Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 53 395
  • 913
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 9 531
Има безлактозно маскарпоне, мляко и т.н. може и с кокосово.

# 391
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
На бързо днеска реших да спретна една торта с ванилови блатове и крем от маскарпоне,кондензирано мляко , сметана и сладко от ягоди .Направих швейцарски маслен крем.Почнах да замазвам тортата ,обаче по крема ми остава трохи от блата ,къде бъркам?На клиповете в youtube гледам тортите като ги замазват с маслен крем отгоре им стават абсолютно бели ,не се виждат никакви трохи от блата .Сложих масления крем я хладилника да стегне малко и тортата сложих в хладилника .Малко се забавих с ваденето на крема от хладилника ,като го извадих вече беше доста  стегнал ,но го разбърках с шпакулата и пак започнах да мажа втори пласт с маслен крем по тортата ,уж да скрия трохите които се виждат по тортата .Обаче покрих със крема ,но още се виждат трохите .Къде бъркам?Как се прави  без да се виждат трохите от блата ?Блатовете ги режа където са подути леко в средата за станат равномерни и гладки .Утре ще я покривам с бял фондан .Малко експерементирам ...
На Виктор тортата я направих отдолу с ганаш .Доста добре се покри и мисля ,че с ганаш по-лесно се покри и стана по-равномерна.
 Препоръчайте  ми блатове които се чувстват сиропирани без да ги сиропираш от сорта  на най- вкусната шоколадова торта ?Нали с фондан като се облича тортата не могат да се сиропирват блатовете ?Искам да си запиша блатове които са по сочни .

# 392
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ама че бързо видях поста този път... Simple Smile

Светле, няма кой знае какви тайни при замазването с крем.
Първо трябва да фиксираш повърхността с минимално количество от крема, който обираш добре и се получава нещо, подобно на „гола“ торта.
След последващо охлаждане, вече полагаш основния слой крем и заглаждаш всичко. Най-добре е за втората операция да ползваш пош и да покриеш грубо цялата повърхност преди да загладиш.

И под фондан можеш да сиропираш, но трябва да се постараеш добре да изолираш, с хубаво измазване.
При влажен крем - и с диги около него.
(В последната торта имам едно 1/2 литър кафе.  Simple Smile)

# 393
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Благодаря ти  Нелка извинявай ,но не разбрах какво е "пош" за второто основно измазване?След първото измазване , трябва ли да прибирам крема в хладилник да стегне или няма нужда ,само тортата ?

# 394
  • Мнения: 6 773
Светле, за сладкарски пош говори Нелка.
Като му сложиш по широк накрайник можеш да нанесеш що-годе равномерно количество крем и после да загладиш с широка шпатула. Слагаш само тортата да стегне, крема за следващия слой "замазка" трябва да е мек, така че него няма нужда да слагаш в хладилник. Доста често измазват тортите 3 пъти като след всеки път тортата престоява известно време в хладилника, за да стегне. Ако бързаш можеш и във фризер да я сложиш за кратко.

# 395
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
2в1благодаря ,много полезен клип:hugs: .Сега тръбва да си търся такъв голям накрайник да си купя .Аз като начинаеща до сега само с шпаколата работих ,поне тези клипове които съм гледала в  youtube всичкото нанасяне и изглаждане правиха с шпаколата .Ами тази жена на клипчето което си пуснала накрая изглажда с кухненска хартия .Тази хартия не залепва ли по масления крем ?Много ми е чудно как крема не и залепва на хартията .... да не би да слага тортата с измазания крем малко в хладилника да стегне?
Ето я и коледната торта .Днеска я довърших ,направих я набързо .


Весели празници ,групичка !Пожелавам ви най-вече много здраве и много нови торти  през новата 2020 година!

# 396
  • Мнения: 6 773
Чудесна е станала тортата, Светле Hands Thumbsup.

Такъв голям накрайник като в клипа и аз нямам. Не мисля, че ми е чак толкова необходим, но правя торти само за в къщи и шпатулата ми е напълно достатъчна. Имам един по-голям кръгъл накрайник, та в случай, че ми се наложи мога да ползвам него, но до сега не съм го правила.

Преди да се заглади с хартия тортата пак е стояла в хладилник или фризер.

Весели празници.

# 397
  • Плевен
  • Мнения: 23
Здравейте! И аз да се включа с още една тортичка.
Весели празници на всички, бъдете много здрави и щастливи!



# 398
  • София
  • Мнения: 461
Отчитам се и аз с един прекопиран дизайн, но пък рецептата си я изимпровизирах сама: ванилови.блатове, гъст солен карамел, задушени ябълки със зимни подправки и ром + крем маскарпоне😍 нямам разрез, че не беше за нас и е свършила преди да се сетят, но ще я повтарям скоро , да се убедя във вкуса лично🤣

# 399
  • Мнения: 426
Със спомен за лятото...

# 400
  • София
  • Мнения: 1 304
Има ли някъде снимков материал с торта цифра осем?
И рецепта за някакъв прост маслен крем. Нещо бях чела, но съм забравила масло с пудра захар едно към едно....

# 401
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Krokki, нз дали те разбрах, това ли визираш под "материали", ето такъв сърч със снимки:

https://www.google.com/search?q=cake+eight&safe=off&clie … OgQ_AUoAXoECA4QAQ

# 402
  • София
  • Мнения: 1 304
Krokki, нз дали те разбрах, това ли визираш под "материали", ето такъв сърч със снимки:

https://www.google.com/search?q=cake+eight&safe=off&clie … OgQ_AUoAXoECA4QAQ
Да точно нещо такова за идеи. Благодаря.

# 403
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не съм сигурна дали знаеш, но ако кликнеш на някоя снимка, било от тел или от комп, ще ти се покажат подобни. Кликвам на първата с шоколадовите бонбонки и се отварят други подобни с подобна украса:

https://www.google.com/search?q=cake+eight&safe=off&clie … rc=fJZL_rzb1xpdqM

Или опитай търсене с number cake boy. 😃

# 404
  • Мнения: 2 352
Здравейте, има ли някой, който би изработил Олаф от Замръзналото кралство с/у заплащане? За София. Ако да - моля за ЛС. Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт