Крем за около очи - тема 9

  • 83 278
  • 756
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 4 878
Разбира се, че е до ген, грижи и финанси, но и възглавницата помага.
Особено спането по корем е много вредно. Смачква и сбръчква не само лицето, но и гърдите и деколтето.

# 586
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Показаната дама има хирургични интервенции.
Забележете разликата на кожата между лицето и шията.
Преди много години бях на посещение в средновековен замък в Чехия.Учидихме се на на късото легло, на което е спяла жената на владетеля.
Екскурзоводката поясни, че е спяла седнала заградена от възглавници за да пази прическата и лицето....

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 17:53 от sl

# 587
  • София
  • Мнения: 4 878
Няма хирургични интервенции, дори ботокс няма. Редовно се маже с ретинол, а на лицето има грим.

Ето тук е без грим:

https://www.youtube.com/watch?v=P8Ev6leNUUE&t=47s

# 588
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Щом казваш....
А защо не маже и шията с ретинол?

# 589
  • София
  • Мнения: 4 878
То си личи, че няма.

# 590
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не всяка интервенция личи.
Има и много неоператвни терапии, които също не личат.
Примерно така изглежда испанската кралица след куп интервенции

Както и да е не ми се спори.
Явно е от ретинола и възглавницата.

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 09:15 от sl

# 591
  • Мнения: 975
Със сигурност на първо място е генът, това и хирурзи и дерматолози го казват. Но според мен и тези дребни неща като възглавници и подходяща козметика,и процедури влияят, да кажем на хората с по-лоши гени. И има логика за възглавницата като сметне човек колко часа, години прекарва спейки и сплесквайки лицето си. Аз по гръб не мога да спя за съжаление и за това спя на сатенена калъфка, защото образува по-малко линии, по-малко бактерии задържа и не просмуква кремовете и другите щуротии от лицето ми.

# 592
  • Мнения: 2 770
Няма хирургични интервенции, дори ботокс няма. Редовно се маже с ретинол, а на лицето има грим.

Ето тук е без грим:

https://www.youtube.com/watch?v=P8Ev6leNUUE&t=47s

Страхотна е! И има такова излъчване, че ме грабна и изгледах няколко от видеата и. Та, има едно за новостите в козметика, които е ползвала през 2019. Ретинол, вит. С, млечна киселина и слънцезащита ползва регулярно. Но, обясни и че слага ботокс няколко пъти годишно, а през 2019 е правила и 2 лазерни процедури на шията и деколтето. За в бъдеще планирала и леко попълване на устните, които в момента са естествени. Явно запълването с ботокс е доста деликатно, защото наистина не личи, но го има.
Отклонихме се от темата, май ... Извинявам се Relaxed

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 21:12 от Light Beam

# 593
  • Мнения: 27 547
С ботокс е ясно. Blush
А случвало ли ви се е да видите жена  с бръчки, вкл. и около очите и пак да изглежда по-млада от възрастта си? На мен да. В същото време съм виждала жени почти без бръчки около очите/лицето , вкл. и млади жени които изглеждат на повече години? Естествено, грижата е важна. Но цялостното излъчване е по-важно от броя на бръчките.

# 594
  • Мнения: 2 770
Разбира се, че е така Simple Smile
И баба на 70 може да има пламъчета в очите и слънчев лъч в усмивката. Все ми е пред очите една дама на такава възраст, с която контактувам служебно. Ми, тя е красива и магнетична просто, а в очите и има едновременно мъдрост и детска доброта. Разтапям се от удоволствие всеки път, когато я видя. Излъчването няма връзка нито с възрастта, нито с броя на бръчките.
Дразни и изглежда зле само човек с немарливо отношение към външния вид.  Това показва неуважение първо към себе си, а от там и към околните. Всичко останало е въпрос на ген, среда, възможности, лични предпочитания и какво ли още не.
Да си призная, рядко се замислям за възрастта на човека срещу мен. Всеки е уникален и има своето излъчване.

Последна редакция: нд, 26 яну 2020, 18:46 от Light Beam

# 595
  • France
  • Мнения: 726
Относно спането по гръб: от 16 мес съм само в тази поза, след операция на жлъчния мехур. Ефект няма.

# 596
  • SF
  • Мнения: 21 223
С ботокс е ясно. Blush
А случвало ли ви се е да видите жена  с бръчки, вкл. и около очите и пак да изглежда по-млада от възрастта си? На мен да. В същото време съм виждала жени почти без бръчки около очите/лицето , вкл. и млади жени които изглеждат на повече години? Естествено, грижата е важна. Но цялостното излъчване е по-важно от броя на бръчките.


Хората, които имат по-остри черти - брадички, носове, триъгълни скули, - по-хлътнали очи, съответно по-дълбоки сгъвки на горния клепач, изглеждат по-възрастни. По-"бебешките" овални лица с къси чипи носове имат по-младо излъчване. С времето очите хлътват, чертите се изострят и се виждат все повече долните зъби. Лица, които разкриват повече долна челюст, дори и в младежките години, оставят усещането, че са по-зрели.

# 597
  • Бостън
  • Мнения: 13 502
Няма хирургични интервенции, дори ботокс няма. Редовно се маже с ретинол, а на лицето има грим.
Ето тук е без грим:
https://www.youtube.com/watch?v=P8Ev6leNUUE&t=47s
Страхотна е!
Аз я харесвам таи жена, гледала съм някои от обзорите и за ФДТ за зряла кожа и въпреки, че не ни съвпадат предпочитанията по тази тема съм я мяркала и в бели дънки - та поддръжката не е само лице, добре се грижи за себе си жената и изглежда чудесно за годините си!

А случвало ли ви се е да видите жена  с бръчки, вкл. и около очите и пак да изглежда по-млада от възрастта си?
Разбира се - аз съм личен пример - със всичките ми бръчки след поредната ми щуротия никой не ми дава годините Wink

Иначе съм фен на спането по гръб с цел да не мачкаме излишно кожата, но все още не съм го постигнала и разбира се, бръчките ми отляво, накъдето все се завъртам са по-дълбоки от тези от дясната страна на лицето ми. Но ще си взема една възглавница за гейши и катo не може с добро ще се науча с дърво Grinning

Сега, в интерес на истината гейшите са го правили най-вече заради безкрайно сложните си и скъпи прически, доколкото знам!


Grinning Grinning Grinning Takamakura, baby, takamakura!
The takamakura (高枕) is a Japanese pillow with a long and storied past.
https://goodnights.rest/takamakura-japanese-geisha-pillow/

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 02:03 от Agent Provocateur

# 598
  • Мнения: 27 547
Ох, Агент, хиля се като луда по никое време! Joy Добре, че съм фен на спането по гръб, защото ми е най-удобно така. Но хора различни- като бях бременна други бременни ми разказваха как най-много  им липсвало, че не могат да спят по корем.
Скрит текст:
И една комична случка от летен училищен лагер на Равда. Grinning Аз на 15, в стаята бяхме по 5-6 човека. След първата нощ се събуждам и всички ме гледат втренчено. Joy Чудели се дали съм била жива , защото аз не само съм била по гръб, ами съм си спяла спокойно и непробудно- че и в друга любима поза- със скръстени ръце над корема... Stuck Out Tongue Winking Eye
Майка ми е също пример за човек който изглежда на по-малко, въпреки бръчките (които на нейните години не са необичайни всъщност). Тя обаче не го вярва това, защото сравнява с младините си...

# 599
  • Мнения: 15 317
Аз основно спя по гръб, на висока възглавка, но по някое време се завъртам надясно, наляво не, не ми е удобно. Е, бръчици си имам, като спя на едната си страна кожата се "поомачква", но учудващо откъм страната на която не спя едната бръчка под окото ми става все по дълбока. Явно и това не помага особено. Grinning Моите бръчки са основно в околоочната зона, гневна на челото нямам, назолабиалните са съвсем леко забележими, но в околоочната зона, особено като се засмея ми идва да взема една ютия и да гладя, гладя, гладя. Отпускането на контура също ме дразни. Кожата на лицето ми е с плътен и еластичен тургор и с възрастта се усеща как леко започва да се отпуска, защото кожата е някак по "тежка", а за сметка на това не толкова еластична. Ееех, старост нерадост казали хората, ама както се казва: важното е да сме живи и здрави. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт