Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 8

  • 46 012
  • 789
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3
Скрит текст:
Аз питам като пристигне в някой от крайните клонове и отварям диспут когато не получа отговор, че пратката е за мен и не я видя до два дни да е излязла от клона и да е тръгнала да пътува отново. Относно пратките в друг пощенски клон аз знам два подхода. Мек - изчакваш да се установи в клона за получаване  и звъниш там. Като попаднеш на адекватен служител той или ти я праща или те информирам че не е за теб и ти правил диспут. Когато не ти се занимава или служителят е неадекватен отваряш диспут на продавача и му показваш грешният адрес понеже негово задължение е да пристигне в пощата по адреса от поръчката продавача проверява през пощите къде е. Набиват им го от горе и пакета достига до мястото си. Когато продавача умишлено е дал номер на чужда пратка само те баламосва и чака да се намесят Али в диспута. Като се намесят Али вече лошото е за продавача. Обикновенно продавачите се опитват да замажат гафа опитвайки се да върнат парите през Пейпал или да пратят повторно пратката. На такива обещания се вързвате само в случай, че сте наясно с последствията т.е. губите защитата от Али на парите си и ако продавача ви излъже и не прати повторно (направи номер в Пейпал) оставате без стока и без пари.

Възможно е днес звънях в София отдел рекламация на международни пратки, и ми казаха че пратка е за някакво село, тъй като в София имало такова първо там го пратили а също и в Пловдив имало такова село, сега там са пратили пратката, не можах само да разбера защо ми отказаха да ми отговори ако си кажа името или телефона да ли е за мен пратката, по принцип съм виждал в системата им че пише за кого точно е адресирана пратката след като сканират бар кода на компютъра излизат имена на получател, но ми каза че чак след 2 дена още ако някой не вземе пратката ще може да се направи такава справка. Това за мен е абсурд не съм искал да ми казва имената а да свери като и кажа моето дали е за мен пратката, или с телефон. Защото по принцип ако е моята пратка е за Бургас. Имал съм случай когато на пратките адреса за доставка е закъсан от превоза но съм ги получавал все пак. Възможно е търговеца да ме е метнал тъй като стока бе закупена от черен петък, в случая с по ниска цена, а я чакам вече 65 дена. Лошото е че сега дори да отворя диспут в али ще чакам 7 дена първо ония китаец да отговори, той естествено ще се прави на луд до края, в последствие още 7 дена екипа на али да провери случая и още от 5-20 дена да ми върнат парите, което е още месец. Винаги е имало такива търговци за жалост.

Скрит текст:
Имам пратка за която не съм сигурна дали някога ще стигне до мен. От 06.12 излиза че е в Пекин и до там, а е с проследяващ номер. Ако някой може да помогне ще съм благодарна. Отворила съм диспут и чакам решение на Али. Ето номера: RV255571060CN

Има опция да получиш аз получих пратка преди 2 дена от същия период, но в случая има интересен факт че пратка е задържана в Пекин за нарушаване на сигурността и е върната обратно. Въпрос пратката съдържали батерии или запали ми вещества, ако съдържа най вероятно няма да я получиш а ще е върнат на търговеца след като се разходи, дори се вижда че е върната към вътрешен полет в страна. Съвета ми отваряй диспут и си търси парите за жалост ще отнеме време на 100% няма да дойде при теб тъй като липсва реда че е изпратена в чужбина като този например : Despatched to overseas (Country code: BG), при теб няма тъй че е върната на търговеца и той го знае!

Местоназначение - Проследяването отне: 2437 ms
2019-11-29 10:30
Китай, Пекин, Изпратете пратка в чужбина (EDI-received)

Произход - Проследяването отне: 89 ms
2019-12-06 10:34
Пекин, Авиолинии

2019-12-02 12:25
Пекин, Авиолинии

2019-12-02 10:14
Пекин, Пекин Поуст Международният завръщане, забележка: връщане на сигурността

2019-11-29 07:22
Пекин, доставен във въздушния транспорт

2019-11-29 07:22
Пекин, доставен във въздушния транспорт

2019-11-28 20:46
Пекин, оставяйки станцията за обмен в Пекин, следващата спирка, Пекинската станция за обмен (чрез трансфер)

2019-11-28 17:23
Пекин, Пекин Пост Интернешънъл е изнесен директно

2019-11-27 10:35
Пекин, пристигащ в пекински център за обработка на изчерпателни пощенски пратки (чрез трансфер)

2019-11-25 22:59
Чанша Сити, оставяйки Чангша Център, следващата спирка, Пекин интегрирана поща обработваща център (чрез трансфер)

2019-11-25 15:44
Чанша сити, до "Чангша център" (чрез трансфер)

2019-11-23 22:45
Жужу Сити, напускайки Жужу Интернешънъл, следващата спирка Чанша Интернешънъл

2019-11-23 19:17
Джуджоу Сити, Жужу Интернешънъл получи, стомна: Чангша Интернешънъл

2019-11-19 11:02
Създадена логистична поръчка

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 18:51 от bubanka

# 241
  • Мнения: 2 337
След изтичане на защитата има 15 дена в които можеш да отвориш диспут. Дори и да не е удължена защитата имаш още 10 дена. Отваряш диспут след 5 дена и има 10 дена преди да се намесят али т.е. достатъчно да имаш хем защита хем да не отвориш диспут много по-рано от врмето когато ще си на ясно дали е за теб.
Провери внимателно колко дни ти е защитата и ако е изтекла кога.
Скрит текст:
Аз питам като пристигне в някой от крайните клонове и отварям диспут когато не получа отговор, че пратката е за мен и не я видя до два дни да е излязла от клона и да е тръгнала да пътува отново. Относно пратките в друг пощенски клон аз знам два подхода. Мек - изчакваш да се установи в клона за получаване  и звъниш там. Като попаднеш на адекватен служител той или ти я праща или те информирам че не е за теб и ти правил диспут. Когато не ти се занимава или служителят е неадекватен отваряш диспут на продавача и му показваш грешният адрес понеже негово задължение е да пристигне в пощата по адреса от поръчката продавача проверява през пощите къде е. Набиват им го от горе и пакета достига до мястото си. Когато продавача умишлено е дал номер на чужда пратка само те баламосва и чака да се намесят Али в диспута. Като се намесят Али вече лошото е за продавача. Обикновенно продавачите се опитват да замажат гафа опитвайки се да върнат парите през Пейпал или да пратят повторно пратката. На такива обещания се вързвате само в случай, че сте наясно с последствията т.е. губите защитата от Али на парите си и ако продавача ви излъже и не прати повторно (направи номер в Пейпал) оставате без стока и без пари.

Възможно е днес звънях в София отдел рекламация на международни пратки, и ми казаха че пратка е за някакво село, тъй като в София имало такова първо там го пратили а също и в Пловдив имало такова село, сега там са пратили пратката, не можах само да разбера защо ми отказаха да ми отговори ако си кажа името или телефона да ли е за мен пратката, по принцип съм виждал в системата им че пише за кого точно е адресирана пратката след като сканират бар кода на компютъра излизат имена на получател, но ми каза че чак след 2 дена още ако някой не вземе пратката ще може да се направи такава справка. Това за мен е абсурд не съм искал да ми казва имената а да свери като и кажа моето дали е за мен пратката, или с телефон. Защото по принцип ако е моята пратка е за Бургас. Имал съм случай когато на пратките адреса за доставка е закъсан от превоза но съм ги получавал все пак. Възможно е търговеца да ме е метнал тъй като стока бе закупена от черен петък, в случая с по ниска цена, а я чакам вече 65 дена. Лошото е че сега дори да отворя диспут в али ще чакам 7 дена първо ония китаец да отговори, той естествено ще се прави на луд до края, в последствие още 7 дена екипа на али да провери случая и още от 5-20 дена да ми върнат парите, което е още месец. Винаги е имало такива търговци за жалост.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 18:51 от bubanka

# 242
  • София
  • Мнения: 1 419
Скрит текст:
Имам пратка за която не съм сигурна дали някога ще стигне до мен. От 06.12 излиза че е в Пекин и до там, а е с проследяващ номер. Ако някой може да помогне ще съм благодарна. Отворила съм диспут и чакам решение на Али. Ето номера: RV255571060CN
Има опция да получиш аз получих пратка преди 2 дена от същия период, но в случая има интересен факт че пратка е задържана в Пекин за нарушаване на сигурността и е върната обратно. Въпрос пратката съдържали батерии или запали ми вещества, ако съдържа най вероятно няма да я получиш а ще е върнат на търговеца след като се разходи, дори се вижда че е върната към вътрешен полет в страна. Съвета ми отваряй диспут и си търси парите за жалост ще отнеме време на 100% няма да дойде при теб тъй като липсва реда че е изпратена в чужбина като този например : Despatched to overseas (Country code: BG), при теб няма тъй че е върната на търговеца и той го знае!

Скрит текст:
Местоназначение - Проследяването отне: 2437 ms
2019-11-29 10:30
Китай, Пекин, Изпратете пратка в чужбина (EDI-received)

Произход - Проследяването отне: 89 ms
2019-12-06 10:34
Пекин, Авиолинии

2019-12-02 12:25
Пекин, Авиолинии

2019-12-02 10:14
Пекин, Пекин Поуст Международният завръщане, забележка: връщане на сигурността

2019-11-29 07:22
Пекин, доставен във въздушния транспорт

2019-11-29 07:22
Пекин, доставен във въздушния транспорт

2019-11-28 20:46
Пекин, оставяйки станцията за обмен в Пекин, следващата спирка, Пекинската станция за обмен (чрез трансфер)

2019-11-28 17:23
Пекин, Пекин Пост Интернешънъл е изнесен директно

2019-11-27 10:35
Пекин, пристигащ в пекински център за обработка на изчерпателни пощенски пратки (чрез трансфер)

2019-11-25 22:59
Чанша Сити, оставяйки Чангша Център, следващата спирка, Пекин интегрирана поща обработваща център (чрез трансфер)

2019-11-25 15:44
Чанша сити, до "Чангша център" (чрез трансфер)

2019-11-23 22:45
Жужу Сити, напускайки Жужу Интернешънъл, следващата спирка Чанша Интернешънъл

2019-11-23 19:17
Джуджоу Сити, Жужу Интернешънъл получи, стомна: Чангша Интернешънъл

2019-11-19 11:02
Създадена логистична поръчка
[/quote]
Благодаря. Съдържа ваденки за нокти, които съм поръчвала много пъти Simple Smile Отвприх диспут и чакам да минат 11 дни, заради тяхната нова година.

# 243
  • Мнения: 3
Така за жалост китаеца ме е излъгал и нищо не е пратил, предоставил ми е грешен номер за проследяване за да ме подведе ако мине номера. Пратката е приета:

 28.01.2020 02:27   БЪЛГАРИЯ   4040 РСЦ ПЛОВДИВ   Пратката е приета:      
29.01.2020 14:53   БЪЛГАРИЯ   4107 БРЕСТНИК   Доставена      
29.01.2020 16:53   BULGARIA   Plovdiv   Deliver item (Inb)

За сега ще чакам да ми върнат парите евентуално до 20 дена, късмет чакаш 70 дена уж да дойде и после нищо и още 20 дена да ти върнат парите защо историята помни че Али не винаги се съгласяват с доказателствата. Късмет на всички.

# 244
  • Мнения: 43
Така за жалост китаеца ме е излъгал и нищо не е пратил, предоставил ми е грешен номер за проследяване за да ме подведе ако мине номера. Пратката е приета:

 28.01.2020 02:27   БЪЛГАРИЯ   4040 РСЦ ПЛОВДИВ   Пратката е приета:      
29.01.2020 14:53   БЪЛГАРИЯ   4107 БРЕСТНИК   Доставена      
29.01.2020 16:53   BULGARIA   Plovdiv   Deliver item (Inb)

За сега ще чакам да ми върнат парите евентуално до 20 дена, късмет чакаш 70 дена уж да дойде и после нищо и още 20 дена да ти върнат парите защо историята помни че Али не винаги се съгласяват с доказателствата. Късмет на всички.

Ако случайно Алиекспрес не ви върнат парите, пуснете обжалване на транзакцията през вашата банка. Имам същия случай в момента но с пратка купена през Еbay.... Направете си скрийншотове на всичко....

# 245
  • Мнения: 4
Някой има ли забавяне на пратка с LVS тракинг? Моя пратка стои на arrival at export hub от 15 януари, а попринцип отнема 5-7 дена за да премине към hand over to airline. Заради китайската нова година ли е това, заради вируса ли или просто са я забравили някъде?

# 246
  • Мнения: 43
Някой има ли забавяне на пратка с LVS тракинг? Моя пратка стои на arrival at export hub от 15 януари, а попринцип отнема 5-7 дена за да премине към hand over to airline. Заради китайската нова година ли е това, заради вируса ли или просто са я забравили някъде?

Имам една от 8.01 и една от 18.01.....Ако са в склад в Китай, може и още да се забавят. Незнам къде чакат транспортиране...

# 247
  • Бургас
  • Мнения: 1 653
Какво се има предвид под забавяне, при мен вчера дойдоха 2 от тях на 54-ти ден

# 248
  • Мнения: 4
Какво се има предвид под забавяне, при мен вчера дойдоха 2 от тях на 54-ти ден
Имам предвид, че на други мои пратки отнемаше 5-7 дни от този статут да преминат на следващия. На тази и отнема над 15 дни вече. За това, че не пристигат по-рано от 50тия ден ми е ясно, но попринцип пратки не са ми се задържали толкова дълго на този статут.

# 249
  • Мнения: 515
Хора,честно,не ви ли е страх да си отворите пратките?!

# 250
  • София
  • Мнения: 736
Хора,честно,не ви ли е страх да си отворите пратките?!
Стига, де, чак толкова паника не е нужна.

# 251
  • Мнения: 2 337
GrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrinGrin Повече ме е страх да не изпростея като чета глупости по групите ...
Хора,честно,не ви ли е страх да си отворите пратките?!
Вирусът може да оцелее върху повърхности до две денонощия в зависимост от влажността, температурата на въздуха и от прякото въздействие на слънчевите лъчи.
https://standartnews.com/balgariya-zdraveopazvane/szo-pratka-ot- … irusa-413537.html

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 15:32 от netman71

# 252
  • Бургас
  • Мнения: 1 653
Дори вътре пратката е по чиста, защото е пипана само от 2-ма-3-ма - а плика от десетки пощальони по линията до тук и е вкарвана в чували, които не са прани от години

# 253
  • Мнения: 6 924
Хора,честно,не ви ли е страх да си отворите пратките?!
От какво да ме е страх? Пратка пътувала в каргото на самолет 3 седмици пипана от знайни и незнайни хора с неизвестни болести или 2 месеца с влак направо с биологичен костюм се отваря.
Всеки път изпадам в паника като ми се обадят, че имам пратка

# 254
  • София
  • Мнения: 736
Хора,честно,не ви ли е страх да си отворите пратките?!
От какво да ме е страх? Пратка пътувала в каргото на самолет 3 седмици пипана от знайни и незнайни хора с неизвестни болести или 2 месеца с влак направо с биологичен костюм се отваря.
Всеки път изпадам в паника като ми се обадят, че имам пратка
Исмяхса 😃
Не коментираме и градусите при които се превозват авио-пратките,  нали?
Щото май не им сипват шампанско и не бичат климатика на 24.5 градуса.

Общи условия

Активация на акаунт