Отговори
# 705
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Здравейте. Родих преди по-малко от месец и сега искам да подам документи за детски надбавки. Имам два въпроса, ще съм благодарна да ме ориентирате Simple Smile
1. Възможно ли е подаване онлайн, само чрез ПИК, без електронен подпис и необходима ли е бележка от педиатър за направени имунизации?
2. Освен служебни бележки от работодател за доходите на мен и мъжа ми, трябват ли ми документи от НОИ за изплатени болнични/ през текущия период, за двама ни/?
1. Да, възможно е, не е необходима бележка от педиатъра.
2. Не ви трябват бележки за изплатени болнични.

# 706
  • Мнения: 39
Ала-Бала, благодаря! По- скоро обаче, не ми е ясно, как ще сумирам дохода, без инфо за болничните като стойност и по-точно тези за ноември, които още не са отразени в сайта на НОИ..

Последна редакция: пт, 18 дек 2020, 12:47 от gabi_to_

# 707
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Ала-Бала, благодаря! По- скоро обаче, не ми е ясно, как ще сумирам дохода, без инфо за болничните като стойност и по-точно тези за ноември, които още не са отразени в сайта на НОИ..
Доходът се декларира в месеца на получаване! Тези отнасящи са за ноември платени ли са през ноември-не, тогава нямат място в декларацията. ОТделно може да се извади банково извлечение за периода и от там да се видят сумите. И самите обезщетение просто подлежат на деклариране, не е нужно бележка за тях. Дори и да не ги впишете правилно, те имат как да ги проверят.

# 708
  • Мнения: 7
Здравейте, как ще получа отговор дали сме одобрени за детските?

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
Ако доходът на член от семейство е над 510лв, няма да получите. Ако сте в тези рамки, предполагам, че директно ще имате превод по сметката на датата за детски надбавки.

# 710
  • Мнения: 2 484
Родих на 11.12.2020.второ дете.
Сега януари ще подам за ,,детски,,.
Въпросите ми са, дохода назад да е от 1. до 12. месец за 2020год. ?
Като там където съм в болнични си ги смятам, от НАП ще ги видя, и там където съм майчинство и то е на отделен ред....И тогава общо събирам цялата сума и деля на 12 после на 4?
Бебето още няма ваксини, трябва ли да представям документи  от педиатър  за ваксини/ имащи- нямащи/за двете деца?

# 711
  • София-Младост
  • Мнения: 23 363
Да. Бебето със сиггурност има поставени ваксини след раждането, но към днешна дата, мисля че не искат бележка за тях, предвид ситуацията.
Не си още в майчинство, в болничен за бременост и раждане си, затова на ред . "обезщетения за временна неработоспособност и трудоустрояване     "     
Но и на следващия ред д аги впишеш, те пак си ги проверяват.         

# 712
  • Мнения: 2 484
Да. Бебето със сиггурност има поставени ваксини след раждането, но към днешна дата, мисля че не искат бележка за тях, предвид ситуацията.
Не си още в майчинство, в болничен за бременост и раждане си, затова на ред . "обезщетения за временна неработоспособност и трудоустрояване     "    
Но и на следващия ред д аги впишеш, те пак си ги проверяват.          
Няма ваксини, защото ме изкараха Ковид+ и трябва да му направим ПСР , да е отрицателен  и тогава да му ги поставят. Но като ми мине карантината. Още педиатър не го е виждал.... Объркаха ми всичко откъм документация....и болнични ми се забавят и всичко...
Но на последния издаден болничен от родилното пише в НОИ - майчинство.....така го водят. Гледам ги с ПИК номера ми.....

Ще питам на място най-добре....

# 713
  • Мнения: 1 385
Здравейте! Какъв е реда при започване на работа на единия родител, към момента на подаване на документите е декларирано,  че е безработен? Нови документи ли се подават, само трудовия договор се носи,  и в какви срокове?
Благодаря!

# 714
  • Мнения: 2 020
Здравейте! Какъв е реда при започване на работа на единия родител, към момента на подаване на документите е декларирано,  че е безработен? Нови документи ли се подават, само трудовия договор се носи,  и в какви срокове?
Благодаря!
За каква помощ става въпрос? По принцип сега ако започнете ще ви бъде изплатено следващия месец и касае доходи за бъдещ период. В бюрото по труда има срок 7 дни за уведомяване.

# 715
  • Мнения: 1 385
За детски надбавки става въпрос. Да се изразя по-ясно - подавам документи април месец,  тогава съпругът ми беше безработен, но от миналата седмица е назначен на трудов договор. Какво и в какви срокове се прави?

# 716
  • Мнения: 2 406
Да. Бебето със сиггурност има поставени ваксини след раждането, но към днешна дата, мисля че не искат бележка за тях, предвид ситуацията.
      

Точно така. Бележка за ваксините, не искат! Ние носихме, но казаха, че не е необходима, заради Ковид обстановката!

# 717
  • Мнения: 12 192
За детски надбавки става въпрос. Да се изразя по-ясно - подавам документи април месец,  тогава съпругът ми беше безработен, но от миналата седмица е назначен на трудов договор. Какво и в какви срокове се прави?
Нищо не правите. Детските са на база доход от минал период, това не е промяна в обстоятелствата. Когато подготвяте документи за ново подаване през април, ще включите и бележка за доходите на съпруга ви.

# 718
  • Мнения: 1 385
За детски надбавки става въпрос. Да се изразя по-ясно - подавам документи април месец,  тогава съпругът ми беше безработен, но от миналата седмица е назначен на трудов договор. Какво и в какви срокове се прави?
Нищо не правите. Детските са на база доход от минал период, това не е промяна в обстоятелствата. Когато подготвяте документи за ново подаване през април, ще включите и бележка за доходите на съпруга ви.

Много благодаря! 😊

# 719
  • София
  • Мнения: 1 304
По майчинство съм втора година. Каква бележка за моите доходи трябва да предоставя? Може ли онлайн да се подават документи за детски, предвид Ковид? Бележка за ваксина необходима ли ми е от личния или предвид Ковид не е нужно, правят си те справка?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт