Домакини 68/ За да живееш по-дълго, по-често умирай от смях!

  • 40 473
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • при късмета
  • Мнения: 24 019
Пуснах още 2 перални и кърпите на сушилня. Тъкмо се каним да излезем с шефа да понапазаруваме, а от миналата седмица си мисля, че поне краставички трябва да сложа. Сега ще видя какво има по пазара, че преди да тръгнем чушките бяха на такава цена, че по-добре да си купя. И въпреки това ми се ще и малко лютеница да направя, защото миналата година шефа много хареса домашната, преди не беше много по нея. Обаче краставичките са към задължителното, че и сега ще правя руло Стефани, а нямам. Друго си като са ми под ръка, че много вървят у нас. Само откъм време не знам как ще се оправя, освен да правя лютеница, като шефа тръгне на у-ще

# 676
  • Мнения: 39 450
О, и мен ме чакат киселите краставички.

# 677
  • Мнения: 11 629
Добро утро!
Да се наредя и аз при правещите зимнина LaughingLaughingLaughing с моите къпини LaughingLaughingLaughing Обаче тази година реколтата е по-слаба /ама тя не зависи от мен Laughing /
Мако аз харесвам такова море!!!!! Да е диво и да си по цял ден в пясъка Laughing Ако щете ми вярвайте, но съм била само веднъж в живота си на плаж с хотел LaughingLaughingLaughing колкото да разбера, че не е моето!
Проблема със заздравяването е, че ще останат белези /ама на мен не ми пука/, иначе си заздравява в срок.

# 678
  • при късмета
  • Мнения: 24 019
Добро утро!

Калинче, цял ден в пясъка нямаше да издържа. Къмпинга е на плажа, но откритата част е за каравани, а палатките са в една доста гъста гора. Под дърветата бяхме, до пясъка имаше цеееели 20 метра, счупихме се от ходене Joy До банята и тоалетната ходехме повече
Харесах си краставички вчера, ще взема днес. И чушките гледам, че са с намалени цени от преди да тръгнем, та и лютеница вероятно ща направя малко

# 679
  • Мнения: 6 025
Сега се прибираме от зъболекар с малкия. Изобщо не са добре нещата при него. Баткото има всичко на всичко 4 кариеса. С дребния трети път правим пломба на един зъб, сега се разбрахме да го следин на два месеца и лекарката не знае къде да ни праща ако пак падне Sad  Отидохме да видим дали ще отваряме един кътник , който загубихме много ме е яд, на големия други му бяха проблемите , и този момък направо го изтървахме.И ортодонт трябва да го види.

Последна редакция: чт, 05 сеп 2019, 13:21 от J_M_M

# 680
  • Мнения: 3 841
Първи урок по руски.... Само ще кажа: Уф!!!

С годините все повече започнахме да избягваме настанявания в големи хотели, а ол-инклузивът твърдо вече не е за нас. Малки хотелчета, частни апартаментчета - такива неща ни харесват. Ама за палатка и къмпинг сме още далеч. Stuck Out Tongue Winking Eye

Джейми, дано овладеете положението със зъбчетата на малкия!

Калинка, на кой му пука от белези, където не се виждат?!:wink:

# 681
  • Мнения: 39 450
Лейди, не си ли лапаро? Голяма работа за белезите!
И ние не харесваме големите хотели. ОИ ползвахме за първи и последен път преди 10 години. Сега, ползваме само закуска. Големи хотели също не харесваме.

# 682
  • при късмета
  • Мнения: 24 019
Сложих една доза краставички. Сега пак ме чака чистене на пода
Джейми, дано се оправи положението със зъбите, че това е голям проблем
Калинче, важното е, че зараства нормално. Щях да пиша сутринта и изключих. На мен ако знаеш колко белези ми се виждат по бански и нито един не е от операция
ОИ у нас няма нищо общо с този в Гърция например, за другаде не мога да кажа. А пък аниматора в Гърция обясняваше, че това при тях изобщо не е ултра ОИ (така се води), но в България така се рекламира. Причината е, че у нас ОИ предлага алкохолни напитки само с хранене, а не на бара и напитките са маркови. УОИ включва консумация от бара през цялото време, включено в платеното. А аниматора казваше, че не е никакъв УОИ, защото бара е безплатен до 23ч., а трябва да е изцяло. У нас не съм попадала на оферта с включен алкохол неограничено. А за разнообразието и качеството на храната изобщо няма смисъл да отварям дума.
Тук сме ходили с храна на море, само веднъж, шефа беше малък, затова.
На ОИ бяхме в Банско миналата година лятото и то защото хотела беше далеч от центъра, иначе вероятно щях да резервирам само преспиване. Заради басейна отидохме.
Никой от нас не закусва, включително шефа и затова предпочитам само престой. Ходим и по хотели и по квартири и по палатки, само да мръднем някъде, съм доволна. Като си представя, че идва зима, а есента още не е дошла и вече се скапвам

# 683
  • Мнения: 3 841
Имам конструктивен въпрос за зимнината: Кога се прави? По-специално туршията кога се слага? Към октомври нали? Сега ми се струва много рано като че ли...

