Априлски бебета - тема 5

  • 41 163
  • 501
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: X
Сливици, фарингит, ларингит?
Ако се промени дишането или няма облекчение,пак го води.

# 361
  • Мнения: 648
Каза да му давам Мукосолван

# 362
  • Пловдив
  • Мнения: 183
Каза да му давам Мукосолван

Ако се притесняваш за малчо, заведи го на спешен кабинет, или на частен преглед за второ мнение.

# 363
  • Мнения: 648
Още е с температура ! Кашлицата я овладях е и хремата,ама температурата незнайно защо събужда се без и към обяд вдига после сама спада и сега пак вдигна! Давам нурофен след 38! Правих компрес с белтък и като ,че ли от него гърлото се подобри ! Ааа имам един н въпрос ..електронните термометри ги слагате под мишничките нали ? Защото меря с електронен и пише 36,8,а на живачния 37,8 и направо и аз не знам кое е вярно

# 364
  • Мнения: 4 660
Аз бих се доверила на живачния.

# 365
  • Мнения: 648
Ами накрая се довери х на " продължителна целувка по челцето" хем прекрасно усещане за мама ,хем и веднага разбирам има или няма температура ! Е вярно е,че не с точност ,ама върши работа ! Днес няма температура ! Само не знам анти Хил колко време да го давам още ? До тук 5 дни

# 366
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Докато не съм забравила искам да ви препоръчам сигурен инфраред термометър, нашата лекарка го използва. Това е нашата най-полезна покупка до момента, показва си точно, безшумен, не разсъбличате и не будите децата - на Hartman, Thermoval baby, този, защото има такива и за чело и ухо-не тe!

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 17:42 от ivka_smile

# 367
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Ние също отдавна бяхме купили термометър на тази марка - Hartman Thermoval, може би малкия беше на около 3-4 месеца, когато го купувахме (цената беше около 70лв, ако си спомням правилно), но както до един момент си работеше безотказно, така рязко спря да показва вярно и започна да измерва невъзможни градуси от рода на 34-35 градуса. От тогава не го ползваме и търся надежден термометър (освен живачния). Дори ректалния, който наскоро купувахме (от електронните с мек край), вече и той спря да измерва вярно.... нямаме късмет явно дори и с "нормалните" термометри Sad

# 368
  • Мнения: 648
А на каква възглавница спят децата ви? При нас стана така ,че се започна въртене направо като стрелките на часовника и вечно се отвива! Сега като се разболя му сложих антирефлуксната възглавница,защото като спи не нея не кашля през нощта и спря да се върти и си спеше много по- спокойно! Чичо му веднага отишъл и купил една много ниска възглавница от пера ,която се пере на 60 градуса и се суши в сушилня! Изглежда доста доста добре,но четох ,че били опасни от задушаване ! Имаме и тънка мемори,но я маха!

# 369
  • Варна
  • Мнения: 3 055
Без възглавница.. много се върти и я маха.. Изобщо е много неспокоен и крив напоследък и не мога да открия причината. Понякога се върти по час нощем, не е съвсем буден, но се случва и да приплаква. Денем понякога все иска да го нося, крив е и ревлив. На какво може да се дължи, останаха ли зъби да избиват в този период??

# 370
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Все още си спи на ниска мемори възглавница. Предполагам му е удобна, тъй като не я избутва, даже има навика когато заспива да си мушка ръчичката под нея. От бебе спи в чувал нощем и така съм решила проблема с отиване/завиване.

# 371
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Моят син от сравнително скоро (2-3месеца) има възглавница. Има вечери, когато не се върти много и спи на нея, но има и такива, през които заради многото шаване, няма как да остане върху възглавницата 😃
Иначе и той спи от бебе в чувал и не се притеснявам за отвиване/завиване.

Ivka_smile, на моя син чакам да му избият последните 4 кътника. По вашето описание също ми звучи на дискомфорт причинен от растящи зъби, но може и причината да е друга. Погледнете му в устата, за да сте сигурна. Периода за растеж на зъбите е различен при всички деца. На някой е възможно вече да са им избили всички 20, други да са се сдобили само с 12-14 зъбчета до момента. Индивидуално е.

# 372
  • Мнения: 4 660
На обикновена спи моето момиче и още две подпрени до стената тях ги гушка.

Всички ли априлчета почнаха ясла има ли като нас да стоят вкъщи?

# 373
  • Мнения: 635
О и ние сме си вкъщи. Няма места в яслата, но аз и не бързам толкова, защото съм отново бременна.
Ще се надявам към септември да тръгне на ясла, но божа работа

# 374
  • Перник
  • Мнения: 2 265
cecinka92 честито!

Аз на ясла за сега няма да го пускам. От батко му имам такива ужасни спомени с боледувания, че хич и документи не съм подавала. Има баба на разположение и се надявам да станат нещата с гледането у дома до прием в ДГ.

Общи условия

Активация на акаунт