Бъдещи мами - Русе 2019

  • 8 046
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 575
deska90, ако не е проблем да споделиш, раждането естествено ли беше или секцио? Интересува ме по-скоро дали лекарите в Медика подкрепят естественото раждане или повече насочват към секцио, както в АГ-то.
Другото, което ме интересува, дали ти дават веднага бебето и изобщо колко време прекарваш с него. При теб ли седи в стаята или е на друго място и само ти го носят за кърмене?

# 31
  • Мнения: 263
И аз исках да питам горе долу същото, при теб ли стои бебето, и пускат ли таткото при вас в стаята, или зависи в каква стая сте? В АГ-то съм чувала, че позволяват само ако си платиш за ВИП, в Медика как е?

# 32
  • Мнения: 1 398
Раждах естествено, но беше предизвикано, т.к. водите ми бяха намалели. Дадоха ми хапче за контракции и после в родилна зала ми вляха банка. Доки знаеше , че искам естествено и бяхме с тази нагласа от началото на прегледите. Каза, ако до 24 часа не стане раждането, тогава секцио. Други доктори в тази ситуация биха ме рязнали направо, така че мисля че напълно се подкрепя естественото. Даже и за упойката ме разубедиха, не за друго , а 1во защото беше вече късно и не се знаеше дали ще ме хване, 2ро защото допълнително щеше да забави раждането.

Бебенцето ми го дадоха веднага като родих, един път голичко, после я обдишаха, повиха и пак ми я дадоха. След това за кърменията я носят, аз обаче ходих в стаята където стоят бебетата, защото беше на фототерапия заради жълтеницата и беше по-удобно. Много зависи как се роди бебенцето, както казах, тя беше на фототерапия, другото което е в началото им правят много изследвания и честичко ги вземат. Но дойде ли време за кърмене, бебчето е при теб, ако не си изтощена естествено от 2-3 ден си е при теб постоянно. Първата нощ ме насърчиха да я оставя при сестрите, за да се наспя и по-добре, бях по-адекватна следващите дни.

Таткото влезе още в родилна зала при мен и после стоя при мен. Ако си платиш, може и да нощува в стаята при теб (май имаше такива). Иначе има стая за посещения (там става и изписването) и там се срещате следващите дни, все пак майките са по нощници и кърмят и не е много удобно през цялото време да се разхождат мъже. По всяко време може да се идва, само сутрин не е желателно, че тогава минават докторите на визитации.

Малко дълго, но се надявам , че съм била изчерпателна, ако има друго питайте Simple Smile

# 33
  • Мнения: 16
Аз искам да попитам мамчета раждали е Медика, как става самото записване за раждане там. Ако не се следиш там, уговорката с лекарите.

# 34
  • Мнения: 263
maiathebee, ходи ли днес на лекцията, как беше, струват ли ти се полезни?

# 35
  • Мнения: 6 575
maiathebee, ходи ли днес на лекцията, как беше, струват ли ти се полезни?

Един час говори жена от банка за стволови клетки и си рекламира продукта.
Реално по темата за раждането се казаха няколко съвсем стандартни неща, които всеки знае. След това беше като дискусия с въпроси, бяхме 5-6 бременни и стана като разговор за притесненията ни покрай раждането. Организаторката е сестра от неонатология и е готина.
Безплатно ни дадоха книжка с най-важните неща за бременността и развитието на бебето.
Другата седмица ще бъде в четвъртък, пак в 11 ч. Тема за храненето на бебетата с лектор д-р Ташева, завеждащ отделение Неонатология в окръжна болница. Този път поне няма да има за стволови клетки.

# 36
  • Мнения: 1 398
Избираш си лекар, при който искаш да раждаш, свързваш се с него и си уговаряш консултация. Обясняваш , че си избрала да раждаш в Медика и от там нататък ще се уточните. След 32 г.с. прегледи и тонове са безплатни.


Аз искам да попитам мамчета раждали е Медика, как става самото записване за раждане там. Ако не се следиш там, уговорката с лекарите.

# 37
  • Мнения: 2 352
Здравейте, аз съм в самото начало на бременността, терминът ми е към края н октомври. Стана ми интетесно за Медика, аз питах за там в другата тема, тъй като съм с второ дете бременна и впечатленията ми от АГ не са от най-розовите, особено по време на раждането и преди това. Освен с избор на екип, не можеш ли просто да отидеш и родиш в Медика? Нали принципно са болница като другата? Стана ми интересно просто.

# 38
  • Мнения: 6 575
Медика е частна болница и раждането се заплаща. В сумата влиза избор на екип и присъствие на таткото по време на раждане. Упойката, ако я искаш, се заплаща допълнително.
Най-добре върви някой път на отворените врати и задай въпросите, които те интересуват.

# 39
  • Мнения: 2 352
А как следите бременност там?
Имам приятелка, която претърпя операция по каса там?

# 40
  • Мнения: 1 398
На 14 и 28 март ще има отворени врати в Медиката. Има номер на който да звъннете да се запишете, т.к. е ограничено до 10 мами + татковците.
За цялостна бременност не мога да кажа как става проследяването. Аз ходих на отворените врати и впоследствие реших да е там , вече бях в 34 седмица.
Дори да отидете просто ей така направо да раждате там, ще разпишете няколко документа, един от който е че сте уведомена , че за раждането се заплаща сумата от 800лв. Упойката се заплаща допълнително 200лв.

# 41
  • Мнения: 263
Между другото в АГ-то също имало училище за родители - http://www.umbal.ruse.bg/uchilishte-za-roditeli.html

# 42
  • Мнения: 6 575
А как следите бременност там?
Имам приятелка, която претърпя операция по каса там?
Медика работи със ЗК. Следя се по ЗК и съм записана за ЖК. Заплащам само феталните морфологии, но те така или иначе не са по ЗК.
Раждането за здравно осигурени е 800+200 (упойка), а за неосигурени е по-висока сума.
Медика работи със ЗК. Но не може да родиш безплатно като в окръжното АГ. Просто за раждането се заплаща.

# 43
  • Мнения: 2 352
Момичета, споделете лекари от които сте доволни за следене на бременността, аз си мислех че съм избрала, но като че ли се разколебах.

# 44
  • Мнения: 263
Аз съм при Зарзаланов, за него мненията са на двата полюса, но аз съм много доволна от него и от отношението там. Ходя там още от преди бременността, имахме проблеми, той назначи лечение и забременях за нула време. Базата му също е добра.

Общи условия

Активация на акаунт