Отговори
# 690
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте!Мога ли да попитам,тези които са заявили услугата онлайн.След като го направихте,дали получихте отговор дали е одобрено или поне нещо?При мен пише,че е само препратено към районната община,където съм по местоживеене и нищо друго.

Аз подавам по имейл. Получавам писмо с входящ номер от съответната община и чакам за становище.

# 691
  • Мнения: 64
Здравейте!Мога ли да попитам,тези които са заявили услугата онлайн.След като го направихте,дали получихте отговор дали е одобрено или поне нещо?При мен пише,че е само препратено към районната община,където съм по местоживеене и нищо друго.

Аз подавам по имейл. Получавам писмо с входящ номер от съответната община и чакам за становище.

Благодаря!А знаете ли до колко време се получава становище?Защото,ако се забави ще дойдат празници и нищо няма да стане,аз затова се чудя.

# 692
  • Плевен/Пловдив
  • Мнения: 878
Здравейте!Мога ли да попитам,тези които са заявили услугата онлайн.След като го направихте,дали получихте отговор дали е одобрено или поне нещо?При мен пише,че е само препратено към районната община,където съм по местоживеене и нищо друго.

Аз подавам по имейл. Получавам писмо с входящ номер от съответната община и чакам за становище.

Благодаря!А знаете ли до колко време се получава становище?Защото,ако се забави ще дойдат празници и нищо няма да стане,аз затова се чудя.
В зависимост от помощта за която кандидатствате 7-14 дневен срок за да излезе становище.
Но сега заради положението им известно забавяне.

# 693
  • Мнения: 64
Здравейте!Мога ли да попитам,тези които са заявили услугата онлайн.След като го направихте,дали получихте отговор дали е одобрено или поне нещо?При мен пише,че е само препратено към районната община,където съм по местоживеене и нищо друго.

Аз подавам по имейл. Получавам писмо с входящ номер от съответната община и чакам за становище.

Благодаря!А знаете ли до колко време се получава становище?Защото,ако се забави ще дойдат празници и нищо няма да стане,аз затова се чудя.
В зависимост от помощта за която кандидатствате 7-14 дневен срок за да излезе становище.
Но сега заради положението им известно забавяне.

Благодаря ви!Кандидатствам за детски,сама гледам детето си,но дохода ми на месец бруто е към 1200,и се получава повече реално.Това значи ли,че няма да ме одобрят?

# 694
  • Мнения: 12 192

Благодаря ви!Кандидатствам за детски,сама гледам детето си,но дохода ми на месец бруто е към 1200,и се получава повече реално.Това значи ли,че няма да ме одобрят?
Ако имате едно дете и това е брутния ти доход, ще ти откажат. 510 лв./член от семейството, средномесечно за последните 12 месеца е максимума, при който отпускат 80% от помощта. Последният път се отказах да подавам. Получи се 513,20 лева, нямаше смисъл.

# 695
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да попитам за социалната помощ за децата, които се обучават онлайн. Ние сме четиричленно семейство с 2 деца - едното е на 1г.и 11месеца, а другото на 12 и още съм в майчинство за гледане на дете до 2 години и получавам 380 лв, дали имам право да получа помощта. Дохода ми с този на таткото отговаря нана критерия за доход, просто незнам дали като съм в майчинство мога да кандидатствам.

Последна редакция: вт, 15 дек 2020, 22:10 от Kremena Kehaiova

# 696
  • Мнения: 953
Здравейте, искам да попитам за социалната помощ за децата, които се обучават онлайн. Ние сме четиричленно семейство с 2 деца - едното е на 1г.и 11месеца, а другото на 12 и още съм в майчинство за гледане на дете до 2 години и получавам 380 лв, дали имам право да получа помощта. Дохода ми с този на таткото отговаря нана критерия за доход, просто незнам дали като съм в майчинство мога да кандидатствам.
вие не. Бащата ако е в неплатен отпуск и отговаряте на останалите условия.

# 697
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Аз имам подобен въпрос.В момента съм в неплатен отпуск за отглеждане на дете ,след майчинство.
Имаме две деца и не зная дали може да се възползваме от тази помощ при положение ,че не съм се върнала на работа.

# 698
  • Мнения: 2 290
Едно уточнение,
родителят, който кандидатства за тези помощи,
трябва да е излязъл в неплатен отпуск след 13.03.2020.
Основанието за излизане в неплатен няма значение, гледа се датата.
Ако сте в този вид отпуск от 12.03, примерно, нямате право.

# 699
  • пловдив
  • Мнения: 1 094
Едно уточнение,
родителят, който кандидатства за тези помощи,
трябва да е излязъл в неплатен отпуск след 13.03.2020.
Основанието за излизане в неплатен няма значение, гледа се датата.
Ако сте в този вид отпуск от 12.03, примерно, нямате право.
Благодаря много за уточнението.
След тази дата е пуснат неплатения.

# 700
  • Мнения: 3 642
Искам да попитам за помощта, която сега отпускат на родители с деца до 14 г. Бащата работи, аз съм в неплатен отпуск и гледам децата в къщи. Това, което ме интересува е дали отговаряме на условията за дохода - кой доход се гледа на член на семейстовто, брутния или нетния?

# 701
  • Мнения: 2 020
Искам да попитам за помощта, която сега отпускат на родители с деца до 14 г. Бащата работи, аз съм в неплатен отпуск и гледам децата в къщи. Това, което ме интересува е дали отговаряме на условията за дохода - кой доход се гледа на член на семейстовто, брутния или нетния?
Гледа се брутния и доколкото знам трябва да е под 610лв.150% = 915 лв бруто на член от семейството

# 702
  • Мнения: 39
Здравейте. Родих преди по-малко от месец и сега искам да подам документи за детски надбавки. Имам два въпроса, ще съм благодарна да ме ориентирате Simple Smile
1. Възможно ли е подаване онлайн, само чрез ПИК, без електронен подпис и необходима ли е бележка от педиатър за направени имунизации?
2. Освен служебни бележки от работодател за доходите на мен и мъжа ми, трябват ли ми документи от НОИ за изплатени болнични/ през текущия период, за двама ни/?

# 703
  • Пловдив
  • Мнения: 13 520
Аз имам неплатени дни отпуска, след 13.03,/в момента съм в приравнителните дни от педиатъра майчинство, таткото е на минимална заплата, мога ли да се възползвам от помощта?

# 704
  • Мнения: 2 020
Здравейте. Родих преди по-малко от месец и сега искам да подам документи за детски надбавки. Имам два въпроса, ще съм благодарна да ме ориентирате Simple Smile
1. Възможно ли е подаване онлайн, само чрез ПИК, без електронен подпис и необходима ли е бележка от педиатър за направени имунизации?
2. Освен служебни бележки от работодател за доходите на мен и мъжа ми, трябват ли ми документи от НОИ за изплатени болнични/ през текущия период, за двама ни/?
Аз подадох онлайн  в системата за електронно връчване като влязох с ПИК и изпратих съобщение с прикачени файлове до АСП, те пренасочват към регионалана дирекция. Директното подаване в страницата, където изтеглих документа не ставаше. Затова го изпратих приложено към съобщение.

Общи условия

Активация на акаунт