Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 139

  • 52 944
  • 913
  •   1
Отговори
# 405
  • Плевен
  • Мнения: 23
Още една тортичка от мен. Идеи за това как ще изглеждат взимам от интернет.





# 406
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Здравейте, не съм правила торти с фондан от много години, но сега имам поръчка за торта цици за 18 год. рожден ден на сина.
Моля, посъветвайте ме какъв готово оцветен фондан да си купя Praynig Изобщо нямам представа за качествата на предлаганите на пазара.

# 407
  • Мнения: 197
Готов оцветен фондан съм ползвала на FunCakes. Доволна съм. Не е скъп, намира се по сладкарските магазини и има доста цветове, включително телесен цвят.

# 408
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Благодаря!

# 409
  • София
  • Мнения: 2 896
Споделям информация за курс, който може да е полезен за доста от хората в този подфорум, които се опитват да започнат или вече са започнали в бизнеса с тортите. Постът по същество е рекламен, ако модераторите преценят, разбира се, да го премахнат.

# 410
  • Мнения: 372
Здравейте! И аз да се включа с още една тортичка.
Весели празници на всички, бъдете много здрави и щастливи!




Много ми хареса тортата Ви, Красива и елегантна!😍 Ако е възможно, може ли рецепта за крема на розите? Невероятно добре и стабилно стоят! Аз никога не мога да направя такъв!🙄😅

# 411
  • Плевен
  • Мнения: 23
Здравейте! И аз да се включа с още една тортичка.
Весели празници на всички, бъдете много здрави и щастливи!




Много ми хареса тортата Ви, Красива и елегантна!😍 Ако е възможно, може ли рецепта за крема на розите? Невероятно добре и стабилно стоят! Аз никога не мога да направя такъв!🙄😅

Здравейте! Малко късно се включвам.
Предполагам ме питате за белите рози (а не розичките, които са шприцовани по цялата торта)
За първи път правя такива рози, като използвах накрайник за роза и сладкарски "пирон" , кремът е стандартен маслен, с който измазвам тортите  преди да положа фондан. Беше ми останал и реших да направя рози.
Рецептата за масления крем е от тук

http://cake.bg/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8/%D0%BC … 0%B0%D0%BD%D0%B5/

# 412
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте! И аз да се включа с още една тортичка.
Весели празници на всички, бъдете много здрави и щастливи!




Много ми хареса тортата Ви, Красива и елегантна!😍 Ако е възможно, може ли рецепта за крема на розите? Невероятно добре и стабилно стоят! Аз никога не мога да направя такъв!🙄😅

Здравейте! Малко късно се включвам.
Предполагам ме питате за белите рози (а не розичките, които са шприцовани по цялата торта)
За първи път правя такива рози, като използвах накрайник за роза и сладкарски "пирон" , кремът е стандартен маслен, с който измазвам тортите  преди да положа фондан. Беше ми останал и реших да направя рози.
Рецептата за масления крем е от тук

http://cake.bg/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8/%D0%BC … 0%B0%D0%BD%D0%B5/

Крема сирене слага ли за розичките ,че в рецептата която си дала гледам пише крема сирене ако не се измазва цялата торта ?

# 413
  • Плевен
  • Мнения: 23
Здравейте! И аз да се включа с още една тортичка.
Весели празници на всички, бъдете много здрави и щастливи!




Много ми хареса тортата Ви, Красива и елегантна!😍 Ако е възможно, може ли рецепта за крема на розите? Невероятно добре и стабилно стоят! Аз никога не мога да направя такъв!🙄😅

Здравейте! Малко късно се включвам.
Предполагам ме питате за белите рози (а не розичките, които са шприцовани по цялата торта)
За първи път правя такива рози, като използвах накрайник за роза и сладкарски "пирон" , кремът е стандартен маслен, с който измазвам тортите  преди да положа фондан. Беше ми останал и реших да направя рози.
Рецептата за масления крем е от тук

http://cake.bg/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0%B8/%D0%BC … 0%B0%D0%BD%D0%B5/

Крема сирене слага ли за розичките ,че в рецептата която си дала гледам пише крема сирене ако не се измазва цялата торта ?


Не, не съм слагала крема  сирене, тъй като ползвах масления  крем за полагане на фондан и ли беше останал. С крема сирене ще стане по-плътен крем, може да е по-удобно да се работи с него, тъй като обикновения маслен на мен бързо ми се затопляше  в ръцете и беше нестабилен, налагаше се няколко пъти да го слагам в хладилника да стегне малко. С крема сирене вероятно ще е по-добър вариант. Simple Smile

# 414
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Здравейте! Обожавам тортата Френска целувка на Неделя и изобщо всичко направено с белтъчни блатове. Може ли рецепта за тази торта и по-специално как  да си изпека блатове? Опитах с това:загрях фурната на 150 гр., сложих тавата и намалих на 110. Пекох час. Открехнах леко фурната и оставих да изстинат. Не се бяха изпекли добре. А и като го оставих за час избиха капчици влага. Къде сбърках? На открехната фурна ли изстиват? Как се съхраняват от днес за утре тези блатове?
Пропуснах да намазня хартията и може би затова не ми се отлепиха добре.
Благодаря предварително за отговорите!

# 415
  • София
  • Мнения: 10 765
Здравейте! Обожавам тортата Френска целувка на Неделя и изобщо всичко направено с белтъчни блатове. Може ли рецепта за тази торта и по-специално как  да си изпека блатове? Опитах с това:загрях фурната на 150 гр., сложих тавата и намалих на 110. Пекох час. Открехнах леко фурната и оставих да изстинат. Не се бяха изпекли добре. А и като го оставих за час избиха капчици влага. Къде сбърках? На открехната фурна ли изстиват? Как се съхраняват от днес за утре тези блатове?
Пропуснах да намазня хартията и може би затова не ми се отлепиха добре.
Благодаря предварително за отговорите!

Белтъчени блатове пека на 120 градуса, 1 1/2 часа.

# 416
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Целувки и белтъчни блатове (без други примеси) пека дори на температура под 100 градуса. Но нека да е 100, че се помни по-лесно. Simple Smile
Със сигурност ги държа два часа (не съм засичала, следя цвета), след което ги оставям да изстинат във фурната.
Също в нея ги оставям да престоят ден или два, ако няма да ги употребя веднага.

В случай, че при престой ти се овлажнят, ги затопляш за известно време във фурната и възвръщат хрупкавостта си.

Лесно се проверява дали са готови: при почукване издават глух, характерен звук.

# 417
  • Плевен
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета. Включвам се с още две тортички. Simple Smile







# 418
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Иве, радвам ти се. Simple Smile
С благодарност задето показваш хубави картинки, че много стана „мълчалива“ темата. 

# 419
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 685
Здравейте ,група!Направих националната норвежка торта по рецептата на Нелка .Задължително пак ще се прави в къщи .Целувчения блат доста се напука незнам дали е нормално ,но е една от най-вкусните торти които съм яла .Ябълките малко ги преварих,че децата не обичат сурови да са в кексове и тем подобни .Честит празник на всички празнуващи ! Heart

Общи условия

Активация на акаунт