Фигурно пързаляне - 9

  • 51 048
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • MJF
  • Мнения: 8 618
E мерси. Не сме блокирани на ютуб. Но ....с  коментатор. При това тоз.  Tired
За закуска видях спортните дуети. В режим група I- протокол- група II - протокол , нещо в такова настроение се оказах Mr. Green . И забелязах че са пуснали такава таблица на съдийството , скоро не ги пишеха така с кой от коя федерация, туй добре. Щото забелязах съдия номер 5 че има свой поглед на общия фон от 9, номер 3 на моменти също. "Смешковци" като цяло.

Спортните дуети
Скрит текст:
Първата група без грам изненада. По отделно и като дуети. Може би очаквах повече грешки от Пепелева- Плешков но въпреки видното вълнение съумяха само с падане на параления скок да минат, браво за което. Дано на волната ги отпусне малко вълнението. Ако не бъркам, на вътрешния руски старт едната програма я изпълниха напълно чисто и дали не беше волната. Хайде стискам им специално палци.
Помня че имаше нещо в началото на сезона за Уолш-Мишо но не помня да стигна до мен четиво по тоз въпрос, проверих сега, травма ги е извадила от графика.
От Книрим-Фрейзър запомних скока от изхвърляне.
Във втората група картината се смени. За начало едни от героите на деня Рику- Рюичи. Напълно правилен настрой, излъчващи увереност. Само да тушират припряността си и .....Голямо браво!
Джесика-Брайън скочиха, два пъти, останалото на тяхното много добро ниво. Хайде след това стабилно изпълнение стискам палци на волната да се повтори това със скоковете. Хареса ми как на паралелното въртене Джесика се коригира в движение след като се бе поразбързала. Аз за такива моменти бонус давам в дуетите.
Бойкова-Козловский с вълнение в повече, първи старт в сезона. Лебеди - за мене. Честно казано след Щелкунчик,  който имаха  в юньорите и първия им сеньорски сезон, съм ги виждала в няколко други неща но така и не ме убедиха че им отиват, не маскират някои да кажем "дефекти" в общия им фасон. А класиката успешно ги тушира, сега го видях черно на бяло. Хайде стискам им палци на волната, добри оценки получиха , имат задел, дано ги отпусне малко.
Тарасова - Морозов с чиста кратка. Скочиха и приземиха. И двата. Към края, на паралелното въртене малко концентрацията закуца, сетни сили... но устискаха. Добри оценки, добър задел, хайде стискам палци и на волната. Две стабилни изпълнения в сезона още не сме видяли, не че искам напълно чисто, но да са скочени. Поне това. Скромно желание Blush
Класирането като ред- да речем че съм  в мир, даже пълен. Но в детайлите и съответно в големите разлики м/у първите 3 дуета съвсем не съм.

Гледам кратките мъже. На чисто- без никакъв спойлер, таблица и т.н. Но спрях защото ме заболя. После по някое време ще ги догледам. А при такива ситуации всеки път си обещавам че няма да гледам тренировки. Но имаше от този старт леснодостъпна картина от тренировките и любопитството надделя и на ти сега.
Скрит текст:
Винсент получи sb но аз не съм съгласна, той Винсент пързаляше вече чисто поне един път в сезона пред очите ми а тук.... но иначе браво, то след последното СП, на всяка прилична кратка трябва да го хвалим Wink
Лебеда Ма много добре за себе си, всичко спаси от скоковете, хайде да видим концентрацията до къде ще му стигне на волната, това с ластика на косата и пируета си е за бонус Smiley
Бржина хубаво "троен" но защо трябваше да креативи с аксела финално?!Но добре, виждали сме къде, къде ...от него, но то какво не сме виждали от Михал?! Операторите/режисьора правилно се ориентираха кой е най-големия му фен в публиката Smiley
Нгуен очаквах да е по-зле. Изненада ме с лебед, бонус от мен за музиката Wink
Виж Артур напълно очаквана картина, всичко без скоковете си е там, за което браво. Скоковете са беда, след такива големи травма -паузи. Да дерзае. Само дето е тежко да се показваш в такъм статус пред публика на такъв старт.
Шун Сато е "героя" от тренировките, много лошо падане там видях и днес очевидно ....... Това е японския юньор, хм то вече не е  правилно така да го наричам, но от младите вливания на японския фронт той ми е най-симпатичния фигурист. Не помня къде за първи път го видях като юньор но още тогава от раз ме впечатли с потенциала си. Но някак си почти не може да събере до тук всичко което може в едно. Сега и тоз форсмажор. Ехххх.
Имам риторичен въпрос към ISU. Такава ли трябва да е картината на тази комерсиална верига, каква цел гони тази верига?! А после и същия въпрос към федерациите .... та чак до самите фигуристи. Към последните хем въпроса ми е най-малък, те са мишките в цялата таз комерческа игра.
Гледката на мъжете не е за първи път такава. Въобще не е. Традиция е даже. Не знам заради нарушения от пандемията ритъм ли, заради това че гледам свежите юньори ли, но ...... това мога да го гледам да речем на турнири B и С съъъвсем спокойно. И го гледам. Но  не на турнир категория А, че и по рейтинг уж, ти да видиш. Туй е безобразие Peace
Не мога да си представя и лев да дам за да ида да гледам на ГП ей това Peace Ожалих съвсем сериозно зрителите похарчили пари затова.
Кратките мъже
Скрит текст:
Винсент и Джими дефакто героите на деня.
Фа го чакам след туй днес какво ще покаже на волната и тогава ще го изкоментирам, днес един финал стъпки върза. Поне на него се надявах от евро-левентите а той....
Кевин - Защо е тук?! Дано има достатъчно разум и не се появи на волната, все пак никой не им опира нож в гърлото/ на живот и смърт. Какъв е смисъла да се дотрепе на един ГП етап ?! ooooh!
Шома начало с двоен флип, честно казано по-добре от псевдо 4 му, прекроил предишен показателен в състезателна кратка. Няма да го хваля, защото е по-разумно в кратката да е по-динамичен ритъма, там не пречи.
 Драматични падания от Грасл. И той в голям разнобой.
Е Нейтън поне с троен аксел. Първата музика, тези вопли, направо.... Frowning1

Последна редакция: сб, 23 окт 2021, 17:45 от Шошулчо

# 721
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Skate America
Ритмичния танц
Скрит текст:
Видян. С труд. Финалната ми мисъл :"Добре че са само 11.  Е поне на първо място са пързалящи се, останалото ако можеше да ми съберат Лорънс, Евън и Сподирев в някаква танцова форма щеше да е добре,ама.... Останалите са с елитарно хоби." Да не ми се обиждат. Хич.
Кратките дами нейсе малко кратък празник на таз пързалка.
Скрит текст:
Много приятно начало, Синицына като елф на леда, чисто изпълнение , голямо браво. Нямам забележки.
Шин с pb , над очакванията ми се представи , браво. Усачёва чисто и уверено, голямо браво. И трите виждам за първи път в сезона и съм много доволна от тях. Чудесно начало поставиха. Йокои не можа да "сътвори" нещо и пусна бабачка на последния скок Sad  еххх. След нея Амбър също реши да "потвори" на последния си скок.  А и двете спокойно можеха да направият чисти кратки, къде е състезателната им концентрация  Crossing Arms , много жалко. Ендрюс беше замяна "в последния" момент и  относно себе си  събра сносна  кратка.
Втората група начало със Сатоко, кратката ѝ програма я гледах вече на JO, тук се наслаждавах на презентацията и общо на програмата. Останалото при нея / техническите проблеми си ги знаем. Yelim KIM  правилно си е оставила кратката програма, миналия сезон корейски фигуристи я видяхме по един път я не на м/ународния лед. Много добро изпълнение се получи , голямо браво. Туй бе третото чисто изпълнине за състезанието след  двете дебютантки Синицына и Усачёва. Куракова за себе си сносно, техническите ѝ проблеми си ги знаем, но останолото е много приятно и интересно. Единствения който се замахна на 3A бе Ю. Мноого хубава програма, виждам я за първи път и ще чакам да я покаже чисто. Лошо падане на тройния аксел. Сакамото виждам за трети път в сезона и се надявах на изпълнение без креативи а то - този път пък 2F-3T скочи, къде е състезателната концентрация?! Май има нещо добавено/променено в програмата или е заради снимането и так ми се е сторило. Извън "творението" всичко останало ми хареса при Каори. Трусова стабилно кратко изпълнение , за втори път на екрана ми този сезон , съгласна съм това да е PB ѝ, тук без скоковите ѝ геройства тя към момента се старае да гради образ/програма, затова и съм съгласна с pb.
С класирането не съм много в мир, особено с разликите. Но това не е нищо ново, каквото такова. Пак преобладаващо логично е като ред.
Волните спортни дуети
Скрит текст:
Доста хубава програма имат Уолш-Мишо, честно казано на кратката толкоз в повече ми беше тяхното "крайно не във форма" че там и не гледах въобще под какво и какво пързалят. Дано наваксат до  националното им.    Chelsea LIU / Danny O'SHEA ми напомниха за Даря-Денис с всички тези транзишънс в програмата им, така да го кажа, разни поддръки, входи, изходи от такива и прочие. Но ..... скоковете, във всякаква форма- индивидуални и от изхвърляне. Пепелева -Плешков въобще не надскочиха себе си. Хайде дано този старт им докара малко повече вкус към делото им. Алекса - Брендън до някъде се реабилитираха за кратката. Голяма трудност и при тях със скоковото напасване. Те и японския дует съумяха да набират скорост и засилват темпа във втората половина на волната им , кресчендо, както знаем това е доста впечатляващо и завладяващо за зритела, голямо браво и на двата дуета за което. Голямо браво! Джесика- Брайън с обратен знак, те пък след стабилната кратка, пак се върнаха към нескачането. Жалко.
Сред героите и на волния ден са Миура-Михара. Много лошо падане във 2/3 на изхвърляне, че и бортика, отдавам го че този път те са жертва на параметрите на полето, все някой е при тез пързалки от спортните дуети най-вече , дано няма по-големи щети Frowning1 . Както вече писах за тях това бе PB старт отвсякъде. Препоръчвам да се видят и двете им изпълнения Stop Гооолямо браво, да дерзаят така, като настрой. Гледам ги Михара и Алекса Книрим и мърморя защо не се намериха сегашните им партньори по-рано, защото и за двамата .... справка ЕГН.
Бойкова- Козловский са назад в сезона,  на фона на проблемите им се усложняват скоково, заели са се  с 3S+1Eu+3S, честно казано това не е от най-логичните неща насред олисезон но те си знаят. Тарасова- Морозов нещо им имаше видно  на волния ден и не им беше много за състезание. Обрано, сдвоено , камерата не ни показа в реално време какво твори Морозов на каскадата, нататък до края съвсем тренировъчно-процедурно довършиха волната.  
Крайното класиране на спортните дуети  се получи едно такова нееднозначно, но така е като има "елеватори" , големи разлики м/у двата дни.
Очаквах да видя запис и от награждаването но нещо не ми попада, не съм и проверила кога е било по протокол. Thinking

ЮГП Любляна
Ритмичния танц
Скрит текст:
За първите три дуета в класирането това са вторите им стартове в серията. Да речем че съм съгласна как ги подредиха в класирането. Откроявам тях, защото на останалия фон те са видимо друго ниво, не само по оценки.
Волните момчета
Скрит текст:
Най- кратко - Яблоков и останалите. А иначе тези които ми привлякоха вниманието на кратката на волната нещо издъхнаха по-рано от очакваното, например Younghyun CHA
Крайното класиране
Волните момичета
Скрит текст:
Откроявам Самоделкина от целия останал фон, какъв нерв има в нейното пързаляне, голямо удоволствие. Jia SHIN и Minchae KIM съвсем пълни пакети, още само че миниатюрни, да дерзаят. И двете гледам за първи път. Петросян също миниатюра. Извън обичайно заподозрените школи казвам голямо браво на Nina PINZARRONE. Гледам я първи сезон, това ѝ е втори старт, още на първия ме впечатли, но тук повтори и направи PB старт, впечатлена съм, голямо браво, да дерзае. Имаше и още няколко приятни фигуристки и изпълнения. Въбще момичетата са светъл лъч на останалия фон.
Остана да си довърша волните танци, които започнах. Голяма реклама на плат направиха Tatjana BUNINA / Ivan KUZNETSOV, стига да не бъркам че бяха те Blush . Полата- то воал- се заплете в ножа на едната кънка на Татяна, това преди туизлите, минаха те, започна и секция стъпки но полата не и не, не се освобождава сама от кънките, та по едно време се наложи да я освободи ръчно Таня. След "освобождението" полата изглеждаше съвсем като преди екшъна, никакви щети, ни дупка , ни провисване, ни-що. Ей това се казва материя! Wink Smiley
Крайното им красиране.

Thinking на фона на предишните два етапа - Кошице и Красноярск- този се е получил доста странно доста по-слаб, като състав. Странно и не много приятно. Особено пък и с решението на ISU за финала. Нещо този сезон като изключа Тед и въобще провеждането на серията останалото ..... не е хич читаво от ISU. Бих казала че пак си правят гаргара с юньорите и хич да не ми се обиждат, защото оправдание нямат. Не е ковид това този път.

# 722
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Награждаванията на мъжете и спротните дуети са на записа на волните мъже. Видяни.
Цитатите от спортните дуети: 1 ,  2

Волните мъже
Във втората група "се загубих"  особено при Нейтън, Шома, Сато и Винсент в четворните, само протокола може да подреди цялата тази " четворна каша". Но по ред.
Скрит текст:
Фа е странен състезател, според мен само когато той иска тогава се и пързяла като хората, всякакви оправдания с физиология, транспорт и прочие някак си при него не ми идват. Една дарожка както казват на руски и толкоз. И на кратката и на волната. А го гледах на предишните му два старта в сезона , макар че има 3 даже ако броя и френския контрол, където бе по-росен. Очаквах повече. Но явно втората половина на сезона ,негова си работа. Артур каквото може към момента събра, за което браво. Грасл и той в регрес като Фа. Нам бавно и славно под италианска лирика се покриви по леда. Голямо разкрасяване на носа има към момента. Михал опита в началото четворния си салхов, гледаме като за последен сезон тихо и се наслаждаваме на пързалянето му, достатъчно за този наш ветеран. Нека бавно, щадящо и внимателно стигне до кулминацията на сезона. След него с 14 години разлика, друго поколение,  призрака Сато . Опита 4 четворни - луц , флип, и 2 аксела. След него Нейтън който в цялата си не кондиция събра първата част в ритъм 4-2 , втората партида също интересна и на висота, интересно е какво ще видим тази седмица на "скейт канада". Водолазния костюм този път още от началото на сезона му се полага. На мен тази препратка към ОИ 2018 на кратката въобще не ми харесва по много причини. Да видим до къде ще я докараме и ще мени ли нещо, в неговия случай не е проблем това. Ще спра сега за него за да не ми се обиди, иначе мога да продължа....Джими Ма очаквано психологически не устоя да остане на трезва глава и се зае със своето "творчество" , но пак добър старт за него, относно себе си сравнително добре му се получи този старт. Шома такъв май не съм го виждала от преди развала му предковидно. 5 четворни и два аксела. Голямо браво. За десерт Винсент. Ама как се е събрал и състредоточил този човек след Стокхолм, първо на Небелхорн с отговорна задача, а сега за втори път с две стабилни изпълнения. Голямо браво на Винсент. Как ги нареди  луц, флип, салхоф , тулуп а после в бонус зоната 4S+3T   3A+1Eu+3S  3A+2T на фона на презентация и добра програма.
Какво да каже, много сериозни работи вършат мъжете с тез четворни. Но, де факто колко от тях са чисти и колко от тях приземени и на този фон какво остава за всичко останало - начело с програма и презентация?!
Цитатите  - 1 и 2
Крайното класиране. За Винс това е първи златен медал от ГП.

Волните танци
Скрит текст:
За мен бяха  гледаеми програмите в които ми бе ясна концепцията от музиката, без да съм гледала разни филми, сериали и сие. Музиките на "двете Меди" въобще не ме впечатлиха/харесаха, програмите им също, стандарт и нищо повече , така да го формулирам.  
Крайното класиране. Цитатите - 1 и 2

За десерт ми останаха волните дами. А има и гала, ако м/увременно не са я блокирали.

Само аз ли съм "лудата калинка" дето се сети да гледа ГП този сезон ?!

# 723
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
ГП Гран При ли означава? И аз ги гледам.

# 724
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Dana Scully, да, гран-при. Ти  целия ли етап успя да видиш? Аз като има записи редовно се туткам Smiley. Комфорта преди всичко. Но това само до момента до когато някой , не дай се боже, не реши да ми ги блокира, трие и прочие такива ненужни акции. Smiley

Shoma Uno

# 725
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Преди време от някакъв руски канал ми резнаха достъпа и много ме издразниха.
Танцовите дуети не ги гледам от години. Много рядко гледам нечие изпълнение.
Напоследък започнах да гледам само любимите ми фигуристи. Стефан Ламбиел ми е любимец и гледам "учениците" му.

# 726
  • MJF
  • Мнения: 8 618
E гран-при го има в ютуб, поне на българска територия не сме геоблокирани, въпреки псевдопокупките/излъчванията на канала дето е уж евроспорт. Wink
Мен ме дразни коментатора но руските ретранслации във vk са без архив, тези които ми поподнаха, там е имало без кометатор.
Под ученици на треньор аз разбирам тези "взети" минимум като юньори или преди това. Та Шома не го броя за такъв Smiley Wink

# 727
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Мен ме дразни коментатора но руските ретранслации във vk са без архив, тези които ми поподнаха, там е имало без кометатор.

Мен също ме дразни липсата на архив. От години ги гледам на изключен звук и си минавам без много от днешните коментатори. По мои спомени в миналото коментаторите на евроспорт бяха поносими. Тед и ТАТ редовно ги уволнявам. Grinning
Свикнах с липсата на Найден Боричев.

# 728
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Нищо. Като мине канадския етап от другите може да хванем и нещо лайв, ако не през седмицата то събота-неделя и тогава може да ни "огреят" ретранслациите без коментатор.
Тед поне не казва и гък по време на изпълнение а аз така и така гледам на запис та  си превъртам до следващото изпълнине и  почти не го чувам. Smiley
Този който сега е на ютуб ISU транслацията , Марк еди кой си , ако не му бъркам първото име, така ми "стърже" по слуха че ....., а не дай си боже да чуя какви ги ръси. Гледам със силно намален звук.
Ей затова обичам B турнирите като Финтрофи- пълен рахат, кеф ти музиката на програмите , кеф ти залата. Само дето на тазгодишното издание не бе силен звука от K&C зоната.
А Боричев не коментира ли сега по Евроспорт фигурното? То ако не е той тогава ....?

# 729
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
А Боричев не коментира ли сега по Евроспорт фигурното? То ако не е той тогава ....?

Не хващам Евроспорт 2, а по Евроспорт редовно "режат" фигурното пързаляне. Гледам основно по интернет.
Иначе се радвам да го чуя, макар и рядко.

# 730
  • MJF
  • Мнения: 8 618
И аз съм преобладаващо "интернет зрител" на фигурното. Вече и не помня от кога е така Smiley
И аз ако ми попадне случай да гледам с Боричев носталгично се вслушвам Smiley , така се случи че връщането ми във фигурното като зрител се случи по времето когато още не бе изтикано фигурното почти изцяло в интернет и гледах дори и среднощни транслации по евроспорт с негов коментар.

Волните дами
Скрит текст:
Много приятен старт се получи този волен. Имаше си всичко. Съвсем симпатично начало с програмите и изпълненията на Йохана и Катя. И двете интересни и играещи на леда. След това спад със Стар и Одри . Макар че Ендрюс с такъв добър старт- цялостен аз не си спомням кога за последно и дали въобще съм я виждала, виждам че това ѝ е PB на волна. Сатоко и нейната шедеврална Тоска, чудесно изпъление, проникновено. Честно казано американското трио щеше да е по-добре да е анблок , а не така да накъсва темпа. Peace да не ми се обиждат тричките с Амбър. Миналия сезон Глен имаше 2 програми като за нея а този нито една.
Първата Турандот във втората група- Ким за себе си добре. Ю почти с аксела в началото и нататък в кресчендо до края, силно, приятно изпълнение се получи. Вдигна се летвата и нивото опоределено. Хайде дано потръгнат нещата повече с аксела, да е здрава и ....Голямо браво. Енергията и скороста продължи Каори, вокала ме дразни, чувам какафония и нищо друго, но така и така с намален звук, ще свикна, грях да мърмоля когато виждам ей това на леда , нашата Сакамото - сан в целия ѝ вихър. Този път без "творчество". Голямо браво. Много се вдигна градуса и след това така рязко се тушира от двете дебютантки Ксения и Даря. И колко Smiley интересно да се сравни така след предишните 2 изпълнения техните 2. Открийте разликите. И от друга страна пък м/у двете техни изпълнения. Пак открийте разликите. На Ксения браво че след такава дълга пауза че и на такъв старт събра 2 чисти програми, това е доста на руския фронт предвид вся и всьо с и около нея. Удоволствие е да гледам такова грамотно програма-изпълнение. Но формата ѝ напряга, на Ксения. Даря и Турандот, помня е с  Je suis malade и имам чуството че тази фигуристка в каквато и волна да съм я гледала след това все гледам Je suis malade , нищо ново , нищо друго. Програма- музика- хорео близо до слаб 2, пълен мусон както биха казали по нейните ширини. Вината не е нейна. Но точно при така подредените 4 изпълнения - Ю, Каори, Ксения .....сравнението и коментара не можех да си ги спестя. Ще спра до тук по темата.
Ранената ни Трусова върза волната с един четворен, щампира въпреки проблемите скоковете до края без падане. Герой. Какво друго да кажем?! За Саша   това е първа  постковидна победа на старт  от такъв ранг. Хайде да се кърпи успешно.
С волното призьорско трио съм съгласна. И реално то трябващи и да е финално . Но се получи това -
крайното им класиране
Ако не бяха съдийските игрички в кратката , крайното класиране имаше шанс с волната да остане адекватно в първата тройка но не би.
Цитати - 1 и 2
Eдна вицуализация
Остана ми галата. Като цяло съм доволна от първия етап. Кратките мъже все пак ме афектираха в повече, добре че останаха на волната с един по-макло. Ред е да се местим от Лас Вегас във Ванкувър.

Нейтън знаем колко бързоговорящ е  Winkта в текстов вид на руски

# 731
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Очаквана канадска пародия. Ама така е като не са разпределили на този етап тези които няма да летят от майна си райна. ooooh! фарс. Да минава този етап и да стигнем към "нормалните" етапи. Да не ми се обиждат северноамериканските но не ми понасяха и преди ковид. Peace
Белким преди началото на състезанието утре вържат някаква таблица.

ISU CS "Denis Ten Memorial"
В ютуб има картина.

Михаил Коляда





Таблицата

Третия вътреруски етап - Сочи
Аз още доглеждам спортните дуети от втория етап.

Последна редакция: пт, 29 окт 2021, 08:51 от Шошулчо

# 732
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Rolling Eyes какъв цирк. Транслацията. На спортните дуети. От 8 , 2 без картина. Такова нещо не помня на гран-при.
А като има картина пък без никакви надписи по екрана. Абе.......Пак ли щвейцарците и новата им техника ?! Rolling Eyes
А няма и от публиката любителски запис на двете липсващи изпълнения. От Лас Вегас имаше любителски. Rolling Eyes

Кратките спортни дуети без два
Скрит текст:
От техническата бригада доволна , но от съдиите не. Големи разбойници.
От Ванеса - Ерик до тук в 4-и старта в сезона логика не виждам, имам предвид кое върви и кое не . Всеки път най-различни грешки. Това е несериозно, така и не разбирам това тяхното, а още повече не разбирам съдиите и бонусите им. Да не ми се сърдят. Нещо прекалено много си вярват. А на този фон пък и циркаджийската им федерация и .....цялата работа е ..... И пак да кажа - Альона е една!
От Даря-Денис предвид вся и всьо покрай тях а и на дугия край на... над очакванията. Перебор все пак с акробатиката има и точно на едва в повече се получи таз тъа гешка а тя пък и до дидакшън за просочване доведе. Та 2 точки загуба ей така "от нищо". Все пак тъпа работа. Стискам им палци на волната за сносно и безаварийно.
Голямо браво на Минерва-Нолан, те там май с най-дългата транспортна епопея и с чисто изпълнение на кратката.
Жалко че Ашли-Тимъти не повториха изпълнението от Финтофи, падането на сингъл скока беше лошо.
Суй - Хан скочиха. Аз напаво Open Mouth неочаквах чак пък толкоз добре. Скока от изхвърляне също много добре, останалото съвсем прилично. Да видим на волната.
Нещо със спиралите на смъртта и Суй-Хан и Даря Денис нещо "мъдрят", тябва да си ги доработят. А двата дуета имат забележки от мен и то по не една на любимия ми елемент  
Чакам с интерес волната. Ако я покажат ooooh!

Кратките мъже
Скрит текст:
Орцел за себе си добре. Сота над очакванията ми. Макар че и той и Танака по един и същи начин сдвоиха акселите си, чак ме Smile. Да се сърдят на себе си. Садовски въобще не ме изненада. Макар над очакванията ми, скочи си като на шега всичко и до края имаше видимо гориво, да видим волната. Браво на кратката. Томоки се е върнал към лошия вариант на себе си , голям регрес. Танака извън сдвоения аксел добре, ето кой отговаря този сезон за Матрицата.
Втората група почна с 3 поередни "дръвца" накривацаха се и поскачаха на леда, толкоз. Ни грам повече. Добре че седваха други трима за оправяне на гледката / вкуса.
Кийгън зарадва родната публика и нас. Не мина без "творчество" но се удържа да не е много.
Лошо снимане от режисьора и тази готина програма на Джейсън... На Финтрофи бе пъти по-добре заснета. Аксела продължава да куца към момента. Само да не се повтори Финтрофи. Онзи куриоз е достатъчен за целия сезон Mr. Green
Нейтън се реабилитира за миналоседмичната кратка. Друго не мога да кажа по тази програма. Пускам звука само на последната трета.  

# 733
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Кратките танци
Скрит текст:
Eто,  на този етап се видя нагледно  колко различно изглеждат ритмичните танци поставени в началото на м/усезона по първото упътване, така да се каже, от тези които са поставени след доуточняванията.
В първите 6 дуета на леда има какво да похваля, това са и "непенсионерите". От тези 6 танца един , този на Мардж-Зак не е изцяло в концепцията на останалите 5, защото при тях  забелязвам патерна. Но при останалите 5 напълно забравям за него. Това в случая го считам за изпълнена заръка, "по заръките на ISU". Останалите 4 дуета са "пенсионерите" , които си пързалят патерна midnight blues под диско , поп и тям подобни, Kiss са в etc :mrgeen:
От тези 4-и "пенсионерски танца " нито един не ми харесва,  ама въобще. Разочарована съм от Шарлен-Марко и Пайпър-Пол и щабовете им. По различни причини. Първите избрали Майкъл но .... въобще не са "в него". Вторите Елтън Джон но продукта е   бледа за него , даже много бледа а пък тоалетите им напротив, идват ми малко прекалени на леда. Останалите 2 дуета са персони нон грата за мен Mr. Green
Доволна съм от "непенсионерите ". Сега там какво видях от съдиите като   подредбата и оценките им е друга тема но първо да изчакаме пенсионирането на ..... пък после ще се "захванем" с тях. Засега само ги гледам. Нооо много внимателно. Mr. Green

Кратките дами
С голямо настроение ги изгледах.
Скрит текст:
Маи Михара очаквано с много добро изпълнение , браво на нея, чудесно е отново да я видим на такъв ранг турнири. Алисън Шумахер въобще не ме изненада. Много жалко че с такова изпълнение се получи дебюта пи сеньоите на Мана Кавабе, милата само последния скоков елемент ѝ се получи и той пък 3F+2T, а знаем какво може тя. В протокола виждам че пише 2А но тя скачаше троен. Стискам ѝ палци за волната , да се получи по-добре. И от Баусбек и от Шизас все пак като на роден терен все си мислех , че нещо ще се постегнат за този старт но не, нито една от трите канадки .... За оправяне на куса след тях Уакаба, имаше ремарки по скоквете, но като цяло много симпатично  и въобще харесало ми изпълнение. Да дерзае на волната.
Haein LEE вече при сеньорите, по-добре ѝ се получи дебютната кратка от колкото на Мана. Камила с изпълнение за 84.19. Като изключа че не ми достига флоу пи нея , нещата бяха съвсем прилични и на висота, справи се с  катката си без грешка, да видим на волната. За Камила също сеньорски  дебют, блестящо започва. Следващия гран-при дебютант Алиса горе долу се справи, аз лично не бих и дала тези оценки. С две точки по -малко пе реално би ми стояла в таблицата като съотношения, на база видяното.
Альона с друга музика/ нова програма, с тройния си аксел, макар и с q, в по-добра форма от  на Финтрофи, към нея нямам забележки  а ѝ казвам браво и да дерзае. За смяна на музиката коментара ми е "Слава богу". Екстра избор с новата музика, да си доработи прогамата и ще е ... екстра.
Карън не можа да повтори този път доброто изпълнение от Финтофи.
Много се радвам за Лиза, второ стабилно изпълнение от нея , след Финтрофи, голямо браво, нямам забележки. Палци на волната.
Съдиите на моменти получиха похвали от мен, да речем като подредба след изпълнението на  Haein LEE, но като цяло "твориха" на воля. Сега като прегледах протокола , проверих кой е съдия номер 4, този път той ми се наби в очите нещо.
Тепърва ще "нападам"  волния ден. Но добре че приключихме със северноамериканските етапи и да не съм ги чула тез там до националните им. Гледам кубовете във Ванкувър и мърморя че нашите в София са по-хубави Mr. Green , здрави , живи ще стигнем и до тях. Wink

# 734
  • MJF
  • Мнения: 8 618
Волните спортни дуети  
Скрит текст:
Като общо ниво изпълнения този етап се получи по -слаб от предишния. Суй-Хан и останалите. Много ме хвана яд за Кирстен-Маринаро. Първо кратката не я видях. А на волната .... това беше много важен старт за тях и да се сърдят на себе си ако по-нататък в сезона .....Толкоз се ядосах , че чак направих пауза в гледането. От Даря-Денис не знаех какво да очаквам от волната а то лебеди Mr. Green . Но, но не  ми харесва, не разбирам тактиката на техния щаб за развитие на техния дует. Тази акробатика  със сегашната им физика .....нещо като нищо. Ашли -Тимъти много добре на волната се справиха, честит им първи медал от гран-при.
Суй-Хан за малко хептем да ме изненадат. Но все пак паднаха на  единия скоков елемент Wink.  
Крайното класиране

Волните мъже
Скрит текст:
Пак добре че е Нейтън та Джейсън остана втори. Щото иначе... както към момента е дори почти без аксела си .... както казах "номера " от Финтрофи може да го преглътнем не повече от един път на сезон.
С тази гледка е крайно време да се приключи. Всички скачат на състезателния лед на турнири от този ранг/уж с повече зрители ен на  брой четворни и ги приземяват паднали на леда. И това въобще не са четворни в повечето случаи, гледаме на моменти направо ужасни падания, за програма и дума не може да става .....Гледка и половина   Frowning1 Expressionless
Та волната на мъжете видяна. Нито една програма не ме предразполага към коментар. Изпълненията до едно бяха "без откровения".
 
Крайното класиране

Започнах волната танцова гала  , изгледах първата група и ми остават останалите 5, но предвид че 2 дуета ще прескоча ... бързо ще стигна до десерта- волните дами.
Голямо туткане Blush а трябва да стягаме вече куфарите за Торино. Smile

Общи условия

Активация на акаунт