Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 544
  • 789
  •   2
Отговори
# 255
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Малко да ви паникьосам - колко ли време ще издържи вируса в подхранващ крем (козметика)
осигурява хранителна среда, влага, и липса на вредните слънчеви лъчи Mask

# 256
  • Мнения: 14
Здравейте, имам една "полу-проследима" пратка:



Та въпроса ми е - възможно ли е вече да е пристигнала ?
Не ме бърка са отида до офиса или да им звънна, но защо да е напразно... ?
Последно помня че SMS пращаха ако имаш пратка, още ли е така ?

# 257
  • Мнения: 2 373
Здравейте, имам една "полу-проследима" пратка:



Та въпроса ми е - възможно ли е вече да е пристигнала ?
Не ме бърка са отида до офиса или да им звънна, но защо да е напразно... ?
Последно помня че SMS пращаха ако имаш пратка, още ли е така ?
Бавят се отваряте диспут като изтече защитата.

# 258
  • Мнения: 43
Здравейте, имам една "полу-проследима" пратка:



Та въпроса ми е - възможно ли е вече да е пристигнала ?
Не ме бърка са отида до офиса или да им звънна, но защо да е напразно... ?
Последно помня че SMS пращаха ако имаш пратка, още ли е така ?

Имам пратка със същия тип тракинг и вече отворих диспут, защото изтече защитата а пратката я няма. Явно има забавяне от този доставчик...

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
Вече и при мен трета с такъв номер се бави над 50 дена, а преди идваха за по малко от месец

тази още е няма
въпреки че пише това
Цитат
2020-01-25 13:26 Пакетът е пристигнал във вашата страна, няма повече информация, която да бъде повече използвана. Ще бъдат необходими 3-5 дни, за да завършите доставката.

Последна редакция: вт, 04 фев 2020, 18:59 от musicdoubl3

# 260
  • Мнения: 36 498
Сега казаха по новините, че всички пратки от и за Китай са спрени, ще има да си чакаме...

# 261
  • Мнения: 43
„Български пощи” временно няма да приемат пратки от Китай

https://nova.bg/news/view/2020/02/04/276935/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D … D1%82%D0%B0%D0%B9


Макар, че една моя днес кацна в България, но е минала през Хонг Конг

# 262
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
в сайта на пощите пише само за
ПРИЕМАНЕТО НА ПРАТКИ ЗА кИТАЙ
https://www.bgpost.bg/bg/messages/2324

# 263
  • Мнения: 14
От преди 5 дни:


Пратките от Китай се бавят заради мерки срещу коронавируса

http://news.bnt.bg/bg/a/pratkite-ot-kitay-se-bavyat

Говорят за някакви забавяния, продължаващи 2-3 месеца...


А аз като имам една друга в Сингапур уж... за нея не важи нали ? xD

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
моите са малки, и са с влак

# 265
  • Люлин
  • Мнения: 378
И аз да се оплача. Пратка от 11.11.2019- пристигна с транспортен дефект. Електронен регулатор за около 10 $. Писах на продавача. Не потвърдих получаването, защото чаках отговор от продавача- не получих такъв. След 60 дни поръчката автоматично бе завършена. Почаках 10,на  дни и пуснах диспут. Продавача не се яви на диспута. Видно е, че срока на завършване на диспута е 2 февр 2020 г. Не се намесва алиекспрес.
Чудя се как да постъпя, а пък и не знам причината за закъсняването на решението на алиекспрес.
Моля, дайте съвет как да постъпя.

# 266
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
закъснението че официално почиват до 18-ти заради вируса

# 267
  • Мнения: 43
И аз да се оплача. Пратка от 11.11.2019- пристигна с транспортен дефект. Електронен регулатор за около 10 $. Писах на продавача. Не потвърдих получаването, защото чаках отговор от продавача- не получих такъв. След 60 дни поръчката автоматично бе завършена. Почаках 10,на  дни и пуснах диспут. Продавача не се яви на диспута. Видно е, че срока на завършване на диспута е 2 февр 2020 г. Не се намесва алиекспрес.
Чудя се как да постъпя, а пък и не знам причината за закъсняването на решението на алиекспрес.
Моля, дайте съвет как да постъпя.

На всяка изпратена поръчка има това съобщение:
Reminder:
Holiday notice: Please note that seller response times for disputes opened between January 20 and February 3 (PT) will be extended from 5 to 12 days due to the Chinese New Year holiday.

Ако не са минали 12 дни от откриването на диспута, това може и да е причината да не се намесват от Али...

# 268
  • Люлин
  • Мнения: 378
Сигурен съм, че причината е основателна. Но екипа на алиекспрес винаги е бил дисциплиниран и коректен. Затова исках идея защо са подминали поставения от тях срок за приключване на диспута. А този срок за 18,ти няма да го обсъждам, те си знаят.

# 269
  • Мнения: 14
моите са малки, и са с влак
Признавам че този пост ме озадачава Grinning

А иначе... ей сега преди малко погледнах на телефона за другата ми въпросна Сингапурска пратка и какво да видя, у София е вече:




Сега остава само да се надявам да не отиде на митница Wink

https://www.bgpost.bg/IPSWebTracking/IPSWeb_item_events.asp?item … amp;Submit=Submit

Общи условия

Активация на акаунт