Говорим си за Боговете, Човека, Вселената, Философите и Живота

  • 28 983
  • 719
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 35 967
моето не са молби - не вярвам, затова и не се моля
само искам без да отнасям искането си към някого

# 706
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Дали молиш или искаш няма значение. Също ако не искаш. Защото Вселената не различава кое е искане, кое молба или не желано.  Когато от сърце е пожелано или не желано се създава основа за появата му.  Има няколко стъпки, през които се минава за да се материазира.  Първо пожелаване, после забравяне за желанието и накрая се появява под някаква форма. Ако само желаем и желаем без да забравим - не става. Създава се напрежение и не даваме възможност за реализацията на желанието. Един вид го блокираме. Добре е ако се визуализира желанието. Става по-лесно.

Катеричке, не знам защо, но не ми иде от вътре да се прекръствам. Можеш ли да ми кажеш защо е така?

# 707
  • Мнения: 35 967
защо ми е да получа нещо, което съм забравила, че искам? забравя ли значи, че не го искам вече

# 708
  • Мнения: 19 863
Вселената различва много добре. Само искрени, силни и истински желания.
Другите ги подминава. Ключът е - тотална искреност.

# 709
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
защо ми е да получа нещо, което съм забравила, че искам? забравя ли значи, че не го искам вече
Нарочно преставаш да мислиш за желанието. Това имам предвид под забравяне.
И да, внимавай какво си пожелаваш 😄

# 710
  • Мнения: 35 967
това да не е копче - натискаш и спираш да мислиш Grinning

# 711
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Дали молиш или искаш няма значение. Също ако не искаш. Защото Вселената не различава кое е искане, кое молба или не желано.  Когато от сърце е пожелано или не желано се създава основа за появата му.  Има няколко стъпки, през които се минава за да се материазира.  Първо пожелаване, после забравяне за желанието и накрая се появява под някаква форма. Ако само желаем и желаем без да забравим - не става.
Създава се напрежение и не даваме възможност за реализацията на желанието. Един вид го блокираме. Добре е ако се визуализира желанието. Става по-лесно.

Катеричке, не знам защо, но не ми иде от вътре да се прекръствам. Можеш ли да ми кажеш защо е така?
понякога си мисля как ние, хората, тук в плът на земята сме своеобразни антени, трансформиращи  и произвеждащи невероятни количества енергия, която не изчезва, а води до промени, до развитие, до сътворяване.
Angela61, може би е въпрос на време... може би имаш някаква вътрешна съпротива, която трябва да преодолееш. Има различни причини, аз не бих могла така виртуално да предположа. Ако се видим и имаме възможност да пообщуваме за известно време, може би, бих могла да имам някакво мнение.
Силата и символиката на кръста и прекръстването е тайна, до която се докоснах много трудно и след преднамерено търсене на повече инфо от изворите. Кръстът е животворящ. В Акатиста има много ценни думи.
Също, в някои Жития се намират интересни зрънца, в които се разкрива дълбочината спасителното му значение и символиката му.

# 712
  • Мнения: 6 383
Ще ти разкажа една история съвсем измислена за да ме разбереш какво имам предвид, отделно от това, което ти казваш и то е вярно.
Представи си, че си ботаничка/ биоложка и знаеш за един много рядък вид растение/животно. Обичаш да се рахождаш из планините. Един ден по погрешка тръгваш по пътека, по която никога не си вървяла. Не си притеснена от поетата пътека, защото горе-долу знаеш, че ще те изведе на мястото, където искаш да стигнеш. Вървейки в един момент погледа ти попада на точно този рядък вид растение или животно. Изпълва те радост, правиш снимки и на края се завръщаш в къщи. След няколко дни пишеш и публикуваш снимките в известно научно списание. От написаното от теб се заинтересуват от по-горните среди и те канят да вземеш участие в престижен симпозиум. След сипозиума получаваш много покани за участие в проекти, за които си мечтала...
Та, ето как една не фатална грешка може да ти отвори път към мечтано бъдеще.
Това не го възприемам като грешки, а като пътища. Затова съм на мнение, че човек трябва да живее активно и понякога да се оставя на течението. Обикновено то те води на правилното място. Grinning

# 713
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Катеричке, сигурно си права. За да се видим на живо не е лоша идея, но аз живея в Испания и по тази причина е малко трудно осъществимо. 😊
Ina, да се оставиш на течението е най-благодатното решение. Дава големи възможности. 😃

# 714
  • Мнения: 207
Как се оставате на течението? За да се постигат резултати, е необходимо да се работи в дадена посока. Например ако си във връзка, не може да бъде оставена на самотек. Необходими са грижи и усилия, за да върви тази връзка в положителна посока. Или за да получиш дадена работа, трябва да работиш, да влагаш усилия и енергия за нея, а не да чакаш да ти се случи и да ти я дадат просто така само защото я искаш.

# 715
  • Мнения: 5 675
Имаме си даже българска поговорка: всяко зло- за добро!

# 716
  • Мнения: 207
В някои случаи е вярно, но като цяло е израз на примиренческо-лузълско мислене.

# 717
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
В някои случаи е вярно, но като цяло е израз на примиренческо-лузълско мислене.
Не, няма общо с примиряването. Става дума, че като възникне ситуация, която не си очаквала, я приемаш. Не прилагаш съпротива и я обръщаш в твоя полза. За това обаче се иска да имаш пълно доверие, че всичко което ти се случва е добро за теб и да го приемеш като такова. Точно това е трудния момент и обикновено хората се съпротивляват поради не достатъчното си доверие в себе си и Вселената.
Между другото Вселена не е точната дума. По-скоро е Универса, но не знам дали се разбира.

# 718
  • Мнения: 6 383
Как се оставате на течението? За да се постигат резултати, е необходимо да се работи в дадена посока. Например ако си във връзка, не може да бъде оставена на самотек. Необходими са грижи и усилия, за да върви тази връзка в положителна посока. Или за да получиш дадена работа, трябва да работиш, да влагаш усилия и енергия за нея, а не да чакаш да ти се случи и да ти я дадат просто така само защото я искаш.
Аа, ти си работиш по всички задачи, които искаш да ти се получат.
Скрит текст:
То иначе ще стане като във вица за молбата към бог за 6-ца от тотото и непускането на фиш. Joy
Пускането по течението се отнася по-скоро за това да не следваме даден план на всяка цена. И да не мислим /прекалено/ в дадени моменти. Защото често задълбаваме в мисли какво лошо би могло да се случи. Пускането по течението ми е като примера на Анжела61, където тръгваш по друга пътека. Grinning

# 719
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Примиренеца си казва : Е ми какво да направя, не зависи от мен. И остава пасивен.
Докато този, който е гъвкав ще си каже: добре, не е приятно и идва неочаквано, но знам, че ще се справя, ще намеря добро решение и действа.
Нормално е в първия момент да се появи реакция на база емоции. Няма лошо в това, стига след това да се задейства в решаването на проблема.
Що се отнася до проблеми с приятеля/приятелката там е добре да се знаят особеностите на реакциите при мъжете и жените. Има разлики и когато не ги знаем, страдаме излишно. Има книги на тази тема. За мен две книги ми помогнаха много. Едната е "Мъжете са от Марс, жените от Венус" и другата е "Защо мъже лъжат, а жените плачат". Има и една трета, която е подобна на последната и е от същите автори: " Защо мъжете не чуват, а жените не могат да се ориентират по картата". С много хумор и са приятни за четене. Научава се доста. Има ги в Читанка и в други сайтове на български.
  https://es.scribd.com/document/437913476/%D0%90%D0%BB%D1% … 0%D1%82%D0%B0-pdf

Последна редакция: ср, 30 ное 2022, 21:11 от Angela61

Общи условия

Активация на акаунт