Фигурно пързаляне - 9

  • 51 037
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Аз гледам волните момичета Красноярск Smile а вече е ред на последния седми етап на ЮГП. Австрийците не бързат с таблицата но пък фините са готови.
Със спортните дуети съм приключила и на ЮГП  и на първия руски етап в Съйзран. Видно че са с предимство при мен на пук на ISU и решенията им касаещи тази дисциплина Mr. Green. Хайде на олистарта те кой знае каква сила в решението нямат но за ФЮГП оправдание никакво нямат. Tired



Таблицата
Цели 15 спортни дуета при само два руски, да я видим таз работа.
Картината както винаги платена но се надявам на ретранслаторите както винаги, във vk вече има обявено.

https://fsrussia.ru/files/mfk_magazine/wfk_26_2021.pdf


Таблицата

Волните момичета Красноярск , крайното класиране и протокола на волната.
Състава в последната група технически на друго ниво от тези в предишните групи. Това меко казано. Начало със Самоделкина на 14 към момента - 4Lz+4S+ 4S+2T ... до края само последната комбинация не се получи , имаше и програма и презентация. Самоделкина има и 3А в арсенала си. Симпатична ми е още от миналия сезон но с тази цялата сложност.
Берестовская-13 г някак си неготова с останалото а включваща 4Tq , помня я от миналия руски сезон и нея.
Зинина - 14 г 4Т-2Т+ 4Т и старание в останалото до края.
Куликова - 13 г без четворен а всички каскади в бонус зоната  и всичко останало на ниво.
Акатева - 14 г 3А+ 4Т-3Т+ 4S и в бонус зоната 4T+1Eu+3S - техническа оценка 94.57
Приключих с Красноярск и минавам на 5-я етап - Любляна, там начало с момичетата, така че продължавам с юньорките видяло се е Smiley цели 31.

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 10:44 от Шошулчо

# 706
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Директна картина ще има тук от Финтрофи - https://vk.com/video-183993582_456239072
Дано остане и като запис.
https://www.youtube.com/watch?v=tAVLpn1p5Ks&ab_channel=%D0%9 … D0%BD%D0%B5%D0%B3

Последна редакция: чт, 07 окт 2021, 15:09 от Шошулчо

# 707
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Качват в тубата записи ако не на всички до един то със сигурност на най-интересните неща от Финтрофи.
Аз видях изцяло спортните дуети и кратките мъже. Волните мъже ще догледам днес на парциалните записи в тубата - тези които са ми интересни.
Да споделя по видяното но преди това да кажа че съдиите и при спортните и при мъжете не ми харесаха, този път точно съдиите а не целия отсъждащ панел, този път отделям техническия панел. Грозна гледка са тези "съдийски изпълнения" именно в спортните дуети. Това е най-понятната за страничен зрител дисциплина, елементите ясни, грешките видни.

Спортните дуети
Имаше няколко доста светли моменти. За начало кратката програма.
Скрит текст:
Началото бе много силно, първи на леда Тарасова- Морозов с първо чисто изпълнение на кратката си в сезона, независимо от смяната ѝ. След тях Ашли-Тимъти също със sb изпълнение, предвид по- прясната им история с Ковид голямо браво. На техен контраст след тях на леда бе дует който въобще не е в добра спортна форма , по -точно Аника Хоке, не знам причината но още на Небелхорн ситуацията при тях бе/е плачевна, не знам причините. Следващата група начало с Ванеса -Ерик, тя скочи, разни малки но видни грешки ту тук ту там, но като цяло по-добре от предишните пъти. Но това не значи че трябваше да се дадат от съдиите толкоз неадекватни оценки. Когато се върна Альона помним добре как от първия старт имаше мощно съдийско рамо, подкрепа това нейно начинание. Но Альона е една, тук нито единия нито другия са като/на нейното ниво, не че има и как. Грозна гледка/вкус ми остана от това. Друг който очевидно не е във форма е Мартин Бидар. В предишния оли- сезон помня че гледахме дует Ioulia CHTCHETININA / Mikhail AKULOV (SUI) а сега той с друга партньорка под флага на Финландия- нов дует. Калаланг-Джонсън сдвоиха скока си , останалото прилично като за началото на октомври. Минерва-Нолан след Небелхорн тук с поредно чисто и приятно изпълнение. След тях регрес в картината- Кирстен- Маринаро с доста грешки. Мишина-Галямов с програмата от миналия сезон , Мишина падна на скока но на волната се реабилитира с него. Бавни но славни. Добре като за началото на октомври. Те са от тези със стари програми за които нямам забележки, Кирстен-Маринаро също са си върнали по-стара но приятна програма, при мъжете е добре че Джейсън си е оставил кратката програма -тя си е шедьовър и не заслужаваше ковид-сезона. Още на предишните им два старта  хвалех Лаура-Зандрон но тук вече на друг фон дуети тези двамата хич не се "загубиха" ами даже стигнаха до последната група във волната програма! Голямо попадение се е получило с Марко Зандрон. Едни такива уверено-спокойни на леда, разбира се чака ги много работа, особено Марко, прехода от сингъл в спортен дует, здраве им жалая , да дерзаят. След тях нов британски дует. Нов холандски дует. Тез дуети са млади и заслужават що годе нормални треньори, туй към ISU реплика и кой ще спасява дисциплината. За финал втория испански дует. Двата испански дуета в същата група- нужда от по-добри  треньори. Всички тези млади дуети видно с потенциал, но без грамотен щаб......, да не ми се сърдят настоящите им, ясно какво имам предвид. Иначе е безобразно пилеене на здраве и талант.
Волната програма "коригира" до някъде съдийските безобразия в кратката от самосебе си, но не изцяло Tired .
Скрит текст:
В общи линии в класирането от Кирстен - Маринаро надолу  са новите дуети и тези които не са в добра спортна форма и нуждаещите се от треньори . Кирстен -Маринаро се постегнаха на волната. Ванеса- Ерик голям хап е волна програма за тях към момента, Ерик по в началото май както се разбра постфактум и наранен в коляното, кръв пусна, едвам диша. Гледам го в K&C зоната, преди Мегън там непрекъснато говореше, сега пък снаха ѝ - няма спасение Mr. Green Wink . Лаура-Марко и Минерва-Нолан с прилично изпълнение и на своите волни, въобще цялостно приятно впечатление от тези два дуета. Двата американски дуета добре на волната. Особено Ашли - Тимъти, не помня кога за последно съм гледала такива две убедителни изпълнения на един старт от тях, голямо браво . Според мен на кратката съдиите не им додадоха.  Джесика за съжаление с обичайните грешки на скоковети - сингъл и от изхвърляне, а колко елегантно -приятно е останалото при тях. Тарасова- Морозов на волната с обичайните им грешки на скок и изхвърляне. Да дерзаят, по останалото те са отделна лига, каквото и да си говорим. Мишна -Галямов бавно , тежко и славно, виждам ги за първи път този сезон след славния и наситен за тях 2019-2020. На волната както са извънредно бавни към момента-начало на сезона първата музика добавяше към това Метел- Свиридов а след това в последните 2/3 направо се Smiley . Започна  Время, вперёд! - до сега не знаех че е от същия автор. Пълна изненада/бях за скрита камера като почна тази музика. Голяма изненада- това е някакъв смътен детски музикален спомен- ако не бъркам имало е време когато по нашите телевизии преди 1989 година е имало включване от съветски новини, нещо такова и то беше с музикален каш от това произведение. Това много добре го помня и музиката на руската тв игра "Какво ,къде,  кога"-любима. Прясна е програмата, финала особено ме развесели,  втория музикален откъс е бърз а те баааавни финално Smiley , но може да се получи нещо приятно- забавно, даже си го представих с лека промяна в тоалета и на двамата- от бяло-сребристо в нещо червено, мда. "Смело" бих казала но.....одобрявам напълно, препратка към историята.
Финално,  въпреки съдиите, Ашли -Тимъти заслужено трети на това състезание.
Medal Ceremony


