Февруарски бебета 2019г. Тема 1.

  • 20 987
  • 648
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 661
Оф, и при нас месото и хляба са на почит. Обаче при нас е ЗБВ и си гризка месо от кокалчета директно. За да яде друго не трябва да давам месо и хляб. Днес яде принцеса и така и се услади, че половината замина много бързо.

# 601
  • Мнения: 197
Karina, благодаря, сега чи стана ясно. Blush

Mateya Zoe, моите "бичове"- въглехидрати и месо. Joy Интересно ми е как успява да гризка? Успява ли да се нахрани или дохранваш с мляко? Защо се спря на този вид захланване? Извинявай ако съм прекалено любопитна.


Аз хляб оше не съм давала, защото тук хлябът е друг, десертен е по-скоро.

# 602
  • Мнения: 661
Ами мъчихме се 2 месеца и половина с пюрета и каши. Тя изяждаше между лъжичка и 50 гр. Само веднъж се случи да са 50гр! И това с много песнички, смешки, игри от моя страна. За мен храненето беше някакъв ужас. Много четях и никакви съвети при нас не работеха. Отидохме на България за почивка и един ден на обяд седнахме в ресторант. Тя от няколко дни можеше тогава да седи и и дадоха столче. Донесоха ни храната и тя много искаше от нея. За да мога да дам, помолих да ми дадат един варен картов и малко броколи без подправки. Ами сервираха й на госпожицата и тя яде с ръчички и с моята вилица за пръв с желание. От тогава реших, че тя сама иска явно да е ЗБВ иначе няма да яде. И започнахме да предлагаме всичко на парчета когато и ние ядем. Зависи от настроението и колко се харесва, хапва малко и си чака млякото или просто си се наяжда. Вчера след принцесата нямаше мляко. Чакам я да си покаже.
Сутрин отиваме до купата с плодове и сама си избира какво иска. Мием плода и тя започва да яде. Вече и с ябълка се справя много добре.
Научи се да отхапва и дъвче храната преди да я глътне. Но мисля, че основната причина са зъбите. Тя има цели 9. На 7 месеца, когато започнахме със ЗБВ имаше 6 зъба.

Преди се притеснявах, сега се радвам, че яде така, въпреки че основната храна е все още млякото. Мисля, че така ще е по-лесно в яслата. Тя на 01.02 тръгва на ясла.

# 603
  • Мнения: 197
Явно това е начинът, който й пасва на нея. Важното е, че и двете сте спокойни и детето е сито. Тя си има и достатъчно зъбки за гризкане.
Честно казано мен малко ме е страх да давам твърди храни. Яде си сам банан и пъпеш, но за ябълка, примерно, ме е страх, че ще се задави.
Да, на ясла сигурно ще е по-удобно така.

# 604
  • Мнения: 661
Ами да, тя реши как да бъде захранена. Аз се водя по нея и и двете сме доволни. За задавянето помогна първо мънички парчета, като свикна по-големи давах и така. Гледайте клипчета какво се прави при задаване. Това помага

Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 15:44 от Mateya Zoe

# 605
  • Мнения: 1 410
И ние започнахме с ЗБВ захранване, той проявяваше голям интерес към нашата храна и така...
Да ви се похваля, вече вървим Heart, още се клати като пиян Joy но се пуска и от единия край на стаята стига до другия.

# 606
  • Мнения: 152
Ехейййййй, честито Aya_2012!!!! Май вие сте първите проходили в темата! Боже, преди една година по това време обсъждахме легълца и колички, неразположения и бременни вълнения, а сега-проходили дечица! Луда работа!
Моята дъщеричка също е ЗВБ бебе, от самото начало не признава пюрета и лъжици, мъчихме се известно време и накрая почнах да й предлагам всичко на парчета, а тя с охота тъпчеше в устата. Аз й имам голямо доверие, виждам, че се справя, дъвче, ако отхапе по-голямо парче просто го изплюва. Не сме имали проблеми за сега, вече 3 месеца. Разбира се, внимавам  какви храни предлагам-достатъчно меки, в началото на големи колкото пръст парчета, а сега вече тя си дроби сама всичко.

