Селска къща – поглед към малките детайли (продължение)

  • 53 390
  • 758
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 38 499
Нашия двор е 80/ бетон. Само мм мете и поливаме малко лятото.

# 316
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383

Задният двор с овошките. Мъжа ми и детето косят всяка седмица.

Част от зеленчуковата градина, само аз се занимавам с нея.
КоКонките ми
и децата им 😆
На село има много работа, от март до ноември съм само на двора. Дори забравям че имам заден двор, в който да си почивам.

# 317
  • Мнения: 315
Здравейте, момичета, уникални къщи и дворове сте си заформили Heart Eyes
От края на 2018г. и ние с ММ се сдобихме с две селски къщи. Първо си харесахме село, а след това тръгнахме от къща на къща да разпитваме кой продава. В момента, в който се отказахме, защото къщата, която най-много ни хареса не се продаваше, намерихме обява за друга къща в съвсем друго селце(по-близо до града, в който живеем) и я купихме. Месец след сделката ни се обади собственикът на къщата, която бяхме харесали в първото село и каза, че му се налага да я продаде. След кратко умуване все пак решихме да я купим и нея.
Едната е стара къща от 1926г. с голям двор и овошки, а другата е с по-малък двор и къщичката е за основен ремонт. Но стискаме зъби и ще си я оправим. 
Къща 1(старата) точно в този си вид ни грабна Heart
Скрит текст:
Къща 2 (за ремонт)
Скрит текст:
С ММ си го редихме сами Simple Smile
Скрит текст:
Скрит текст:
Чакаме да се постопли времето и започваме наново с ремонтите на къщата и подредбата на дворовете.
Успех на всички!

# 318
  • Мнения: 5 262
как ви стигат време и сили?! ние един стиропор под керемидите не можем да наредим ... и се моткаме.

# 319
  • Мнения: 315
Не ни стига, но никак и не бързаме Simple Smile

# 320
  • Мнения: 5 262
и ние не бързаме , но времето е толкова малко. ужас . особено ако има човек подобни интереси и не му стига изобщо.

# 321
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Браво на вас! Не знам кога ще имате време да поддържате две къщи. Че и ремонти да им правите. На нас и нашата малка къщичка ни е достатъчна. Почне ли се ремонт, все нещо ново излиза. Ние така започнахме с ограда, от там боядисване на къщата, смяна на сачака, нови улуци, пък я да вкараме помпа в кладенеца и да го свържем с къщата ( хора, тия къщи имат 60см шахматен каменен зид, едвам направиха дупка за тръбата) , после да оправим бетонната площадка. Мъжът ми и приятел слагаха метални керемиди на гаража.
За тази година остава - камъни някакви по бетонната площадка и пътеките, гаража да се облече в руска ламперия и да се грундира и лакира като оградата, да се повдигне асмата без да закрие прозорците. Да си поръчам парник.

# 322
  • Мнения: 4 208
Пък най-трудно става мъжът като работи с химикалка и не знае от коя страна се държи теслата.
И ние имаме цяла къща за ремонт, ама съвсем основен и даже не знам дали и кога...

# 323
  • Мнения: 5 262
Моя знае и има желание и идеи и му липсва време. работа, деца, училища , спортове , пазар, административни и ... като се забърка нещо да се налага писане на писма и няма нито минута дори за филм ...

# 324
  • Мнения: 3 137
Някой правил ли е само баня-тоалетна на стара къща, която е с външна тоалетна? Каква сума излиза? И каква септична яма правихте?

Още един въпрос. Трябва да правим ремонт на покрива на къщата. Смятах, че ще минем с подмяна тук-там на някоя греда,, слагане на изолация и пренареждане на керемидите. Обаче майсторите казаха, че не можело така - трябвало да отворят покрива и да направят в основата му бетонен пояс по цялото протежение на къщата. Ще дойде доста по-скъпо и ще отнеме време. При вас как ремонтирате покривите и какво точно им правите?

# 325
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Ти не се спирай на първите майстори, нашата къща я купихме с пренареждан покрив, слагани листи и толкоз. Изолацията е слама. И зиме и лете е 25°, всяко лято този който ни чисти комина, оглежда покрива и намества и сменя напукани цигли.
Бетонен пояс, а основите и стените ще издържат ли?
Във Фб има група за селски ремонти, може да питаш там.
Нашата къща я взехме след ремонт, с готова баня и тоалет и септична яма, за това не мога да помогна.

# 326
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 145
Някой правил ли е само баня-тоалетна на стара къща, която е с външна тоалетна? Каква сума излиза? И каква септична яма правихте?

Още един въпрос. Трябва да правим ремонт на покрива на къщата. Смятах, че ще минем с подмяна тук-там на някоя греда,, слагане на изолация и пренареждане на керемидите. Обаче майсторите казаха, че не можело така - трябвало да отворят покрива и да направят в основата му бетонен пояс по цялото протежение на къщата. Ще дойде доста по-скъпо и ще отнеме време. При вас как ремонтирате покривите и какво точно им правите?

Искай второ мнение. При нас викахме двама майстори и двамата бяха на мнение изцяло подмяна. Ядосах се...и се обадих да един стар колега на татко ( от старата гвардия строител , както аз им казвам) и неговото мнение беше коренно различно и се разминахме само с подмяна на някоя греда и керемидка.

# 327
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 145
Някой правил ли е само баня-тоалетна на стара къща, която е с външна тоалетна? Каква сума излиза? И каква септична яма правихте?

Още един въпрос. Трябва да правим ремонт на покрива на къщата. Смятах, че ще минем с подмяна тук-там на някоя греда,, слагане на изолация и пренареждане на керемидите. Обаче майсторите казаха, че не можело така - трябвало да отворят покрива и да направят в основата му бетонен пояс по цялото протежение на къщата. Ще дойде доста по-скъпо и ще отнеме време. При вас как ремонтирате покривите и какво точно им правите?

Искай второ мнение. При нас викахме двама майстори и двамата бяха на мнение изцяло подмяна. Ядосах се...и се обадих да един стар колега на татко ( от старата гвардия строител , както аз им казвам) и неговото мнение беше коренно различно и се разминахме само с подмяна на някоя греда и керемидка.
Съжалявам , не мога да ти помогна за септичната яма...татко ( лека му пръст) беше строител и той си направи всичко сам. И вътрешната баня и вътрешната кухня.

# 328
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
В Елена всяко лято някой прави покрив. Да леят бетон не съм видяла. Ако е много зле, ще го разпокрият, сложат новата дървения, листи, изолацията която искате и цигли каквито искате.

# 329
  • София
  • Мнения: 38 499
Ние също взехме изцяло ремонтирана къща. Имаме да сменим една врата. И може би някой ден дограмата, но има време.
Банята е достроена, тръбата се включва в тази на кухнята и отиват до септична яма от другата страна на къщата.

Общи условия

Активация на акаунт