Мъжете направиха сложно състезание Mr. Green , спор няма че създадоха много работа на съдийството но пък последното въобще не се напрегна да съди "тук и сега" и .... крайното класиране е трудно за преглъщане. Справка протоколите. Големи асансьори, големи Mr. Green , може би най-силния пример е Рицо. Общ коментар за кратката и волната.
Скрит текст:
Започвам с Мартинес и Калуза, двамата общо "вързаха" един троен аксел. Но Калуза винаги приятен с това плавно, меко пързаляне а Мартинес също не е незабележим - този път с костюма на волната Wink . Наш Донован вече бори 4S, явно с него трябваше да започне кратката но вместо това се получи малко по-опасно падане, защото можеше да пострада главата , но пък на волната се получи като начало 4S+1Eu+3S а после и 3Aq. Карило доволен от премиерата. Победителя на волната Рицо на кратката бе мнооого бледо подобие на себе си. Два дни- два различни фигуриста с име Рицо Wink . На волната презентира нова програма, с два четворни Т и два 3А. Направо като готова почти.  Кери след като си завоюва оликвота на Небелхорн.... не ме впечатли тук нито първия нито втория ден. Някой който се е вдъхновил от темата при танците Економидес на кратката , Старостин също. На волната Економидес с цял Чарли Чаплин, един такъв ми напомни за треньора си. Семененко от руския набор 2003- там почти всички толкова се извисиха че повече от "дървосекач на лед" няма да се получи от тях. Хич да не ми се обиждат. Щампира скокове, своеобразна презентация, всичко на руския фронт което ми прилича на Самарин като нарицателно гледам трудно, вече доста трудно Peace . Майоров младши се представи добре на кратката но радостта бе кратка защото се срина на волната. Франджипани на Небелхорн бе доста по-добра гледка. Алиев бавно но славно, виждам го за първи път този сезон , две програми като за него, здраве му желая. Коляда също за първи път в сезона го виждам. Стара се, особено на волната, програмите не са шедьоври, можеше да си остави спокойно миналогодишната волна, която така и след началото на сезона никъде не презентира като хората. На волната опита 3 четворни. На кратката бе без каскада а на волната пусна 1A. Браун на кратката без груби грешки а на волната .... Протоколите му и двата дни са пълна съдийска пародия от -2 до 2  и от -1 до 3 за един елемент в кратката  и от 0 до 4 на волната .... крайна пародия. Какво да се коментира?! Извън това кратката на Джейсън е минишедьовър и тук е изъплни/представи добре. Волната е зле, беше и когато бе пак волна и сега пак не е добре, да беше върнал някоя от сполучливите си волни. На това състезание два Шиндлера един след друг- Джейсън и Коляда и двата не ми харесаха. Наш Кийгън на кратката се стара но на волната прегоря и нерви а може и други неща но и падане на никакво място и ..... програма почти няма, според мен волната към момента му е пълна импровизация , да не ми се обижда. Та така крайния резултат се получи..... 
Medal Ceremony

Харесва ми графика на Финтрофи. Първо приключиме с половината, после с другата половина. Smiley . Всеки по равна пауза.

Последна редакция: сб, 09 окт 2021, 11:42 от Шошулчо

# 708
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Финтрофи
Ритмичен танц/кратка танцова гала
Чудех се дали да прокоментирам гледката от вчера. Излишно е да се повтарям. ISU въобще не знам кога ще реши че е ударил идейното дъно на този формат. Промърморвам финално "поне се тананика на някои музики" и толкоз. Tired
Слагат ги по ред/по опашката на чакащи в класирането, "пенсионери" заявяват че нямало да се пенсионират след О, въобщееее .... гледам юньорските танци а при сеньорите тези които броя "непенсионери" и така. Нито един ритмичен танц не ми харесва този сезон. И причината не е в творците , фигуристите и щабовете им. Ами в дефиницията/рамката  му от ISU. Тез които са го измислили да не пропуснат да си ги наградят с измислените им годишни награди. Толкоз. Прекалено кратки са проблясъците в няколко програми за моето внимание. От кратката на Габи-Гийом взех под музикалното ми внимание първата песен и толкоз. Развеселих се с рока дето чух тук таме из танците и явно той е в "etc." в описанието на ISU. Поне има един дует с реге, то поне е в изредените.
С такъв ритмичен танц се чудя "защо аджеба този сезон има волен танц, еле пък на О. Голям пропуск да не забележат МОК и домакините как да намалят разходите"?!
Кратките дами Имаше приятни и светли моменти в тези 27 изпълнения. Като краен резултат 4 руски дами водят, след тях Луна, Карън- която в олисезона е наблегнала от рано на форма. Сафронона, Глен, Йена, Йозефин, Маделин, Ева-Лота .. въпреки грешките бяха приятно-интересна гледка. Но да се върна на водачките в класирането. Анастасия Губанова с премиера под нов флаг, изключително приятни спомени имам от юньорския ѝ период . На грузинския фронт възникна конкуренция Урушадзе- Губанова. На кратката вчера съвсем прилично, дидакшъна е за секунда-две по дълга програма. Да го оправдаем с премиерата тоз куриоз. Валиева с дебют при сеньорите, очаквано вълнение в повече у състезателя, падна на тройния аксел за начало, насипаха се едни goe- та във втората оценка - свят да му се завие на зрител като мен Mr. Green , пълен сеир е туй тяхното. Альона с чисто изпълнение , намалих звука, то при нея бъговете с музиката са вече традиция, не ме изненада, явно не съвпадаве музикално. Лиза героя на деня, работено е над пируетите видно , поне като скорост, технично чисто изпълнение, презентацията добре спрямо музиката. Виждам почти всички за първи път този сезон. Любопитна съм как ще се получи довечера волната. Палци на всички.

# 709
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Diavolo, къде си?! Виж двата танца на Чок-Бейтс, ще ти харесат а и те добре ги изпълниха, добре подготвени като за началото на октомври, няма да съжалиш.

Та. Волните танци
Няколко ми харесаха. Някаква утеха след кратките получих. 2 пропуснах и за да не бия дузпата на тази дисциплина , реших въобще да не гледам тези които за мен са  за круизен кораб а не за състезателния лед особено с оценките с които ги кичат, така няма да съм ги гледала и по-малко ще се Rage като гледам таблиците , някаква форма на Peace. Видяло се е , че ще пестя времегледане този сезон именно от тази дисциплина. Волните танци на Чок-Бейтс и Габи-Гийом ми харесаха. Сара-Кирил днес не се справиха с танца си и нямам предвид видимата грешка. Много черно нещо при тях в давата танца, бих добавила цвят, преносно и буквално. Няколко приятно-стандартни танца. В едната поддръжка на Jennifer JANSE van RENSBURG / Benjamin STEFFAN има доооста ефеткен откъм техника момент. Май това ми остана общо и като цяло от волния танц на Финтрофи.
Крайното класиране и Victory Ceremony

Волните дами
Гледах избирателно. Видях първите 13 в крайното класиране без никакъв проблем, браво на всички тях. Този път Альона със звук а тя пък едва ли не не слешаше Вивалди, въобще.... ooooh! Smiley . А Луна с голям музикален дидакшън и без звук съответно, жалко, този сезон и двете ѝ музики не ми харесват но на волната просто без мен. Тази на Лиза поне се трае тихо, като намаля звука чувам само тук таме перкусии, достатъчно. Diavolo, пореден рекорд, прочетох,  не че знам Wink . Протокол
Крайното класиране и Victory Ceremony

Финтрофи намяше да е себе си ако нямаше поне един технически  по-виден гаф , не че на волната своя Виртанен не афектираха с музиките, но имам предвид церемониите на танците и дамите без химн Satisfied

Едно интересно четиво предлагам - Контемп и фигурное катание: История взаимной любви… или неравный брак?

# 710
  • София
  • Мнения: 27 269
Уф, аа тук съм, чета те, ама ъъъ срам не срам, аз таковата, чакам си Гран притата да почнат. Още 10 дена и откриваме със Скейт Америка. 😊 Не мелям всичко като теб. Ти си уникална и единствена по рода си. 😉 Но следя всичко, което пуснеш, чета, следя и резултатите в любимите ми таблички.

Гледах Пападакис и Сисерон, че се притесних за тях и дали ще имаме бленувано злато в Пекин. Успокоих се от това, което видях. 😉 На моите хора ще им е тежко, но ми харесаха, защо пък да не хвърлят бомбата догодина и да влязат в борбата за  медалите? Притеснен съм за Косторная, уф 😕 Камила много от рано ги почна, пф. 😃🙄

Последна редакция: пн, 11 окт 2021, 16:22 от Diavolo

# 711
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Знам, знам че чакаш ГП, още малко остана, ама аз да ти кажа, да не вземеш да не си видял/подгрял с някои любимци. Ммм , добре щом си ги видял, спокойна съм за теб Wink . Добре са пакетирани като програми, да си ги дооглеждат, домайсторят.
В танците за златото не се тормозя. Всички знаем чие е. Надолу е интересното. Wink
Лиза съветвам също да се види на Финтрофи - и двете ѝ програми, защото нататък в сезона нещата ще стават мнооого по-сериозни Crazy- т.е. идните 3 месеца та.... не се знае дали ще се повторят баш такива изпълнения "на емоции" както на този турнир. На руския дамски фронт е нещо страшно та ......
Альона според мен няма шанс, чудо трябва да се случи. Не за О а въобще. Тя се върна където се върна а там.......поточна линия. На нея ѝ трябва както са Лиза- Мишин, Губанова- Рукавицин и т.н. а не......Кратката я върза но волната ....На този старт съдиите я добутаха на третото място но реално не бе за там, не и с това волно изпълнение на фона на Луна да речем.

# 712
  • Мнения: 269
Знам, знам че чакаш ГП, още малко остана, ама аз да ти кажа, да не вземеш да не си видял/подгрял с някои любимци. Ммм , добре щом си ги видял, спокойна съм за теб Wink . Добре са пакетирани като програми, да си ги дооглеждат, домайсторят.
В танците за златото не се тормозя. Всички знаем чие е. Надолу е интересното. Wink
Лиза съветвам също да се види на Финтрофи - и двете ѝ програми, защото нататък в сезона нещата ще стават мнооого по-сериозни Crazy- т.е. идните 3 месеца та.... не се знае дали ще се повторят баш такива изпълнения "на емоции" както на този турнир. На руския дамски фронт е нещо страшно та ......
Альона според мен няма шанс, чудо трябва да се случи. Не за О а въобще. Тя се върна където се върна а там.......поточна линия. На нея ѝ трябва както са Лиза- Мишин, Губанова- Рукавицин и т.н. а не......Кратката я върза но волната ....На този старт съдиите я добутаха на третото място но реално не бе за там, не и с това волно изпълнение на фона на Луна да речем.
Шошулчо,, чета те и съм 100% съгласна с мнението ти за Альона -няма шанс за Олимпиадата -на фона на това, което показаха и Лиза, и Саша Трусова. Съжалявам много за  Губанова- според мен повече заслужаваше бронза - и Луна също /не мога да определя коя повече ми хареса. Чакаме Скейт Америка.
От  волните танци обаче на Чок/Бейтс някои моменти силно напомнят на "змията'" от миналия сезон, но е хубаво хореото

# 713
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Аз при юньорите с руските момичета съм вече така - Crazy , особено както се получи сега и има повече от 3 на старт след като на първите 2 етапа нямаше въобще. И какъв е проблема? Ами това че призовите места са само 3. Аз много често въобще не мога да ги подредя 4 или 5 в три места и отделно на кратка/волна еле пък пълна драма в крайното класиране. Повече от патова е катрината/ситуацията на моменти.
Та при сеньорите поне вървим с по 3 ooooh! . Но пък сега ново 20. "Измъкнаха" се фигуристи вече на нивото на Губанова.
На Финтрофи се получиха 5 фигуристи за 3 места, пълно дежавю- трите руски дами, Губанова и Луна.
Rosa Blanca , ако бях съдия третия на Финтрофи щеше да е Губанова, по много причини при това. Гледах волните на парциални записи и не бе по реда им на излизане, та местата които виждах като резултат нищо не значеха/не ми говореха. Постфактум, като свърших с гледането отворих таблиците и взех да мрънкам и "благославям" знаем кои. На бегом и в протокола.
Губанова ми е една от "потъналите" любими юньорки. Тараканова, Федечкина ...също ми бяха такива. Та затова много се радвам на това възкръсване/шанс. Сега Самоделкина.

Мда, всички ползват стария си багаж в танците. До тук никакво новаторство от "пенсионерите" не видях. Затова не съм и много на кеф в танците. Силна носталгия ме налегна , Скот е виновен че ми се мяркаше макар и маскиран на екрана,  за времето на Шпилбанд-Зуева и тяхната златна ера в танците. Колко разнообразно и все и с нещо ново всеки сезон/ добре позабравено старо. Затова съм и революционно настроена към момента в танците Mr. Green - с желание да пенсионирам всички "пенсионери" а всъщност трябва да се изтупа със сила ISU- танци раздела- там цялата застинала грешно кохорта която за мен доведе пред очите ми за има няма няколко сезона танците до дъното.


На този ютуб канал  има качено от JO повече от колкото по-миналия уикенд.
https://www.youtube.com/user/joanna0125/videos

Nicole Rajicova - изненадах се като я видях в списъка на Небелхорн, там видях краткото ѝ изпълнение.
SPANISH DANCERS BATTLE FOR OLYMPIC BERTH
ROHENE WARD: LET THE MUSIC PLAY

Втория руски етап протича в момента - Йошкар-Ола

Последна редакция: вт, 12 окт 2021, 13:49 от Шошулчо

# 714
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Моите любимци Даря-Денис продължават със здравословните перипетии та в  Йошкар-Ола само с кратка програма - Дарья Павлюченко - Денис Ходыкин. Короткая программа.
Audrey Shin
Медийното подгряване за първия ГП започна. Значи Паниот след незавършването на Ломбардия и на Скейт Америка няма да е , на негово място Джими Ма, който докато се натуткам  какви подвизи е вършил на  американския Класик ми го бяха махнали от ютуб а той цял Лебед ми е подготвил този сезон.

Нейсе включване от китайците

Таблицата

Последна редакция: ср, 13 окт 2021, 10:59 от Шошулчо

# 715
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Budapest Trophy 2021
Ice Star 2021 Minsk

Несвоевременные мысли. Заметки о Finlandia trophy
Анастасия Губанова

На този канал има качени Суй-Хан, Бо и Юма - https://www.youtube.com/channel/UCzbSTyCk22jI2nc06DajkVQ/videos

Последна редакция: чт, 14 окт 2021, 19:35 от Шошулчо

# 716
  • MJF
  • Мнения: 8 617
This is #UpAgain: A Figure Skating documentary
Общо  4  части. Игледах ги но ... измъчих се бая с английския на някои. По - добре като не са добре говорими с английския да си карат на родните езици и с превод отдолу. А така каша, те си мислят че говорят на английски пък отдолу субтитри на английскии ама не те какво говорят  а .... ooooh! Но и извън това очаквах  нещо по-качествено/по-интересно. Както и да е . Сетих се от цялата таз работа , че след това не чухме някой да е заболял , че да може да е свързано пряко с този старт. Пак добре, не е малко.

Иначе съм на ЮГП Любляна. Приключих с кратките момичета и момчета. Нещо ми се губи защо има само едно руско момче в състава на този етап.
Кратките момчета -Яблоков по право пръв. От останалите откроявам Younghyun CHA и Freddie LEGGOTT- тези двамата за едно и също- имат програми - музика-хорео и знаят за какво пързалят, сега това че първия технически е добре а втория е беда като стане дума за рлиземяване на скокове е друг въпрос. Иначе има още няколко момчета които не забравят да презентират но в една или друга степен няма много какво. Приятно ми бе да видя фигурист от ЮАР, пак се сетих как преди няколко сезона имаше участие от там с ученици на един двама треньори. Въпросния Nicolas van de VIJVER сега  с двойни скокове и прилична гледка на леда.
Кратки момичета
Първите 7 в класирането  си заслужават гледането / вниманието . Vivien PAPP и тук ме настигна, Тед може и да изтъква голямата ѝ жизнерадост/енергия но аз оценките ѝ не ги разбиам много много и пърия път и сега.
Тук второто участие на Самоделкина -една от моите любимки при руските юньори.

# 717
  • MJF
  • Мнения: 8 617
ooooh!
И сега какво?! Това ли е олиобекта където ще е фигурното? Това което видяхме на любителските записи от старта в Пекин. Какво пък им е оправданието на тез че нямаше грам официална картина ooooh! , туй е несериозно Peace
От видяното - тъмно син е основния цвят.

Подгрявката от ISU за ГП 2021-2022 https://www.youtube.com/watch?v=1EHYcPgubQs&ab_channel=SkatingISU
На италианските организатори специално  пожелавам безавариен етап.
Текстовото превю
Първа спирка Лас Вегас този уикенд. Губи ми си колко вече поредни пъти сме там Mr. Green , голяма фигурно-пързална столица се оказа тоз вегас Wink

# 718
  • MJF
  • Мнения: 8 617
Where to Watch ISU Grand Prix of Figure Skating Series 2021/22
И като сме на темата "картина". Не е да не забелязах ей това - Upcoming live streams - https://www.youtube.com/c/SkatingISU/featured тези от Пекин. Фигурното без картина но останалото с. И това не е в полето на китайците черна точка. Ами на ISU.
Не ми е приятно че още първия етап ГП няма да е пълен.
Покрай това се "вгледах" в картината на руските танци- сеньори. То там настанала голяма пародия. До такава степен , че дошло ред "на щерките". Честно казано този момент дойде по-рано от колкото бях подготвена. Значи още от този сезон трябва да внимавам като сядам да гледам танци на големите стартове, за това кога ще ми е паузата.
Nathan Chen
Young You
Skate America
Molly Cesanek - Yehor Yehorov
Jimmy Ma

Аз си наваксвам ЮГП.
 Кратките танци Любляна
Скрит текст:
Без спор Vasilisa KAGANOVSKAIA / Valeriy ANGELOPOL първи. То и за трите първи дуета в класирането това е втория им старт  в серията този сезон и според мен са получиха по-добре от първия им. Да видим на волната как ще се получи.
Започнах  волните момчета

# 719
  • MJF
  • Мнения: 8 617


Таблицата
Начало 4 ч събота със спортните дуети.
Не съм гледала програмата на "нашия" Евроспорт, няма да си повтарям и завтарям мнението за това, надявам се да не сме все пак блокирани в ютуб. https://www.youtube.com/watch?v=4x6bMeMyTdM&ab_channel=SkatingISU

Както и да го погледнем критериите за ГП отдавна плачата за ремонт. Почваме с не пълен етап- 11 мъже и 9 танцови дуета.
Добър пример е да речем липсата на ГП на фигуристи като Laura Barquero and Marco Zandron , които са от откритията на сезона. Но такива примери бол може да дадем. Та така....

Краткия ми обзор по състава:
Спортни дуети
Скрит текст:
Тъй като американския Класик го блокираха като картина на записи,  дуети като Книрим- Фрейзър и    Chelsea LIU / Danny O'SHEA видях само на кратките им там . Трент- Мишо и  Бойкова- Козловский не съм ги виждала въобще до тук. А дебют на ГП правят Пелева-Плешков - познат дует най - вече от вътрешния руски фронт, не се отличават със стабилност, да видим тук.  Останалите три дуета вече видяни и натрупали участия в сезона. Затова очаквам от тях по-добър старт.
Мъже
Скрит текст:
От състава очаквам нещо по прилично, поне на кратката, от американските и японските господа. На Нгуен това му е първи старт. А от европейските евентуално само Фа може да блесне към момента, от видяното до тук  в сезона-Кевин, Грасл,  и личните им истории- туй за Бржина и Даниелян важи. Очаквам към 5-6 хубави изпълнения на кратката, а дано.

Танцови дуети
Скрит текст:
3 дуета не съм виджала до тук в сезона, за единия от които това е и дебют ако не броим миналогодишния инвалиден ГП сезон- японския, полския и руския. Всички останали има своите турнири до тук  в сезона. За Molly CESANEK / Yehor YEHOROV важи същото за "дебюта" , за тях се радвам , че са получили този старт. Те са един от дуетите   в третата група на кратките танци- споделих че този сезон  разделих кратките танци разделих в 3 категории/групи. Та третата група - най-логичните за мен като цялост. На Меди-Зак така и не видях волната програма до сега та ..... Тук ясно че интересното е как ще бъдат оценени Меди- Зак и Меди-Евън един спрямо
друг.
Дами
Скрит текст:
Тук поне позната гледка/бройка като от преди ковид, направо нормалност - З руски, 3 японски, 3 американски , 2 корейски дами и Куракова "за цвят" - тя има интересни програми този сезон.
Ксения Синицына е познат фигурист от ЮГП и вътрешния руски фронт, ученик на Панова и сие. Много ми харесваше но после я налегнаха сериозни травми и..... По правилата на ГП с участие на серията. Да я видим докато можем. Дарья Усачёва е от партидата "на трите А" , там се открояваше с цялостен пакет и без някакви скокови "геройства". За двете това са дебюти на ГП. Синицына и Трусова са нобор 2004, Даря- 2006. Одри Шин също набор 2004, също почти дебют. Това са наборите чийто преход съвпадна с ковид. Всички останали добре познати ни на м/ународната арена.
Очаквам хубави изпълнения от дамите и двата дни. Не случайно са оставени за десерт в графика на състезанието.


Javier Fernandez

Последна редакция: пт, 22 окт 2021, 19:09 от Шошулчо

Общи условия

Активация на акаунт