Онлайн търговия

  • 2 508
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Бихте ли ми помогнали,ако някой знае как стоят нещата с онлайн търговия на дрехи,дали има смисъл да се започва такъв бизнес или е пълна загуба? Моля дайте мнение. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 614
Какви дрехи?

Мога да дам мнение от човек, който се е отказал от онлайн продажби на дрехи и се насочи към други неща. Общо взето, в началото е печелел добре, после конкуренцията е станала голяма, основно откъм цена, плюс много клиенти са поръчвали и отказвали да плащат или са връщали дрехи, което е кофти откъм отделяне на време, ресурс. От негова гледна точка не си заслужавало, защото може да печели по-добре от други продукти.
Но пък зависи как ще го разработиш.

# 2
  • Мнения: 2
Предимно дамски дрехи (тениски,дънки,рокли),обувки. - Турски стоки
Във фейсбук...
 Thinking

# 3
  • Мнения: 4 614
Конкуренцията ще е голяма, подготви се отсега. Във ФБ - с всички регистрации, данъци и т.н.?

# 4
  • Мнения: 4 808
Не мисля, че ще стане във фейсбук. Трябва да си направите сайт и да действате по въпроса да излиза на по-предни места в търсачките. Във всеки случай трябва всичко да си е законно - с фирма, регистрация в НАП и т.н.

# 5
  • Мнения: X
Предимно дамски дрехи (тениски,дънки,рокли),обувки. - Турски стоки
Във фейсбук...
 Thinking


Вие как си представяте търговията във Фейсбук?

# 6
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте.Изчетох всички теми за онлайн магазини и т.н.Едно не ми стана ясно.
Отварям онлайн магазина и веднага ли трябва да отворя фирма и да регистрирам в НАП ? Ами касов апарат?
Благодаря

# 7
  • Мнения: 4 614
Щом извършваш търговия, то трябва да има фирма и да се издават касови бележки. НАП отдавна следят и през куриерите за съмнително високи суми без регистрация, какво остава за действащ онлайн магазин.

# 8
  • Мнения: 3 332
Здравейте.Изчетох всички теми за онлайн магазини и т.н.Едно не ми стана ясно.
Отварям онлайн магазина и веднага ли трябва да отворя фирма и да регистрирам в НАП ? Ами касов апарат?
Благодаря
Откривате фирма, купувате касов апарат, регистрирате онлайн магазина в НАП, започвате дейност и осигуряване. Т. е. без счетоводител няма да стане. Та сметнете си първоначалните, евентуалните текущи разходи и действайте. Успех!

# 9
  • БГ
  • Мнения: 350
Фирмата, касовия апарат,  счетоводителя и регистрацията в сайта на НАП, не са чак такъв препъни камък. Ново регистриран магазин - физически или онлайн - си има далеч други нужди.
Популяризиране за да го научат клиентите, реклама (особено ако е онлайн), договори с куриери, начини на плащане, доставчици на стока..  Нелоялни клиенти, които се появяват. Доста са нещата извън чисто административната страна на онлайн търговията.

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Точно за дрехи има огромна конкуренция, но пък за дрехи големи размери все още има ниша.

# 11
  • Мнения: 7
Наистина има голяма конкуренция. Всичко живо почна да продава дрехи в instagram и facebook. Имай предвид, че за реклама отиват наистина много пари. Ако имаш ключови думи като рокли, блузи и т.н. ще ти искат високи суми в google. Успех с начинанието!

Общи условия

Активация на акаунт