Декемврийски бебета 2018

  • 59 685
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 294
Ние се будим през два часа нощем, рядко спи по повече.Май започнах да му свиквам обаче.През деня пък яде когато си иска, не съм се и опитвала да въвеждам режим.Аз съм ЗА късното захранване, силно се надявам да сме само на кърма до тогава, без добавки с АМ
Да попитам кърмещите, когато сте навън за по-дълго, какво правите?Опитах се веднъж да се прикрия с едно шалче отгоре, но ми е мн неудобно, защото не го виждам,а като тръгне кърмата почва едно давене и цапане....

# 691
  • Мнения: 469
Ние се будим през два часа нощем, рядко спи по повече.Май започнах да му свиквам обаче.През деня пък яде когато си иска, не съм се и опитвала да въвеждам режим.Аз съм ЗА късното захранване, силно се надявам да сме само на кърма до тогава, без добавки с АМ
Да попитам кърмещите, когато сте навън за по-дълго, какво правите?Опитах се веднъж да се прикрия с едно шалче отгоре, но ми е мн неудобно, защото не го виждам,а като тръгне кърмата почва едно давене и цапане....
Изобщо не се прикривам. Гушкам я и тогава махам платката на сутиена (сутиен за кърмене). Нищо не се вижда. Все едно си гушкам бебето.

# 692
  • Мнения: 633
Чакалова, аз връзвам един обикновен правоъгълен шал за двата края зад врата си хлабаво. Шала ми покрива до кръста горе-долу и самото телце на бебето, а надничам откъм деколтето ми. Гледам да имам стена зад гърба си все пак, защото не нося дрехи за кърмене, освен сутиени. Като го намествам го правя с една ръка, а с другата държа шала да виждам какво правя. Тренирай вкъщи, ще си много по-спокойна после навън.

# 693
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Здравейте🙂
Днес бяхме на консултация,Борил е 6.000кг. и 59 см.
Сложихме само ротавирусната ваксина защото нещо му се вторачи,че му хъркало нослето,та ги отложихме за Вторник другите.
За спането нощем-ми не спи най-спокойно,но от 4 вечери се мъча да му махна нощното ядене и да започне да яде 21:00ч.-06:00ч. Трудно ми е,но се надявам за седмица две да успее да свикне.
До скоро с баща му се сменяхме една нощ той при него,една аз.Е да де ама ори него яде два пъти нощем,просто защото ММ не се буди на време,а вече когато е късно.Следователно сега се боря сама😂😂😂 Дано скоро имам успех.

Да припомня само,ме сме изцяло на АМ.

# 694
  • Мнения: 42
Здравейте🙂
Днес бяхме на консултация,Борил е 6.000кг. и 59 см.
Сложихме само ротавирусната ваксина защото нещо му се вторачи,че му хъркало нослето,та ги отложихме за Вторник другите.
За спането нощем-ми не спи най-спокойно,но от 4 вечери се мъча да му махна нощното ядене и да започне да яде 21:00ч.-06:00ч. Трудно ми е,но се надявам за седмица две да успее да свикне.
До скоро с баща му се сменяхме една нощ той при него,една аз.Е да де ама ори него яде два пъти нощем,просто защото ММ не се буди на време,а вече когато е късно.Следователно сега се боря сама😂😂😂 Дано скоро имам успех.

Да припомня само,ме сме изцяло на АМ.

И ние се мъчим, снощи направи доста голяма пауза от 21 до 04 после в 07 и през деня е през три часа и половина, но определено всяка нощ е различна.
Нищо не ми тежи повече колкото това неспане.  Две седмици след раждането се върнах на работа , после домакинство, три деца, мъж всеки си иска внимание и ми е нужен сън, ама ......няма. Добре, че кучето го пласирах за 3-4 месеца при свекърите иначе трябваше да откача.

# 695
  • Мнения: 244
Медовик, възхищавам ти се как се справяш ... но само ти си знаеш какво ти е. Вдъхновяваш ме да бъда по-твърда и да спра да се оплаквам (а аз съм голямо мрънкало Simple Smile ).
За нощното хранене - ние последно се храним към 12 вечерта и после между 6 и 7ч сутринта. На мен 9 часа пауза някак ми се струват много все още, но този ритъм на който сме сега ме устройва Simple Smile Аз като я нахраня в 7 и пак лягам и си спим до към 10 - 11ч Simple Smile И въпреки това като стана пак ми се носи главата и не съм много адекватна, направо не разбирам на какво се дължи Sad Чак като изпия едно каква към 13ч ми просветва малко.
Вие в колко часа ставате сутрин?

