Разпределяне на разходите при живеене заедно

  • 16 258
  • 526
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 18 871
Трябва да ти е много близка, за да знаеш всички тези детайли от битието им.

# 481
  • INFJ
  • Мнения: 9 490
Alexa1991, тук вече говорим за тежки емоционални проблеми. Някой с пръчка ли я бие да стои там?
Нямало да срещне никой... По-добре никога никой да не среща, отколкото да търпи такова нещо.

Последна редакция: чт, 04 юли 2019, 14:24 от Elunaria

# 482
  • Мнения: X
От целия малоумен казус със стиснатия Мунчо не успях да разбера защо този човечец е сложил климатик, при условие че забранява ползването му. Авангарден декоративен елемент?  ooooh!

# 483
  • Мнения: 18 871
Май го ползват, когато и той е вкъщи. Жената сама не трябва да го хаби. А може и просто апартамента да си е вървял с климатик.

# 484
  • Мнения: 17 412
Примерът беше даден относно това, че не е задължително човек, който плаща общите сметки финансово да е прецаканият. Ето случай, в който момичето не се набутва финансово за общото благо, но е много по-прецакано.

Момичето само се прецаква.

# 485
  • Мнения: 178
От целия малоумен казус със стиснатия Мунчо не успях да разбера защо този човечец е сложил климатик, при условие че забранява ползването му. Авангарден декоративен елемент?  ooooh!
Готин въпрос, казусът не е по темата, но ще отговоря - жилището им няма изолация и като цяло е ветрилник, много е студено там, той държи климатикът на 18 градуса, защото така се хабяло по-малко ток, като е 1 климатик за цял апартамент...преходен, ясно е че не може да стопли нищо, на него така му е ок, защото е едър мъж, с доста високо кръвно и постоянно го обливат топли вълни и не му е чак толкова студено, тя е дребничка, с ниско кръвно съответно и винаги й е студено, само че него това него интересува. Тя няколко пъти се опита да говори с него и да го помоли да увеличат градусите, но той се изнерви и от години си заключва дистанционното в едно чекмедже, когато тръгва за работа. и така - той си седи с едно елече вечер, тя си седи с жилетка и зимно яке в стаята и е постоянно настинала.

# 486
  • София
  • Мнения: 19 402
Alexa1991, такъв мунчо ще го оставя да плаща до откат, а самата аз ще си намеря ново дистанционно и ще си пускам тайно климатика.
Не оспорвам муньовщината на човека, само ще отбележа някои неща:
1. Тя има здравословни проблеми, които също изискват средства, така че може да му е благодарна, че поне режийни не плаща.
2. Нали тя работи, т.е. в делнични дни не е вкъщи, за да й трябва климатик.
3. На него не му пукало студено ли й е, ами на нея пука ли й как му е на него?

Водила съм чутовни спорове с колежка колко да е топло в стаята и не се разбрахме.

# 487
  • Мнения: X
Тоя е малоумен. Климатиците, включени на под 25 градуса, автоматично охлаждат. Режим "затопляне" се включва над 25 градуса.

# 488
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Примерът беше даден относно това, че не е задължително човек, който плаща общите сметки финансово да е прецаканият. Ето случай, в който момичето не се набутва финансово за общото благо, но е много по-прецакано.
Прецакано е, защото е допуснало да се случва това, което се случва. Трябвало е още съвсем в началото да му насвие перките, още повече, че и тя работи. Не да ходи на работа, да му слугинства, че и за капак да студува, понеже на големия паралия му се чини скъпо и той ще казва кой ще се топли и кой ще студува. Колкото той е за бой, толкова и тя. Нямало да намери друг. Ми верно може и да не намери повече такъв муняк. 
Наскоро научих, че партньорът на племенницата на мъжа ми я навива да не почва работа след майчинството, ами да си седяла вкъщи да гледа детето и къщата. Я познай дали не я посъветвах едно-друго.

# 489
  • Мнения: 18 871
Изправя ми се косата дори когато видя съпруга на съвсем истински богаташ, която се занимава само с децата, къщата и евентуално с благотворителност. А за студа в апартамента на злобен мъж просто не искам да си помислям. Какви финанси да намесваме изобщо, като здравето и спокойствието са на практика безценни.

Имам една единствена неработеща приятелка, която ми изглежда супер щастлива с мъжа си вече 20 години. Много са готини. Но той е чужденец и са се намерили явно. Много са редки такива случаи.

# 490
  • Мнения: 13 814
... Колкото той е за бой, толкова и тя. Нямало да намери друг. Ми верно може и да не намери повече такъв муняк. 
Той се е уредил с безропотна слугиня вкъщи, ясно защо я държи, тя обаче с какво? Много е странна цялата история, дори не ми се вярва, че е възможно такова нещо.

Уишмастер, защо да охлажда климатик при зададени под 25 градуса? Лятото може би, но при температура в помещението 16 или 18, няма как да стане. Объркала си се нещо.

# 491
  • Мнения: X
Може и да греша, аз съм виден "технически гений". Но нашите климатици у дома под 25 градуса работят само в режим охлаждане. Мислех, че важи за всички климатици, но може да е специфично. Не знам.

# 492
  • Мнения: 17 412
Относно колко да е топло, рядко колеги успяват да се спогодят, обаче ако и в семейството е така - това вече си е двойна гадост.
Възможно е такова нещо, птица, много хора живеят така - в нездрави лични отношения, отключващи болести - телесни и душевни.

# 493
  • София
  • Мнения: 19 402
Относно колко да е топло, рядко колеги успяват да се спогодят, обаче ако и в семейството е така - това вече си е двойна гадост.
Аз исках средно положение, но не би - девойката искаше радиатор на 6, в тухлена сграда с дебели стени, малка стая с 6 компютъра, които си грееха - бяха по-старички.
Аз бях навита парното да е на 3, въпреки че на 0 ми беше екстра, все пак ходя със зимни дрехи.
Преди да ме заподозрете - тогава не бях в менопауза.

# 494
  • Мнения: 178

Той се е уредил с безропотна слугиня вкъщи, ясно защо я държи, тя обаче с какво? Много е странна цялата история, дори не ми се вярва, че е възможно такова нещо.

Защото има хора, за които самотата е по-страшна от всичко.

Общи условия

Активация на акаунт