Алтернативни продукти за дамска хигиена 8

  • 49 283
  • 812
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 2 958
При мен след третия ден имаше само леко по вътрешните страни и по-скоро на зацапвате го определям (най-точно като “парцалчета” мога да го определя), а не да има течност. Уплаших, защото като сложих превръзка си имаше течност следващите 4 дни.

# 766
  • Мнения: 1 201
Като пишете за Мелуна, казвайте и каква по твърдост. При мен classic изобщо не се отваря какво и да правя, толкова е мека, Sport  е супер обаче. Soft сигурно е адски мека.
Малко ми е тъпо, че не мога да се справя с Yuki, но нямам намерение да си причинявам болка 😒 Така или иначе цикълът не е от най-приятните дни, нито слагането на която и да е чашка е приятно занимание, но чак да се мъчиш си е too much…

# 767
  • Мнения: 1 698
Classic е моята Мелуна.

# 768
  • София
  • Мнения: 2 958
И моите две чашки Мелуна са класик.

# 769
  • Мнения: 1 698
Спрях се на Мерула. Може ли съввт как да разбера кой размер ми трябва?

# 770
  • Мнения: 2 231
https://cdn.shopify.com/s/files/1/2646/3726/products/merula-mens … _1024x1024@2x.jpg
Големия размер ми се струва много голям, а това чудо за хващане ще стърчи отвън сигурно Grinning Определено трябва да се изреже.
В някакъв сайт бях гледала да си премериш колко е висок цервикса по време на цикъл, обаче после как се сравнява към размерите на чашките....

# 771
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 568
https://cdn.shopify.com/s/files/1/2646/3726/products/merula-mens … _1024x1024@2x.jpg
Големия размер ми се струва много голям, а това чудо за хващане ще стърчи отвън сигурно Grinning Определено трябва да се изреже.
В някакъв сайт бях гледала да си премериш колко е висок цервикса по време на цикъл, обаче после как се сравнява към размерите на чашките....
Имам я да голяма е... Не срърчи.

Мелуна класик имам

# 772
  • София
  • Мнения: 2 958
Голямата Мерула е голяма, но няма никакъв проблем да влезе цялата и да няма протичания. На мен ми допадна повече от малката. Дължината на цялата чашка с дръжката е точно толкова, колкото и малката с дръжката. Аз май трябва да махна 1 пръстен на голямата и два на малката, но миналия месец и с тях не изпитвах особен дискомфорт. Не съм ги скъсила дръжките, защото още се чудя с какво да ги изрежа, така че да останат ръбчета, които да ме дразнят.

# 773
  • Мнения: 242
Здравейте, момичета,
дали сте забелязали предишни години да е имало намаление на чашките - черен петък или коледни намаления?

# 774
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен втори и трети ден са ми много обилни и с Мерула малката трябва да сменям на час два най-много, иначе протича. Затова си мисля да си взема и една голяма. Но и с малката се справям, особено сега, когато работя от вкъщи. Това за мен е чашката, която се поставя най-лесно, на-лесно се отваря и лесно се вади заради пръстените, материята също е много нежна. Други видове като форма нямам намерение да опитвам.

# 775
  • София
  • Мнения: 2 958
Лиляна, с голямата изкарах около 10-11 часа без смяна и беше пълна на 1/3 в най- обилния ден. През два часа сменях превръзки преди да пробвам чашката. Малката не съм я ползвал в обилен ден, за да направя сравнение.

# 776
  • Мнения: 14
Aз пък съм доволна от Мелуна, моята е размер Л, никакъв проблем с отваряне, развакумиране, протичане. Въпреки че си я купих много спонтанно, без да чета, без да разучавам, беше първата, която ми се появи в нета. Това е единствената, която съм ползвала.

# 777
  • Мнения: 1 201
На мен втори и трети ден са ми много обилни и с Мерула малката трябва да сменям на час два най-много, иначе протича. Затова си мисля да си взема и една голяма.

Капацитета на Мерула е 38 мл - ако наистина  се пълни за 1-2 часа и то в продължение на 2 дни - толкова обилен цикъл ми звучи като да има някакъв проблем. Има адски много причини за обилен цикъл и някои от тях са лечими. Разговаряла ли си с гинеколог?

# 778
  • Мнения: 1 148
Тя добре е 38мл, но това целият ли обем ли й е, или толкова побира без да протече? Тъй като обикновено чашките не могат да се пълнят догоре без да протекат. Примерно голямата Юки е 37мл, но може да се пълни 24мл без да протече(водят го safety volume). И първия ден на мен също ми се пълни на 2-3 часа макс. Следващите дни спокойно изкарвам от сутрин до вечер (обикновено като се прибера от работа) без да я сменям.

# 779
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен втори и трети ден са ми много обилни и с Мерула малката трябва да сменям на час два най-много, иначе протича. Затова си мисля да си взема и една голяма.

Капацитета на Мерула е 38 мл - ако наистина  се пълни за 1-2 часа и то в продължение на 2 дни - толкова обилен цикъл ми звучи като да има някакъв проблем. Има адски много причини за обилен цикъл и някои от тях са лечими. Разговаряла ли си с гинеколог?
Да, всяка година ходя на профилактичен. Засега казват, че няма проблем. Все пак благодаря за съвета. Пълни се почти до горе и не е само течност, а и някакви по-едри съсиреци, които вдигат обема. Е, това не е цял ден, но да кажем, че има моменти във втори и трети ден, в които буквално на час два се усеща препълнена и трябва да я сменя. В първи и четвърти ден са достатъчни 2-3 сменяния през деня, а в последния ден, може и цял ден да изкарам, но поне два пъти я измивам, просто за да не стои цял ден една и съща течност.

Общи условия

Активация на акаунт