Били сме ултра ол-инклузив в Куба. Включен беше не само алкохол, но и такъв до 18 годишен.В общи линии по всяко време на денонощието имаше къде да се яде и пие, ако му се иска на човек.

# 684
  • при късмета
  • Мнения: 24 019
Зависи каква зимнина слагаш. Ако искаш компот от ягоди примерно, си закъсняла, че минаха. Поне тези тук де.Ако е зеле има от сега та чак до ноември, преценяваш кога ще ти трябва и времето, което му нежно. Аз не слагам, та не знам за колко време става. За лютеница и краставички явно сега е времето. За седмица са паднали чувствително цените и целия пазар е само чушки, консервни домати, патладжан и краставички. Ако искаш някакви туршии или готова салата има всичко в момента и моркови и зеле, каквото се сетиш. Сега се замислих, че днес по пазара нямаше само карфиол, явно за туршии е рано. Люти чушлета имаше няколко сорта, та се замислих да слагам ли на моя мъж.
Ако ще слагаш нещо при вас, може и раничко да идва, там е по-студено. Като минеш през някой пазар ще се ориентираш

# 685
  • Мнения: 3 841
Става въпрос само за туршия и евентуално люти чушлета. Лютеница си донесох, а още юни направих малко сладка. Зеле няма като нашето, а и няма къде да го държа. За печени чушки знам, че сега е моментът, дано само има като нашите, защото зимата са като камби.

# 686
  • при късмета
  • Мнения: 24 019
За туршия може и да е рано. И зелени домати няма при нас, вероятно по-късно ще има, като оберат каквото не е узряло от салатните. Сега е пълно с консервни, а розовия е космическа цена

# 687
  • Мнения: 3 841
Ще огледам някой пазар уикенда и ще видя какво има. Розови домати купих вчера от магазина, струваха 2,50 кг. Вкусни са, ама не са баш като нашите розови домати, онези големите. Ама аз домати няма да правя или поне засега нямам намерение. Видях интересна рецепта за доматен сос, и ако не ме домързи, може да опитам.

# 688
  • Мнения: 39 450
Смърфи, рано е за туршии.

# 689
  • Мнения: 11 629
Добро утро!!!!
Джейми дано оправят зъбките на малчо! И аз вчера бях на зъболекар /задължителен на 6м, че иначе глоба 20 кинта Laughing /Хич не ми е приятно всеки път едно и също - спри цигарите, само по 1 кафе и 1 чай дневно, избягвай сладкото, след хапване на плодове мий зъби, миене по 2 пъти на ден с електрическа четка, ползване на четки за м/у зъби 2 пъти дневно и задължителния конец за зъби! Само докато ми изчете лекцията и искам да се откажа от зъбите си!!!! Иначе прави рентген и се откриха две "целуващи се" кариеса и коронното - има проблем в дясно и трябва дълбоко почистване от хигиениста..... Общо - взето направи ми за бързо един план за лечение от 200 кинта LaughingLaughingLaughing
Мария лапаро е, ама едната "дупка" е върху белега от секциото и там става лек кожен проблем Laughing
Хич и не ми дреме от белезите - то с тези сланини и тотална асиметричност в бюста LaughingLaughingLaughing
Явно хубавите домати навсякъде са 2,50 SmileySmileySmiley Тук розови не съм виждала, но големи, плътни и мнооого вкусни са м/у 60 стотинки и левче бройката /в зависимост от ранга на магазина Smiley/ иначе има и по левче килограма, но са си точно "пластмасови" Laughing
Смърфи правиш трушията когато има продукти. Навремето /като имахме градина/ я правихме възможно най-късно, че тя е за "остатъците" от градината, а и трябва да е хладно вече за да не вкисне... Ама сега това няма никакво значение - не я правиш в каца Laughing
Всяка една почивка си има своето очарование, но най-важна е компанията Kissing Heart

Общи условия

Активация на акаунт