Априлски бебета 2019 - Тема 2

  • 25 844
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 091
Ние не стоим добре седнали. Пълзи основно назад, на 14.11 направи 7м, тежи 9кг и поне 78см е

# 691
  • Мнения: 775
Здравейте, мамчета! Как са бебоците?
Ние сме добре, моето момче започна да си отказва едно от млеката, с според педиатърката е още рано да мине само на 2 млека, за това му правя пюренцата с мляко, дори да използвам купено пак слагам по малко. Вечер се е случвало да му правя каша, защото е гладен, а мляко не иска, иска с лъжица да яде. Излизаме всеки ден, в случай, че не вали дъжд. Около обяд температурите са все още приятни, но пак съм в голямата дилема за обличането. Вчера и днес като излизахме беше около 0 градуса, вкъщи е по боди с къс ръкав, отгоре с дълга блузка тънка, чорапки и панталонки, така го мушкам в космонавта, който е само шушляк, не е подплатен с полар или друго, когато заспи го покривам с горната част на чувалчето. Не се е изпотявал, за това мисля, че му е добре, но вие какво мислите? Прекалено ли го обличам? За сериозните минусови температури имам и космонавт с полар отвътре, но все още темп са добре, особено като има слънце, но не искам и фа го изнежвам. Спи на 19-20 градуса, все го пипам да не му е студено, защото пижамките му са тънки, не слагам чорапи, но спи в чувалче. Голяма мъка ми е обличането, а и още преживявам това, че беше болен и бяхме в болница. Педиатърката ми каза, че бебета не настиват лесно, шанса да се разболее е, ако друг болен го зарази, от студ е много малко вероятно, а и вижда все пак като ходим как е облечен.
Целувки и да са здрави бебоците, и зимата да мине без болести!

# 692
  • Мнения: 151
Малката от почти месец пие мляко само 2 пъти на ден и яде сирене - дали в супа или в попара по веднъж. Аз доста се притеснявам с това ранно отказване. Ако съдя по наддаването за 12 дни е качила 300 Гр, което е добре, а и си хапва всичко друго без проблем. Навън излизаме с яке, чорапогащник и панталонки отгоре. Аз също мисля, че за дебелите космонавти е рано. Между другото днес гледах една прогноза за зимата, според която най-ниските температури ще са - 9°С, но ще видим. Вкъщи е с боди а къс ръкав, блузка и панталони. Проблема е нощем, защото в спалната ни става много топло, когато затворим прозорци и врати и май я поизнежихме 🤔🤔🤔

# 693
  • Мнения: 68
Ние вече хапваме само за вечеря мляко. Имаме общо 4 хранения.

# 694
  • Мнения: 844
Моя става все по-интересен, когато иска пюре започва да примлясва, като рибка е, когато не иска не мога дори любимите му да му пробутам. Ние още имаме среднощно хранене.

# 695
  • Мнения: 686
Здравейте и от нас мамчета, моите момчета хич не слушат единия така ме цапардоса че не виждам с едното око подуто е болии ужас... Те си хапват само единия започнах да му давам сирена попара, другия още не. Сега ще му правим тестове за алергии. Видяла съм се в чудо. А и ако някоя мама иска имам паяк кола/проходилка продавам го за 30 лева, оказа се че имаме 3 😂

# 696
  • Мнения: 5
Здравейте. След като отидохме на ортопед и той каза, че проблем не вижда, ни изпрати на офталмолог, който също за сега не открива проблем за кривенето на главата. Започвам вече доста да се притеснявам. Обърна се преди 3 дни и сега пак не иска. Седи вече по стабилно, но и пада като талпа. Вече не знам какво да мисля и правя. Съвети?

# 697
  • Мнения: 218
Пробвайте с невролог най добре. При нас също имаше притеснения от друго естество и се видяхме с детски невролог и за радост отпаднаха. Но те са специалистите, които най добре разчитат движенията на бебетата. Успех и ни пиши пак какво се случва ♥️

# 698
  • Мнения: 686
Ние ходим на физиотерапия за кривенето на главичката... Казаха че има с хваната жила и вече 7 дена ходим, единственият ефект който има е че седи седнал повече, мъчи се да прави крачки. Сега в понеделник сме на преглед отново и ще кажат дали да продължаваме с физиотерапията.

# 699
  • Мнения: 844
Хей, как сте, готвите ли се за празниците? Въпреки, че знам, че не разбира, под елхата е пълно с подаръци и още се увеличават 😅
В петък бяхме на консултация - Ивайло вече е 71см и 8,100, не е от най-едрите, но като знам, че ни изписаха 2,100 съм благодарна.
Според лекарката ми, трябва да има само две млечни хранения дневно вече, пък той има поне две среднощни, да не броим всички останали 😝. Но се научих да филтрирам мненията, според това, което детето си показва!

# 700
  • Мнения: 151
Докато се радвахме, че малката хапва с голям апетит и никога не отказва каквото й се даде от вчера е малък ад. Не иска почти нищо съществено, дори Млякото отказва. Днес от закуската е хапнала няколко лъжички, на обяд не можа да изяде и едно пюре, следобяд я прелъхме и хапна почти един банан и няколко залъка хляб ☹️☹️☹️. Весела е, дори бяхме на детско коледно парти и въпреки, че игрите бяха с големи деца тя също се забавлява.
 Надявам се да изникнат така чаканите зъбчета отгоре и липсата на апетит да се окаже от това. Е, оплаках се 😣.
Иначе всички сме в трепетно очакване на празниците 🎅🎅🎅

# 701
  • Мнения: 474
Включваме се и ние в отбора на мрънкащи, не искащи храна и не спящи. От 3 дни тотално отказа всякакъв вид пюрета, каши и гърда хаха. Хапва с много мъка 2-3 лъжички и край. Нощния сън от раждането ни е мираж... Пробужда се много често или приревава на сън, съответно и аз ставам по 100 пъти 😯 Сутрин става към 8 и едва към 1-2 на обяд заспива за 1-1/2 и това е. Вечер ляга след 9 часа 😩. Понякога се чувствам като зомби... По цял ден е в движение и пълзи с пълна сила, правим по 2 разходки на ден и за него няма умора.

# 702
  • Мнения: 844
И ние имахме един период от няколко дни, в които почти не се хранеше, след това си продължи все едно нищо не е било..

# 703
  • Мнения: 686
Ние се гласим за Коледа вече даже е и подаръците купихме. Момчетата не защото са мои ама стават много хубави😂...Единия напира да ходи, а с таткото сме пред раздяла. Общо взето така стоят нещата.Чакаме празниците с нетърпение, тази година ще е по хубава от останалите с тези малки джудженца. 🙂

# 704
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте, малки и големи 😃
Чета ви, но не ми остава време да пиша. Пожелавам ви весели и благословени дни 😘

Общи условия

Активация на акаунт