# 607
  • Мнения: 661
Наистина кога мина това време!?...
Ауа, честито прохождане и от нас. Да върви смело напред. 😃

# 608
  • Мнения: 903
Честито прохождане Simple Smile аз не издържах и днес украсих за Коледа, иска да пипа всичко Simple Smile, отсега имам куп идеи за догодина като разбира малко повече, живот и здраве Simple Smile
И да похваля едно пръскало за подсичане: джинджира алба бебе, мислех че ѝ е минало дупето, ама след това пак се зачерви, похвалиха ми го и свърши работа.

# 609
  • Мнения: 127
Честито прохождане и от мен. Аз съм нова в темата и затова явно съм изпуснала толкова полезна информация ,като например този режим на хранене ЗБВ ,за който чувам едва сега от вас. Моето бебе с голяма мъка ядеше с лъжица и много трудно приемаше пюретата ,изяждаше едва по 40 50 гр. Нещата се промениха когато започнах да и давам такива с парченца вътре ,вече си яде нормално ,но с един такъв режим бих си спестила доста мъки и на детето също де.

# 610
  • Мнения: 1 410
Благодаря ви момичета Heart
За елхата се чудя кога да я украся, като знам какъв е всичко в устата няма да мога да я опазя. Моята е някъде 160см и ще я събори нон стоп на земята Simple Smile.
Чудя се за прощъпулника кога да направим, след като Оправи вървенето или сега Thinking. Вече започна и от стая на стая да минава клатушкайки се Blush

# 611
  • Мнения: 152
Честито прохождане и от мен. Аз съм нова в темата и затова явно съм изпуснала толкова полезна информация ,като например този режим на хранене ЗБВ ,за който чувам едва сега от вас. Моето бебе с голяма мъка ядеше с лъжица и много трудно приемаше пюретата ,изяждаше едва по 40 50 гр. Нещата се промениха когато започнах да и давам такива с парченца вътре ,вече си яде нормално ,но с един такъв режим бих си спестила доста мъки и на детето също де.
Ето това е темата за ЗВБ, има много за четене ако решиш: https://m.bg-mamma.com/?topic=1118892.msg39705143#msg39705143

# 612
  • Мнения: 90
Честито ауа_2012 смело да върви напред!!!
Аз винаги украсявам, около 1 декември сега съм решила в неделя на 30 ноември, ще е забавно Blush
Бебчо вече е по-добре и пак тръгна да си обикаля пълзейки, каката на неговата възраст вече ходеше а той милия по лесно му е така Grinning да може мама непрекъснато да чисти пода. Хубаво е това ЗВБ, ама моя хубусник постоянно се дави. Усети ли някое парченце и започва да повръща кога ще го израсне незнам

# 613
  • Мнения: 152
Да, това е големият плюс на ЗВБ, че още от самото начало се учат да дъвчат, понеже точно около 6месечна възраст се появява дъвкателния рефлекс. Ако не се стимулира, се изгубва. Не, че пак няма да се научи де Blush Големият минус обаче е мазалото, няма да крия, че ставам на луда калинка, но гледам да го приема като “необходимото зло”.
А аз да ви питам, понеже заговорихте за коледна украса, как мислите да опазите елхата от бебетата? Нашата е огромна, почти до тавана, няма опция да я качим някъде на по-високо. А как да се лишим от възможността за първите снимки пред елхата с малката? Толкова съм си мечтала за този момент...

# 614
  • Мнения: 903
Нашата е малка и е качена по нависоко, а отделно съм накачила гирлянди с украса, пак нависоко, елхата може и да успее да я събори, но я дебна Simple Smile вчера като я видя искаше всичко да пипа и постоянно сочи към всичко ново Grinning на около метър и нещо е от земята
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт