Рецепти за православни пости 2019 година

  • 32 426
  • 282
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 4 327
Аз бих го продължила. Ако те притеснява нещо, говори със свещеника ти.

# 121
  • София
  • Мнения: 1 642
Да, говорих с моя свещеник и той ме благослови за продължа. Това са буквално думите му. Благодаря!

# 122
  • София
  • Мнения: 7 928
Здравейте, имам един въпрос към разбиращите. Наложи ми се да прекъсна поста, тъй като влязох в болница, при това в ендокринология, където е съвсем трудно да спазваш пост. Досега никога не съм прекъсвала поста си (в духовно отношение продължавам да се старая да го спазвам, само с псуването имам доста проблеми) и не зная има ли смисъл да продлжавам. Здравословното ми състояние позволява пост, без проблем.

ДА! Идете при свещеник и му разкажете за случилото се и той вероятно ще ви посъветва да изповядате това обстоятелство, а може и да определи по лек пост.

# 123
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 706
И аз при вас  Peace

# 124
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 791
Тарама хайвер разрешава ли се по време на Великия пост?

# 125
  • София
  • Мнения: 4 327
Лита, тарамата я брой за риба

# 126
  • Мнения: 4 238
Кафето е забранено по време на пост,нали?А,халва може ли да се яде?

# 127
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 791
Благодаря, така си и мислех.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 033
Кафето е забранено по време на пост,нали?А,халва може ли да се яде?

Кафето е съвсем позволено, освен ако свещеник не Ви е казал нещо друго лично на Вас. Халвата също - тя е постна Simple Smile

# 129
  • Мнения: 4 238
Баба е много вярваща и редовно ходи на църква.Преди години тя ми беше казала,че е питала свещеник и той е казал,че е забранено и кафето по време на пост.Срещам различни мнения,затова попитах и вас.Лично аз постя,по седмица две,но не ходя на църква.
Кафето е забранено по време на пост,нали?А,халва може ли да се яде?

Кафето е съвсем позволено, освен ако свещеник не Ви е казал нещо друго лично на Вас. Халвата също - тя е постна Simple Smile

# 130
  • София
  • Мнения: 7 928
Някои свещеници приемат кафето като стимулант и затова не го препоръчват. БПЦ обаче няма официално мнение и в типика няма изрична забрана.

# 131
  • София
  • Мнения: 1 642
Аз понападнах вече свежите салати, но внимавам с марулите, а доматите определено не са вкусни. Планирам за утре зелева салатка и печено червено цвекло. Кисне се боб за в гювеча и пак изстива една грис халва. Аз и нормална халва си ям доста, т.е. купена де, тя и другата е нормална Simple Smile

Нападнала съм и един буркан лютеница, та хляба доста върви Simple Smile

Аз съм по простите и бързи неща по време на пост, пак има достатъчно много.

# 132
  • Мнения: 94
Вие по колко време постите? Задължително ли е ако постиш да го правиш през целия пост? (не говорим за здравословен проблем)

# 133
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Разбира се, че през цялото време. Иначе защо да постиш? (Прекъсвала съм един път май, по здравословни причини).

# 134
  • Мнения: 94
Допитвам се, защото има хора, които споделят, че постят само последните няколко дена, но защото им липсва воля например.

Общи условия

Активация на акаунт