Априлски бебета - тема 5

  • 41 162
  • 501
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 648
Аз се наслушах на какво ли не от майките ! 1 на 10 майки е доволна ! Първо не им дават водичка от шишетата ( не искат шишета) давали им от една чаша и който пил -пил! Второ не позволяват на родителите да влезнат о разгледат обстановка! Ако се случи дете да се изпусне му се слага памперс ( мен това ме притеснява много,защото малкия е без памперс през деня от  както беше на 1год и 3 месеца ) и все едно те връщат в началото ! Палавите деца като моето са навиквани вечно и игнорирани да не кажа ,че аз живея до ясла и съм чувала дете как плаче  и е заключено в помещение като кухня!  Една моя позната ми разказа как взима малката от яслата и тя не може да успее да се напие с вода! Аз съм "за" и "против"!  За съм ,защото децата наистина се променят и стават по сериозни и отговорни ! Но не мисля ,че ще стане по- контактен ,защото той си е доста и си бърбори неговите си неща! . Объркана съм много!

# 331
  • Мнения: X
Ау, да заключват деца..тия в кой век живеят.
Ама всички деца от една-единствена чашка ли пият?

# 332
  • Мнения: 41
Разбира се всичко зависи от персонала на детската градина/ясла. Помещенията ни бяха показани на родителска среща и ни беше обяснено какво разрешават и какво не. В началото си носехме чашата за вода от вкъщи и въпреки това  се е прибирала доста жадна. Сега вече може да пие от нормална чаша и си казва, когато иска вода. Това я научиха в яслата. Все още е с памперс, но се научи да сяда на гърнето без да и сваляме изцяло панталоните (нещо, за което се тръшкаше и искаше да е изцяло със свалени гащи). С храната няма проблеми, тя си е ящна. Един следобед я взех по-рано и ни дадоха за вкъщи филията със сладко и тя доволно си я хапна. Все още не се храни самостоятелно, но има напредък с лъжицата. Определено съм доволна от решението да я пусна по-рано на ясла, въпреки че имаше възможност баба ѝ да я гледа.

# 333
  • Мнения: 648
По ,да и аз мисля ,че яслата е 100 пъти по- добре от бабите! Аз все си мисля ,че няма да се занимават толкова с него колкото аз ! Дано не съм права ! Горе долу успява да пие от чаша и може да се храни сам,ама малко цапа! Сега уж се мъчим да се научи как да се съблича и да вдига гащите ,ама му е трудно! Казва като е гладен или иска вода или солети ,бисквити и т.н някои които може да каже и ако казва като изключа сегашния период !

# 334
  • Мнения: 541
И аз бях много доволна от яслата, докато не направи вирусна пневмония и за малко да изкараме Коледа в болница. Лошото е, че се засякахме в болницата с майка и дете от неговата яслена група. Приеха ни по едно и също време.
Засега ще си е в къщи до пролетта.
Отчитам като голяма грешка ранното пускане на ясла, освен че научи да си издухва носа от непрестанните хреми.

# 335
  • Мнения: X
Леле,бубе, как разбрахте за пневмонията, че тази е много скрита,няма симптоми.

# 336
  • Мнения: 4 393
Аз от друго не мога да се оплача от яслата, освен от болестите. Малчо свикна бтрзо, нямаше ревове, истерии и пр. Хапваше си, спеше си, привърза се и към госпожите, и към какичките много бързо. От персонала съм много доволна, не съм забелязала да не са грижовни или пък да са били груби или пък друго, което да ме притесни. Просто са много децата, и са малки, и нямат достатъчен имунитет. Сега ще го оставя до средата на март вкъщи,поне така планирам, пък се надявам болестите да го забравят. Ще направим и една почивка на Сандански през пролетната ваканция на кака му. Почвам да давам сироп от бъз за имунитета, ще се консултирам и с пулмолог.

# 337
  • Мнения: 541
Ами леко намали храната, нямаше кашлица с изключение на вторият ден и то за малко. Когато вдигна температурата вече заболяването беше много напреднало. Играеше си и беше спокоен, с нищо друго не показа, както бяха чисти гърдите и след няколко часа пневмония. Сутринта го прегледаха и на обяд ни приеха. Явно личната не е чула добре или и аз не знам, но яко си изкарах акъла. Събори го за часове, отпусна се и направи пристъп. Абе не искам да си спомням.
Леле,бубе, как разбрахте за пневмонията, че тази е много скрита,няма симптоми.

# 338
  • Мнения: 1 050
Аз се наслушах на какво ли не от майките ! 1 на 10 майки е доволна ! Първо не им дават водичка от шишетата ( не искат шишета) давали им от една чаша и който пил -пил! Второ не позволяват на родителите да влезнат о разгледат обстановка! Ако се случи дете да се изпусне му се слага памперс ( мен това ме притеснява много,защото малкия е без памперс през деня от  както беше на 1год и 3 месеца ) и все едно те връщат в началото ! Палавите деца като моето са навиквани вечно и игнорирани да не кажа ,че аз живея до ясла и съм чувала дете как плаче  и е заключено в помещение като кухня!  Една моя позната ми разказа как взима малката от яслата и тя не може да успее да се напие с вода! Аз съм "за" и "против"!  За съм ,защото децата наистина се променят и стават по сериозни и отговорни ! Но не мисля ,че ще стане по- контактен ,защото той си е доста и си бърбори неговите си неща! . Объркана съм много!

В кой град сте? Коя е тази ясла?
В държавната кухня до нас е лепната и ясла. Всеки обяд, когато беше хубаво времето, лелите лт двора ни подвикваха - пускайте ги по-рано, лесно свикват. Не съм чула крясъци и викове. Нас не ни приеха там, но от настоящата съм доволна - директорката гледа наред децата, чуваме се по телефона, когато е нужно. Хапват, спят и играят активно - смесена група и виждам голям напредък от това.

# 339
  • Мнения: 648
Стара Загора о реших да кандидатстваме за ясла ,която е далече от нас ,но почти няма негативни отзиви! Знаете ли как се процедира с храната там? Тук във форума прочетох ,че изсипвали по един зрънчо на масата и ги Оставяли да кротуват! Аз например не искам да се дават такива неща на детето ми ! Как ще разбера какво се случва?

# 340
  • Мнения: 1 050
Попитайте как са разбрали за зрънчото Joy  и ще черпите инфо и вие. Аз лично не вярвам на подобни градски приказки на майки.

# 341
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Априлски мамчета, привет! Искам да се обърна към тези от вас, които все още кърмят малчовците си и дори по-скоро тези, които наскоро са ги отбили.
Мислите ли вече за отбиване или как успешно спряхте да кърмите?
Аз вече искам да приключим, останаха му само кътниците да излизат, които мисля, че доста го тормозят в момента, защото е постоянно с пръсти в устата и си ги яде.
Може и да изчакам да му избият зъбите и тогава да премина към отбиването, но все пак въпроса ми остава - как да го направя?
Той заспива само на гърда, кърмя го на обяд и вечер за приспиване и колкото пъти се събуди вечер. Много силно ми се иска да вярвам, че след като го отбия, ще спре да се буди нощем.... а дали?
Споделяйте опита и/или планове си, моля ви! 🤗

# 342
  • Мнения: 1 050
В по-голяма част от литературата, която чета не свързват буденето за сучене с израстването на зъбките. Аз все още не съм намерила правилното решение при нас  и нощите ни преминават понякога с постоянно кърмене, друг път - по-рядко.
Как израснаха кучешките зъби?

# 343
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
Лошо, ако е така.... Sad
Въпреки, че последните 2 вечери се буди само по 2 пъти за цялата нощ, което доста ме устройва, но щом го споделих, сигурно от днес ще сме пак на безбройното будене 😃

Кучешките са му вече напълно израстнали. Избиха общо взето лесно и без много дискомфорт. Може би само 2-3 дни, в които имаше по-малко апетит, но само това.

# 344
  • Мнения: 4 660
Горните кучешки със хрема сополи и кашлица продължила около 10 дена.
Долните все още не са поникнали но скоро очаквам и тях .
Наближава вече и вторият рожден ден смятам да сме вкъщи да поръчаме торта и поканич най-близките.
Вие какво планирате за втория рожден ден ?

Общи условия

Активация на акаунт