детските крачета в слинг.
Освен това гръбнакът на децата физиологично е леко извит във формата на С и не бива насилствено да бъде изправян. В слингът гръбнакът на бебето е в естественото си положение.
Изброените по-горе факти, заедно с хватателния рефлекс, характерен за новородените, говорят за това, че бебетата просто са създадени така, че да бъдат носени."

ЗАЩО КЕНГУРУТО НЕ Е ДОБРО ЗА БЕБЕТО ВИ?

От медицинска гледна точка носенето в кенгуру и особено продължителното носене е вредно за гръбнака и седалището на бебето, тъй като в кенгуруто цялата тежест на бебето пада върху неукрепналия му гръбнак и седалището, а крачетата му оставят да висят без опора. Продължително носене в такава поза е нездравословно!
За родителя тежестта при носене в кенгуру пада върху раменете и тежестта на бебето се усеща болезнено в раменете, особено при продължително носене. Кенгуруто увисва върху раменете на носещия на своите презрамки, които дори да са подплатени, започват да се впиват и да оказват неприятен натиск.


Източник: babysling-bg. com





Предишни теми:
1 , 2, 3, 4, 5, 6, 7
8

# 1
  • София
  • Мнения: 229
Благодаря за новата тема. Изчетох цялата стара, тъй като бих искала да се впусна в приключението на бебеносенето. Моят разбойник е на 1 година и е носен броени пъти в еластичен слинг и май тай. Сега искам да си взема ергономична раница, която да ползвам за периода на прохождането. От приятелки знам, че като тръгнат да ходят и вече не искат да се возят в количка. Ще отида на консултация, но за съжаление няма място, на което да имат всички марки Thinking За сега си мисля да видя tula standard, isara the one, boba (но коя точно не знам) и евентуално някое Lenny (не знам дали физиката ми ще е подходяща за Ленито). Гледам и други по-бюджетни марки, както и ще се озъртам за втора ръка.
Ако някой може да се включи с препоръка към мен ще съм благодарна.

# 2
  • Мнения: 1 471
Търся си тъкан слинг по групите . Намерих един zaffiro, имате ли мнение за тях? Стават ли или да търся друго?
Жега ни е с еластичния, малък е за раницата и трябва с нещо да се носим 😁

# 3
  • София, България
  • Мнения: 3 550
Благодаря за новата тема. Изчетох цялата стара, тъй като бих искала да се впусна в приключението на бебеносенето. Моят разбойник е на 1 година и е носен броени пъти в еластичен слинг и май тай. Сега искам да си взема ергономична раница, която да ползвам за периода на прохождането. От приятелки знам, че като тръгнат да ходят и вече не искат да се возят в количка. Ще отида на консултация, но за съжаление няма място, на което да имат всички марки Thinking За сега си мисля да видя tula standard, isara the one, boba (но коя точно не знам) и евентуално някое Lenny (не знам дали физиката ми ще е подходяща за Ленито). Гледам и други по-бюджетни марки, както и ще се озъртам за втора ръка.
Ако някой може да се включи с препоръка към мен ще съм благодарна.

Аз съм с Integra Solar серията. На мен ми е много удобна, на бебето също. Сега вече е на 4 месеца и в момента, в който я "помирише" заспива в нея Joy
Друго по-бюджетно е Алое Кроха.

Взех за проба LennyUp, но на мен ми е голяма. Явно съм слаба и свършва хода на ремъците, а още не е стегната достатъчно.
За Isara The one съм чувала уникални отзиви, но втора употреба шансът клони към нула, а нова е много скъпа. Пробвах Tula Free to grow на една бебносеща среща, беше ми много удобна! Но съм чувала, че умаляват по-бързо, та за 1годишно дете може би Standart е по-добрия вариант Simple Smile

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Лени имат нов модел, който е подходящ за по слаби хора.
Иначе кая също не са лоши.
Имайте впредвид, че в рошаво и коала бейби може да си ги вземете на изплащане.

