Бъдещи мами - Русе 2019

  • 8 050
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 575
Следя се при д-р Константинова в Медика. Доволна съм, винаги ми обръща внимание и не претупва прегледи. ФМ прави бавно и обстойно, поне 40 мин. и обяснява всичко. За сравнение давам д-р Хубчев, при когото ходих за първата ФМ - около 10 мин. беше целия преглед.

# 46
  • Мнения: 263
Здравейте, някой мисли ли да ходи на лекцията утре
http://zavasroditeli.com/12/Събития/1281/новина/Обезболяване-в-акушерството/

# 47
  • Мнения: 5
Здравейте,на 27г. съм и съм в 32г.с. и ми е първа бременност.
Бремеността ми я води д-р Дуваджиев. Когато се записах при него бях чула,че не изражда и за това бях решила за израждането да е д-р Рудницки. Вече на 100% съм се решила да е в Медика и искам нормално(на 1.04 имам преглед и доктора каза,че ще ме прегледа дали мога нормално или ще се наложи секцио) но преди месец научих че д-р Дуваджиев почнал да изражда отново и сега се двоумя при кого да раждам. За Рудницки съм чувала и чела повече положителни мнения на мами отколкото за Дуваджиев,но дали е това защото дълго време не е израждал.. Thinking

# 48
  • Мнения: 50
Аз родих на 12.03 в Медика при Дуваджиев.Той ми води цялата бременност,и като цяло от години ходя само при него.Той ми прави секциото(за нормално раждане незнам дали извършва в болницата).На самата операция беше той и Д-р.Рудницки(незнам дали е практика или така се е случило).Много съм доволна и от операцията и от самата болница,няма да сбъркаш.
Ако имаш още въпроси съм на среща


Здравейте,на 27г. съм и съм в 32г.с. и ми е първа бременност.
Бремеността ми я води д-р Дуваджиев. Когато се записах при него бях чула,че не изражда и за това бях решила за израждането да е д-р Рудницки. Вече на 100% съм се решила да е в Медика и искам нормално(на 1.04 имам преглед и доктора каза,че ще ме прегледа дали мога нормално или ще се наложи секцио) но преди месец научих че д-р Дуваджиев почнал да изражда отново и сега се двоумя при кого да раждам. За Рудницки съм чувала и чела повече положителни мнения на мами отколкото за Дуваджиев,но дали е това защото дълго време не е израждал.. Thinking

# 49
  • Мнения: 5
Благодаря за бързия отговор Simple Smile Понеделник ще разбера дали изражда нормално,иначе съм чела доста позитивни мнения за Рудницки исках да родя при него,но все пак Дуваджиев ми води бременността и за това мисля,че ще си остана при него. От както чета мненията на мамите за Медика се успокоих много повече тъй като ми е първа бременност,а изобщо не искам да раждам в АГто. Надявам се да се включат още мамита които са родили в Медика,някакси се успокоявам четейки 😊😊 Как мислите дали е по-добре да си сама в стаята или не? А искам да питам и за изписването къде се случва? Някъде четох,че имали стая където събират роднините,а не е като в АГто на входа.

# 50
  • Мнения: 2 352
А някой чул ли е д-р Хубчев да не е вече шеф на АГ комплекса? Казаха ми че е останал в Бургас.

# 51
  • Мнения: 79
Че кой е станал шеф тогава?

# 52
  • Мнения: 2 352
Не знам, надали да са успели вече да назначат, по скоро да има временно изпълняващ докато изберат.
Все още стои на сайта като назначен там, знам ли дали е вярно.....

# 53
  • Мнения: 6 575
Благодаря за бързия отговор Simple Smile Понеделник ще разбера дали изражда нормално,иначе съм чела доста позитивни мнения за Рудницки исках да родя при него,но все пак Дуваджиев ми води бременността и за това мисля,че ще си остана при него. От както чета мненията на мамите за Медика се успокоих много повече тъй като ми е първа бременност,а изобщо не искам да раждам в АГто. Надявам се да се включат още мамита които са родили в Медика,някакси се успокоявам четейки 😊😊 Как мислите дали е по-добре да си сама в стаята или не? А искам да питам и за изписването къде се случва? Някъде четох,че имали стая където събират роднините,а не е като в АГто на входа.

И аз се чудя за ВИП стаята, 50 лв на ден, но някой знае ли колко дни те държат?
От една страна ще е по-спокойно ако си сама и не се притесняваш кой ще ти се падне в стаята. От друга, обаче, не е ли по-добре да има с кого да си говориш? Пък и  в Медика няма толкова наплив като в окръжното АГ, да има една друга родилка да се засечеш. Пък и силно ме съмнява да има от малцинствата в частна болница. Виж, ако щях да раждам в окръжното, нямаше да се замисля и със сигурност щях да избера самостоятелна стая.

Върни се на предишната страница и виж пост 32, момичето е родило скоро в Медика и обяснява за стаите и т.н.

# 54
  • Мнения: 2 352
По време на първото ми раждане се съобразяваха в АГ то кой с кого да е в стая. Аз например бях сама в стая през цялото време, но честно да ви кажа мо е би щеше да минава по бързо времето ако бях с някой.

# 55
  • Мнения: 1 398
Да допълня пост #32 Blush

Относно стаите в Медика, стараят се всеки да бъде сам в стая , без да си платил. При мен първата вечер даже ме оставиха в старата ми стая в гинекологичното отделение, т.к. родилно беше пълно, само и само да съм сама (родих на 15.02 , а от предния ден имаше мн мами с насрочено секцио). Но да ви кажа няма и да е зле да има някой при вас, да си кажете две приказки.
Иначе държат 5 дни в болницата, ако не се налага друго.

# 56
  • Мнения: 6 575
deska90, благодаря за инфото, което споделяш. Flowers Cherry Blossom Чувствам се по-спокойно, когато съм наясно с нещата.
Сега се сещам да те питам, ако помниш какво ти искаха за родилното? Разбрах от други майки,че за бебето нищо не искат, освен комплект за изписване. Но за родилката предполагам има списък. Кога ти го дадоха списъка, защото искам да започна да си подготвям чантата малко по малко.

# 57
  • Мнения: 1 398
Когато попитах доктора , той само се усмихна и ми каза "трябват ти нощница и чехли" Grinning Шегата настрана, списък не са ми давали , водих се по един от интернет, ще напиша какво наистина ми влезе в употреба, че бях помъкнала и излишни неща:
- Нощници, минимум 3 броя. С къс ръкав ми беше най-добре, стаите са много топли ;
- чехли за баня и домашни, с които се разхождах ;
- подплънки за сутиен, че като тръгна кърмата стана страшно ;
- крем за зърна ;
- ръчна помпа ;
- превръзки за родилки и обикновени такива, първите ми трябваха само за 2-3 дена, после намаля ;
- лъжичка, виличка и чашка. Бях забравила да си взема и на първо време ми дадоха пластмасови, но си е по-удобно да си имаш свои ;
- Малки хавлиени кърпи, с които да си забърсвам гърдите преди кърмене ;
- 2 пакета мокри кърпи.

За бебка нищо не носих, обличат я с техни дрехи, дават ти шишенце с вода и залъгалка, в стаята има шкаф с памперси, душ гел и тоалетно мляко. Козметиката е на bunchen и бебе, памперсите са на pampers premuim care. Правят АМ , ако е необходимо. Бях помолила единия ден да ми стерилизират помпата и не ми отказаха.
Дрехите за изписване за мен и бебка ММ ги донесе в деня на изписването Simple Smile Ако се сетя за нещо друго ще допълня поста си.

Питайте каквото ви интересува, аз като търсих информация, намерих само стари постове и разбирам колко е гадно.

deska90, благодаря за инфото, което споделяш. Flowers Cherry Blossom Чувствам се по-спокойно, когато съм наясно с нещата.
Сега се сещам да те питам, ако помниш какво ти искаха за родилното? Разбрах от други майки,че за бебето нищо не искат, освен комплект за изписване. Но за родилката предполагам има списък. Кога ти го дадоха списъка, защото искам да започна да си подготвям чантата малко по малко.

# 58
  • Мнения: 5
Много Ви благодаря за инфото което ми предоставяте 😊❤ Аз съм в 36г.с. и сега имам малко повече контракции от нормалното и като ме прегледаха за шийката ми казаха,че трябва да задържим бебето,защото ако не успеем ще се почва с раждането. Трябвало да задържим поне още седмица,много ми е притеснено и честно казано ме е страх.. изписаха ми ношпа,спазмалгон и магнезий. Не ми дават да се движа,само да си лежа. Понеделник пак сме при докито,бебо е добре,по-голям е бил от нормалното 😁 с по-голяма главичка(а аз искам нормално раждане) Не знам мамита направо с нетърпение чакам понеделник да видим какво се случва,още ми е рано 🙁

# 59
  • Мнения: 6 575
Аз пия магнезий, заради стягания на корема още от пети месец. Доколкото знам, ако няма болка не е толкова притеснително.
Опитай се да бъдеш спокойна, все пак понеделник е след два дни. А и 37 г.с. си е деветия месец. Дано всичко се нареди Hug

Общи условия

Активация на акаунт