За края не мисли, в 10 клас си вече ти

  • 42 044
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Знам, че някои наборчета ходеха на лагери лятото - морски, планински и пр. На какви лагери ходеха/ ходят тийновете?
Моите до сега са ходили все с Байкария /любими са ни/ и Адвенчър нет. Програмата на Байкария за това лято, не ни устройва. Повечето тийн лагери са през Август а децата ще се прибират насам в началото на Август, започват училище на 12 Август. Търся нещо през юли да е за тийнове на тяхната възраст. Може и международни.

# 676
  • Мнения: 142
Бихте ли предложили добро помагало с тестове за 10 клас по Бел и Математика за НВО след 10 клас?

# 677
# 678
# 679
  • Мнения: 332
A m b e r,  браво на Светльо!
Бети, бързо да оздравява Косьо!
За работа си говорите. Моят син тази есен 4 месеца беше на работа в КФС, по 80 часа месечно. Беше кошмар - до обяд на училище, следобед на работа. За да не ходи 2-3 дни през седмицата, ходеше в събота  и неделя и нямаше почивен ден.
И не съм го изпратила аз. Той си реши, че иска да има повече пари за излизане, маркови дрехи, да си събира. Предлагах му да търси нещо по стажантска програма, но реши, че това е най-лесно. Е, убеди се, че не е лесно и напусна. През цялото време повтарях да напусне, и че училището е по-важно. Обеща ми да няма четворки за срока и го спази. Даже и шестици има. Оценките в училище са му последна грижа, но като си даде сметка, че за да отиде в добър университет в чужбина се иска висок успех, започна да се старае.
Ходи и веднъж седмично да работи  по някакъв проект. Дават му задачки - програмира за микроконтролери, които изпълнява в къщи.
Както казва Ирка, на някои пътят започва от по-ниското ниво, за да разберат какво е и дали искат това да работят.
Вашите тийнове решили ли са вече какво ще учат като завършат? Моят след като една година беше убеден, че иска да става пилот, се отказа. Сега се колебае в университет какво да учи. Въртят му се в главата идеи за изкуствен интелект, икономика, международни отношения, мениджмънт, европейско право. Не е сигурен дали ще остане тук или ще ходи в чужбина.

# 680
  • Мнения: 4 970
Благодаря ви, че ни мислите! Косьо оздравя бързо, два дни беше с температура, кашлица и хрема, но мина. Този противогрипният препарат явно наистина добре действа, ако се започне навреме. Май само запушен нос остана...
Вчера имахме в нашето село празник с много хорА по площада, та и двамата доста си поиграхме. Вечерта и на работа отиде. Но поне ме послуша и не отиде на купон за през нощта.
Иначе той обмисля да изкара курс QA и вероятно да започне работа в тази област. Мисли и за висше, но засега май не е измислил какво точно да бъде.

# 681
  • Мнения: 332
Бети, кое е това противогрипно лекарство? Да го имам предвид, ако се тръшнем. Много хубава идея за курс QA.

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 11:03 от *Vessy

# 682
# 683
  • столицата
  • Мнения: 3 804
И нашето Джи Пи много го препоръчва. Детето го ползва миналата година, но дали от него или не, бързо се възстанови тогава.

# 684
  • софия
  • Мнения: 4 988
Тамифлу е целенасочен противогрипен препарат. Нищо подобно на останалите против настинка и уж грип, които имат парацетамол и витамин с.
Докато аз миналата година едва не пукнах от тъпия грип, спяща една седмица-пиеща разни разтворими сашета, толкова режък грип та чак спарях цигарите форевър, моя приятелка седмица след мен се тръшна, но понеже е по-умна от мен отиде при семейнив ни лекар ( един и същ ни е) и той и го изписа. На следващия двн беше в състояние да работи мацката. Лекаря,  като му казах как съм спала една седмица, щеше да ме смачка!
Все пак мисля, че трябва да се взима след предписание от лекар.

Сори за оффа, но ми се струва важно.

# 685
  • Мнения: 4 970
Така е. При нас личната лекарка го изписа. Също е много важно скоро след първите симптоми да се вземе, до 36 часа.

# 686
  • Мнения: 8 106
Миналата година Калоян се разболя от свинския грип (започна с главоболие и много висока температура) и личната каза да почва той Тамифлу в лечебната доза, а другите деца и аз в превантивната за контактните, в аптеката да ми кажат според килограмите. Сметнаха ми в аптеката за малката дозата и за батко й и започнахме заедно с Калоян вечерта... Аз нали съм много здрава та.. не го почнах... на следващия ден на обяд бях на легло и така 4 дни, въпреки че го почнах. Калоян 2 дни с висока температура и болки в мускули и стави, другите ми две деца вдигнаха еднократно до 37.6 и това беше. Явно беше точния момент за точния грип при тях Thinking
Тази година държим... Грипната ваканция почна навреме, преди да са си предали вируса. (имаха по 3 болни деца, в съседни класове имаше по 3 деца на училище...). Само аз се чудя разболявам ли се или не, но е по-скоро нещо друго... не съм с температура а само хрема.
Наборчето този сезон излиза само да рита, не се завират по моловете този път.

# 687
  • столицата
  • Мнения: 3 804
То е ясно, че няма как да ги удържим да не излизат макар и в грипна ваканция. Добре поне, че времето е по-топло и се разхождат вместо да висят по МОЛ-овете. Дано устискаме тази зима.
Аз следя и за коронавируса, че и пътуване в чужбина ни предстои и съм на тръни да не пламне и Европа. Сериозни мерки се вземат уж, но болните китайски туристи в Рим ми дойдоха малко множко. Защо не спрат туристите от Китай поне временно? Явно е вече, че първите дни на заразяването дори и без симптоми хоратаса приносители.

# 688
  • софия
  • Мнения: 4 988
То е ясно, че няма как да ги удържим да не излизат макар и в грипна ваканция. Добре поне, че времето е по-топло и се разхождат вместо да висят по МОЛ-овете. Дано устискаме тази зима.
Аз следя и за коронавируса, че и пътуване в чужбина ни предстои и съм на тръни да не пламне и Европа. Сериозни мерки се вземат уж, но болните китайски туристи в Рим ми дойдоха малко множко. Защо не спрат туристите от Китай поне временно? Явно е вече, че първите дни на заразяването дори и без симптоми хоратаса приносители.
уфффф и мен ме притеснява сега едно 5 дневно пътуване до Холандия....

# 689
  • Мнения: 4 970
По принцип има такова нареждане и са спрени китайските туристически групи поне преди седмица. Не знам доколко ще е ефективно.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт