Кандидат, бъдещи и настоящи мами с татко от епруветка - 6

  • 17 840
  • 194
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4
Здравейте, аз също действах директно с ин витро и не съм правила инсеминации. Стартирах на 32 и половина след неуспешна връзка и желание да замразя яйцеклетки. Е, оказа, че вече съм с намаляващ резерв и затова реших направо да действам. Няколко месеца събирахме яйцеклетки на естествен цикъл с лека симулация и още от първия трансфер вече имам дъщеричка. Останаха ми и две замразени ембриончета. Та колкото по-рано започнете, толкова по-лесно ще стане. Всичко ми струва 8000 лв в клиника Надежда. Не крия от никого как е зачената дъщеря ми, но и не парадирам с това. Ако някой не ми е достатъчно близък, не му давам обяснения. От всички, които знаят, получавам подкрепа и поздравления за смелостта. Дъщеричката ми е бебе все още, но и на нея вече съм разказала няколко пъти как се е появила. Така се случи, че след като родих се събрах с моя стара голяма любов, който приема дъщеря ми като своя. вероятно  тя ще има бащинска фигура в живота си, но въпреки това аз съм решена да не крия от нея нищо. Моят съвет е да действате смело: детето ви ще ви обича и няма как да ви осъди за избора да го родите, а не се знае и какво може да се случи в бъдеще.млад човек сте.  Едва ли ще останете сама. Относно финансите: пари се изкарват и човек знае и 2 и 200. С мобилизация и мотивация и това се нарежда.

# 151
  • Мнения: 348
След неуспешен опит включващ микротесе ( операция за изтегляне на сперматозоидите) в Турция лекарите ни казаха, че можем да пробваме пак, най-рано след година, но не могат да ни гарантират успех. В Турция лекарите са много честни, нямат навика да лъжат хората за да искарат още пари. Тъй като моя яйчников резерв пък намалява нямам много време да се чудя. Напълно се доверявам на мнението им, че след година резултата пак ще в същия.

Имам въпроси отностно взимането на донорски материал
- ако след време искаме второ детенце може ли да е от същия донор, някак си може ли човек да си “подсигури” материал за вбъдеще?

- може да звучи безумно, но не искам материал от Бг защото съм чувала, че доста роми даряват. От кои банки избрахте вие да вземете материал.
- има ли нещо като (виртуална) общност на хора, взели донорски материал в която да си обменят опит. Намерих такава в Англия.
Също си мисля да поговоря с терапевт, които да ми помогне да преценя кога и дали да кажем на детето един ден.

Ако някой се интересува намерих няколко подкаста и книги на английски език, който са ня тема бебе с донорски материал и разглеждат моралните и етични казуси, които възникват🍀

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 16:43 от Lina Ivanova 672609

# 152
  • Варна
  • Мнения: 144
Разбира се, може да си замразите получените ембриони, от съответния  донор. Ако след време решите да имате второ дете и да използвате същия донор, може квотата за бременности да му е изчерпана.

# 153
  • Мнения: 65
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!

# 154
  • Мнения: 216
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!

Говорете в клиниката . Те ще ви кажат,  но по българското законодателство донорът е анонимен.

# 155
  • Мнения: 1 753
Д-р Стаменов е в Надежда. В Афродита мисля, че е Баев. Успех.

# 156
  • Мнения: 65
Д-р Стаменов е в Надежда. В Афродита мисля, че е Баев. Успех.


имах предвид Станулов. Объркала съм името Simple Smile

# 157
  • Мнения: 119
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!
Интересен въпрос. Ако разберете отговора, моля споделете да знаем. Според мен би трябвало да може, защото в cryos не са съвсем неанонимни. Има профили при които детето може да се свърже с донора след навършване на 18 г. Някъде четох на сайт на наша клиника за тази опция на cryos, което означава че работят с такъв материал.

# 158
  • Мнения: 65
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!
Интересен въпрос. Ако разберете отговора, моля споделете да знаем. Според мен би трябвало да може, защото в cryos не са съвсем неанонимни. Има профили при които детето може да се свърже с донора след навършване на 18 г. Някъде четох на сайт на наша клиника за тази опция на cryos, което означава че работят с такъв материал.


Днес проучих въпроса и имам добри новини. Абсолютно възможно е да се използва неанонимен донор от Датската банка. Клиниката трябва да е партньор на Криос интернешънъл и след раждането се издава сертификат, с който детето, когато стане на 18 може да се свърже с банката и да получи информация за донора. Питах и в банката и в клиника Афродита, така че е сигурно. Законодателството в България се отнася единствено за донори дарили в България.

# 159
  • Мнения: 446
Здравейте,

сама съм на 37г. и обмислям забременяваме от донор. За мен е много важно донорът да е неанонимен. От cryos international определено може да се закупи от такъв донор, но не ми стана ясно дали ще мипозволят да го ползвам в болницата при самото инвитро поради законодателството в България. Мисля да пробвам в Афродита при Стаменов. Благодаря!
Интересен въпрос. Ако разберете отговора, моля споделете да знаем. Според мен би трябвало да може, защото в cryos не са съвсем неанонимни. Има профили при които детето може да се свърже с донора след навършване на 18 г. Някъде четох на сайт на наша клиника за тази опция на cryos, което означава че работят с такъв материал.


Днес проучих въпроса и имам добри новини. Абсолютно възможно е да се използва неанонимен донор от Датската банка. Клиниката трябва да е партньор на Криос интернешънъл и след раждането се издава сертификат, с който детето, когато стане на 18 може да се свърже с банката и да получи информация за донора. Питах и в банката и в клиника Афродита, така че е сигурно. Законодателството в България се отнася единствено за донори дарили в България.

Да, потвърждавам, че е така. Преди 4 - 5 години използвах материал от неанонимен донор от Cryos в Надежда.
Успех!

# 160
  • Мнения: 1 704
Здравейте, момичета и за много години! Иска ми се тази година да успея да се влея във Вашите редици. Имам конкретен въпрос и той е с какви ориентировъчни спестявания започнахте процедурите? Знам, че е много относително, но все пак.

# 161
  • София
  • Мнения: 10 642
Не съм имала спестявания. Спряла към се къде в движение, къде с кредити…
Предполагам, че за цените питате, но 2014-2017, когато аз правих опитите бяха доста различни.

# 162
  • Мнения: 54
Здравейте,
може ли някой да ми каже, колко време минава от първият преглед до Инвитро или инсеминация. Също така когато се ходи в клиниката какви документи се носят? Ако правим инвитро с донорски сперматозоиди може ли да се направи по фонд? Ще съм много благодарна ако някой може да сподели актуална информация.

# 163
  • Мнения: 784
Здравейте,
може ли някой да ми каже, колко време минава от първият преглед до Инвитро или инсеминация. Също така когато се ходи в клиниката какви документи се носят? Ако правим инвитро с донорски сперматозоиди може ли да се направи по фонд? Ще съм много благодарна ако някой може да сподели актуална информация.
Здравейте. Това колко време ще мине до процедира е строго индивидуално и зависи както от вашето състояние, така и от самия специалист който сте избрали. Колкото до инвитро по Фонд с донорски сперматозоиди е само ако имате 4 неуспешни процедури (инсеминации или други ин витро) процедури тогава кандидатствате с неизяснен фактор. Друг случай, в който можете да кандидатствате за инвитро по Фонд е, ако сте с женски фактор - имате запушени/премахнати тръби или други проблеми категоризиращи ви в тази графа.
Ако сте само с мъжки фактор не можете директно да кандидатствате по Фонд.

# 164
  • Мнения: 54
Здравейте,
може ли някой да ми каже, колко време минава от първият преглед до Инвитро или инсеминация. Също така когато се ходи в клиниката какви документи се носят? Ако правим инвитро с донорски сперматозоиди може ли да се направи по фонд? Ще съм много благодарна ако някой може да сподели актуална информация.
Здравейте. Това колко време ще мине до процедира е строго индивидуално и зависи както от вашето състояние, така и от самия специалист който сте избрали. Колкото до инвитро по Фонд с донорски сперматозоиди е само ако имате 4 неуспешни процедури (инсеминации или други ин витро) процедури тогава кандидатствате с неизяснен фактор. Друг случай, в който можете да кандидатствате за инвитро по Фонд е, ако сте с женски фактор - имате запушени/премахнати тръби или други проблеми категоризиращи ви в тази графа.
Ако сте само с мъжки фактор не можете директно да кандидатствате по Фонд.
Благодаря Ви за отговора, ако мъжкия фактор е азооспермия не е ли приемлив в случая. Малко не ми се струва честно да е безплатно само ако проблема е в мен.

Общи условия

Активация на акаунт