Пета гимназия с АЕ или Четвърта с ИЕ, Варна

  • 2 826
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 420


И само да вметна, Пета няма статут на ЕГ, а на гимназия с разширено изучаване на ЧЕ - не могат да покрият изискването да осигурят поне 3 от разказвателните да са на съответния език.
От личен опит - не смятам, че ученето на биология, химия и история на чужд език ми е помогнало особено в научаването му.

Ученето на други предмети на чужд език обогатява лексиката, полезно е според мен, но дали ще са 2 или 3 предмета май не е от толкова голямо значение.

Първа и Четвърта гимназия имат за мен друго предимство - учат само първа смяна, а в Пета за съжаление не е така. Това е само за мен, защото изобщо не харесвам втората смяна.

# 16
  • Мнения: 4 594
И трите си имат своите предимства и недостатъци. Аз лично ги слагам под един знаменател. И ако трябваше да правя избор щях да ги наредя по предпочитан език и локация.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 418
Благодаря на всички за мненията и коментарите. След дълго колебание дъщеря ми се спря на Четвърта ЕГ с испански и английски. Приета и записана още на първо класиране. Тя е много доволна и щастлива. Аз, макар че предпочитах английския, също съм доволна, защото съм сигурна, че Четвърта й пасва най-много на натюрела и интересите. Тя е артистична душа и изпадна във възторг като видя списъка им със занимания по интереси - театър, изкуство, танци, фотография...иска да се запише на всичките ако може 😁

# 18
  • Мнения: 422
Благодаря на всички за мненията и коментарите. След дълго колебание дъщеря ми се спря на Четвърта ЕГ с испански и английски. Приета и записана още на първо класиране. Тя е много доволна и щастлива. Аз, макар че предпочитах английския, също съм доволна, защото съм сигурна, че Четвърта й пасва най-много на натюрела и интересите. Тя е артистична душа и изпадна във възторг като видя списъка им със занимания по интереси - театър, изкуство, танци, фотография...иска да се запише на всичките ако може 😁

Здравейте!
Виждам, че темата е стара, минало е доста време. Бихте ли споделили впечатления след като детето завърши гимназия?
Кажете така да се каже развръзката? Wink Благодаря предварително!

# 19
  • Варна
  • Мнения: 418
Благодаря на всички за мненията и коментарите. След дълго колебание дъщеря ми се спря на Четвърта ЕГ с испански и английски. Приета и записана още на първо класиране. Тя е много доволна и щастлива. Аз, макар че предпочитах английския, също съм доволна, защото съм сигурна, че Четвърта й пасва най-много на натюрела и интересите. Тя е артистична душа и изпадна във възторг като видя списъка им със занимания по интереси - театър, изкуство, танци, фотография...иска да се запише на всичките ако може 😁

Здравейте!
Виждам, че темата е стара, минало е доста време. Бихте ли споделили впечатления след като детето завърши гимназия?
Кажете така да се каже развръзката? Wink Благодаря предварително!

В края на 12-ти клас тя все още смята, че е направила правилен избор. Много си харесва гимназията, хората и живота в нея. Признава обаче, че испанския не го е научила както трябва. Специално на нея онлайн обучението в 8,9 и 10 клас и се отрази много зле. Това си е до дете обаче. Моята не е от най-съвестните и се скатава, когато е възможно. Отделно има огромен проблем с учителите по испански в гимназията - недостиг, текучество, незаинтересовани учители. Излезе, че ако искаш да научиш езика на високо ниво трябва да си помагаш с частни уроци/школи, освен ако детето не е изключително ученолюбиво и мотивирано и се занимава само вкъщи. С френския нещата седят по съвсем друг начин. Ако избирате Четвърта, съветвам да е с френски език.

Общи условия

Активация на акаунт