# 696
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Медовик, възхищавам ти се как се справяш ... но само ти си знаеш какво ти е. Вдъхновяваш ме да бъда по-твърда и да спра да се оплаквам (а аз съм голямо мрънкало Simple Smile ).
За нощното хранене - ние последно се храним към 12 вечерта и после между 6 и 7ч сутринта. На мен 9 часа пауза някак ми се струват много все още, но този ритъм на който сме сега ме устройва Simple Smile Аз като я нахраня в 7 и пак лягам и си спим до към 10 - 11ч Simple Smile И въпреки това като стана пак ми се носи главата и не съм много адекватна, направо не разбирам на какво се дължи Sad Чак като изпия едно каква към 13ч ми просветва малко.
Вие в колко часа ставате сутрин?


Може да ме помислите за луда,но лягам към 1-2 и сутрин ставам към 5-6.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 268
Аз се опитвам всячески да я приспивам в 20,21, 22 нооо не става и не става.... Нз толкова ли съм некадърна или малкото зверче просто неще да заспи.
Най рано в 22 и 30 е заспивала и то мноого рядко.
През деня , ако не сме на разходка не иска да спи сама, само иска да съм до нея. В монета в който я оставя сама в леглото или шезлонга се буди и край. Ако е гушната в мен спи.. Но така съм вързана за нея..
Иначе, като заспи вечер към 23 - 00 часа понякога става в 3, понякога в 5. Няма ден със ден еднакъв 🤣
Сутрин, ако се падне да яде към 7 я взимам при мен и спим още малко. Следобяда също ми се случва от време на време да дремна с нея.

Много ми се иска по натам да може да си заспива рано къю 8,9... Ама ще видим 🤣

# 698
  • Мнения: 295
Даниел сам още от начало си заспива в 20-21 часа и си прави по 4-5 часа сън, но след това си се буди през 2-3часа.Често са 2,4,6 часа и след това е ококорен. Ставам, будя каката и деня започва. Забелязах че ако много е спал през деня, през, ноща се буди по-често. Хубавото е че яде и заспива, ако трябваше и да преспивам....щях да се побъркам.
През деня При нас ритъма е такъв - яде и след час и половина му се доспива,спи м/у половин и един час, забаламосвам до 3рия час и пак яде. Вчера и днес беше така, надявам се да продължим.

# 699
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Медовик- 😳😳😳😳 Ако бях на твоето дередже,да съм умряла,гаранция!!! Че то робот да си,ще хвърлиш кърпата!!

Галя-моя не заспива винаги като хапне в 06:00ч.Заспива или към 07:00 или чак след следващото хранене,та този сън след 06:00ч го нямам като опция.

# 700
  • Мнения: 633
И моя младеж упорства и не иска да ляга в 20-21 вечер. Като легне обаче си прави пауза от 6-7 часа поне, яде бързо и заспива, после прави пауза от 2-3 часа, пак яде бързо и тук вече не е много сънен, но аз го връщам в леглото му и мълча и понякога се получава да ме остави да си доспя, но не винаги. Често тогава си го взимам при мен и той хем хапва, хем мирува и подремва. Не приспивам... някак самото дете не се приспива от нищо друго освен да се унесе на гърда. Като се отпусне, знам, че е момента да го оставя в леглото и си заспива. Може би някой ден като тръгне да се отбива ще имам проблеми с това, но за сега не виждам друг начин, просто той не реагира на нищо друго и си търси гърда.. лошото е, че това понякога продължава с часове...
Другото, което ми прави впечатление е, че денем яде много често. Предполагам това е за да навакса нощните паузи, но понякога иска да яде на час-час и половина-два. Преди някак повечко издържаше, а сега отваря уста и търси 🤔
Днес му направих клипче, в което имитираще звуците, които аз издавах и се смееше, направо умирам от умиление 🥰

# 701
  • Мнения: 1 234
Моята девойка последните дни също стои ококорена поне до 23 ч., преди това заспиваше сама към 21 ч., после понякога се будеше сама за храненето в 00 ч., друг път аз я будех. Ето сега например беше заспала преди 20 минути, но в момента е ококорена и си седи в кошарата. Иначе почти всеки път спи до 5-6 сутринта, 5-6 пъти се е случвало да се събуди към 3-4 ч.
Вчера купихме овлажнител за въздух и не знам дали е възможно да има толкова бърз ефект, но тази сутрин нослето и не хъркаше и не беше запушено, един единствен път съм пръскала Стеримар, повече просто не усетих да има нужда.
Онзи ден се бях шашнала, защото след всяко хранене се давеше и след това повръщаше, но от вчера вечерта спря да го прави, връща съвсем малко и то не след всяко хранене.
Последните дни понеже е доста студено и не става за разходки, днес вече я усетих доста нервна, от обяд рев, накрая се облякохме и излязохме да се разходим с колата, страшен кеф и беше, през цялото време спа, даже като се прибрахме трябваше да я събуждам за храненето, което си е рядкост като цяло, защото е много лакома и имам чувството, че е перманентно гладна.

# 702
  • Мнения: 244
Лора никога не е заспивала толкова рано за нощния си сън - най-рано е заспивала в 22ч. Преди това и да заспи винаги се буди след час, час и половина. Обикновено заспива към 23 - 24ч, а веднъж даже и в 1ч. Но затова пък спи до 6-7, събужда се само да да яде и после пак си заспива. Мисля че ако заспиваше по-рано вечер и ние нямаше да можем да спим след 6-7ч.
Прави ми впечатление че не огладнява на равни интервали през деня. Сутрин (към 10:30 - 11ч.) като се събуди не е гладна, яде чак към 12ч, което са близо 5часа от последното хранене. Затова пък после е озверяла от глад още в 15ч и след това яде нормално в 19ч. И последното хранене е между 23 и 24ч (ако е заспала дълбоко и не се събуди сама я храня докато спи Simple Smile ).
Иначе като сън през деня средно режимът е яде, будува 2ч, спи 1- 2ч.
И тя започна от скоро да си бърбори нещо, много е сладка Simple Smile

# 703
  • Мнения: 405
Здравейте, момичета! Мен нещо ме налегна серия от неприятни събития и мисля, че следродилната депресия се завръща с поне двойна сила Confused Миналия уикенд кърмата ми толкова беше намаляла, че буквално реших, че вече окончателно спира. Помъчих се още и в следващите дни се нормализира горе-долу, но тотално вече не знам какъв е режима на бебето и кога от коя яде - давам и двете, само да знам, че се е наяла. Защото като остане по-малко тя започва да се дърпа и да се дразни, въпреки че има още кърма, не знам какво й стана. И с това наддаване 550 гр. съвсем се притеснявам като се има предвид, че тя миналия месец се хранеше доста по-нормално. Сега след тези дни и ако продължи така, не ми се мисли на следващата консултация колко ще е качила. Иначе за това, че много ми беше намаляла кърмата - установих, че миналия месец точно по същото време пак беше така и може да е лактационна криза. Вече не успявам и почти нищо да изцеждам и ако се наложи да  я оставя....явно не трябва да се налага.
Другата ми драма е с танците. Има ли активно спортуващи сред вас? Аз изкарах месец, но се появиха проблеми и гинеколожката днес ме посъветва да спра за няколко месеца. Толкова ми стана тъжно... защото бях изключително щастлива, че успях да си върна 1/1000 от стария живот, действаше ми супер зареждащо физически, емоционално, социално...и сега отново застой. Cry
Като прибавим и че косата ми пада главоломно, не ми остава време за нищо и колкото повече неща се трупат за вършене, толкова повече не мога да се стегна и да започна и се чувствам супер отпусната, вечер мъжа ми е изморен и малко всеки е в неговия си свят...и въобще никак не ми е позитивно. Confused

# 704
  • Мнения: 294
Лоли и на мен кърмата много намалява,но има дни в които трябва да цедя, защото той не изцоква всичко( въпреки, че се случва и през час да яде) има дни в които даже стават по-малки и меки... нищичко няма.И той много се ядосва когато има по-малко мляко, аз също предлагам и двете гърди.Онзи ден изцедих 90 гр едвам, едвам и от двете, а тая нощ бяха препълнени и одеве вече не издържах и станах да се цедя.Незнам на какво се дължинтакава промяна.Аз също съм си в  някаква моя депресийка, предполагам, че се отразява 😏
За заспиването... м/у 22.30 и 23.30 - когато той си поиска
После се буди в 2.30,3.00  след това в 5,00
После в 7 и ако не е спал до мен( понякога го взимам защото ми омръзва да ставам) кърмя го и спинкаме заедно до 10.00 , 10.30

Общи условия

Активация на акаунт