Кандидат, бъдещи и настоящи мами с татко от епруветка - 6

  • 17 181
  • 184
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 10 642

Темата е за бъдещи мами, които са избрали да родят, без да имат съпруг/партньор, но добре дошли са и двойки с репродуктивни проблеми, на които се налага да използват донорски сперматозоиди.
Тук е място за споделяне на всякакви въпроси относно АРТ с донорски сперматозоиди,  процедури и всякакви други притеснения и вълнения, преди, по време и след АРТ.
Нека донесе късмет на всички записали се в нея и да се напълни с много  EFP  preggo  ylinfant


 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ
ПОРТАЛ ИНВИТРО.БГ
ЦЕНТРОВЕ ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ
ЦЕНТЪР ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ (ЦАР)
СТИМУЛАЦИОННИ ПРОТОКОЛИ
ПРЕПАРАТИ ЗА СТИМУЛАЦИЯ
ВЪТРЕМАТОЧНА ИНСЕМИНАЦИЯ
КАКВО СЕ СЛУЧВА СЛЕД ЕМБРИОТРАНСФЕР


ТЕМА 1
ТЕМА 2
ТЕМА 3
ТЕМА 4
ТЕМА 5

# 1
  • Мнения: 784
Хайде момичета, нека напълни темата с много положителни тестове и бебета. Знам, че имам още много път, но ще повлека крак и да понаръся малко всички чакащи с бременелски прашец.

# 2
  • София
  • Мнения: 10 642
Честито Follow, лека и безпроблемна до термин 😍

# 3
  • Мнения: 446
Follow, честито и от мен! Лека бременност и живо и здраво бебе след това. 🍀

# 4
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Хоп и аз тук...
Фолоу, чудесна новина! Simple Smile стискам палците

# 5
  • Мнения: 200
Follow,честито...лека бременност,поръсвай с прашеца😍🤗...а пък ще станем много мами и ще си пишем и за други неща 😘

# 6
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Момичета, трябва да си избера нов донор от датската крио банка и имам чуденка.
Аз съм кръвна група А+, според вас каква кръвна група е желателно да е "партньора" и има ли голямо значение RH-то?
Нямам време да ходя до Надежда да питам андролозите.

Последна редакция: чт, 22 авг 2019, 22:24 от vel333

# 7
  • София
  • Мнения: 10 642
Rh-то е важно, ако ти си (-). Аз лично гледах да е с моята кръвна група.

# 8
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Rh-то е важно, ако ти си (-). Аз лично гледах да е с моята кръвна група.
Благодаря ти много Nandin Flowers Hibiscus

# 9
  • Мнения: 3 035
А на мен биолозите и в едната и в другата клиника ми бяха казали,че е без значение-като си взимаш мъж не му гледаш кръвната група Simple Smile .Аз също съм с отрицателен фактор и освен друго в Надежда само веднъж имаха такъв донор.В датската не е така ...И да допълня..понеже имам 2 аборта.При отрицателен фактор слагат анти-Д глобулин и няма проблем за в бъдеще и при износване.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 642
Така е, няма никакво значение кръвната група, особено когато не става въпрос за двойка, която избира донор.
Но ако си Rh (-) и избираш донор, при възможност, можеш да си спестиш някои неща по време на бременността и след това.

# 11
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Благодаря момичета Simple Smile
Избрах си двама - единия е 0+ , другия B+
Сега чакам да ми ги проверят андролозите и да поръчвам, че началото на септември ще правя стимулация.

# 12
  • София
  • Мнения: 10 642
Успех,
Аз и моя младеж стискаме палчета скоро да се похвалиш с положителен резултат и растящо коремче ❤

Последна редакция: пт, 23 авг 2019, 11:28 от Nandin

# 13
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Успех,
Аз и моя младеж стискаме палчета скоро да се похвалиш с положетелен резултат и растящо коремче ❤
Благодаря ти много Nandin, дано Flowers Four Leaf Clover
Дала съм си някакъв срок за себе си още 3-4 опита и след това ще се насоча към донорска Я.
Есента ставам на 44г. ......

# 14
  • София
  • Мнения: 10 642
Ще стане, и аз се бях замислила за донорска Я, ама точно тогава стана Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 762
Vel333, много успех!

Утре моят младеж става на 7 години и откриваме учебната година - втори клас. Уф, много бързо лети това време.

# 16
  • Мнения: 200
Vel333, много успех!

Утре моят младеж става на 7 години и откриваме учебната година - втори клас. Уф, много бързо лети това време.
Страхотно😍.Попътен вятър,в морето на учението,да ти е жив и здрав 😍!

# 17
  • София
  • Мнения: 10 642
Nedinka,
Жив и здрав да е!
Успешна учебна година!
Да имаш много поводи за гордост с него ❤

# 18
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Nedinka Честит ти рожденник Heart
Да е здрав, много щастлив, ученолюбив,игрив, да те радва много, а ти да го слушкаш Simple Smile Flowers HibiscusCakeBalloonBalloonBalloon

# 19
  • Мнения: 4 762
Благодаря, момичета. За всички ни много здраве и късмет!

# 20
  • Мнения: X
Нединка, на патерица да ти честитя рожденника (и второкласника)! Да е жив и здрав, палав и ученолюбив и да слуша мама (и обратното също)! Kissing Heart

# 21
  • Мнения: 4 762
Нединка, на патерица да ти честитя рожденника (и второкласника)! Да е жив и здрав, палав и ученолюбив и да слуша мама (и обратното също)! Kissing Heart

Благодаря, Ани. Засега го докарва на палавост, ама ученето му е...  - всичко със зор и много, много настояване. Да не размътвам темата, че не е за това, но след неговия първи клас си намерих три бели косъма в главата Nerd

# 22
  • Мнения: 59
Здравейте! Нова съм тук, писах в друга тема, но сега открих тази. Simple Smile Няма много включили се, затова ще копирам историята ни и се надявам и други да се престрашат и да чакаме двете чертички заедно! ❤👼

# Досега само съм Ви чела, но реших да се регистрирам и да споделя с вас нашата ситуация. Моят мъж е на 36г. с правена биопсия и остановена пълна липса на сперматозоиди. Аз съм на 25г. с две проходими тръби, редовен цикъл и според лекарите в перфектно здраве! Юли месец правихме първа инсеминация (с донорски материал) на спукан фоликул в Щерев, казаха, че не трябват стимулации, тъй като и двете тръби са проходими. След процедурата ми изписаха само Дуфастон. Неуспешна. На 22.09. втора инсеминация на спукан фоликул, този път ми изписаха Дуфастон 2×1, Утрогестан 2×2 (вагинално) и НатАспин (хранителна добавка). Преди инсеминацията правихме отново микробиология, тъй като предишната не важеше, но резултата излезе след вече направена инс. и имаше candida (малко количество). Да кажа, че често имам гъбички, до сега не е установена причината! Звънях на докторката каза, че нямало проблем. За жалост и втората инс. е неуспешна Sad Този месец пропускаме (поради финансови затруднения) и другият месец с Нови сили ще пробваме за 3-ти път! 🍀 Успех на Всички!

# 23
  • София
  • Мнения: 10 642
Добре дошла. Инсеминациите като цяло не са с голяма успеваемост, въпреки, че си млада. Но пък има и успели момичета. Ще стискаме палци третата да е успешна. Аз бих препоръчала да е с лека стимулация, за да имаш повече шанс.
Имате ли брак с мъжа ти

# 24
  • Мнения: 59
Не, нямаме брак точно това щях да попитам, защото той ми предлижи тази година и бяхме почнали организация, но докторката каза не! Каква е причината? И относно стимулациите всеки път питам и казват, че когато са проходими и двете тръби не трябвало.. Sad Дано третата да стане да! Иначе четох за успеваемостта, но така или иначе до фонда трябва 4.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 642
За момента е добре, че нямате брак, защото, ако се наложи да кандидатствате за фонда, ще можеш да го направиш сама, че иначе май няма да ви финансират с донорски материал.
Follow имаше накакви премеждия по този повод, тя може да каже най-добре

Последна редакция: пт, 11 окт 2019, 21:43 от Nandin

# 26
  • Мнения: 59
Да, четох някъде в старите теми, но пак не разбрах в крайна сметка точно причината. Така или иначе засега ще я отложим пък живи и здрави да стане ще мислим и за сватба Simple Smile Дано не стигаме до фонда!

# 27
  • Мнения: 200
Да, четох някъде в старите теми, но пак не разбрах в крайна сметка точно причината. Така или иначе засега ще я отложим пък живи и здрави да стане ще мислим и за сватба Simple Smile Дано не стигаме до фонда!
Пожелавам ти успех,а и добре дошла при нас 😊

# 28
  • Мнения: 59
Благодаря! BlushHeart

# 29
  • Мнения: 784
За момента е добре, че нямате брак, защото, ако се наложи да кандидатствате за фонда, ще можеш да го направиш сама, че иначе май няма да ви финансират с донорски материал.
Follow имаше накакви премеждия по този повод, тя може да каже най-добре

Здравей, Ely7 пожелавам успех. Надин е права по-добре изчакайте със сватбата, ако нещо ви се наложи да кандидатствате по фонда.
Аз имах премеждия там. Казаха, че не мога да кандидатствам сама за ин витро с донорски материал, защото имам брак и не можело да разгледат само моите документи без него.
Не съм сигурна дали това не изхождаше от това, че преди това кандидатствахме като двойка, а после исках сама. Много и те не са ориентирали при такива проблемни казуси и двойки.
Въпреки всичко ти пожелавам успех с инсеминациите  и да не се стигне до ин витро.
По този повод мога да те поръся с малко бременен прашец със син цвят, пък ако на теб не ти харесва цвета на прашеца може да го "смениш" Simple Smile

# 30
  • Мнения: 148
Ние кандидатствахме по фонда (имаме брак). При нас се установи и женски фактор и с него кандидатствахме. От болницата ни казаха, че дори да ни финансират ще получим по-малко, но в крайна сметка бяхме одобрени за максималната сума.

# 31
  • Мнения: 59
Follow Много благодаря! Нямам никакви претенции за цвета на прашеца! Blue Heart Ще изчакаме със сватбата да, пътят до двете чертички е по-важен! 😊 На теб желая лека и безпроблемна бременност!!! Heart

# 32
  • София
  • Мнения: 10 642
Ние кандидатствахме по фонда (имаме брак). При нас се установи и женски фактор и с него кандидатствахме. От болницата ни казаха, че дори да ни финансират ще получим по-малко, но в крайна сметка бяхме одобрени за максималната сума.
А на какво основание ползвате донорски сперматозоити в този случай?

# 33
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Тези от фонда си правят каквото искат... аман вече... явно според зависи как ги свариш! Хващат ме лудите вече...

Ели, успех, дано всичко е наред и скоро да се похвалиш.
При 4 неуспешни процедури, инсеминация или ин витро можеш да кандидатстваш за финансиране с неизяснен фактор. Затова по-добре без брак за сега.
Правите ли някакви изследвания?

# 34
  • Мнения: 59
Тези от фонда си правят каквото искат... аман вече... явно според зависи как ги свариш! Хващат ме лудите вече...

Ели, успех, дано всичко е наред и скоро да се похвалиш.
При 4 неуспешни процедури, инсеминация или ин витро можеш да кандидатстваш за финансиране с неизяснен фактор. Затова по-добре без брак за сега.
Правите ли някакви изследвания?

Правени са ми обичайните изследвания за почване на процедурите. Проходимост на тръбите, тези там за болестите предавани по полов път и всеки път преди инс. правим ЛХ и Естрадиол Simple Smile При вас какъв е проблема с фонда?

# 35
  • Мнения: 148
Ние кандидатствахме по фонда (имаме брак). При нас се установи и женски фактор и с него кандидатствахме. От болницата ни казаха, че дори да ни финансират ще получим по-малко, но в крайна сметка бяхме одобрени за максималната сума.
А на какво основание ползвате донорски сперматозоити в този случай?

Нямам представа. Кандидатствахме по женски фактор, казаха че не е сигурно ще бъдем ли одобрени заради СГ и не се надявахме много. Но ни одобриха. Не съм се интересувала след това Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 10 642
Ние кандидатствахме по фонда (имаме брак). При нас се установи и женски фактор и с него кандидатствахме. От болницата ни казаха, че дори да ни финансират ще получим по-малко, но в крайна сметка бяхме одобрени за максималната сума.
А на какво основание ползвате донорски сперматозоити в този случай?

Нямам представа. Кандидатствахме по женски фактор, казаха че не е сигурно ще бъдем ли одобрени заради СГ и не се надявахме много. Но ни одобриха. Не съм се интересувала след това Simple Smile
Мисълта ми е, че без проблем ползвате донорски сперматозоиди.

# 37
  • Мнения: 148
Да, нямаше проблеми. Тях си ги заплатихме.

# 38
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
2016г това беше и нашият план, имам заповед от тогава, кандидатствах с женски фактор и ме одобриха. След това смениха правилата и положението се промени.
Към момента това вече не е на дневен ред. Днес мисля, че тази държава не заслужава усилията да имаме повече от едно дете. Толкова разочарование има...
Гледам си детето и вече не знам дали искам повече от това да живеем прилично. Дори това д трудно...

# 39
  • София
  • Мнения: 10 642
Е айде сега, не раждаме деца на държавата все пак

# 40
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Не, не раждаш за държавата, но като трябва да имаш минимум 20 хиляди за да имаш шанса... някак си поставен в неравно положение.
На мен държавата не ми е помогнала с нищо, но шанс да имам второ дете също няма. Не защото всичко е пари,  а защото вече имам и отгорност. Навремето всички средства отиваха към това перо на бюджета, сега това е невъзможно.
Имах и малко късмет...
Можеше още да нямам...

# 41
  • Мнения: 102
записвам се и аз тук.
направихме 2 ЕТ с моят партньор, но явно не ни е било писано и сега решихме да се разделим. А възраста напредва и явно ще е с донор детето , дано да стане Simple Smile
Исках да попитам дали ЦАР би финансирал процедура с донор, без партньор?

# 42
  • Мнения: 59
записвам се и аз тук.
направихме 2 ЕТ с моят партньор, но явно не ни е било писано и сега решихме да се разделим. А възраста напредва и явно ще е с донор детето , дано да стане Simple Smile
Исках да попитам дали ЦАР би финансирал процедура с донор, без партньор?
Привет! Simple Smile Съжалявам за партньора Ви! С моят мъж правим инсета с донорски материал, тъй като той няма никакви живи човечета! Sad Предстоеше ни сватба, но докторката каза да я отложим за по-натам, защото при 4 неуспешни инсета ще кандидатстваме по Фонда за инвитро и за да ни одобрят не трябвало мъжо да фигурира, а да кандидатствам сама! Така, че пълен напред и успех! 🍀

# 43
  • Мнения: 784
записвам се и аз тук.
направихме 2 ЕТ с моят партньор, но явно не ни е било писано и сега решихме да се разделим. А възраста напредва и явно ще е с донор детето , дано да стане Simple Smile
Исках да попитам дали ЦАР би финансирал процедура с донор, без партньор?
Можете да кандидатствате сама, но трябва или да имате доказан женски стерилитет, или неуспешни четири процедури (ин витро или инсеминации).

# 44
  • София
  • Мнения: 10 642
Загорче, добре дошла. Момичетата вече са ти казали за кандидатстването. Аз ти пожелавам скоро да се похвалиш

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 15:42 от Nandin

# 45
  • Мнения: 3 505
Здравейте! Извинявам се, че нахувам в темата ви, но ще благодарна, ако някой има информация и сподели за ин витро с донорски ембриони. Интересуват ме налични, т. нар. „осинивяване на ембриони”, а не новозабъркани по наша поръчка. Освен в САЩ и Чехия предлагат ли се другаде такива ембриони.

# 46
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте! Извинявам се, че нахувам в темата ви, но ще благодарна, ако някой има информация и сподели за ин витро с донорски ембриони. Интересуват ме налични, т. нар. „осинивяване на ембриони”, а не новозабъркани по наша поръчка. Освен в САЩ и Чехия предлагат ли се другаде такива ембриони.
Мисля,’че в Гърция го има като опция

# 47
  • Мнения: 3 505
Благодаря, Надин! Гледах руски клиники, но гръцките не се бях сетила.

# 48
  • Мнения: 1 751
123, сподели ако проучиш нещо интересно за ДЕ. Аз засега ще чакам да ми го "забъркат".

# 49
  • Мнения: 3 505
123, сподели ако проучиш нещо интересно за ДЕ. Аз засега ще чакам да ми го "забъркат".
Ще споделя. Мъжът ми е с добра спермограма и може би ще минем само с яйцеклетки, но искам да знам какви са вариантите. Казват, че е значително по-евтино, а след поредица от неуспешни опити почти на всеки му е от значение и стойността на процедурите.

# 50
  • Мнения: 4
Здравейте момичета. Да се запиша и аз в тази тема. Всяка информация би ми била много полезна. Имам две инсеминации и едно инвитро в Канада. Двамата със съпруга ми решихме да имаме следващ опит в България с донор. В момента проучвам в коя клиника да се запиша. Ще ви бъда много благодарна, ако споделите опит от клиниките.

# 51
  • Мнения: 784
Здравейте момичета. Да се запиша и аз в тази тема. Всяка информация би ми била много полезна. Имам две инсеминации и едно инвитро в Канада. Двамата със съпруга ми решихме да имаме следващ опит в България с донор. В момента проучвам в коя клиника да се запиша. Ще ви бъда много благодарна, ако споделите опит от клиниките.
Здравей. Всеки ще препоръча различна клиника и то най-вече може би там където е успял. Аз имам много опити ин витро основно в двете големи Софийски клиники - Щерев и Надежда.
От Щерев съм със смесени чувства. Там сбъднаха мечтата ми и първото ми детенце е родено благодарение на тях, но тогава не ползвахме донор. После имам 2 инсеминации и 2 опита ин витро с донор неуспешни. Като плюс там бих изтъкнала по пълната донорска банка. Те ползват донори само от Дания (поне така беше преди 2 години) и имаш по-голям избор.
За Надежда за съжаление не мога да кажа нищо хубаво. Имам 2 трансфера и там, но там се чака с година за първичен преглед, много претъпкано, никакъв индивидуален подход. Работят 3ма лекари на хиляди пациенти и всичко е някакъв хаос. Гледат да върнат бързо ембрионите, че нямат среди да ги отглеждат и куп други нередности, които видях. Освен това базата за донори е много малка и за мен беше трудно да изберем. Все пак когато имаш съпруг е хубаво да се съобрази най-вече с кръвните групи и тяхното онаследяване.
Та след моя поход из клиниките реших последния ми опит, защото знаех че вече нямам сили, да е в малка клиника, без много реклама и именити лекари. Късмета ми се усмихна и чакаме другия месец да се появи нашия син. И в малките клиники няма голям избор за донори, но за там все пак е разбираемо. Не се ползва толкова.
Та както казах всеки ще напише своя опит. Няма как някой да каже едно конкретно място, където всичко да е цветя и рози. Навсякъде има и + и -.

# 52
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
За съжаление аз също подкрепям мнението на Follow за Надежда.(макар, че с големи Надежди станах техен пациент)
Персенска - пациентка съм и от година и половина. Страшно недоволна съм от отношението й, накратко: преглед максимум 5-10 минути; прегледа е почти в пълно мълчание; не се гледа индивидуално на пациента; гони се заучена схема; не се анализират минали стимулации; имала съм на пункции презрели Я. само защото пункцията е трябвало да бъде в неделя когато тя и Цветков/който я замества на пункции почиват/, а при положение, че вадя малко Я. това направо е безумно за мен; няколко пъти съм питала за различни процедури за които чета по форумите, че се правят в Надежда и понеже не й се занимава отговорите обикновено са - * аз не правя това, щото смятам, че няма смисъл, но  ако искаш/държиш може някой колега да ти направи процедурата; **няма смисъл да си даваш парите /не че не давам достатъчно с поредните неуспешни опити/; *** ами щом държиш и ще следваме форумите айде ще го направим.....
Пробвах да се преместя при друг доктор, но ми отказаха, защото първо всички са много заети и второ няма как да си недоволен от един и да отидеш при друг /поддържат се/.
Стаменов - страшно заето. Работи от 7 сутринта до 1-2 посреднош, ако не и повече. Имам приятелки, които са негови пациентки и чакането е безумно (особено когато и годинките те гонят,а и не само). Едната ми приятелка прави трансфер края на септември - неуспешен и все още чака за да й определят дата за коментар....
Цветков - за сега има добри отзиви за него, аз там исках да се прехвърля. Чува се обаче, че и той вече е претрупан с пациентки.
Иначе аз също съм с донор, но не ползвам тяхната банка, а си "поръчвам" материал от Датската крио банка, като доставката е директно до болница Надежда и в болницата си плащаш съответно за съхранение на материала. По доставката всичко си е за твоя сметка - материала, доставката. Аз гледам да поръчвам поне по 2-3 сламки наведнъж за да си спестявам таксата доставка.
Обмислях да се прехвърля в друга болница, но бога ми никъде няма добри отзиви, направо е безумие, навсякъде те гледат като бездънна касичка и няма индивидуален подход Sad

# 53
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз пък съм доволна от Надежда и д-р Персенска. Не само защото там успях. Нямам нито 1 опит да е повторил предните, всеки опит е бшл различен. Дори двата ми трансфера с + резултат бяха с различни стимулации.
Относно това, че в неделя не се правят пункции - все пак и докторите трябва да почиват, не може да искаме да са в клиниката 24/7.
Ако един доктор не знае какво гледа и 3 часа да те преглежда е все тая.
Заучена схема е да ти дадат рецепта/медикаменти и да ти кажат почваш ги на втори ден и идваш след 5 дни на преглед (често съм го срещала из форума). В Надежда стимулация без преглед не се започва.

# 54
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Nandin знаеш, всеки с опита си Hands VKissing Heart
Може да се е променила, може просто да е вярно, че не "харесва" пациентки над определена възраст Sad , може мен да не ме харесва.
Няма да забравя на първия преглед още без да ми е разгледала документи и здравословно състояние как се изказа, че според нея съм за донорска яйцеклетка, но щом искам ще правим опити с моя ..... (може би още тогава трябваше да ми светне лампичката, но като се сетя с какви връзки се намърдах при нея бях толкова щастлива, че вече съм й пациент). Аз до момента имам 10 пункции - осем са с Клостил, една не си спомням с какво точно, но беше различно от Клостил и една по мое настояване и хиляди уговорки с Елонва. Та няма как да намеря индивидуално отношение в тези схеми....., особенно и че прегледа не продължава повече от 5-6 минути включая събличане и обличане. На последната стимулация с Елонва извадих най-много Я. /7бр./ и четири изтървахме заради неделята /ясно е, че трябва да почиват, но доколкото знам напр.Стаменов не отлага пункции в неделя/
Каквото и решение да вземе van_bc пожелавам да намери нейния доктор и да не си загуби времето. Решението е трудно Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 20:30 от vel333

# 55
  • София
  • Мнения: 10 642
Ами не знам над каква възраст не “харесва” пациентки. Аз Първия път забременях на 41, втория на 42, никога не съм усетила негативно отношение.

# 56
  • Мнения: 4
Здравейте момичета. Благодаря ви от сърце за отделеното време и за споделения опит. Наистина го оценям. Животът е толкова забързан в наши дни.  Аз разбирам, че всеки случай е индивидуален, но все пак споделения опит също би могъл да е полезен. Тук например, клиентите масово се ориентират основно от ревютата и споделения опит на други клиенти. Но както навсякъде винаги има доволни и недоволни пациенти. Честно да ви кажа, имам чувството, че ставаме може би по-чувствителни с времето, а може би от всички преживявания по пътя си. Другата седмица мисля да се консултирам с 2 или 3 от клиниките и да реша коя ще бъде моята. Надявам се, този път да ни сполети нашето така жадувано щастие.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 11:45 от van_bc

# 57
  • София
  • Мнения: 10 642
Да, най-добре е да се видиш с доктора, да го усетиш твоя ли е или не.
Успех, ще чакаме да се похвалиш Simple Smile

# 58
  • Мнения: 784
Раздвижам малко темата и да дам кураж на всички чакащи.
Днес рано сутринта се появи още едно малко чудо. След толкова борба и години в трудности и неуспехи, никога не се отказах в името на семейството и мечтата си и ето че се случи, дойде и нашият син.
Пожелавам успех на всички борещи се за дете по какъвто и да е начин. Всяка загуба си заслужава за да можеш накрая да спечелиш.

# 59
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Раздвижам малко темата и да дам кураж на всички чакащи.
Днес рано сутринта се появи още едно малко чудо. След толкова борба и години в трудности и неуспехи, никога не се отказах в името на семейството и мечтата си и ето че се случи, дойде и нашият син.
Пожелавам успех на всички борещи се за дете по какъвто и да е начин. Всяка загуба си заслужава за да можеш накрая да спечелиш.
Ееееее супер новина!!!
Честито Follow Flowers Hibiscus
Прегръдки и целувки, на теб и на бебчо HeartHeartHeart

# 60
  • Мнения: 200
Раздвижам малко темата и да дам кураж на всички чакащи.
Днес рано сутринта се появи още едно малко чудо. След толкова борба и години в трудности и неуспехи, никога не се отказах в името на семейството и мечтата си и ето че се случи, дойде и нашият син.
Пожелавам успех на всички борещи се за дете по какъвто и да е начин. Всяка загуба си заслужава за да можеш накрая да спечелиш.
Честито 💙💙💙

# 61
  • Мнения: 3 035
Tada
Раздвижам малко темата и да дам кураж на всички чакащи.
Днес рано сутринта се появи още едно малко чудо. След толкова борба и години в трудности и неуспехи, никога не се отказах в името на семейството и мечтата си и ето че се случи, дойде и нашият син.
Пожелавам успех на всички борещи се за дете по какъвто и да е начин. Всяка загуба си заслужава за да можеш накрая да спечелиш.
Честитоооо!!!:balloon:Flowers Four Leaf Clover

# 62
  • София
  • Мнения: 10 642
Follow, честито ❤❤❤
За малко синовете ни да празнуват на една дата Simple Smile, моят е утре Simple Smile
Да е много здрав и да има най-прекрасно детство изпълнено с много лудории и приключения.

# 63
  • Мнения: 4 762
Честито, Follow! Да расте здраво и щастливо дете!

# 64
  • Мнения: 784
Follow, честито ❤❤❤
За малко синовете ни да празнуват на една дата Simple Smile, моят е утре Simple Smile
Да е много здрав и да има най-прекрасно детство изпълнено с много лудории и приключения.
Честит рожден ден, на малкото ти момче. Нека расте здрав и да те радва много в едно безгрижно детство. Весел празник.

# 65
  • София
  • Мнения: 10 642
Благодаря, Follow ❤
Целувки на бебчо 😘

# 66
  • Мнения: 4 762
Честит празник, Нандин! Да ти е живо и здраво жабчето и да порасне прекрасен принц!

# 67
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Heart Nandin Честит рожден ден на малкия мъж!!!
Да расте обичан и щастлив Kissing Heart

# 68
  • София
  • Мнения: 10 642
Благодаря момичета ❤

# 69
  • Мнения: 4
Раздвижам малко темата и да дам кураж на всички чакащи.
Днес рано сутринта се появи още едно малко чудо. След толкова борба и години в трудности и неуспехи, никога не се отказах в името на семейството и мечтата си и ето че се случи, дойде и нашият син.
Пожелавам успех на всички борещи се за дете по какъвто и да е начин. Всяка загуба си заслужава за да можеш накрая да спечелиш.

Поздравления! Страхотна новина! Бъдете много здрави и щастливи!

# 70
  • Мнения: 5
Здравейте, мили момичета!

Моля, приемете извиненията ми, в случай че въпросът ми се повтаря в темата. Поне аз не успях да открия подобен.

Та въпросът ми е: конкретно за болница "Надежда" възможно ли е ползване на неанонимен донор на сперма от датската Cryos банка, въпреки че според законодателството в България донорството е анонимно?

От прочетеното тук разбрах, че ако не те удовлетворява списъкът с донори, който те предлагат, можеш да си поръчаш от упоменатата датска банка, като доставката е до самата болница.

Пак за "Надежда" - има ли опция и за поръчка от други банки за сперма освен датската?

Преди да направиш поръчката, трябва ли да се консултираш с болницата за избрания донор и ако да, с кого по-специално?

Благодаря Ви предварително от сърце!

Последна редакция: чт, 20 фев 2020, 22:06 от Kaleya

# 71
  • Мнения: 446
Здравей, Kaleya,

В болница Надежда може да си поръчаш неанонимен донор от Cryos. За поръчка от други банки не знам. Проверявала съм European Sperm Bank, но те не разрешават закупуването на неанонимни донори от територията на България именно заради споменатия закон.
Консултация за това какъв донор да избереш (с какви медицински показатели) може да направиш със специалистите в кабинет 9, където са андролозите. Те ще направят справка дали избраният от теб донор е достигнал лимита от бременности в България и съответно дали може да го използваш. Затова е добре да си имаш 2-3 резерви. Доставката, както вече знаеш, е до Болница Надежда, кабинет 9.
Информацията ми е от лято 2018.
Резултатът от този ми опит в момента спи, обезпокояван от никнещи зъби Simple Smile
Успех от мен! 🍀

# 72
  • Мнения: 148
Може да се купи неанонимен донор от European Sperm Bank, но в България по закон не е разрешено да се ползва такъв.

# 73
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Фолоу, честито! Останах без дъх, страшно много се зарадвах! Бъдете здрави и много щастливи...

Надинка, честит празник и на вас, с голямо закъснение.

# 74
  • Мнения: 4
Здравейте момичета. Моята консултация предстои съвсем скоро. Избрах др Юнакова от клиника Щерев за моята процедура. Наречете го интуиция, енергия. Надявам се на успех този път. Имам въпрос към вас, ако на някой му се е налагало да прави пълномощно от съпруга относно използването на донор. Предварително се извинявам, но ако някой има опит, нека ми пише. Благодаря ви много. Желая ви хубав ден.

# 75
  • Мнения: 18
Донорска инсеминация в клиника Малинов преди два дни:) Чакаме резултат ! Успех на всички! Чудесна тема!

# 76
  • София
  • Мнения: 10 642
Късмет и успех

# 77
  • Мнения: 148
Здравейте, изписан ми е аспирин протект и още куп лекарства за подготовка за трансфер. Чудех се дали мога да не го пия.

Нандин, може ли да споделиш мнението си понеже бях попаднала на твой коментар, че не си пила заради връзката му с малформации на плода.

Иначе това трябва да ми е първи трансфер след година и половина мъки Simple Smile

# 78
  • София
  • Мнения: 10 642
Привет, не бих си позволила да не приемам предписани лекарства. В моя случай съм заменила едно лекарство с друго (с подобно действие) и то след като съм го съгласувала с лекаря. Още повече, че ти се подготвяш за трансфер.

# 79
  • Мнения: 148
Благодаря за отговора, имам и изписан клексан/фраксипарин, но нали са с различна функция от аспирина. Знам че много хора го пият, но все пак се тревожа.

# 80
  • София
  • Мнения: 10 642
А с какви мутации си?

# 81
  • Мнения: 148
Нискорискови и MTHFR
Хомозиготен генотип 4G/4G за PAI
Хомозиготен носител на Val34Leu (F13)
Хетерозиготен генотип A/G за 66А>G (MTRR)
Хетерозиготен генотип C/T за 677C>T (MTHFR)
Хетерозиготен генотип A/C за 1298A>C (MTHFR)

Но мисля, че дават на всички фраксипарин, аспирин, прогестерон и естроген от деня на пункцията.

# 82
  • София
  • Мнения: 10 642
Не, не на всички дават аспирин и фракси/клексан. Най-добре си следвай терапията.

# 83
  • Мнения: 3
Здравейте прекрасни момичета!
От известно време ви чета, изчетох и старите теми с голям интерес.
Скоро ще започвам активно да обикалям по доктори и клиники за донорска инсеминация.
Забелязах, че повечето сте от София, или поне там сте ходили по клиники, но все пак ще питам дали има някоя от Варна?
Търсих доста, но не намерих конкретна и актуална тема за ситуацията в града.
Благодаря предварително.

# 84
  • Мнения: 24
Здравейте прекрасни момичета!
От известно време ви чета, изчетох и старите теми с голям интерес.
Скоро ще започвам активно да обикалям по доктори и клиники за донорска инсеминация.
Забелязах, че повечето сте от София, или поне там сте ходили по клиники, но все пак ще питам дали има някоя от Варна?
Търсих доста, но не намерих конкретна и актуална тема за ситуацията в града.
Благодаря предварително.
Здравей @DianaPeeva ,
Пожелавам ти успех и ще се радвам да разменяме инфо и опит Simple Smile Аз съм от Варна и от април съм преровила всички теми, в търсене на дами, правили донорска инсе във Варна. Безуспешно за съжаление, но все пак реших да опитам в Майчин Дом. Преминах вече предварителните изследвания, сега се готвя за стимулация в края на месеца и живот и здраве инсеминация в средата на ноември.
Ти на къде си с "обикалянето по доктори и клиники"?

# 85
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравейте момичета. За Варна инфо не мога да дам, но от сърце ви желая скорошен успех 🥰

# 86
  • Мнения: 148
Може да пробвате Фейсбук групата за инвитро, сигурно има хора от Варна с опит. Успех!

# 87
  • Мнения: 24
Благодаря за пожеланията!
Много би било полезно, ако можем да обменим опит с дами, преминали или в момента преминаващи по този път. Разговорите с доктора никога не са достатъчни, затова се надявам да се включат още момичета в темата.
Хубав ден на всички Simple Smile

# 88
  • Мнения: 148
И аз не мога да дам информация за Варна, но моя успех беше в Ню Лайф, Пловдив при д-р Петрова (2 опит, но не бяхме само с мъжки фактор) Дано скоро и вашата мечта се сбъдне Heart

# 89
  • София
  • Мнения: 144
Фолоу, честито! Останах без дъх, страшно много се зарадвах! Бъдете здрави и много щастливи...

Надинка, честит празник и на вас, с голямо закъснение.

Как от датската може неанонимен, а от европейската не?

# 90
  • Мнения: 148
Какво искате да кажете с "от датската може неанонимен" ?

# 91
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,
Бих искала да ви попитам тъй като намирам противоречива информация в Интернет - ако имам съпруг и сме с тежък мъжки фактор, който налага използването на донорски сперматозоиди - можем ли да кандидатстваме по фонда? (разбира се материала ще си го заплатим отделно).Споделете моля, ако има някоя от вас в такава ситуация.

# 92
  • Мнения: 422
Да, можете.

# 93
  • София
  • Мнения: 10 642
Най-добре е да питате във фонда, че имаше такъв случай и нещо имаха проблеми хората.
Ако нямате брак, най-добре е да кадидатствате сама, за да се избегнат евентуални усложнения

# 94
  • Мнения: 648
Донорска инсеминация в клиника Малинов преди два дни:) Чакаме резултат ! Успех на всички! Чудесна тема!
Lady, доволна ли си от клиниката? Аз утре съм на преглед там за второ ин витро. Първото беше на друго място, с отрицателен резултат..

# 95
  • Мнения: 5
Точно за това питам, защото имаме брак. Иначе съм чувала за момичета, които са кандидатствали сами и не е имало проблем. Благодаря Ви и желая успех и търпение на всички ❤️
Най-добре е да питате във фонда, че имаше такъв случай и нещо имаха проблеми хората.
Ако нямате брак, най-добре е да кадидатствате сама, за да се избегнат евентуални усложнения

# 96
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Аз кандидатствах с женски тубарен фактор, но пак не можело донорски, ако има 1 сперматозоид ще можете, но не и с азооспермия... беше преди 4г. Може да се обадите във фонда.

# 97
  • Мнения: 784
Точно за това питам, защото имаме брак. Иначе съм чувала за момичета, които са кандидатствали сами и не е имало проблем. Благодаря Ви и желая успех и търпение на всички ❤️
Най-добре е да питате във фонда, че имаше такъв случай и нещо имаха проблеми хората.
Ако нямате брак, най-добре е да кадидатствате сама, за да се избегнат евентуални усложнения

Сега не знам дали са променили критериите, но едва ли. През 2017/2018 ние имахме проблем. Работата е там, че Фонда не финансира донорски процедури, т.с не може да кандидатствате с мъжки фактор.
Ако вие имате женски фактор и проблеми, които го обуславят (запушени тръби, ЛУФ и др), или имате направени 4 други процедури (инсеминации и/или ин витро, донорски или съпружески) тогава можете да кандидатствате независимо от това кой е партньора и дали имате брак.
Можете да кандидатствате сама, независимо, че имате брак, но трябва да отговаряте на последниъе критерии.

# 98
  • Мнения: 148
Здравейте момичета,
Бих искала да ви попитам тъй като намирам противоречива информация в Интернет - ако имам съпруг и сме с тежък мъжки фактор, който налага използването на донорски сперматозоиди - можем ли да кандидатстваме по фонда? (разбира се материала ще си го заплатим отделно).Споделете моля, ако има някоя от вас в такава ситуация.
Здравей, ние имаме брак и правихме ин витро  с донорски материал. В последствие се откри проблем и при мен и кандидатствахме с женски фактор. Въпреки диагнозата на мъжа ми ни одобриха по фонда. Материала го заплатихме отделно Simple Smile

# 99
  • Мнения: 5
Привет, мили момичета,

Тези от вас, които имат дете от донор и са без партньор, бихте ли споделили дали избрахте анонимен или неанонимен донор. Сблъсквате ли се вече с въпроса от дечицата къде е тати и какво отговаряте?

Последна редакция: сб, 27 фев 2021, 21:17 от Kaleya

# 100
  • Мнения: 648
Привет, мили момичета,

Тези от вас, които имат дете от донор и са без партньор, бихте ли споделили дали избрахте анонимен или неанонимен донор. Сблъсквате ли се вече с въпроса от дечицата къде е тати и какво отговаряте?
Здравей, Калея!
В България няма неанонимни донори. Ако искаш бг донор ще имаш достъп само до основни данни - ръст, тегло, цвят на очите и косата, националност и професия. От чуждите банки можеш да получиш повече информация, включително анкетна карта и мотивационно писмо. Това, което каза моят лекар е, че с бг материал се постигат по-добри резултати и съм склонна да му се доверя, защото досега имам два опита с материал от датска банка, и за съжаление не мога да се похваля с положителен резултат.
Що се отнася до въпроса ти какво ще кажеш на детето - Ами аз поне бих му казала, сме били в началото на връзката ни и той е заминал за чужбина. Прекъснали сме връзка, без да зная, че съм бременна. Може и, че е починал, или нещо друго. Не бих му казала истината, както и на други хора около мен, защото много хора все още са недорасли за такъв избор и може да му се подиграват, преди така беше с осиновените деца и децата на разведени родители.
Ако си решила - действай смело! Кураж!

# 101
  • Мнения: 4 762
Привет, мили момичета,

Тези от вас, които имат дете от донор и са без партньор, бихте ли споделили дали избрахте анонимен или неанонимен донор. Сблъсквате ли се вече с въпроса от дечицата къде е тати и какво отговаряте?

Единствено и само истината казвам и на детето, и на тези, които трябва да знаят. Другите не питат.

Синър ми е на осем години и половина. Гледа много научно-популярни филми, чете много книги, любопитен е (понякога прекалено), съответно вече е разбрал, че за едно бебе са необходими мъж и жена. Минахме етапа ‘мама много искаше да те има, отиде в една болница и там лекарите й помогнаха да те има’. Сега сме на етап ‘сперматозоиди и яйцеклетки’. Знае, че те създават бебето, знае, че с една тръбичка са ми сложили сперматозоидите. Обяснила съм му, че дете се създава от двама хора, които се обичат, а аз не съм намерила подходящ човек, но пък съм искала едно момченце като него (може би една идея по-малко инатливо). Понякога пита дали ме е боляло в болницата и дали някога ще познава баща си. Пак обяснявам - малко ме е боляло, няма да познава баща си. В общи линии това е. По мнението на специалистите (включително психолога, който го следи по друг повод) детето не страда от липсата на баща и не се спича, ако някой го пита къде е баща ти. Чувала съм го да отговаря на приятели просто ‘нямам баща’. Предполагам, че с времето нещата може и да се променят, но засега всичко е наред.

Хората, които знаят, че детето ми е от донор, са семейството ми, най-близките ми приятели. Колегите ми никога не са питали, аз никога не съм им казвал, но от 15 години  сме заедно, поддържаме отношения и говорим по теми много отвъд професионалните.

Знаят също всички лекари, до които сме имали достъп. Едно време май и в яслата знаеха. В училище знаят, че не живее с баща си и една година много се бяха притеснили какво да правят за празника на бащата - да му дадат ли да прави подарък или не, та ме бяха питали. Казах им да прави каквото правят всички.

Аз съм правила инсеминацията в Белгия. Донора дори не съм го избирала аз, а клиниката на базата на моите характеристики - цвят на косата, очите, ръст. Синът ми очевидно прилича на мен, няма начин да ни сбърка някой, но е поне два нюанса по-светъл от мен, висок е (в момента е с размерите на 10-годишно дете), бързо схваща и слава богу, че хич не му се занимава с училище и ако срещаше затруднения в училище, не знам как щяхме да се справим с неговото непрестанно ‘искам да играя’.

В Белгия инсеминация се прави след две срещи с психолог. Той навремето ми каза, че на детето трябва да се казва истината, защото обикновено истината винаги излиза наяве, но често или от някой недоброжелател, или при скандал. Според него важното е детето да чувства, че е било желано, а не да реши, че таткото не се интересува от него и го е изоставил.

В нашето обкръжение има различни формати семейство. Имаме стандартния (майка, татко и деца), разведени, разведени с втори брак и цяла сюрия деца (от първите бракове и общи), имаме си и двама татковци с две близначки (запознахме се на детската площадка, когато децата бяха бебета, и продължаваме да се виждаме, защото децата много си паснаха).

Сори, че стана дълго, ама темата не предполага еднозначен отговор, а много-много нюанси.

# 102
  • Мнения: 148
Не успявам да имам дете засега, но бих му казала всичко абсолютно както е и то от самото начало.

# 103
  • Мнения: 446
И аз съм на мнение, че трябва да се казва истината от самото начало, поднесена по подходящ за възрастта на детето начин, разбира се.
Синът ми е на 1.8 г. и вече десетки пъти съм му разказвала по бебешки, че няма истински татко и как е станало всичко. Също като Нединка съм обръщала внимание на различните "формати" семейства и колко желан е бил той, но мама вече много е пораснала и не е имало време да чака най-добрия татко.
Психолозите също съветват да не се лъже. Важно е все пак детето да вижда мъже, които да му обръщат внимание - било то чичо, вуйчо, приятел, съсед.
Около мен - и близки, и съседи, и колеги знаят истината. Бях изключително приятно шокирана, че всички хора на възраст 60+ ме поздравиха за решението ми и сега много се радват на резултата. Simple Smile
Хората, ако са си решили да ви одумват, ще го правят и за това, че ходите с рокля и кецове или със скъсани дънки (примерно). Въпрос на мироглед, възпитание, разбирания и какво ли още не.
За статистиката - използвала съм датски неанонимен донор от Cryos. Плюс на донорите от чужди банки (освен множеството изследвания на които са подлагани) е много повечето информация, ръчно написана бележка защо е решил да стане донор + аудизапис на съдържанието й, записан с неговия глас и снимки като дете - неща, които с радост ще покажа на детето един ден.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 14:08 от Sirmaa

# 104
  • Мнения: 5
Благодаря ви, момичета, за споделените мнения!
Аз също считам, че е редно да бъдеш честен с детето относно произхода му. Още си спомням драмата, която изживя моя приятелка, когато вече на доста зряла възраст разбра, че е осиновена, при все че осиновителите й бяха доста заможни хора, даваха мило и драго за нея, обичаха я безрезервно.
Факт е също, че в България обществото не е дорасло особено по отношение на различните "формати" семейства за разлика от Западна Европа, САЩ и най-вече Скандинавските страни.
За мен е важно детенцето да расте уверено, щастливо, без комплекси и дефицити относно липсващия татко и да се превърне в пълноценен индивид. При момченцата задачата несъмнено е по-сложна.
Относно бащините имена на вашите деца - на вас ли ги записахте или носят първото име на бащите ви?
Мислите ли за в бъдеще да издирвате донорите или деца от същите донори, използвайки възможностите на ДНК тестовете? Предполагам, че с времето и напредване на технологиите подобни проучвания ще стават дори още по-лесни.

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 22:56 от Kaleya

# 105
  • Мнения: 4 762
Синът ми няма бащино име, но той е роден в чужбина и в българския акт за раждане е записан с името от чужбинския.

Нямам намерение да издирвам никого и никъде. Струва ми се най-малкото неетично спрямо донора - от какъв зор ще го занимавам със себе си и моето дете. Не съм убедена, че според тукашното законодателство имам право да го правя. Мисля, че подписвах навремето някакви документи в този смисъл.

Честно казано, не знам колко дорасло е обществото, но аз всъщност не виждам защо и как обществото би имало някакво мнение за начина на зачеване. На челото на детето не пише ‘донорска инсеминация’. За масата аз съм поредната майка, гледаща детето си сама. Никога не съм срещала отрицателно отношение. Всички се отнасят към мен и детето ми по най-адекватния начин - едните знаят, другите сигурно се досещат, третите не знаят, но и изобщо не се вълнуват. Изобщо произходът на детето ми не е тема на обсъждане. Според мен е много важно как майката ще подходи към темата и как тя ще се чувства с избора си. Ако не може да го аргументира пред себе си и се стряска всеки път, като се повдигне темата,  сигурно това ще се отрази и на детето.

# 106
  • Мнения: 148
Напълно съм съгласна с това, че е много важно как се чувстваш с избора си, ако има нещо което те тревожи и детето ще го усети, ако ти си напълно ок с това и за детето ще е нещо нормално.

# 107
  • Мнения: 5
Желая ви много щастие, момичета! Бъдете живи и здрави - вие и вашите дечица! Прекрасен празник утре!

# 108
  • София
  • Мнения: 10 642
И като майка, и като психолог съм твърдо убедена, че трябва да се казва истината и само истината.
Колкото и невероятно да звучи, още преди да се родят вече я знаят. Бебетата чуват и разбират всичко от околния свят още от 12г.с. Та по всичките прегледи, разговори с доктори, приятели и т.н., то вече е чувало истината. От тук на татък лъжата не би довела до нищо добро.
Моят син беше на 5 дни, когато му разказах за първи път историята на раждането му. Щях да го направя и по-рано, но беше в интензивно отделение. И сега от време на време му разказвам, но все още сме на етап “мама много искаше... и болницата” (миналия месец навърши 3г).

Последна редакция: сб, 13 мар 2021, 08:55 от Nandin

# 109
  • Мнения: 928
Здравейте, момичета!
Влизам при вас с молба за малко информация. Сестра ми живее във Виена, където не е позволена донорска инсеминация, ако няма партньор. Тя няма, а много иска детенце. Това лято ще бъде два месеца в България. Смятате ли, че има шанс да направим опит в рамките на това време, или е твърде кратък срок за подготовка? Звъняхме в Надежда, но още не са й дали час. В МЦ Афродита през юли няма да правят инсеминации, а за юнската й овулация нямало да стане навреме.
Има ли някакъв вариант да си поръча материал и сама да опита вкъщи?
Съжалявам,  ако въпросите ми звучат неадекватно, но още се лутам в морето от информация.

# 110
  • София
  • Мнения: 353
Здравейте. Няма как да си поръча материал и да си го направи сама. Процедурата се прави от лекар. Самият материал се обработва на място с цел да има по-добър резултат при процедурата. Преди това има редица изследвания на хормони и проводимост на тръби, проследяване на овулацията и т.н. Няма как да стане за толкова кратък период. Другото, което е важно, невинаги се получава от първия път. Понякога са нужни няколко процедури. Отделно лекарят преценява дали е нужна стимулация. Аз лично от три  месеца съм в сходна ситуация в Надежда. За съжаление покрай стимулацията, която ми бяха изписали, пропуснах цветната снимка, защото имах много странични ефекти и кървене. Мисълта ми е, че невинаги всичко става както сме го планували. Един месец е много кратък период, а тези неща са си важни и изискват време и търпение. Ако има възможност да си направи предварително изследванията и цветна снимка и може и да успее за този период. Макар че в болницата искат снимката да е правена при тях. Остава въпросът с проследяването на овулацията.
Успях желая. Дано се получат нещата, въпреки краткия срок.

# 111
  • Мнения: 928
Здравейте. Няма как да си поръча материал и да си го направи сама. Процедурата се прави от лекар. Самият материал се обработва на място с цел да има по-добър резултат при процедурата. Преди това има редица изследвания на хормони и проводимост на тръби, проследяване на овулацията и т.н. Няма как да стане за толкова кратък период. Другото, което е важно, невинаги се получава от първия път. Понякога са нужни няколко процедури. Отделно лекарят преценява дали е нужна стимулация. Аз лично от три  месеца съм в сходна ситуация в Надежда. За съжаление покрай стимулацията, която ми бяха изписали, пропуснах цветната снимка, защото имах много странични ефекти и кървене. Мисълта ми е, че невинаги всичко става както сме го планували. Един месец е много кратък период, а тези неща са си важни и изискват време и търпение. Ако има възможност да си направи предварително изследванията и цветна снимка и може и да успее за този период. Макар че в болницата искат снимката да е правена при тях. Остава въпросът с проследяването на овулацията.
Успях желая. Дано се получат нещата, въпреки краткия срок.

Благодаря! Дано при всички се получи и да имате щастливи новини скоро Blush

# 112
  • София
  • Мнения: 353
Благодаря! Дано при всички се получи и да имате щастливи новини скоро Blush
[/quote]

Благодаря от сърце Simple Smile Heart Всичко добро и стискам палци за успешно развитие Simple Smile)

# 113
  • Мнения: 371
И аз съм на мнение, че трябва да се казва истината от самото начало, поднесена по подходящ за възрастта на детето начин, разбира се.
Синът ми е на 1.8 г. и вече десетки пъти съм му разказвала по бебешки, че няма истински татко и как е станало всичко. Също като Нединка съм обръщала внимание на различните "формати" семейства и колко желан е бил той, но мама вече много е пораснала и не е имало време да чака най-добрия татко.
Психолозите също съветват да не се лъже. Важно е все пак детето да вижда мъже, които да му обръщат внимание - било то чичо, вуйчо, приятел, съсед.
Около мен - и близки, и съседи, и колеги знаят истината. Бях изключително приятно шокирана, че всички хора на възраст 60+ ме поздравиха за решението ми и сега много се радват на резултата. Simple Smile
Хората, ако са си решили да ви одумват, ще го правят и за това, че ходите с рокля и кецове или със скъсани дънки (примерно). Въпрос на мироглед, възпитание, разбирания и какво ли още не.
За статистиката - използвала съм датски неанонимен донор от Cryos. Плюс на донорите от чужди банки (освен множеството изследвания на които са подлагани) е много повечето информация, ръчно написана бележка защо е решил да стане донор + аудизапис на съдържанието й, записан с неговия глас и снимки като дете - неща, които с радост ще покажа на детето един ден.
Оказа се че моя донор  е прекратил договора и не можем да направим братче или сестричка на дъщеря ми. Също не може да се отвори профила, който също  имаше аудиозапис

# 114
  • Мнения: 216
И аз съм на мнение, че трябва да се казва истината от самото начало, поднесена по подходящ за възрастта на детето начин, разбира се.
Синът ми е на 1.8 г. и вече десетки пъти съм му разказвала по бебешки, че няма истински татко и как е станало всичко. Също като Нединка съм обръщала внимание на различните "формати" семейства и колко желан е бил той, но мама вече много е пораснала и не е имало време да чака най-добрия татко.
Психолозите също съветват да не се лъже. Важно е все пак детето да вижда мъже, които да му обръщат внимание - било то чичо, вуйчо, приятел, съсед.
Около мен - и близки, и съседи, и колеги знаят истината. Бях изключително приятно шокирана, че всички хора на възраст 60+ ме поздравиха за решението ми и сега много се радват на резултата. Simple Smile
Хората, ако са си решили да ви одумват, ще го правят и за това, че ходите с рокля и кецове или със скъсани дънки (примерно). Въпрос на мироглед, възпитание, разбирания и какво ли още не.
За статистиката - използвала съм датски неанонимен донор от Cryos. Плюс на донорите от чужди банки (освен множеството изследвания на които са подлагани) е много повечето информация, ръчно написана бележка защо е решил да стане донор + аудизапис на съдържанието й, записан с неговия глас и снимки като дете - неща, които с радост ще покажа на детето един ден.
Оказа се че моя донор  е прекратил договора и не можем да направим братче или сестричка на дъщеря ми. Също не може да се отвори профила, който също  имаше аудиозапис
За жалост е възможно. Може и да е попълнил квотите за деца  вече...

# 115
  • Мнения: 446
И аз съм на мнение, че трябва да се казва истината от самото начало, поднесена по подходящ за възрастта на детето начин, разбира се.
Синът ми е на 1.8 г. и вече десетки пъти съм му разказвала по бебешки, че няма истински татко и как е станало всичко. Също като Нединка съм обръщала внимание на различните "формати" семейства и колко желан е бил той, но мама вече много е пораснала и не е имало време да чака най-добрия татко.
Психолозите също съветват да не се лъже. Важно е все пак детето да вижда мъже, които да му обръщат внимание - било то чичо, вуйчо, приятел, съсед.
Около мен - и близки, и съседи, и колеги знаят истината. Бях изключително приятно шокирана, че всички хора на възраст 60+ ме поздравиха за решението ми и сега много се радват на резултата. Simple Smile
Хората, ако са си решили да ви одумват, ще го правят и за това, че ходите с рокля и кецове или със скъсани дънки (примерно). Въпрос на мироглед, възпитание, разбирания и какво ли още не.
За статистиката - използвала съм датски неанонимен донор от Cryos. Плюс на донорите от чужди банки (освен множеството изследвания на които са подлагани) е много повечето информация, ръчно написана бележка защо е решил да стане донор + аудизапис на съдържанието й, записан с неговия глас и снимки като дете - неща, които с радост ще покажа на детето един ден.
Оказа се че моя донор  е прекратил договора и не можем да направим братче или сестричка на дъщеря ми. Също не може да се отвори профила, който също  имаше аудиозапис
За жалост е възможно. Може и да е попълнил квотите за деца  вече...

Свържете се с банката и питайте дали е възможно да Ви ги предостави.

# 116
  • Мнения: 333
Имам въпрос към дамите тук, които са прибегнали до този вариант поради влошен материал на партньорите им.
Имам мъж, от 2019г сме по лекари, резултатите му стават все по-зле и по-зле. След като споменах за донорски материал, лекарката каза, че това е нещо, до което ние сами трябвя да стигнем като идея и решение и щ няма намерение тя да повдига този вариант.
Но тъй като други варианти не останаха, а отношенията ни у дома дълбоко страдат от всичкото това напрежение, започвам да мисля, че само това остава пред нас.
Но не съм сигурна дали ще се справим с психическите изпитания пред това детето да не е генетически от мъжа ми.
Бихте ли споделили, ако имате подобен опит? Благодаря!

# 117
  • Мнения: 4 762
По този въпрос само вие със съпруга си можете да вземете решение. Познавам близко семейство, чието дете е от донор заради проблеми при мъжа. Тъй като и моето дете е от донор, но по други причини, и то е по-голямо, сме обсъждали заедно процедурите и кой как се чувства. За мъжа беше важно жена му да е щастлива и да бъде майка и съответно беше напълно убеден в решението. Детето е на пет години вече, виждаме се често - щастливи са, таткото боготвори сина си.

Дали обаче нагласата на вашия мъж ще е същата, никой не може да каже освен той.

# 118
  • София
  • Мнения: 353
Нашето момиченце се роди преди седмица също от донор. Нямаше друг начин заради влошена спермограма. Моят мъж го прие добре. За мен нямаше особено значение дали ще е от донор, от него или т.н., защото бях сигурна, че ще го обичаме, без значение от ситуацията. Единствената грешка, която направихме, беше да споделим на близките ни. Те някак си не успяха да узреят за идеята. Особено неговите родители, което е още по-странно. Постоянно правят някакви неподходящи коментари, но поне не ги виждаме всеки ден и не е проблем.
Моят съвет е да се разберете първо двамата. Ако той е склонен да приеме идеята, няма нужда да казвате на други хора. Това си е нещо между вас. От сърце ви желая успея. Знам колко е трудно да приемеш нещо подобно, но когато ти се роди дете, без значение по какъв начин и от кого, го обикваш с цялото си сърце. Нищо друго няма значение Simple Smile Желая ви щастие. Ако имате въпроси, пишете ми на лично. Всичко хубаво Heart

Имам въпрос към дамите тук, които са прибегнали до този вариант поради влошен материал на партньорите им.
Имам мъж, от 2019г сме по лекари, резултатите му стават все по-зле и по-зле. След като споменах за донорски материал, лекарката каза, че това е нещо, до което ние сами трябвя да стигнем като идея и решение и щ няма намерение тя да повдига този вариант.
Но тъй като други варианти не останаха, а отношенията ни у дома дълбоко страдат от всичкото това напрежение, започвам да мисля, че само това остава пред нас.
Но не съм сигурна дали ще се справим с психическите изпитания пред това детето да не е генетически от мъжа ми.
Бихте ли споделили, ако имате подобен опит? Благодаря!

# 119
  • Мнения: 333
По този въпрос само вие със съпруга си можете да вземете решение. Познавам близко семейство, чието дете е от донор заради проблеми при мъжа. Тъй като и моето дете е от донор, но по други причини, и то е по-голямо, сме обсъждали заедно процедурите и кой как се чувства. За мъжа беше важно жена му да е щастлива и да бъде майка и съответно беше напълно убеден в решението. Детето е на пет години вече, виждаме се често - щастливи са, таткото боготвори сина си.

Дали обаче нагласата на вашия мъж ще е същата, никой не може да каже освен той.

Мъжът ми е напълно сигурен, че ще обича детето. По-скоро аз имам колебания. Като порасне да му кажем ли? Като отиде на лекар и го питат “ в рода ви има ли диабет” например. Тези донори някой проверява ли ги имат ли психично болни в рода им? Някои видове шизофрения например има наследствен характер.
Най-вече при присъстващ баща казвате ли на детето, че този баща не е неговия биологичен родител?
Докато детето е малко разбирам, че всички са щастливи, но някак си ми се струва като товар, които цял живот гледаш да не излезе наяве.

# 120
  • Мнения: 588
Здравейте! Тъй като и аз скоро пристъпих към решението за донор, но понеже нямам партньор, а съм на 33 години и вече истински желая да стана майка, ще си позволя да изкажа мнение от собствената си гледна точка.
Първо, поздравявам мъжа ви, както и всички истински и достойни мъже в тези теми, които са до жените си, независимо от проблема и при кой е, те ги подкрепят и се обичат. Най-важното е детето да расте в обич и разбирателство. Понякога се случва така, че двама човека се събират, правят дете, не след дълго се разделят и да кажем майката среща друг човек с когото детето израства и се привързва.
Когато взех това решение също се чудех и колебаех какво ще кажа пред другите, как ще бъде прието, но знаете ли.. ако хората не са ви близки и не ги чувствате такива, още повече ако са случайни – не сте длъжни да се обяснявате. Обаче е задължително детето да знае истината. Още откакто е малко, за да свикне и постепенно да научава историята си. Но то ще бъде абсолютно еднакво като останалите. И някак ми се струва, че в последно време отдаваме твърде много внимание на чуждото мнение – какво ще кажат хората, аба бала. Радва ли ви детето? Чувствате ли се пълноценни и дарявате ли любов, какво по-важно. Така се е случило. И на мен ми се иска да срещна добър и истински мъж и не се отказвам от любовта, но за момента така стоят нещата. А и съм сигурна, че детето ще гледа единствено отношението на вас – неговите родители към него.
Относно изследванията за болести – аз знам, че всички се подлагат на задължителни такива, така че едва ли трябва да се притеснявате за това. Повече подробности може да научите в клиниката.

# 121
  • София
  • Мнения: 353
Така е. Всеки си преценява за себе си дали да каже и колко. Ние не сме решили още как ще подходим. Аз за себе си не виждам с какво би променила информация, че зачеването е станало с материал от донор, който е анонимен. Той реално дори не знае за съществуването на детето. Тоест, за какво му е на детето да знае. Но това си е лично мое мнение и не ангажирам никого с него.
За наследствени болести никой никога не знае. Аз например съм биологично дете на родителите си, но до скоро не знаех за никакви болести, защото и самите те не знаят да имат.
Иначе дали ги проверяват, или не донорите за болести какви и колко, зависи откъде поръчвате материала. За българските донори няма много информация. Ако поръчвате от международна банка за материал, зависимост от профила, може да получите всякаква информация. Според мен не е важен въпросът какво ще стане в бъдеще, тоест как ще живеете с подобна тайна. Ако това ви е толкова важно, за да вземете решение, явно не е за вас. "Товар за цял живот" за едни е да нямат деца, а за други е да пазят тайна. Просто трябва да решите за вас кое е по-важно. Дали това, че детето няма да изцяло биологично, или искате да имате дете на всяка цена и не ви интересуват подробностите. Защото когато човек задълбае в тях, е ясно, че търси оправдания. Да, страшно е да си помислиш, но за щастие, има съвременна медицина, която позволява да се решават подобни казуси. Друг вариант е осиновяването, където детето също няма да е биологично ваше, но не пречи да го обичате безрезервно.
Извинявам се, ако съм твърде директна, но това е мнението ми. Просто съм забелязала, че повечето хора задълбават в детайлите и това им пречи да видят общата картина. А тя - искате ли да имате дете с този човек, въпреки трудностите? Ако да, тогава какво пречи? Желая ви успех и да намерите най-доброто решение за себе си и за семейството, за да бъдете в хармония.

По този въпрос само вие със съпруга си можете да вземете решение. Познавам близко семейство, чието дете е от донор заради проблеми при мъжа. Тъй като и моето дете е от донор, но по други причини, и то е по-голямо, сме обсъждали заедно процедурите и кой как се чувства. За мъжа беше важно жена му да е щастлива и да бъде майка и съответно беше напълно убеден в решението. Детето е на пет години вече, виждаме се често - щастливи са, таткото боготвори сина си.

Дали обаче нагласата на вашия мъж ще е същата, никой не може да каже освен той.

Мъжът ми е напълно сигурен, че ще обича детето. По-скоро аз имам колебания. Като порасне да му кажем ли? Като отиде на лекар и го питат “ в рода ви има ли диабет” например. Тези донори някой проверява ли ги имат ли психично болни в рода им? Някои видове шизофрения например има наследствен характер.
Най-вече при присъстващ баща казвате ли на детето, че този баща не е неговия биологичен родител?
Докато детето е малко разбирам, че всички са щастливи, но някак си ми се струва като товар, които цял живот гледаш да не излезе наяве.

# 122
  • Мнения: 588
Българските също ги изследват. Поне така наистина се надявам. Дават информация за кръвна група, очи, коса, тен, професия, образование, хобита. Само годините не видях. Аз лично съм си родолюбец и бих предпочела да е българин. Grinning

# 123
  • София
  • Мнения: 10 642
Аз съм твърдо ЗА, да се каже на детето.
То така или иначе ще го е чувало - почти на всеки преглед по време на бременността ще има въпроси свързани с родителите и наследствеността. Колкото и странно да звучи, но бебетата чуват и разбират още от 12г.с.
А когато става въпрос за жена без партньор в един момент ще се наложи да обяснява къде е баща му.
На моето дете му разказах съвсем на кратко още първия път, в който ми го дадоха в родилното, беше на 5 дни (преди това беше в интензивно отделение) и от време на време пак му разказвам.

# 124
  • Мнения: 4 762
[quote author=Lina Ivanova 672609 link=topic=1131182.msg45238994#msg4
Докато детето е малко разбирам, че всички са щастливи, но някак си ми се струва като товар, които цял живот гледаш да не излезе наяве.
[/quote]

Ако гледаш на една доста важна част от идентичността на детето ти като товар, ако непрекъснато се взираш в него, откривайки не знам си какви си разлики или симптоми за проблеми, си мисля, че още не си готова за тази стъпка.

Мисля, че истината трябва да се каже на детето. Може да я научи в доста неподходящ момент, дори не е необходимо някой да му я каже, например кръвни изследвания по някакъв повод. Писала съм много по темата и няма да се повтарям.

# 125
  • Мнения: 1 385
И аз съм за казването на детето как се е появило на този свят, колкото се може по-рано. Навсякъде съветват да не се крие от детето, но за баби, дядовци, роднини всеки сам си решава. За болестите да кажа какво обясняват в американските семенни банки. Там казват, че всеки човек е носител на мутации. За най-рисковите мутации се правят изследвания, за някои само се предопреждава, ако донорът и пациентката я носият то трябва жената да се консултира с лекар. Някои мутации са безобидни, а други са направо ефектни. Сред ефектните дефекти е червената  коса, сините очи, албинизма и това се сещам сега.

Ето и една статия, ако искате да я видите https://hellogiggles.com/beauty/7-beautiful-mutations/

Колебаех се, дали да го пиша, но щом не пречи ще споделя. Днес мина моята донорска инсеминация и, ако искате ми стискайте палци. Flowers Four Leaf Clover People Baby

Последна редакция: ср, 31 авг 2022, 21:03 от Фрида

# 126
  • София
  • Мнения: 10 642
И аз съм за казването на детето как се е появило на този свят, колкото се може по-рано. Навсякъде съветват да не се крие от детето, но за баби, дядовци, роднини всеки само си решава. За болестите да кажа какво обясняват в американските семенни банки. Там казват, че всеки човек е носител на мутации. За най-рисковите мутации се правят изследвания, за някои само се предопреждава, ако донорът и пациентката я носият то трябва жената да се консултира с лекар. Някои мутации са безобидни, а други са направо ефектни. Сред ефектните дефекти е червената  коса, сините очи, албинизма и това се сещам сега.

Ето и една статия, ако искате да я видите https://hellogiggles.com/beauty/7-beautiful-mutations/

Успех, много стиснати палчета. Скоро да се похвалиш Simple Smile

# 127
  • Мнения: 1 385
Flowers Four Leaf Clover Мерси, Нандин. Аз го изтрих това съобщение, че ми се видя нагло. Успех на всички желая от сърце! Flowers Four Leaf Clover People Baby

# 128
  • София
  • Мнения: 10 642
Flowers Four Leaf Clover Мерси, Нандин. Аз го изтрих това съобщение, че ми се видя нагло. Успех на всички желая от сърце! Flowers Four Leaf Clover People Baby

Нищо нагло не съм видяла Simple Smile

# 129
  • Мнения: 1 385
Ок, може да го добавя пак. Simple Smile

# 130
  • Мнения: 333
Желая Ви много успех💕

# 131
  • Мнения: 4 762
Стиснати палци и от мен, Фрида!

# 132
  • Мнения: 784
Това е трудна тема. По ред сериозни причини въпреки, че имахме дъщеря с мъжът ми стигнахме до решението второ дете да е с донорски материал. Аз настоявах повече, защото причината бе генетично заболяване и не желаех да рискувам знаейки вече за проблема.
На мъжът ми му беше много трудно. Бих казала, че чак след като се роди и поотрасна детето вече наистина го прие и сега съм сигурна, че го обича.
Никой освен нас и 2ма много близки мои хора, които са медицински работници не знаят за генетичния произход на синът ни. Нямам и намерение да казвам на никого повече.
Ние обаче имаме и друго дете и здравен проблем, който не бива да е основа и част от живота на децата ни. Освен това родителите на мъжът ми никога не биха разбрали, а аз искам да си спестя излишно усложняване на живота.
Затова всяко семейство трябва да вземе за себе си решение и това не би трябвало да е повод за коментар. Пожелавам успех. Пътят понякога не е лесен, но финала винаги си заслужава 😀

# 133
  • Мнения: 588
Безспорно говори много добре за мъжа ти това, че го е обикнал и приел. Няма нищо странно в това и дори е разбираемо. Извинявай за твърде личния въпрос, но било ли е сигурно че това заболяване би се предало на детето?

# 134
  • Мнения: 784
Безспорно говори много добре за мъжа ти това, че го е обикнал и приел. Няма нищо странно в това и дори е разбираемо. Извинявай за твърде личния въпрос, но било ли е сигурно че това заболяване би се предало на детето?
Шанса е 50% да се предаде . Доста голям за да се рискува, т.к заболяването е непредсказуемо. Разбрахме за него чак след като се роди дъщеря ни и съответно, че мъжът ми е този който го има.

# 135
  • Мнения: 1 385
Follow, не знам за какво заболяване говориш, но доколкото помна, за да има при детето проявено генетично такова, то и двамата родители трябва да са носители.

# 136
  • Мнения: 709
Follow, къде ходихте за бременността с донор? Срещнахме неразбиране за решението ни за инсеминация с донор, поради генетично увреждане при дъщеря ми, за което не е доказано, че се унаследява. Търся си ново място. Няма да споменавам къде, но какво ли не направи въпросния лекар да ни разубеди и вместо да се почувствам обанадеждена, направо се сринах да се "боря" с доктора.

# 137
  • Мнения: 784
Follow, не знам за какво заболяване говориш, но доколкото помна, за да има при детето проявено генетично такова, то и двамата родители трябва да са носители.
Няма такова нещо.
Специално за заболяването, което е в нашето семейство е т.н автозомно доминантно, т.с се проявява в 50% от случаите, т.с или взима дефектния ген, или не и това независи от гена на другия родител. Вземи ли дефектния ген, то той се изявява над другия здрав.

За съжаление обаче никой не е застрахован от генетични заболявания, независимо дали в семейството някой е боледувал и дали гените са здрави. Има хиляди генетични заболявания, за част от които са описани единични случаи.
Често нововъзникналите проблеми са от родители със здрави гени, а просто се получава дефект при оплождането.

# 138
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
С бившия ми съпруг имаме дете с донор, за съжаление докато бяхме семейство той не успя да преодолее много емоции и беше дистанциран. Все още няма капацитет на родител, колкото и да се напъва и пени. Безотговорен е, не се усеща и понякога реагира детински, със сръдни и заплахи. Разведохме се когато детето ни беше на 2г и 8м. Сега вижда детето и е по-добър родител от колкото преди.
Не мога да кажа повече, някак ми е криво и неестествено. Подложих се на какво ли не, имах всички уверения, че ще бъде добър баща, но... Явно моето чувство за справедливост и отговорност са натегнали нещата...
Поздравявам всички татковци, които са приели децата си безрезервно и всеотдайно!
А аз, Ами аз ще се справя и сама, ако трябва...
Животът е непредсказуем!

Много пъти съм писала тук преди време, сега желанието ми се изпари. Надявам се и този разказ да покаже още една гледна точка.

# 139
  • Мнения: 709
Привет, дами
Бихте ли ми помогноли относно избора на донор. Клиниката, която посещавам работи с Криос. Не разбирам защо, въпреки че някои профили са със снимка и се водят extended са около 360€ за мот 10 , а други над 1000€, а
и в двата случая например няма "adult photo".

# 140
  • Мнения: 1 385
Да не би по-скъпите да имат майка, баща, двама дядовци и две баби и информация за тях като болести и фенотип. Също трябва да има такава информация за сестри и братя. Материал от такива донори струва повече. Ох, каква съдба, все в деня на инсиминацията си, пиша тук.

# 141
  • Мнения: 23
Здравейте.
Интересувам се от възможността за забременяване от донор.
Имам няколко въпроса.

В случай, че се прави само инсеминация, колко струва всичко с изследванията, плащането за материала и самата процедура. Има ли приблизителен процент на успеваемост? Малко над 30 години съм. Четох информация за клиника Надежда, имате ли добри отзиви?

Другият ми въпрос е към майките, които отглеждат децата си без партньор.
Как приемат децата, че са заченати по този начин. Мислите ли, че в един момент ще бъдете обвинени, че сте ги лишили от баща, зачевайки по този начин? Какво казвате на близкото и далечното ви обкръжение за бащата на детето? Трудно ли се справяте финансово?

Поздравявам всички дами за смелостта, която имат и пожелавам успех за всяка една, която в момента се бори да постигне мечтите си.

# 142
  • Мнения: 1 385
Моята гледна точка е, че инсеминации с донорска сперма много-много рядко работят. За съжаление, жизнеността и издръжливостта на донорската сперма сериозно спадат след замразяването. Цените са високи. В Надежда са с 900 с бг. донор, а ако искате от Крайос, трябва отделно да поръчате, защото в болницата няма сламки. Така беше това лято, сега може да е различно. Имах и две инсета в Щерев. Цени над 1600 лв. Пълна скръб. Не дават сперматаграма в сравнение с Надежда и размразяват една единствена сламка, за която уж гарантират, че има 10 мил. сперматозида. Аз бих препоръчала Надежда, там ако трябва ще размразят две сламки, но ще направят подходящ брой плувци за процедурата. Генерално, инсетата са финансиране на болниците.
За отглеждането и възпитанието не знам. Мисля, че тука се обаждат много мамешки и бабешки предразсъдъци. Аз смятам, че децата родени без баща са по-щастливи от останалите, които пак разстът само с майка, но са ставали свидетели на скандали и насилие в семейството. Вие си преценете.

Последна редакция: чт, 10 ное 2022, 09:30 от Фрида

# 143
  • Мнения: 413
Около 500 лв е една инсеминация. С донор от криос ми излезе още 900 лв. Още около 450 за цветна снимка и около 200 за изследване. Аз съм правила 4 като вече последните ми излизаха 1250 общо, понеже изследванията ми важаха. Цялата сума ще ви я възстановят от Общината. Аз вече съм на ин витро. Протесненията ми какво ще кажат хората изчезнаха след неуспехите и установих, че всъшност нямат никакво значение. Вече се моля просто за детенце да се получи. Хората си мислят, че си имам приятел. Когато се получи, ще си го решим вкъщи. Това си е семеен въпрос и нямат работа друготе да знаят. Аз съм решила да си отговарям простичко- само аз и детето сме си. А на детенце какво ще кажа- не се тревожа. Истината. В момента чакам резултат от трансфер и се моля да е положителен. Друго нищо ме ме вълнува. Желая ви успех

# 144
  • Мнения: 1 385
Как така Общината въща пари за инсеминации? Това в България ли може да стане?

# 145
  • Мнения: 413
Ами големите Общини имат програма. Моята възстановява 2000 лв. Проверете си

# 146
  • Мнения: 4 762
Аз имам две инсеминации, и двете успешни. Живея в чужбина. Синът ми е вече на 10 години - знае как се създават децата (че са необходими мъж и жена), знае той как е създаден, знае, че има баща някъде, но никога няма да го познава, и че това не е точно бащата, какъвто е бащата на най-добрия му приятел например. По този въпрос си говорим само истината. По едно време често питаше и разпитваше, от известно време приоритетите му явно са други. Какво говори детето на приятелите си по темата (и дали изобщо се повдига въпросът), не знам. Навремето когато беше втори клас горе-долу, веднъж децата от училище ме бяха питали къде е баща му. Казах им, че не живеем заедно.

Семейството знае как е заченат синът ми, както и най-близкото ми обкръжение от приятели и колеги. На вторите казах, за да избегна каквито и да било недомлъвки от типа 'това дете дали не прилича доста на колегата от втория етаж'. Други хора сигурно се досещат, на трети изобщо не им влиза в работата и не ги интересува. Не влизам в обяснителен режим, ако не се налага.

Финансово се оправям чудесно, поне за моите разбирания, възможности и изисквания. Но все пак зависи от доходите, аз получавам добра заплата, имам сигурна работа с много добро здравно и социално осигуряване (което също е важно, когато си родител).

# 147
  • Мнения: 1 385
Може да е извън темата, но да си попитам. Вие, които сте правили инвитро в Б-я, получихте ли финансиране от Фонда. Питам жените, които нямат партньор.

# 148
  • Мнения: 413
Да. След 4 неуспешни инсеминации съм аз

# 149
  • Мнения: 216
Здравейте.
Интересувам се от възможността за забременяване от донор.
Имам няколко въпроса.

В случай, че се прави само инсеминация, колко струва всичко с изследванията, плащането за материала и самата процедура. Има ли приблизителен процент на успеваемост? Малко над 30 години съм. Четох информация за клиника Надежда, имате ли добри отзиви?

Другият ми въпрос е към майките, които отглеждат децата си без партньор.
Как приемат децата, че са заченати по този начин. Мислите ли, че в един момент ще бъдете обвинени, че сте ги лишили от баща, зачевайки по този начин? Какво казвате на близкото и далечното ви обкръжение за бащата на детето? Трудно ли се справяте финансово?

Поздравявам всички дами за смелостта, която имат и пожелавам успех за всяка една, която в момента се бори да постигне мечтите си.
Не си губете времето и средствата с инсеминации! Минете към инвитро и колкото по-рано , толкова по-добре! Ако сте на 30 шансът ви да се получи от първи път е голям.
За страховете - забравете ги! На детето си бих казала истината от самото начало. Не в някой момент да научи и да разбере, че е лъгано. За обществото - нито сме първите,  нито последните самотни майки. А тези като нас стават все повече!  А и да ви кажа, никога не съм чула негативен коментар за жена, която е самотна майка, дори в нашето положение. Дори когато познати са коментирали подобен случай е било с добронамерен тон и уважение! Така, че смело напред!

# 150
  • Мнения: 4
Здравейте, аз също действах директно с ин витро и не съм правила инсеминации. Стартирах на 32 и половина след неуспешна връзка и желание да замразя яйцеклетки. Е, оказа, че вече съм с намаляващ резерв и затова реших направо да действам. Няколко месеца събирахме яйцеклетки на естествен цикъл с лека симулация и още от първия трансфер вече имам дъщеричка. Останаха ми и две замразени ембриончета. Та колкото по-рано започнете, толкова по-лесно ще стане. Всичко ми струва 8000 лв в клиника Надежда. Не крия от никого как е зачената дъщеря ми, но и не парадирам с това. Ако някой не ми е достатъчно близък, не му давам обяснения. От всички, които знаят, получавам подкрепа и поздравления за смелостта. Дъщеричката ми е бебе все още, но и на нея вече съм разказала няколко пъти как се е появила. Така се случи, че след като родих се събрах с моя стара голяма любов, който приема дъщеря ми като своя. вероятно  тя ще има бащинска фигура в живота си, но въпреки това аз съм решена да не крия от нея нищо. Моят съвет е да действате смело: детето ви ще ви обича и няма как да ви осъди за избора да го родите, а не се знае и какво може да се случи в бъдеще.млад човек сте.  Едва ли ще останете сама. Относно финансите: пари се изкарват и човек знае и 2 и 200. С мобилизация и мотивация и това се нарежда.

# 151
  • Мнения: 333
След неуспешен опит включващ микротесе ( операция за изтегляне на сперматозоидите) в Турция лекарите ни казаха, че можем да пробваме пак, най-рано след година, но не могат да ни гарантират успех. В Турция лекарите са много честни, нямат навика да лъжат хората за да искарат още пари. Тъй като моя яйчников резерв пък намалява нямам много време да се чудя. Напълно се доверявам на мнението им, че след година резултата пак ще в същия.

Имам въпроси отностно взимането на донорски материал
- ако след време искаме второ детенце може ли да е от същия донор, някак си може ли човек да си “подсигури” материал за вбъдеще?

- може да звучи безумно, но не искам материал от Бг защото съм чувала, че доста роми даряват. От кои банки избрахте вие да вземете материал.
- има ли нещо като (виртуална) общност на хора, взели донорски материал в която да си обменят опит. Намерих такава в Англия.
Също си мисля да поговоря с терапевт, които да ми помогне да преценя кога и дали да кажем на детето един ден.

Ако някой се интересува намерих няколко подкаста и книги на английски език, който са ня тема бебе с донорски материал и разглеждат моралните и етични казуси, които възникват🍀

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 16:43 от Lina Ivanova 672609

# 152
  • Варна
  • Мнения: 137
Разбира се, може да си замразите получените ембриони, от съответния  донор. Ако след време решите да имате второ дете и да използвате същия донор, може квотата за бременности да му е изчерпана.

# 153
  • Мнения: 64
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!

# 154
  • Мнения: 216
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!

Говорете в клиниката . Те ще ви кажат,  но по българското законодателство донорът е анонимен.

# 155
  • Мнения: 1 751
Д-р Стаменов е в Надежда. В Афродита мисля, че е Баев. Успех.

# 156
  • Мнения: 64
Д-р Стаменов е в Надежда. В Афродита мисля, че е Баев. Успех.


имах предвид Станулов. Объркала съм името Simple Smile

# 157
  • Мнения: 119
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!
Интересен въпрос. Ако разберете отговора, моля споделете да знаем. Според мен би трябвало да може, защото в cryos не са съвсем неанонимни. Има профили при които детето може да се свърже с донора след навършване на 18 г. Някъде четох на сайт на наша клиника за тази опция на cryos, което означава че работят с такъв материал.

# 158
  • Мнения: 64
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!
Интересен въпрос. Ако разберете отговора, моля споделете да знаем. Според мен би трябвало да може, защото в cryos не са съвсем неанонимни. Има профили при които детето може да се свърже с донора след навършване на 18 г. Някъде четох на сайт на наша клиника за тази опция на cryos, което означава че работят с такъв материал.


Днес проучих въпроса и имам добри новини. Абсолютно възможно е да се използва неанонимен донор от Датската банка. Клиниката трябва да е партньор на Криос интернешънъл и след раждането се издава сертификат, с който детето, когато стане на 18 може да се свърже с банката и да получи информация за донора. Питах и в банката и в клиника Афродита, така че е сигурно. Законодателството в България се отнася единствено за донори дарили в България.

# 159
  • Мнения: 446
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!
Интересен въпрос. Ако разберете отговора, моля споделете да знаем. Според мен би трябвало да може, защото в cryos не са съвсем неанонимни. Има профили при които детето може да се свърже с донора след навършване на 18 г. Някъде четох на сайт на наша клиника за тази опция на cryos, което означава че работят с такъв материал.


Днес проучих въпроса и имам добри новини. Абсолютно възможно е да се използва неанонимен донор от Датската банка. Клиниката трябва да е партньор на Криос интернешънъл и след раждането се издава сертификат, с който детето, когато стане на 18 може да се свърже с банката и да получи информация за донора. Питах и в банката и в клиника Афродита, така че е сигурно. Законодателството в България се отнася единствено за донори дарили в България.

Да, потвърждавам, че е така. Преди 4 - 5 години използвах материал от неанонимен донор от Cryos в Надежда.
Успех!

# 160
  • Мнения: 1 700
Здравейте, момичета и за много години! Иска ми се тази година да успея да се влея във Вашите редици. Имам конкретен въпрос и той е с какви ориентировъчни спестявания започнахте процедурите? Знам, че е много относително, но все пак.

# 161
  • София
  • Мнения: 10 642
Не съм имала спестявания. Спряла към се къде в движение, къде с кредити…
Предполагам, че за цените питате, но 2014-2017, когато аз правих опитите бяха доста различни.

# 162
  • Мнения: 49
Здравейте,
може ли някой да ми каже, колко време минава от първият преглед до Инвитро или инсеминация. Също така когато се ходи в клиниката какви документи се носят? Ако правим инвитро с донорски сперматозоиди може ли да се направи по фонд? Ще съм много благодарна ако някой може да сподели актуална информация.

# 163
  • Мнения: 784
Здравейте,
може ли някой да ми каже, колко време минава от първият преглед до Инвитро или инсеминация. Също така когато се ходи в клиниката какви документи се носят? Ако правим инвитро с донорски сперматозоиди може ли да се направи по фонд? Ще съм много благодарна ако някой може да сподели актуална информация.
Здравейте. Това колко време ще мине до процедира е строго индивидуално и зависи както от вашето състояние, така и от самия специалист който сте избрали. Колкото до инвитро по Фонд с донорски сперматозоиди е само ако имате 4 неуспешни процедури (инсеминации или други ин витро) процедури тогава кандидатствате с неизяснен фактор. Друг случай, в който можете да кандидатствате за инвитро по Фонд е, ако сте с женски фактор - имате запушени/премахнати тръби или други проблеми категоризиращи ви в тази графа.
Ако сте само с мъжки фактор не можете директно да кандидатствате по Фонд.

# 164
  • Мнения: 49
Здравейте,
може ли някой да ми каже, колко време минава от първият преглед до Инвитро или инсеминация. Също така когато се ходи в клиниката какви документи се носят? Ако правим инвитро с донорски сперматозоиди може ли да се направи по фонд? Ще съм много благодарна ако някой може да сподели актуална информация.
Здравейте. Това колко време ще мине до процедира е строго индивидуално и зависи както от вашето състояние, така и от самия специалист който сте избрали. Колкото до инвитро по Фонд с донорски сперматозоиди е само ако имате 4 неуспешни процедури (инсеминации или други ин витро) процедури тогава кандидатствате с неизяснен фактор. Друг случай, в който можете да кандидатствате за инвитро по Фонд е, ако сте с женски фактор - имате запушени/премахнати тръби или други проблеми категоризиращи ви в тази графа.
Ако сте само с мъжки фактор не можете директно да кандидатствате по Фонд.
Благодаря Ви за отговора, ако мъжкия фактор е азооспермия не е ли приемлив в случая. Малко не ми се струва честно да е безплатно само ако проблема е в мен.

# 165
  • Мнения: 83
Здравейте,
може ли някой да ми каже, колко време минава от първият преглед до Инвитро или инсеминация. Също така когато се ходи в клиниката какви документи се носят? Ако правим инвитро с донорски сперматозоиди може ли да се направи по фонд? Ще съм много благодарна ако някой може да сподели актуална информация.
Здравейте. Това колко време ще мине до процедира е строго индивидуално и зависи както от вашето състояние, така и от самия специалист който сте избрали. Колкото до инвитро по Фонд с донорски сперматозоиди е само ако имате 4 неуспешни процедури (инсеминации или други ин витро) процедури тогава кандидатствате с неизяснен фактор. Друг случай, в който можете да кандидатствате за инвитро по Фонд е, ако сте с женски фактор - имате запушени/премахнати тръби или други проблеми категоризиращи ви в тази графа.
Ако сте само с мъжки фактор не можете директно да кандидатствате по Фонд.
Благодаря Ви за отговора, ако мъжкия фактор е азооспермия не е ли приемлив в случая. Малко не ми се струва честно да е безплатно само ако проблема е в мен.


За азооспермия се кандидатства само при налична сперматогенеза в тестисите. Демек първо се прави биопсия, ТЕСЕ, микро ТЕСЕ и др за да се докаже че има наличие на сперматогенеза, което се заплаща от вас и после се кандидатства и на нова сметка се прави биопсия, ТЕСЕ, микро ТЕСЕ пак за ваша сметка.

# 166
  • София
  • Мнения: 353
Ако партньорът има азооспермия, може да се кандидатства по фонда. Моят партньор е с такава диагноза и като се интересувахме преди 2 години беше така. И репродуктивният специалист го потвърди тогава. При него причината беше генетична, нямаше налична сперматогенеза. Не знам дали все още е така, трябва да проверите. Самия материал от донора не се покрива по фонда, а се самофинансира.

# 167
  • Мнения: 49
Ако партньорът има азооспермия, може да се кандидатства по фонда. Моят партньор е с такава диагноза и като се интересувахме преди 2 години беше така. И репродуктивният специалист го потвърди тогава. При него причината беше генетична, нямаше налична сперматогенеза. Не знам дали все още е така, трябва да проверите. Самия материал от донора не се покрива по фонда, а се самофинансира.

Благодаря Ви много.

# 168
  • Мнения: 13
Здравейте, дали има някаква наредба или закон, който ограничава възрастта на донорите на сперма в България?
На ivf.bg(Владимиров) пише 21-40 години, cryos 18-45
На 44 съм и искам да даря, спермограмата ми е нормална и нямам наследствени заболявания.

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 00:18 от j_b

# 169
  • Мнения: 49
Здравейте отново, някоя от вас планира ли донорска инсеминация? И имате ли информация кои лекари са добри в това?

# 170
  • Мнения: 232
Здравейте отново, някоя от вас планира ли донорска инсеминация? И имате ли информация кои лекари са добри в това?
Аз имам четири инсета. Първото завърши с мисед,третото с биохимична и след четвъртото съм в 9г.с
Аз бях при Чапанова в Надежда и съм доволна от нея.Много добре проследяваше овулацията и я таймираше в точното време.Успех ви желая каквото и да решите 🙏

# 171
  • Мнения: 49
Здравейте отново, някоя от вас планира ли донорска инсеминация? И имате ли информация кои лекари са добри в това?
Аз имам четири инсета. Първото завърши с мисед,третото с биохимична и след четвъртото съм в 9г.с
Аз бях при Чапанова в Надежда и съм доволна от нея.Много добре проследяваше овулацията и я таймираше в точното време.Успех ви желая каквото и да решите 🙏

А може ли да ми кажете, инсе със стимулация ли правихте и колко излиза като цена. Гледах в ценоразписа, обаче има показана цена само без стимулация. Колко дена би трябва да останем в София ако решим да правим инсе там? Благодаря предварително за отговора!

# 172
  • Мнения: 232
Здравейте отново, някоя от вас планира ли донорска инсеминация? И имате ли информация кои лекари са добри в това?
Аз имам четири инсета. Първото завърши с мисед,третото с биохимична и след четвъртото съм в 9г.с
Аз бях при Чапанова в Надежда и съм доволна от нея.Много добре проследяваше овулацията и я таймираше в точното време.Успех ви желая каквото и да решите 🙏

А може ли да ми кажете, инсе със стимулация ли правихте и колко излиза като цена. Гледах в ценоразписа, обаче има показана цена само без стимулация. Колко дена би трябва да останем в София ако решим да правим инсе там? Благодаря предварително за отговора!
Стимулацията ми беше с Фемара ,която е около 30лв.Започвам я от 2-3 ден на цикъла и след 5 дни съм на преглед.После тя преценя кога пак да отида.Ходи се още един два пъти.Винаги оставах в София след таймиращата инжекция.Защото се следи дали са се пукнали фоликулите още на другия ден.Ако са пукнати се прави инсе веднага,ако не са се отлага за другия ден.Две нощувки винаги оставам преди самата процедура.Като цена е 980 лв с техен донор.

# 173
  • Мнения: 49
Снощи разглеждахме подходящите донори в сайта на Криос. Ако искаме да си поръчаме от сайта, понеже в клиниката няма подходящ донор как става? И плащаме цената за партньорската инсеминация ли? В сайта пишеше, че за инсе препоръчват минимум МОТ10. В България, в клиниките пише ли в каталозите колко е МОТ на донора? Някой поръчвал ли е от Криос? Ако се прави реинсеминация, означава ли, че трябва да се поръча 2 х МОТ10? Голям стрес е това инсе с донор. Щеше да хубаво на всеки донор да пише на коя известна личност напомня, да се ориентира човек по-лесно. Гледах в сайта, че само на някои профили има такава информация. В България в каталозите какво пише? Извинявам се за многото въпроси.

# 174
  • Мнения: 1 385
Здравей. Реинсеминация със сперматазоиди от Крайос си е доста скъпо. В клиника Щерев, поддъръжат внесени вече сламки. Там направо може да се ориентираш за цената.
Не съм сигурна, но май се плаща различно за донорска инсеминациия, дори и да купуваш материала ти. В цената влиза размразяването и подготовката на спермата. Но всички ми е твърде далече, нека някой друг каже.
Не съм видяла МОТ при бг донори. Клиниката ще те насочи как да поръчаш, ако те няма собствена наличност.
В каталозите в България пише навици - пушене, алкохол. Външни белези - очи, коса, кожа, височина, тегло. Кръвна група и резус фактор, мисля, че това беше.

# 175
  • Мнения: 232
В Надежда също има вече внесени сламки от Криос,но в каталога пише,че са са само за ин витро и ИКСИ.
Реинсеминация с донор от Надежда не правят.Поне на мен ми отказа моя репродуктивен доктор.Няма право да размразява още веднъж.Хабяло се материала.Никъде в каталога не пише за МОТ.Дават ти повече инфо за сперматозоидите след като ги размразят ,непосредствено след инсето.

# 176
  • Мнения: 64
Аз съм в клиника Афродита,
избрах си от сайта на криос и ембриолога ми поръча донора, който беше доставен директно в клиниката. След това го платих.
Очевидно всяка клиника си има своя политика. И аз знам, че за инсеминация трябва МОТ10 и от Криос ще излезе златно, то и доставката им е 258€, после има съхранение и размразяване.

Снощи разглеждахме подходящите донори в сайта на Криос. Ако искаме да си поръчаме от сайта, понеже в клиниката няма подходящ донор как става? И плащаме цената за партньорската инсеминация ли? В сайта пишеше, че за инсе препоръчват минимум МОТ10. В България, в клиниките пише ли в каталозите колко е МОТ на донора? Някой поръчвал ли е от Криос? Ако се прави реинсеминация, означава ли, че трябва да се поръча 2 х МОТ10? Голям стрес е това инсе с донор. Щеше да хубаво на всеки донор да пише на коя известна личност напомня, да се ориентира човек по-лесно. Гледах в сайта, че само на някои профили има такава информация. В България в каталозите какво пише? Извинявам се за многото въпроси.

# 177
  • Мнения: 49
Ако е удобно, можеш ли да ми кажеш колко плати в Афродита за донора който си избра ? Беше ли МОТ10? Оскъпява ли се цялата процедура ако не ти харесат наличните донори и се поръчва друг? За колко време пристига?






Аз съм в клиника Афродита,
избрах си от сайта на криос и ембриолога ми поръча донора, който беше доставен директно в клиниката. След това го платих.
Очевидно всяка клиника си има своя политика. И аз знам, че за инсеминация трябва МОТ10 и от Криос ще излезе златно, то и доставката им е 258€, после има съхранение и размразяване.

Снощи разглеждахме подходящите донори в сайта на Криос. Ако искаме да си поръчаме от сайта, понеже в клиниката няма подходящ донор как става? И плащаме цената за партньорската инсеминация ли? В сайта пишеше, че за инсе препоръчват минимум МОТ10. В България, в клиниките пише ли в каталозите колко е МОТ на донора? Някой поръчвал ли е от Криос? Ако се прави реинсеминация, означава ли, че трябва да се поръча 2 х МОТ10? Голям стрес е това инсе с донор. Щеше да хубаво на всеки донор да пише на коя известна личност напомня, да се ориентира човек по-лесно. Гледах в сайта, че само на някои профили има такава информация. В България в каталозите какво пише? Извинявам се за многото въпроси.

# 178
  • Мнения: 64
цената на донора зависи от много неща: дали е анонимен или не, дали профила е разширен или основен (с много малко информация) , дали има снимка като възрастен или не и накрая от МОТа. Моят беше от най-скъпите възможни и МОТ10 и с доставката излезе около 4000лв. Не разбирам въпроса за “налични донори”. Аз си го избрах от сайта на Криос и ми го доставиха от Дания, доставката е бърза за 3 дена. Т.е. те в Афродита не поддържат налични сламки от Криос, имат мисля само тяхна си банка с  БГ донори.



Ако е удобно, можеш ли да ми кажеш колко плати в Афродита за донора който си избра ? Беше ли МОТ10? Оскъпява ли се цялата процедура ако не ти харесат наличните донори и се поръчва друг? За колко време пристига?






Аз съм в клиника Афродита,
избрах си от сайта на криос и ембриолога ми поръча донора, който беше доставен директно в клиниката. След това го платих.
Очевидно всяка клиника си има своя политика. И аз знам, че за инсеминация трябва МОТ10 и от Криос ще излезе златно, то и доставката им е 258€, после има съхранение и размразяване.

Снощи разглеждахме подходящите донори в сайта на Криос. Ако искаме да си поръчаме от сайта, понеже в клиниката няма подходящ донор как става? И плащаме цената за партньорската инсеминация ли? В сайта пишеше, че за инсе препоръчват минимум МОТ10. В България, в клиниките пише ли в каталозите колко е МОТ на донора? Някой поръчвал ли е от Криос? Ако се прави реинсеминация, означава ли, че трябва да се поръча 2 х МОТ10? Голям стрес е това инсе с донор. Щеше да хубаво на всеки донор да пише на коя известна личност напомня, да се ориентира човек по-лесно. Гледах в сайта, че само на някои профили има такава информация. В България в каталозите какво пише? Извинявам се за многото въпроси.

# 179
  • Мнения: 49
В сайта на Щерев пише, че имат налични замразени епруветки от Криос, и ако човек желае може да поръча от различен донор.
В Майчин дом е същото. Доколкото знам имат и български донори.
Като ми излезе снимката, ще се консултираме в няколко клиники и ще изберем къде да я направим. Не разбрах защо някои профили са толкова скъпи. Имаше някои с МОТ10 за 275 €, със запис на глас, информация за роднините, анкета, въобще пълна информация, даже и това, че пише на кой известен прилича. Имаше и за по 1700€ Ние много скъп донор не можем да си позволим. Та ще видим.
Затова ви разпитвам в групата. И благодаря на всички, че ми споделяте опита си и всичко, което знаете.


цената на донора зависи от много неща: дали е анонимен или не, дали профила е разширен или основен (с много малко информация) , дали има снимка като възрастен или не и накрая от МОТа. Моят беше от най-скъпите възможни и МОТ10 и с доставката излезе около 4000лв. Не разбирам въпроса за “налични донори”. Аз си го избрах от сайта на Криос и ми го доставиха от Дания, доставката е бърза за 3 дена. Т.е. те в Афродита не поддържат налични сламки от Криос, имат мисля само тяхна си банка с  БГ донори.



Ако е удобно, можеш ли да ми кажеш колко плати в Афродита за донора който си избра ? Беше ли МОТ10? Оскъпява ли се цялата процедура ако не ти харесат наличните донори и се поръчва друг? За колко време пристига?






Аз съм в клиника Афродита,
избрах си от сайта на криос и ембриолога ми поръча донора, който беше доставен директно в клиниката. След това го платих.
Очевидно всяка клиника си има своя политика. И аз знам, че за инсеминация трябва МОТ10 и от Криос ще излезе златно, то и доставката им е 258€, после има съхранение и размразяване.

Снощи разглеждахме подходящите донори в сайта на Криос. Ако искаме да си поръчаме от сайта, понеже в клиниката няма подходящ донор как става? И плащаме цената за партньорската инсеминация ли? В сайта пишеше, че за инсе препоръчват минимум МОТ10. В България, в клиниките пише ли в каталозите колко е МОТ на донора? Някой поръчвал ли е от Криос? Ако се прави реинсеминация, означава ли, че трябва да се поръча 2 х МОТ10? Голям стрес е това инсе с донор. Щеше да хубаво на всеки донор да пише на коя известна личност напомня, да се ориентира човек по-лесно. Гледах в сайта, че само на някои профили има такава информация. В България в каталозите какво пише? Извинявам се за многото въпроси.

# 180
  • Мнения: 4 762
Снощи разглеждахме подходящите донори в сайта на Криос. Ако искаме да си поръчаме от сайта, понеже в клиниката няма подходящ донор как става? И плащаме цената за партньорската инсеминация ли? В сайта пишеше, че за инсе препоръчват минимум МОТ10. В България, в клиниките пише ли в каталозите колко е МОТ на донора? Някой поръчвал ли е от Криос? Ако се прави реинсеминация, означава ли, че трябва да се поръча 2 х МОТ10? Голям стрес е това инсе с донор. Щеше да хубаво на всеки донор да пише на коя известна личност напомня, да се ориентира човек по-лесно. Гледах в сайта, че само на някои профили има такава информация. В България в каталозите какво пише? Извинявам се за многото въпроси.

Би трябвало много повече да ви интересува  качеството на материала и здравословното състояние на донора, отколкото това на коя  известна личност прилича. Аз съм правила донорско инсе в чужбина, в университетска клиника, където не се дава никаква информация за донора. Клиниката избира на базата на моите физически характеристики и тяхната гаранция, че всички донори са здрави. Резултатът е две успешни инсеминации и здраво дете, което на есен навършва 12 години.

# 181
  • Мнения: 49
Нали уж всичките са качествени. Когато прочетеш на кого прилича знаеш какви гени може да наследи и как да изглежда.
Това е личен избор. Иначе нямаше да има каталози и информация. При все, че не ми било мечта да съм в тази ситуация, искам да постъпя по възможно най-добрия начин.

Снощи разглеждахме подходящите донори в сайта на Криос. Ако искаме да си поръчаме от сайта, понеже в клиниката няма подходящ донор как става? И плащаме цената за партньорската инсеминация ли? В сайта пишеше, че за инсе препоръчват минимум МОТ10. В България, в клиниките пише ли в каталозите колко е МОТ на донора? Някой поръчвал ли е от Криос? Ако се прави реинсеминация, означава ли, че трябва да се поръча 2 х МОТ10? Голям стрес е това инсе с донор. Щеше да хубаво на всеки донор да пише на коя известна личност напомня, да се ориентира човек по-лесно. Гледах в сайта, че само на някои профили има такава информация. В България в каталозите какво пише? Извинявам се за многото въпроси.

Би трябвало много повече да ви интересува  качеството на материала и здравословното състояние на донора, отколкото това на коя  известна личност прилича. Аз съм правила донорско инсе в чужбина, в университетска клиника, където не се дава никаква информация за донора. Клиниката избира на базата на моите физически характеристики и тяхната гаранция, че всички донори са здрави. Резултатът е две успешни инсеминации и здраво дете, което на есен навършва 12 години.

# 182
  • Мнения: 64
качеството е еднакво, разликата в цената е единствено според степента на информация за донора и МОТа. Как така няма да ме интересува личността му, а само колко е качествена спермата и ще оставя непознати да го избират вместо мен. Струва ми се пълно безумие. Но аз не бих дала толкова пари за донор за инсеминация, успеваемостта е ужасно ниска. Бих си направила класическо инвитро, за да имам няколко ембриона. А и един ден може да искате второ дете и няма да може да е от същия донор.





Нали уж всичките са качествени. Когато прочетеш на кого прилича знаеш какви гени може да наследи и как да изглежда.
Това е личен избор. Иначе нямаше да има каталози и информация. При все, че не ми било мечта да съм в тази ситуация, искам да постъпя по възможно най-добрия начин.

Снощи разглеждахме подходящите донори в сайта на Криос. Ако искаме да си поръчаме от сайта, понеже в клиниката няма подходящ донор как става? И плащаме цената за партньорската инсеминация ли? В сайта пишеше, че за инсе препоръчват минимум МОТ10. В България, в клиниките пише ли в каталозите колко е МОТ на донора? Някой поръчвал ли е от Криос? Ако се прави реинсеминация, означава ли, че трябва да се поръча 2 х МОТ10? Голям стрес е това инсе с донор. Щеше да хубаво на всеки донор да пише на коя известна личност напомня, да се ориентира човек по-лесно. Гледах в сайта, че само на някои профили има такава информация. В България в каталозите какво пише? Извинявам се за многото въпроси.

Би трябвало много повече да ви интересува  качеството на материала и здравословното състояние на донора, отколкото това на коя  известна личност прилича. Аз съм правила донорско инсе в чужбина, в университетска клиника, където не се дава никаква информация за донора. Клиниката избира на базата на моите физически характеристики и тяхната гаранция, че всички донори са здрави. Резултатът е две успешни инсеминации и здраво дете, което на есен навършва 12 години.

# 183
  • Мнения: 4 762
Струва ми се, че ви е сбъркана малко концепцията със зачеване от донор, но в крайна сметка всеки си има приоритети и разбирания. Пожелавам ви здрави и щастливи деца.

# 184
  • Мнения: 49
Хората са различни, аз исках да разбера как се процедира с донорите в различните клиники и с евентуална поръчка директно от Криос. Не се вълнувам дали "концепцията ми" според някого е сбъркана или не. Държите се обидно. Просто искам информация. Всичко добро!


Струва ми се, че ви е сбъркана малко концепцията със зачеване от донор, но в крайна сметка всеки си има приоритети и разбирания. Пожелавам ви здрави и щастливи деца.

Общи условия

Активация на акаунт