КГБ = Клуб на Готините Баби - 194.

  • 52 292
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 250
Добрутро девойки😘
Маринкаааааа, усмихна деня ми с чудесните спомени. Уау как изхвърчаха 8 години от тази незабравима седмица. Още нямахме умните телефони с интернет та  отивахме  под навеса на ресторанта на близкия хотел въоръжени с много настроение , един компютър и неудържим смях. Но този репортаж е един от многото. Я изкарай и  останалите. Леле ами онези разкошно пити, пристъпулник, наздравиците с ябълков сок , разходките и кафенцата  на “ верандата”.
Хубав  и успешен ден на всички без изключения

# 691
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294
       

# 692
  • Мнения: 7 389
                      Добро утроооооо! Ето съм! Yum

                      Изпуснах ви нещо тази седмица и до сега четох! Я не се предавайте! Мисля си,че това е от скапаното и мрачно време. Като грейне слънчицето и ..... всичко минава. Nature Sunny Най-добрия лекар за депресия. На мен не ми остава време за самота и скука,камо ли за депресия.Много ми се иска да остана поне за час сама с моите си интереси и занимания,ама хич не ми се получава.Сега съм баба тинейджърка - гледам анимета по поръка на големия внук и то сега ми се е паднало еднооо - 3 сезона по 20 серии. Sweat Smile Няма как - ще се гледа и добре,че ги има на руски при това озвучени,че българските ни субтитри направо скапват филмчетата.На български не става за гледане,но на руски е супер.Така поне разбирам какво ги вълнува и се развам,че изборът му е правилен.Възхищавам се на японците - по лесен и занимателен начин възпитават чудесни качества и то точно у тинейджърите.
                       Днес ще си получим и новото пиано та се надявам преди да хукна за тръстиката да чуя първото изпълнение на него.В събота също имам ангажимент с Неди .Интересувам се активно и участвам в първите трепети на голямата внучка,Любо и той в полезерението ми с други проблеми.....та време за самота нямааааа.При това вечер задължително се появяват дъщерите,всяка със своите пролеми и вълнения и там изслушвам,съветвам и тайничко се моля по-бързо да хванат по етажите,че искам да остана за малко сама след целия галоп през деня.
                      За прошката си имам особено мнение и......хукнахме с Неда из магазините на шопинг.ММ ни носеше торбите,а ние накупихме де що видяхме.Изненадах се колко са пораснали децата ,а уж са ми винаги под носа.Това става някакси неусетно.Неда иска гащиризон и в магазина един ,видя ми се огромен,но решихме да го пробва да видим как изглежда и онемях .......залепи се ,като за нея да е шит.В пробната тя се обърна и каза  - я каква съм модерна и стилна.Не можах да отговоря,защото ми падна ченето.....малкото момиченце вече е тинейджър и като сменихме стила изведнъж се учудих колко бързо става тази промяна.
                     Та такива ми ти мисли и размисли се разхождат из главата ми и....ми се иска да съм жива и здрава и да им се радвам още.Където и да са,каквото и да правят знам със сигурност,че винаги мога да чуя "обичам те" и какво по-стимулиращо от това да не се предавам на мрачни мисли и самота.Има си правило - когато децата не се обаждат значи са добре.Така,че ....молете се да са живи и здрави,да имат късмет,а ние ще си ги чакаме у дома и ще се радваме на промените и успехите им.

# 693
  • София
  • Мнения: 2 672

Добро утро и от мен!

Денят е обещаващ, няма слънце, но температурите не са много ниски, вчера след обяд вятърът едва не ме отнесе. Мен!!! Така че днес съм доволна на безветрието.

Дени, скъпа моя, не се сещам за други текстове, аз даже този бях забравила. Истината е, че не съм авторът, но не знам защо аз съм го пуснала. Това ми изскочи случайно вчера като отворих телефона и исках да нагледам темата. Какви съм натворила не знам, но се явих в 2011 точно на този мой пост. И, понеже съм уверена, (за разлика от теб Simple Smile ) че нищо случайно няма на този свят, реших да го пусна. Simple Smile Нямам врече да се ровя за други текстове, а и наистина не си ги спомням. Simple Smile Но, пък съм доволна, че успях  поне на теб да усмихна деня. Какво по-хубаво от усмихната  и доволна жена. Simple Smile  От мен още една усмивка. Simple Smile

Диди, разкажи за тези филмчета, които гледате с големия внук. Да прихвана нещо и да ги предлагам на моето щуро момче. Simple Smile И браво на всички твои деца, на Неда специални поздрави. Вече може ли да свири на пиано или тепърва започва!

Янче, онзи ден се опитах шеговито да ти дам непоискан съвет, за разведряване на неприятните изживелици при ЛЛ. Обикновено не се впускам да поучавам, но тогава имах предвид да си купуваш кафе арабика насипно (най-слабото, но най-качествено и да добавяш по малко леблебия или ръж, за да омекотиш още повече силата на кофеина). И не на майтап казах три в едно - каймак, вкус и качество. Simple Smile Но, решението е твое, а пожеланието да се вслушваме в лекаря е към всички вкл. и към  мен самата. Simple Smile Апропо, стана ми интересно, как ЛЛ видя, че имаш такива проблеми със сърцето. Гледа ли го на ехография? Защото все пак не е специалист или бъркам?


Стига ми за днес. Пожелание за хубаво време и настроение.

АНИ ВИДЕЛОВА

Вълчицата до вълк ще тича

Така е, мили мой. Така е -
вълчицата до вълк ще тича.
Не може с куче да играе,
то бави я, не ù прилича.
Да бяга с него не е лесно,
свободно, лае неспокойно,
ръмжи и хапе твърде често,
завързано скимти покорно.
В природата не стават грешки,
инстинктът определя чувства.
Вълчица - с куче, ще е смешно
и воят ù ще е напусто -
щом кръглата луна повика
страстта ù, мами я простора,
а силно я души каишка...
Затвор тогава става двора.
Сега ме остави на мира,
съдбите ни не се пресичат.
Нагонът сходните събира -
вълчицата до вълк ще тича.

# 694
  • Мнения: 1 563
Добро утро  мили дружки!
Набързо да се обадя ,че и аз нещо пак ви изтървах.
Изпих си кафето , бързо влизам в банята и хуквам по задачи.
Вчера и днес се занимавам с ортопедичните обувки,че едногодишният ми срок изтече.
Дано тази година да са по-сполучливи,от миналогодишните ми боти,с които съм като Малкият Мук Simple Smile
Вчера като отидох до социалните ,всичко беше  наред ,но изведнъж се оказа ,че по настоящ адрес се водя на село.
Онемях! 33 години съм с един и същи адрес. На село дори и улицата си не знам ,но се сещам ,че две писма  от разни институции съм получавала там и се замислих ,защо там???? Това  било  от 2007 година .Явно тогава били местните избори и  може би са ни записали на село. Имам някакви смътни спомени ,че кмета веднъж идва в къщи ,но какво беше ,не помня. Та вчера ходих до ГРАО ,те пък ми искаха нотариалният акт на жилището ,та се върнах в къщи  ,представих го ,попълних адресна карта,взех удостоверението  и сега отивам да го представя.
Да ,Дидиа,внуците пораснаха , ние сме си все същите  Simple Smile И моята внучка тези дни прояви интерес към китарата ,та от два дни има нова китара -Ямаха и ходи на уроци с огромно желание. Радвам се ,че имат  такива  музикални интереси. Не,че ще станат професионалисти ,но за тях си е ,да имат обща култура и знания.
Вчера и внука имаше много тежък изпит ,но успя ,взе го и сме щастливи.
Маринка ,много се смях на милите спомени. не съм била там ,но се сещам за кои става въпрос! Simple Smile
На всички момичета ,хубав ,лек ,спокоен ден!
Ставам ,че времето лети.
Прегръдки ! ♥♥♥♥♥♥♥

# 695
  • Мнения: 7 389
                 Маринка, японските анимета ги има в ютуб с български субтитри и ....както казах превода е отвратителен.База за сравнение ми е руския превод,защото не знам нито японски,нито английски.Ран и Неда ги гледат на английски.От време на време с бълг.субтитри.Това,което гледам в момента е за волейбол.Дребно,хилаво момченце се влюбва във волейбола и си поставя за цел да стане най-добрия.За сега съм на първите серии ,но и на мен ми стана интересно какво ще стане по нататък и най-вече как.Аз ги издирвам на руски сайтове и даже се оказа,че гледах сериалчета направени по анимета та теми за разговор бол.При това има и романтични - такива нежни тинейджърски чувства та даже и аз се разтапям,пък и малките нека видят красотата на първите трепети,че то у нас само побойща гледаме и агресия по всякакъв повод.
                Неда свири на пиано отдавна,изучава и солфеж и т.н. успоредно с пеенето.Учителят и казва,че са удоволствие за него часовете с Неда.Има и собствени композиции,но още и е трудно да си ги записва сама.Допуска малки грешки при записване ,но гледам,че става все по - уверена.Тя си е особена и свири когато иска,а не пред гостите като атракция. Yum Изненадах се,че в час по пеене е поискала да свири и учителят е изумен - толкова знаят съвременните учители за учениците си Smiling Imp До сега нямаше голямо пиано и ползваше електронно ,но малко.Сега чакам да се върнат с покупката и все гледам часовника.
                 Роска, и ние сме така - у нас всяко дете се занимава с кавото иска и до когато иска.Нямаме амбиции ,които ние не сме постигнали и желание да ги натрапваме на децата си.Колкото искат,каквото искат и докато им е интересно.Ние просто им се радваме и гордеем с тях.
                 Излитам,че звънят.Върнаха се!

# 696
  • Мнения: 1 250
Маринка, само ти и Яжка бяхте с компютри, но за интернет ходехме до хотела и то само с твоя комп. Ако не ме лъже паметта, аз "нахално "го бях окупирала и повечето аз пишех , но текстовете бяха общи. Една предлагаше, друга поправяше, трета добавяше и т.н. и като имаше съгласие , печатахме Joy

# 697
  • София
  • Мнения: 2 672
Кари, вероятно този текст е останал в моя лаптоп и затова го публикувам аз. Simple Smile Смешно и забавно е написан.   Ха-хА.  Но  бая правописни грешки си открих - като нямам навик да си проверявам текста... ама, пък беше много весело. Факт@

# 698
  • Мнения: 18 549
Аз пък да се изкажа за поезията- и малко известни автори имат попадения ,нещо излязло  от душата им и оригинално, същевременно изпълнено  по всички правила ,тоест истинска поезия.Днешнотое пример,Марина.
Иначе  повлякохме крак и  ето , народа  се разписа и заобяснява   и то напоително...дай боже редовно.Децата правят което искат и  могат.Нашите не искат английски без тати,  а целта  е била да има час тишина тати, уроците са в блока.В детската-също има, но там без тати.
Аз си изпълних плана за готвене , и  супа спаначена за пръв път за сезона ,щипах  листчета и с пресен лук и чесън.ММММ да си оближеш пръстите, овчарския пай  реших да оставя  в хладилника направен и  утре да запека да ми и топъл, че май иска още картофи отгоре, направих без пържене ,като мусака.С пържените топки ще е  много вкусно, но де толкова олио за съсипване ,пък и  не е полезно.Всичко вкусно е така.Тортата е супер, сита съм ,утре    пак ще съм сита.
Съседа докара тор за ястък и разсадите, но ръми и се парзаля  , по натам ще го прекарам на място и  пусна семенца вече,време е.Уж нищо нямаше да правя това лято, щях да  лежа.Винаги е така, като помрънкам и  почвам ,три минути стигат ...

# 699
  • Мнения: 18 549


Добро утро с малко свежест!
Няма да давам кафе ,ще ви говоря за мъже и тъй като съм затворила снощии  никой не е писал след мен , си давам правото да пиша каквото реша.Решавам да си говорим за мъже.Гледам един сериал , прекъснала съм  и сега продължавам,като го открих.Готин мъж

но не мога да си простя  какво съм изпуснала навремето, явно  не са давали много филми , или аз не съм имала време да гледам, но боже мили ,що не съм млада  и да има такъв мъж наоколо....остаав  и да ме хареса...

В "Птиците умират сами една дъртица се  нахвърли на отеца  ивиак, в това гадно тяло  бие  едно младо сърце....ми така  е...наистина мъжкар-Марк Хармън

# 700
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Добро утро и от мен!
Днес съм ранобудница и черпя с кафе:
     

# 701
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 294

 Борянке, като си рекла за мъже, ето един, когото в момента гледам:

           

# 702
  • Мнения: 18 549
Моя и по-хубав,   и по-готин.Твоя  бие на крокодил.Сори.

# 703
  • Мнения: 156
Добро утро, момичета!
Ставайте, че Слънчо се усмихна.
Аз съм за Марк Харман / Гипс/, хубав мъж е!
Борянка, с две на едно водим.
Успешен ден !

# 704
  • София
  • Мнения: 8 375
Привет, красавици!
Интересна тема сте подхванали. Ми тъй де. Няма да говорим само за чорби и плетки. Все пак ний сме готини бабетки!
И аз да се включа по темата.


И-нета ни дава неограничени възможности. Седиш си у дома, гледаш, избираш си и...виртуална любов!

Ето ви и музикален поздрав. Телефонна любов с Васил Найденов Wink





Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 11:44 от Flo 51

Общи условия

Активация на акаунт