Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 276
  • 812
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 1 199
Лиляна,

аз винаги съм имала слаб цикъл и без съсиереци. Постепенно  започна да се засилва количеството и да се появяват съсиреци - мислех, че е нормално и се променя с възрастта, не обръщах внимание доста дълго. Но в един момент стана толкова обилен, че за 2 часа протичаха най-големите превръзки. Когато ми се случи на работа да ми изпаднат шепа съсиреци и цялата се омазах, отидох на гинеколог където ми откриха миома + кисти. Естествено лекарите обвиниха миомата за обилния цикъл, но в последствие се оказа, че виновна е била едната киста. Направих 2 месеца билколечение, кистата се спука и циъкът се нормализира.

Пиша всичко това защото по груби сметки излиза, че ти губиш по 300-400 мл кръв на цикъл, което е адски много. Едно кръводаряване е около 400 мл. Особено и в комбинация със съсиреци - не е нормално да имаш съсиреци, особено ако са по-големи от малко копче.

# 781
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако го смятаме така - да, наистина излиза много. Но явно съм се изразила твърде обобщено. Не е цял ден изобилието и не е целите два дни. Просто има моменти във втори и трети ден, в които се засилва. Нощта на втори срещу трети ден я изкарвам с едно ставане за сменяне, че иначе рискувам завивките. Подозирам за виновник едно лекарство, което приемам за високо кръвно. Възможно е и да имам неоткрит проблем и при следващия преглед ще искам точно да се провери, но досега са ми обяснявали, че е нормално.

# 782
  • Мнения: 1 695
А края на цикъла влияе ли се от това дали си с превръзка, тампон или чашка? Преди като носех превръзки ми се проточваше края по 3-4 дена само зацапване на превръзката.

# 783
  • Мнения: 2 231
Не, все едно и също си е при мен.

# 784
  • София
  • Мнения: 2 145
При мен също няма разлика. Все се надявах покрай чашката да приключа със зацапването последните дни, но не би.

# 785
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И при мен няма разлика.

И да се допълня към обясненията ми по-горе, тази изобилност беше започнала от известно време преди няколко години. Имах и скъсяване на цикъла. След като ми откриха неработеща добре щитовидна и започнах да пия хормони, както и вечерна иглика, нещата малко се понаместиха, но не съвсем. Поне цикълът си стана редовен и една идея по-малко обилен.

# 786
  • Мнения: 3 325
До преди да родя цикъла ми беше много болезнен и нередовен, след това се оправи. Сега рядко се случва да имам някоя изненада, тук- там се случи да дойде по- рано или по- късно. Поне няма болки вече.
Забелязала съм че ако тръгнеш да търсиш информация за всичко различно случващо се с тялото ти, ще започнеш да се чудиш как си все още жив.

# 787
  • Мнения: 455
Сега има промоция на Lily cup  в Аптеки Ремедиум. И аз се сдобих с една Lily Cup compact.


Здравейте, момичета,
дали сте забелязали предишни години да е имало намаление на чашките - черен петък или коледни намаления?

# 788
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 557
Мнение за Лили къп? Компакт примерно.
Аз имам Мерула  и Юки и Мелуна. Мерула е Хл  хубава е, но някога я пъхам навътре, че после ме боли не мога да я извадя. Юки е твърдият вариант трудно се слага и вади... Мелуна едната е на село, но тя протича... Предложете нещо?

# 789
  • Мнения: 6 996
Аз ползвам Лили Къп компакт. Много е мека, може би не е с голям обем, не съм сравнявала точно, но е по-малка от другата ми, както и от Lunette големия размер. Нямам проблеми с разтварянето, лесно се слага, лесно се вади. Ако имаш някакъв по-специфичен въпрос, кажи Simple Smile)

# 790
  • София
  • Мнения: 8 664
Някой със зиги диск? Сдобих се и мина вече менструацията, два пъти се опитах да го ползвам, но не се получи въобще мушването. Ползвам чашки вече няколко години, имам няколко марки-т.е. мога да се броя за опитна, знам как се мушкат, знам къде ми е шийката...100 пози опитах и не става. Влизат 2см и запъва. Долната част е по-тънка и създава неприятно триене, все едно найлонов плик се опитвам да мушна.
По принцип съм със сравнително висок цервикс(едва го докосвам с пръст), но по време на менструация пада, дори последния път напипах шийката на 4 см над входа на влагалището. Гледах видеа за зиги-то...обаче не помогнаха особено. Ще и дам шанс и на следващата менструация и после май ще и търся нов дом. Може би е заради това, че не съм раждала естествено, но пък успявам да мушна и големите размери на Мелуна и Мерула...пък това не.

# 791
  • Мнения: 95
Здравейте, можете ли да ми препоръчате марка чашка и да ме посъветвате как да си избера размер. До сега никога не съм използвала и съм новак отвсякъде, но съм твърдо решена че ще сложа край на превръзките и тампоните! Ще съм благодарна и ако ме ориентирате в цените.

# 792
  • София
  • Мнения: 4 011
Здравей,
Аз като теб, новак с желание за промяна, изчетох цялата тема и разпитах познати. Реших, че няма да взимам Мелуна със сигурност. Бях се спряла на Органикъп, Лунет или Мерула. Която дойде на промоция от някъде, че не ми се даваха много пари като за първа чашка. Всички около мен са с Органикъп, Лили и Мелуна. Положителни отзиви само за Органикъп получих. Почаках малко и дойде примоция на Органикъп 2 на цената на една. От тук колебанията с размера (те поне нямат кой знае какъв избор). Аз имам две вагинални раждания, съответно взех най-голямата. Приятелки с по едно раждане, също са с най-голямата и нямат оплакване.
Първото поставяне не беше добре (за щастие нямах проблем с ваденето, като много мои познати). Бях изчела вече всичко тук, за това как се слага, как се вади и как да проверявам къде да я слагам. Еми от второто слагане натам не съм имала проблеми. Смея да кажа, че това е откритието на живота ми хахаха. Никога вече няма да се върна към превръзките, просто умирам от яд, че чак сега  започнах да ползвам такова чудо.
Нямам думи да опиша аз колко съм доволна и колко е лесно. За щастие от първия път ми пасна идеално.
Успех!

# 793
  • Мнения: 6 996
Аз със сигурност давам положителен отзив за Лунет, Лили къп компакт и Луси къп Grinning

# 794
  • Мнения: 1 658
Аз съм ползвала само органикъп и съм доста доволна от нея, не мисля да я сменям. Нераждала съм и ползвам най-малкия размер, мисля че се води А.

Общи условия

Активация на акаунт