Декемврийски бебета 2018

  • 59 674
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 469
Аз днес най-накрая съм ок. Млякото дойде. Криза е било.
Лоли, аз планирам скоро да се върна към спорта. Но постепенно, защото имам проблеми с гръбнака. При теб какви проблеми се появиха? Би ли споделила?

# 706
  • София
  • Мнения: 1 395
Лоли, бях споменала преди че моята се дърпаше, дразнеше и дори ме биеше като яде. Около втората й месечинка беше, мина. Справихме се като я кърмих ходейки. Доста трудно и неудобно беше, но ядеше спокойно само така. И това ще мине, дано се и оправиш бързо 🤗 свали си някой хубав сериал да те разсее! Аз обожавам Man with a plan много забавен и истински семеен сериал 🙂

# 707
  • Мнения: 1 112
Не съм писала отдавна, че след посещението при педиатъра вместо с ваксини се оказахме с направление за кардиолог и малко се бяхме шашнали.  За щастие всичко е наред, сега в понеленик ще ходим на ваксини, ама след страха от сърдечен проблем сега ваксините ми се виждат песен Simple Smile

Лоли, всичко ще е точно,на танци ще можеш да ходиш съвсем скоро, аз съм сигурна!  Съчетавайки нещата със съвета на свее, предлагам да си пускаш право хоро, че е най-щадящо, и да играеш докато кърмиш малката.  

Иначе на момичетата от София да препоръчам https://www.ebag.bg/ .
Днес го пробвах за първи път и съм страшно доволна - реално избираш от асортимента на Фантастико с цените на Фантастико и ти го доставят до вратата в  избран от теб час.  Аз поръчах нещата вчера вечерта, днес в 11 бяха при мен и нито се разкарваш до магазина, нито чакаш по опашки, нито влачиш торбите.  Засега поръчах само пакетиани стоки, но мисля следващия път да се престраша и със зеленчуци пък да видим.  Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 15:01 от Alyssa

# 708
  • Мнения: 405
Аз днес най-накрая съм ок. Млякото дойде. Криза е било.
Лоли, аз планирам скоро да се върна към спорта. Но постепенно, защото имам проблеми с гръбнака. При теб какви проблеми се появиха? Би ли споделила?
Ох, амии, тъй като народните танци са с много интензивно подскачане ми се получи, докато бях там някаква разновидност на инконтиненция (дори м
не си давах сметка, че е това). В ежедневието нищо ми няма,но явно там от подскоците не се отразява добре. Сега трябва да правя упражнения за стягане на тазовото дъно и да си слагам едни глобули и по думите на лекарката ми да прекратя танците за няколко месеца. На мен това ми се вижда ужасно много време, а тези упражнения не съм много обнадеждена,, че ще ги правя правилно и ще имат ефект и също не знам как ще разбера, че ми е минало... Чувствам се тотално амортизирана, но дано пък по-скоро да съм си както преди.

свее, не съм пробвала да ставам, докато кърмя, мерси за съвета Simple Smile

# 709
  • София
  • Мнения: 1 268
Аз почнах с тренировките от 2, 3 седмици. Тренирам по 2, 3 на седмица по 30-40 мин до час. Главно крака и дупе, по малко корем. В началото едва правех упражненията, толкова се бях схванала и отпуснала. Например седях на паланка едва по 15, 20 секунди. Сега вече спокойно издържам няколко пъти по минута, че и повече. От март месец съм решила повече да включвам корема. Както и ще направя някой друг антицелулитен масаж  с подходи масла при кърмене. Уж беше хормонале тоя целулит, а още не се маха 🤣🤣🤣

Няколко пъти пия от чая за кърмачки на Велева, заради тренировките да не вземе да ми се намали кърмата, но мисля че за сега няма такива признаци.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте! Ники е на два месеца и 4 дни и започна да се мъчи да се обръща от гръб по корем, но не и стигат силите и буквално само се захлупва по очи и ни напред, ни назад. Страх ме е през ноща да не стане така, тя вече и започна да се мести из кошарата. Слагам я нормално, намирам я обърната на късата страна в единия ъгъл. Някое друго бебче да се захлупва така и какво правите в случая?
За спането - до 24 часа спи само в някой, ако е в кошарата спи по 15-20 мин. и се буди, след като яде към 24 - 1 чак тогава заспива в кошарата и спи до към 7 сутринта.

# 711
  • София
  • Мнения: 1 268
Соленка и моята е така през деня спи само, ако е гушната.. оставя ли я, се буди.

Твоята бебка се върти от корем по гръб или от гръб по корем. Защото за второто ми се струва да е много малка и, ако е така значи е много силна и жилава.
Мисля, че към 6 тия месец чак се въртяъ от кръб по корен, ако греша някой да ме поправи. Разбира се това е средно. Има и по рано и по късно, всяко детенце е различно, но на два месеца ми се вижда съвсем рано.
Иначе от корем по гръб си е съвсем нормално.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 395
Не беше ли обратното, от гръб по корем сега, а от корем по гръб след месеци?
Ортопедът каза да слагаме по корем, че научи ли се да се обръща от корем по гръб преди да лази няма и да пролази сигурно 😁 Големият ми син не пролази, голямо мрънкане беше все аз да го местя до след годинката, когато вече проходи.

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
От гръб по корем и само главата успява и носа и остава забит към матрака. Страх ме е да не се задуши. Не знам колко е силна, но е над 6 кг вече и около 62 см, размер 62 ританки на косъм ни стават.
Някой да ползва ергораница? Отзиви?

# 714
  • Мнения: 469
Второто и третото ми дете окоро 40-ия ден се обръщат като ги слагам по коремче. Много смешни ... Използват това, че главата им тежи и я клатят, клатят и тя натежава и се обръщат. От гръб на корем не помня големите как са били. Каката със сигурност късно го е направила, а сега е толкова подвижна, силна и гъвкава...
Соленка, наистина е силничко бебчето ти, браво! Аз бих подпирала с пелени отстрани.
По колко капки вигантол давате?

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Тя се и роди почти 5 кг. Не съм се сетила да я подпирам. Мерси!
Аз давам по две капки вигантол, толкова каза педиатъра.

# 716
  • София
  • Мнения: 6 010
От гръб по корем се води по-трудно и по-натам се очаква уж. Аз вече не се впечатлявам, всяко дете си е различно. Моя мъник ни изненада като започна да се обръща от корем по гръб около седмица преди да навърши 2 месеца, а вчера стана на 3 та можете да си представите за какво шило става дума Simple Smile

Lolly_88, много съжалявам Sad Аз също тази седмица усетих нещо неприятно във влагалището и при преглед на АГ се оказа, че съм получила смъкване на предната стена на матката. Надявам се при теб да не е толкова страшно.

Пазете се, момичета, не вдигайте нищо по-тежко от бебетата, не практикувайте спортове със скачане за да не се получи изсипване и при вас. Другото важно е да се правят упражнения на Кегел за да се заздравят мускулите на тазовото дъно, които поддържат органите по местата им.

# 717
  • Мнения: 2 883
Лоли би ли споделила упражненията, както и какви глобули ти предписа АГ? Аз вече понеделник ще ходя на преглед с подобни оплаквания 😐

# 718
  • Мнения: 244
Лоли, какви оплаквания имаше? Аз мислех скоро също да се върна към танците - танцувам суинг и там също има много подскачане, и сега след като прочетох какво си написала започнах да се притеснявам ...

# 719
  • Мнения: 405
Маги, както лаленцето е написала точно упражненията на Кегел се препоръчват за това. Аз ги бях гледала през бременността, но реших, че няма да ми се получи и се отказах. Представляват стягане и отпускане на мускулите на тазовото дъно като трябва да изолираш седалищните, коремните и на краката, т е да си сигурна, че правилните тренираш. За да усетиш кои са може да се опиташ, докато пишкаш да спреш, но това по принцип не е полезно и можеш да го направиш само за да се ориентираш. На мен ми е много трудно да ги усетя тези мускули Sad Четох някъде, че коремните преси също помагат за стягане на тазовото дъно, но не знам така ли е, както и има клипчета в интернет за други упражнения със същата цел. Аз още не съм си избрала, чудя се кое ще има ефект и ще мога да го изпълнявам. Иначе глобулките са цикатридина. Пише, че съдържат хиалуронова киселина и разни масла и придават тонус и еластичност на тъканите.
Лаленце, сериозно звучи това Sad. С някаква физиотерапия ли ще се оправи?
Галя, това което усетих беше подобно на момента, в който ми изтекоха водите. Първият път помислих, че е някаква лимфа или нещо подобно от матката, след втория път говорих с лекарката ми. Каза, че най-вероятно е урина Sad Не съм имала други симптоми, нямам проблем при кихане, кашляне, смях. Лекарката каза да спра, докато матката се прибере, което не знам как се разбира. Може да се консултираш с лекар преди да започнеш отново да танцуваш, за да ти е по-спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт