Говорим си за Боговете, Човека, Вселената, Философите и Живота

  • 28 974
  • 719
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 36 486
За сега основно разни статии от нета, не съм си намерила подходяща книга по темата. Simple Smile Четох за китайските императори и за това как са се тровели с живачни отвари, които според техните алхимици правели човек безсмъртен. Това се е случвало неведнъж, което ме навежда на мисълта, че са ги тровели нарочно... Wink Но пък живакът се използва като любима съставка на алхимиците по целия свят - арабските учени също имали афинитет към него, западноевропейските алхимици го приемат за един от основните метали и също го използват често, а колкото и да е странно - инките също го ползвали при магически и погребални ритуали.
Имам чувството, че колкото по-отровно е нещо, толкова повече им е харесвало да си играят с него...

# 571
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Алхимиците са били кабалисти и в тази връзка търсете отговора. Имайте предвид, че се борави с относителни понятия, а не с материалните им еквиваленти.

# 572
  • Мнения: 36 486
Кабалисти са били само западноевропейските, останалите няма как да са били запознати с Кабала.

# 573
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
От коя година са първите алхемици?

# 574
  • Мнения: 36 486
Никой не знае - корените на алхимията като наука не са известни.

П.п. може би не трябва да я наричам наука, но в миналото е минавала за това.

# 575
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Никой не знае - корените на алхимията като наука не са известни.

П.п. може би не трябва да я наричам наука, но в миналото е минавала за това.

Значи е преди Кабалата през 16 в.

Наука си е. Те изучават. Защо да не е наука?



Синовете на Один:

http://apocryphal-academy.com/index.php?topic=478.msg4506#msg4506

# 576
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Кабала е доста старо учение ( хилядолетно), затова алхимиците са били кабалисти, а не обратното. И не е вярно, че само западноевропеистите са кабалисти по простата причина, че основите на Кабала идват от Шумерия, че и от Атлантида най-вероятно.

# 577
  • Мнения: 36 486
Но не се изучава в Китай.

# 578
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Мисля, че при китайците е видоизменена, но обща в основата си. Така поне съм чела, не съм запозната много с будизма.

# 579
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Кабала не възниква ли през 16 в.?

Сори за тъпия въпрос. Relaxed

# 580
  • Мнения: 36 486
Китайската алхимия е свързана с даоизма и И Дзин, не с будизма.

# 581
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Кабала не възниква ли през 16 в.?

Сори за тъпия въпрос. Relaxed
Кабала е много старо учение, бъркаш с написването на Зоар (Зоар също е по-старо, но тогава се е предавало устно. В писмен вид е към 1500 г,).

# 582
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Кабалата не търси ли някакви повторения и кодирани послания в Стария Завет. Алхимиците са последователи на херметизма, чиито извори може да са доста древни.

# 583
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Кабалата не търси ли някакви повторения и кодирани послания в Стария Завет. Алхимиците са последователи на херметизма, чиито извори може да са доста древни.

Точно така. Още от Египет са, от Кем.

Т.е. още преди Новата ера е имало алхемици.

# 584
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Стария Завет има общо с познания от Шумерия, която е паралелна на Египет, а двете заедно вероятно имат знанията на Атлантите. От там и основата на всички учения.

Общи условия

Активация на акаунт