Февруарски бебета 2019г. Тема 1.

  • 20 919
  • 648
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728
Добре дошли в нашата първа тема
Февруарски бебета 2019г.



Нашите бебчета

Бебе София и бебе Иван на мама Dundiu86 изплакаха на 21.11.2018. Родени с тегло 1070гр и 1210гр.

Бебе Сияна и бебе Кристиян на мама G3r изплакаха на 26.12.2018г. Родени с тегло 2600гр и 2500гр.

Бебе Жасмина на мама axtravaganza изплака на 29.12.2018г. Родена с тегло 2кг и 46см.

Бебе Александър на мама Пухита изплака на 15.01.2019г. Роден с тегло 3200гр и 49см.

Бебе Александър и бебе Денислав на мама Усмивка изплакаха на 15.01.2019.

Бебе София и бебе Александър на мама mimozitagirl изплакаха на 17.01.2019г. Родени с тегло 2900гр и 45см и 3020гр и 46см.

Бебе Гери и бебе Здравко на мама ZoryM изплакаха на 18.01.2019г. Родени с тегло 2700гр и 1940гр.

Бебе Илияна на мама MonikaP изплака на 23.01.2019г. Родена с тегло 2700гр.

Бебе Филип на мама Tess_D изплака на 23.01.2019г Роден с тегло 3510гр и 51см.

Бебе Даниела на мама -Karina- изплака на 24.01.2019г. Родена с тегло 3кг и 50см.

Бебе Ариела на мама mimsi изплака на 26.01.2019г. Родена с тегло 3300гр и 49см.

Бебе Даниел на мама M0n17y изплака на 27.01.2019г. Роден с тегло 3150гр и 49см.

Бебе Дара на мама Emiliq27 изплака на 28.01.2019г. Родена с тегло 2960гр и 47см.

Бебе Трифон на мама valllensiq изплака на 29.01.2019г. Роден с тегло 2950гр и 49см.

Бебе  Мариан на мама Рончо изплака на 29.01.2019г. Роден с тегло 3320гр. 50см.

Бебе Тодор на мама elfy_985 изплака на 30.01.2019г. Роден с тегло 3890гр и 51см.

Бебе Лилия на мама Pxoenix изплака на 30.01.2019г. Родена с тегло 3620гр и 52см.

Бебе Мариян на мама Йорданка Иванова изпкака на 31.01.2019г. Роден с тегло 3900гр и 52см.

Бебе Нора на мама Evita_83 изплака на 31.01.2019г. Родена с тегло 3500гр и 53см.

Бебе Боян на мама little_mermaid изплака на 03.02.2019г. Роден с тегло 3540гр и 52см.

Бебе ...... на мама aya_2012 изплака на 05.02.2019г. Роден с тегло 3700гр и 51см.

Бебе Адалия на мама adnaidenova изплака на 06.02.2019г. Родена с тегло 3440гр. и 49см.

Бебе Вероника на мама Мерги изплака на 06.02.2019г. Родена с тегло 2835гр. и 49см.

Бебе Калина на мама gerjito изплака на 07.02.2019г. Родена с тегло 3560гр. и 51см.

Бебе Симеон на мама astinedd изплака на 10.02.2019г. Роден с тегло 2560гр. и 51см.

# 1
  • Мнения: 118
Да съживя малко темата. Някой от вас ще прави ли пита за 40 дена? Прочетох в интернет какво точно се случва, ще ми е интересно да разбера вие как процедирате!

# 2
  • Мнения: 90
Да се запиша и аз, ще се радвам да се раздвижи малко темата и да обменяме опит😉! Моята майка ще прави пита, но нищо повече в интернет четох страшни традиции, но няма да можем да ги изпълним не ми се споделя бебчо все още и не искам да го показвам😊

# 3
  • Мнения: 621
Ние сме в чужбина и няма да правя погача. Иначе аз още не съм го показала на приятели бебока. Пет седмици е, но го пазя за ваксини началото на април. А все е кофти времето уикенда и не можем да се видим с някой на вън.

# 4
  • Перник
  • Мнения: 435
Още докато бях бременна много се вълнувах за погачата, но нямаше как да правя планове и подготовки за "нероден Петко". Сега обаче, откакто се роди Бранимир, времето ми тече като пясък през пръстите и изобщо не усетих кога дойде момента, а аз сега изобщо нямам време за особени организации. Все пак съм голям почитател на българските традиции и ще се постарая да спазим каквото може, а и така ще ни остане един хубав спомен. Освен това така наведнъж събираш лелите, бабите, за приятелките е ясно и повече не се занимаваш да каниш всеки поотделно. Добре че са оправните ми майка и свекърва и двете зодия овен да се оправят те с подготовката!

# 5
  • Мнения: 845
Да се включа и аз.40-то ни се пада на 21 март (четвъртък). Запасих час само за молитва тогава. Тъй като са пости ще занеса плодове само, иначе не искат нищо друго освен такса от 20лв. А в неделя вече ще събера приятелки, които да орисат Симеон. Взех от джъмбо балони, сини салфетки и някакви неща за снимки (мустачета, надписи, за бебешко парти). Една приятелка ще омеси сладката пита, аз само торта ще поръчам. Ще наредя някакви сладки неща, но не много, тъй като всяка една ще носи нещо сладичко. Казаха ми, че така се процедирало.

# 6
  • Мнения: 108
Здравейте и от мен. Нашата погача беше в неделя на 10.03., а вчера на 11ти беше 40я ден на Нора и ходихме на черква. Аз знам, че погачата се прави преди 40, други знаят, че е след. Дъбрахме се доста хора. Всичко беше супер. Питката тпябва да се умеси от човек с двама живи родители. При разчупването важи същото правило. Парите се слагат върху кърпа - след това майката я връзва да стане като кесийка - нито да е стегната, нито хлабава. През това време нарежда думи за здраве и пожелания за детето си. Кърпата се слага на високо и седи там до другия ден. Преди да започне гостито под изтривалката отвън на вратата се слага 1 пирон и червен конец. Вечерта като се къпе детето пироня и конеца се слагат във водата. Това се прави против уроки. Много суеверия и тпадиции, обаче се радвам, че го направих. И на баткото прявехме така и сега та Нора.

# 7
  • Мнения: 63
Хайде да ни е честита новата тема . Нашето 40 се пада на 24ти в неделя , мисля да поканя всички приятели и роднини , женската част от тях ще си направим погачата по традиция , а за татковците и мъжете почерпка в механата ( която е в двора) Така съм решила да мине всичко наведнъж . Инъче нас ни мъчат колики от два дни сме с нови капки ( пробвах почти всичко )Colief и виждам ефект което е успокоение и за мен и за бебка разбира се . Питах в предишната тема за количеството АМ и интервала на храненията защото Михаела яде по 120мл от както беше на 18дни и се притеснявах да не и се товари коремчето почнах да я храня на 4ч , но щях да я уморя от глад 😂. Явно защото се роди малка е по - лакома . Спитам , че стана много дълго 😁

# 8
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте от мен!
Лили направи 40 дена, но погача не съм правила, не си падам по този тип традиции, четоха ни молитва в църквата и туйто. За колики не знам, но тия дни е голямо будуване, кърмене и мрънкане. Девойката хапва стабилно, скоро ще стигне 5 килца, каката беше толкова на 4 месеца, отказва всякакви залъгалки и биберони. Колко яде не знам, но нощем поспива, а денем суче на 2 часа.
Ваксини и преглед при ортопед ни предстоят през април.
Вие ходихте ли на контролен АГ преглед? Кога и в какво се състои?

# 9
  • Мнения: 90
Ехе момичета, много добре сте планирали отбелязването на 40 ден.  Мен ме е страх да не се разболее и ще си го пазя още малко от приятелите, че всичките са с малки деца и те също искат да го видят. Имам въпрос към мамите които кърмят, от една седмица бебчо(1м и 2 дена) цоква 1,2 и пуска гърдата и при двете така 10 минути, изнервя се. Не знам защо така прави, а като е унесен си цока спокойно. Имам кърма,  сменям пози, затъмнявах, носих ме се  нищо не помага. Дано да е период и да отмине по скоро.

# 10
  • София
  • Мнения: 214
Ехе момичета, много добре сте планирали отбелязването на 40 ден.  Мен ме е страх да не се разболее и ще си го пазя още малко от приятелите, че всичките са с малки деца и те също искат да го видят. Имам въпрос към мамите които кърмят, от една седмица бебчо(1м и 2 дена) цоква 1,2 и пуска гърдата и при двете така 10 минути, изнервя се. Не знам защо така прави, а като е унесен си цока спокойно. Имам кърма,  сменям пози, затъмнявах, носих ме се  нищо не помага. Дано да е период и да отмине по скоро.
При мен също се получава така и забелязвам ,че когато много и се спи и е също толкова гладна го прави този номер Simple Smile

# 11
  • Мнения: 90

dianaaa, значи не е само при мен. Дано да е период, че от това дърпане, зърната на гърдите са ми станали супер чувствителни. За прегледа при АГ утре ще ходя и ще разкажа какви изследвания правят.

# 12
  • Мнения: 118
Кога трябва да се направи прегледа при АГ?

# 13
  • София
  • Мнения: 321
Кога трябва да се направи прегледа при АГ?
Моят АГ ме вика 7 седмици след раждането.
Колкото до погачата. Пада се на 30.03. Ще направим молитва в църквата, а на 31.03 съм поканила най-близките да хапнем торта и погача. Таткото ще събере мъжете в апартамента на наще(който е в съседния блок), ние дамите сме в нас. Няма да е нещо специално,просто ще го отбележим.

# 14
  • Мнения: 103
Здравейте момичета аз съм от мартенските мами ,но чета и вас и мисля да пиша и с вас понеже моята бебка се роди на 18.02 с планово секцио -3,400 51 см.
За погачата смятам на деня в който навършва 40 дни -28 март да отидем на църква и в чужда къща аз така знам че се прави ,а в събота с приятелки ще дойдат и ще правим традиционната погача.
Ние сме на 21 дни и давам панда пробиотик и лефакс ,но въпреки това понякога е неспокойна и свива крачетата не знам дали са колики ако са са в много лека форма и обикновенно е най неспокойна към 6:30 до 8:30 сутринта .Чудя се дали може да е от храната която хапвам аз ,хапвам си пържено по нещо сладко през деня .
Също така вратлето й се подсече и мажа със судокрем ще изчакам и днес ако не се оправи отиваме при личната,друга мама с такъв проблем?

Общи условия

Активация на акаунт