Кандидат, бъдещи и настоящи мами с татко от епруветка - 6

  • 17 829
  • 194
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 426
Follow, не знам за какво заболяване говориш, но доколкото помна, за да има при детето проявено генетично такова, то и двамата родители трябва да са носители.

# 136
  • Мнения: 710
Follow, къде ходихте за бременността с донор? Срещнахме неразбиране за решението ни за инсеминация с донор, поради генетично увреждане при дъщеря ми, за което не е доказано, че се унаследява. Търся си ново място. Няма да споменавам къде, но какво ли не направи въпросния лекар да ни разубеди и вместо да се почувствам обанадеждена, направо се сринах да се "боря" с доктора.

# 137
  • Мнения: 784
Follow, не знам за какво заболяване говориш, но доколкото помна, за да има при детето проявено генетично такова, то и двамата родители трябва да са носители.
Няма такова нещо.
Специално за заболяването, което е в нашето семейство е т.н автозомно доминантно, т.с се проявява в 50% от случаите, т.с или взима дефектния ген, или не и това независи от гена на другия родител. Вземи ли дефектния ген, то той се изявява над другия здрав.

За съжаление обаче никой не е застрахован от генетични заболявания, независимо дали в семейството някой е боледувал и дали гените са здрави. Има хиляди генетични заболявания, за част от които са описани единични случаи.
Често нововъзникналите проблеми са от родители със здрави гени, а просто се получава дефект при оплождането.

# 138
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
С бившия ми съпруг имаме дете с донор, за съжаление докато бяхме семейство той не успя да преодолее много емоции и беше дистанциран. Все още няма капацитет на родител, колкото и да се напъва и пени. Безотговорен е, не се усеща и понякога реагира детински, със сръдни и заплахи. Разведохме се когато детето ни беше на 2г и 8м. Сега вижда детето и е по-добър родител от колкото преди.
Не мога да кажа повече, някак ми е криво и неестествено. Подложих се на какво ли не, имах всички уверения, че ще бъде добър баща, но... Явно моето чувство за справедливост и отговорност са натегнали нещата...
Поздравявам всички татковци, които са приели децата си безрезервно и всеотдайно!
А аз, Ами аз ще се справя и сама, ако трябва...
Животът е непредсказуем!

Много пъти съм писала тук преди време, сега желанието ми се изпари. Надявам се и този разказ да покаже още една гледна точка.

# 139
  • Мнения: 710
Привет, дами
Бихте ли ми помогноли относно избора на донор. Клиниката, която посещавам работи с Криос. Не разбирам защо, въпреки че някои профили са със снимка и се водят extended са около 360€ за мот 10 , а други над 1000€, а
и в двата случая например няма "adult photo".

# 140
  • Мнения: 1 426
Да не би по-скъпите да имат майка, баща, двама дядовци и две баби и информация за тях като болести и фенотип. Също трябва да има такава информация за сестри и братя. Материал от такива донори струва повече. Ох, каква съдба, все в деня на инсиминацията си, пиша тук.

# 141
  • Мнения: 23
Здравейте.
Интересувам се от възможността за забременяване от донор.
Имам няколко въпроса.

В случай, че се прави само инсеминация, колко струва всичко с изследванията, плащането за материала и самата процедура. Има ли приблизителен процент на успеваемост? Малко над 30 години съм. Четох информация за клиника Надежда, имате ли добри отзиви?

Другият ми въпрос е към майките, които отглеждат децата си без партньор.
Как приемат децата, че са заченати по този начин. Мислите ли, че в един момент ще бъдете обвинени, че сте ги лишили от баща, зачевайки по този начин? Какво казвате на близкото и далечното ви обкръжение за бащата на детето? Трудно ли се справяте финансово?

Поздравявам всички дами за смелостта, която имат и пожелавам успех за всяка една, която в момента се бори да постигне мечтите си.

# 142
  • Мнения: 1 426
Моята гледна точка е, че инсеминации с донорска сперма много-много рядко работят. За съжаление, жизнеността и издръжливостта на донорската сперма сериозно спадат след замразяването. Цените са високи. В Надежда са с 900 с бг. донор, а ако искате от Крайос, трябва отделно да поръчате, защото в болницата няма сламки. Така беше това лято, сега може да е различно. Имах и две инсета в Щерев. Цени над 1600 лв. Пълна скръб. Не дават сперматаграма в сравнение с Надежда и размразяват една единствена сламка, за която уж гарантират, че има 10 мил. сперматозида. Аз бих препоръчала Надежда, там ако трябва ще размразят две сламки, но ще направят подходящ брой плувци за процедурата. Генерално, инсетата са финансиране на болниците.
За отглеждането и възпитанието не знам. Мисля, че тука се обаждат много мамешки и бабешки предразсъдъци. Аз смятам, че децата родени без баща са по-щастливи от останалите, които пак разстът само с майка, но са ставали свидетели на скандали и насилие в семейството. Вие си преценете.

Последна редакция: чт, 10 ное 2022, 09:30 от Фрида

# 143
  • Мнения: 413
Около 500 лв е една инсеминация. С донор от криос ми излезе още 900 лв. Още около 450 за цветна снимка и около 200 за изследване. Аз съм правила 4 като вече последните ми излизаха 1250 общо, понеже изследванията ми важаха. Цялата сума ще ви я възстановят от Общината. Аз вече съм на ин витро. Протесненията ми какво ще кажат хората изчезнаха след неуспехите и установих, че всъшност нямат никакво значение. Вече се моля просто за детенце да се получи. Хората си мислят, че си имам приятел. Когато се получи, ще си го решим вкъщи. Това си е семеен въпрос и нямат работа друготе да знаят. Аз съм решила да си отговарям простичко- само аз и детето сме си. А на детенце какво ще кажа- не се тревожа. Истината. В момента чакам резултат от трансфер и се моля да е положителен. Друго нищо ме ме вълнува. Желая ви успех

# 144
  • Мнения: 1 426
Как така Общината въща пари за инсеминации? Това в България ли може да стане?

# 145
  • Мнения: 413
Ами големите Общини имат програма. Моята възстановява 2000 лв. Проверете си

# 146
  • Мнения: 4 785
Аз имам две инсеминации, и двете успешни. Живея в чужбина. Синът ми е вече на 10 години - знае как се създават децата (че са необходими мъж и жена), знае той как е създаден, знае, че има баща някъде, но никога няма да го познава, и че това не е точно бащата, какъвто е бащата на най-добрия му приятел например. По този въпрос си говорим само истината. По едно време често питаше и разпитваше, от известно време приоритетите му явно са други. Какво говори детето на приятелите си по темата (и дали изобщо се повдига въпросът), не знам. Навремето когато беше втори клас горе-долу, веднъж децата от училище ме бяха питали къде е баща му. Казах им, че не живеем заедно.

Семейството знае как е заченат синът ми, както и най-близкото ми обкръжение от приятели и колеги. На вторите казах, за да избегна каквито и да било недомлъвки от типа 'това дете дали не прилича доста на колегата от втория етаж'. Други хора сигурно се досещат, на трети изобщо не им влиза в работата и не ги интересува. Не влизам в обяснителен режим, ако не се налага.

Финансово се оправям чудесно, поне за моите разбирания, възможности и изисквания. Но все пак зависи от доходите, аз получавам добра заплата, имам сигурна работа с много добро здравно и социално осигуряване (което също е важно, когато си родител).

# 147
  • Мнения: 1 426
Може да е извън темата, но да си попитам. Вие, които сте правили инвитро в Б-я, получихте ли финансиране от Фонда. Питам жените, които нямат партньор.

# 148
  • Мнения: 413
Да. След 4 неуспешни инсеминации съм аз

# 149
  • Мнения: 216
Здравейте.
Интересувам се от възможността за забременяване от донор.
Имам няколко въпроса.

В случай, че се прави само инсеминация, колко струва всичко с изследванията, плащането за материала и самата процедура. Има ли приблизителен процент на успеваемост? Малко над 30 години съм. Четох информация за клиника Надежда, имате ли добри отзиви?

Другият ми въпрос е към майките, които отглеждат децата си без партньор.
Как приемат децата, че са заченати по този начин. Мислите ли, че в един момент ще бъдете обвинени, че сте ги лишили от баща, зачевайки по този начин? Какво казвате на близкото и далечното ви обкръжение за бащата на детето? Трудно ли се справяте финансово?

Поздравявам всички дами за смелостта, която имат и пожелавам успех за всяка една, която в момента се бори да постигне мечтите си.
Не си губете времето и средствата с инсеминации! Минете към инвитро и колкото по-рано , толкова по-добре! Ако сте на 30 шансът ви да се получи от първи път е голям.
За страховете - забравете ги! На детето си бих казала истината от самото начало. Не в някой момент да научи и да разбере, че е лъгано. За обществото - нито сме първите,  нито последните самотни майки. А тези като нас стават все повече!  А и да ви кажа, никога не съм чула негативен коментар за жена, която е самотна майка, дори в нашето положение. Дори когато познати са коментирали подобен случай е било с добронамерен тон и уважение! Така, че смело напред!

Общи условия

Активация на акаунт