# 5
  • София, България
  • Мнения: 3 550
Права си, има LennyUpgrade. Него не съм го пробвала, за това споделих само за LennyUp. Предполагам другия е подобрен Simple Smile а преди време аз исках мнение за Кая тук, но не получих и така и не се престраших да рискувам. Сега гледам, че вече много ги ползват Simple Smile

В Koalababy в момента има нямаление на някои раници.

# 6
  • Мнения: 2 833
Момичета,
Да ви питам този модел подходящ ли е за бебе на 3м?

# 7
  • София
  • Мнения: 229
Благодаря за отговорите. Ако намеря integra ще пробвам. Ще видя и Lenny upgrade.
За алоето разбрах, че не е сертифицирано, иначе пасва в бюджета и е с весели десени.

# 8
  • Мнения: 7 775
Аз съм с Исара втора употреба. Както има и тули, така има и исари втора ръка.
След планинското носене, мога да кажа, че е желязна тази раница. Почти 10 часа носене за един ден на преход, ами супер беше. Нямам никакви болки в кръста, детето проспа по-голямата част. За мен си беше ултимативният тест на тази носилка 😉

# 9
  • Мнения: 2 288
Права си, има LennyUpgrade. Него не съм го пробвала, за това споделих само за LennyUp. Предполагам другия е подобрен Simple Smile а преди време аз исках мнение за Кая тук, но не получих и така и не се престраших да рискувам. Сега гледам, че вече много ги ползват Simple Smile

В Koalababy в момента има нямаление на някои раници.

Привет,
с какво носите сега?

LennyUpGrade e много сполучлива раница според мен, има и лумбална опора, която определено се усеща при носене на тодлър 15+ кг, тя е регулируема, коланът е мек. Има разлика с LennyUp, но аз не съм точно в размерите на слабичките мами.
Исках да кажа за Кая, че са доста прилични раници и има хляб в тях. Новият им моден Корра е с извити презрамки, с по-широка платка, с двойни катарами и удобни настройки. Хубаво е да им се даде шанс, изцяло слингови са и регулируеми, докато Интегра са канвас и слингова обвивка. Харесвам Интегра 2 за проходили бебоци, сташно удобна е на гръб, лека и компактна е.

# 10
  • София, България
  • Мнения: 3 550
Аз нося с Интегра р-р 1. Simple Smile уникална е. Сега с е оглеждам и за някоя Тула. Много са ми удобни.

# 11
  • София
  • Мнения: 229
След консултация взех за проба раничка boba x. На място ми беше много удобна, но като излезнах на 20 минутна разходка почнах да усещам болка тук там. Това нормално ли е в началото?

# 12
  • София
  • Мнения: 888
Здравейте,
Моля за коментар дали е правилна позицията на бебето?
Извинявайте, че съм по пижама, импровизирах.....
На 2 месеца и 6 дни е.



# 13
  • Мнения: 2 288
Привет,
поздравления за желанието да бебеносите, надявам се да имате много приятни моменти Simple Smile
Хубаво е да направите снимка преди да сложите третият пласт от слинга, за да се види хубаво позицията на бебето. От това, което виждам, мисля, че е необходимо да се обере още малко платът, за да стане по-стегнато. За да осигурите малко по-добра вентиалация на въздух към бебето, може да прегънете презрамките върху раменете си.


Лятото е хубаво да се избягва употербата на еластичен слинг, защото връзването е трипластово и може да доведе до прегравяне. След като нямате притесниния от връзване със слинг, може да  опитате тъкан слинг в базово връзване (еднопластово) или ринг слинг, ще усетите разликите веднага и мисля, че ще останете доволни.
Поздрчави

# 14
  • София
  • Мнения: 888
Много Ви благодаря за подробната информация.
Ще пробвам съветите и ще дам отзиви.
По принцип за по- големите месеци от приятели имам раници, но идеята ми беше да имам вариант за носене преди 5тия месец. Този слинг имам от малката дъщеря, но тогава ми беше трудно да се справя с връзването.
Най- много ми хареса това, че човека заспа вътре, а аз бях със свободни ръце.

Общи условия

Активация на акаунт